مهاجرت به سوئد در 2020

مهاجرت به سوئد – بهترین روش‌ها در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

قبل از پرداختن به بحث مهاجرت به سوئد بد نیست اندکی درباره‌ی این کشور بدانید. در شمال قاره اروپا و شبه جزیره اسکاندیناوی کشوری به نام سوئد وجود دارد که دارای ۱۰ میلیون نفر جمعیت می باشد. این تعداد حدود ۰.۱۳ جمعیت جهان را تشکیل می دهد. در میان این ۱۰ میلیون تفر حدود ۲ میلیون نفر در گروه سنی نوجوان و کمتر از ۱۸ سال هستند. بیشتر مردم سوئد شهرنشین هستند و کمتر کسی را می توان در روستاها مشاهده کرد.

این کشور در گذشته در محدوده ی قلمرو وایکینگ ‌ها واقع بود. شهر استکهلم به عنوان پایتخت کشور سوئد و بزرگترین شهر این کشور دارای جمعیتی حدود ۹۵۰ هزار نفر می باشد. گوتنبرگ با جمعیتی حدود ۵۷۰ هزار نفر واقع در غرب سوئد و مالمو با جمعیتی حدود ۳۴۰ هزار نفر واقع در جنوب شوید از دیگر شهرهای بزرگ این کشور تلقی می شوند. مهاجرت به سوئد آرزوی بسیاری از جوانان می باشد زیرا میزان امید به زندگی در مردم این کشور بالا می باشد و بانک جهانی آمار این امید را برای زنان حدود ۸۳.۷ سال و برای مردان حدود ۸۰.۱ سال برآورد کرده است.

این کشور سالانه افراد زیادی را به عنوان مهاجر می پذیرد و مقصد نهایی بسیاری از مهاجران واقع می شود. از این رو برای مهاجرت به این کشور چندین روش وجود دارد که اکنون می خواهیم به بیان این روش ها بپردازیم تا به کمک آن بتوانید به این کشور اروپایی مهاجرت نمایید.

روش های مختلف مهاجرت به سوئد

همان طور که گفته شد مهاجرت به کشور سوئد دارای چند روش می باشد که به چند دسته تقسیم می گردند که عبارتند از:

 • مهاجرت برای تحصیل که با ویزای تحصیلی همراه می باشد.
 • مهاجرت برای کار که با ویزای کاری همراه می باشد.
 • مهاجرتی که به وسیله ی سرمایه گذاری انجام می شود.
 • مهاجرتی که به وسیله ی ازدواج انجام می شود.
حتما بخوانید:  اجاره خانه، آپارتمان و کاندو در کبک

اقامت سوئد

مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد

درخواست ادامه تحصیل در این کشور یکی از راه های مهاجرت می باشد و بعد از اخذ ویزای تحصیلی امکانات مختلفی شامل مهاجر خواهد شد. زندگی در کشوری با امکانات رفاهی استاندارد و فوق العاده، امکان تحصیل در دانشگاه هایی با رتبه های برتر جهانی، وجود امکان همکاری با برترین محققان و پژوهشگران جهان، وجود امکان دریافت شغل و کار کردن در دوران اشتغال به تحصیل و امکان تدریس زبان های مختلف بین المللی همچون زبان انگلیسی از امکاناتی است که با استفاده از مهاجرت تحصیلی در اختیار افراد قرار می گیرد.

نظام آموزشی کشور سوئد زیر نظر وزارت مربوطه یعنی وزارت اموزش، علوم و فرهنگ کشور می باشد. از این رو برای ادامه تحصیل به مدت بیش از ۳ ماه در مقطع دانشگاه یا مدرسه باید از این وزارتخانه اجازه نامه یا ویزا دریافت نمود.

بنا بر آنچه که گفته شد می توان مزایای مهاجرت تحصیلی را بدین گونه بیان نمود.

 • امکان گذراندن دوران تحصیلی عالیه در معتبرترین دانشگاه های کشور
 • امکان زندگی در بالاترین سطح کیفیت و رفاه اجتماعی و اقتصادی
 • امکان اخذ اقامت دائم کشور همراه با تحصیل در مقطع دکتری
 • امکان زندگی در میان مردمانی با قدرت بالای صحبت کردن به زبان انگلیسی
 • و امکان کار کردن همراه با تحصیل

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به کشور سوئد با مزایای زیادی همراه می باشد. از این رو داوطلبان زیادی برای اخذ ویزای کاری وجود دارند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • بالابودن حقوق و دستمزد کارگران: در این کشور کارگران از مزایا و حقوق خوبی برخوردار می باشند.
 • عدم تبعیض و برابری بین افراد: عواملی همچون جنسیت، مذهب، سن یا معلولیت های جسمی در قانون کشور سوئد نباید باعث اعمال تبعیض میان افراد شوند. در واقع هر فردی با هر نوع مذهب، سن یا بیماری جسمی یا روانی دارای حقوق برابری با سایر افراد می باشد.
 • امکان دریافت اقامت برای سایر اعضای خانواده: طبق سیاست های متمرکز بر خانواده در قانون کشور سوئد هر فردی با دریافت ویزای کاری این کشور می تواند برای تمامی اعضای خانواده خود که زیر ۲۱ سال سن دارند اجازه اقامت دریافت نماید. با دریافت این نوع اقامت افراد می توانند در این کشور مشغول به کار یا تحصیل شوند و همچنین از حقوق اجتماعی نیز بهره مند خواهند بود.
 • توجه بالا به توانایی، خلاقیت و نوآوری افراد: قانون کشور سوئد اهمیت به خلاقیت و نوآوری را بسیار مهم می داند. در این کشور حوزه فناوری اطلاعات و انرژی پیشرفت های بسیار شایانی داشته است.
 • وحود سیستم رفاه اجتماعی برای شاغلان: دولت کشور سوئد یارانه هایی را برای هزینه های خدمات اجتماعی نظیر بیمه خدمات درمانی و تحصیلات افراد خانواده به خصوص فرزندان به شاغلان ارائه می دهد تا زندگی در این کشور در رفاه بیشتر و آسانتر باشد. کاهش استرس ناشی از این دغدغه ها باعث بهبود عملکرد کارکنان خواهد شد.
حتما بخوانید:  مهاجرت به کانادا از طریق کار (کار در کانادا)

اهمیت رزومه

برای اخذ مهاجرت کاری به کشور سوئد بهتر است یک رزومه ی خوب داشته باشید و اطلاعات کافی را در زمینه شعر مورد نظر خود به کارفرما تحویل دهید. دقت کنید هرچه سابقه کاری شما بیشتر باشد و رزومه ی قویتری داشته باشید، استخدام شما راحتتر خواهد بود. برای یافتن کار در این کشور هم می توانید در اینترنت و گوگل جستجو کنید. برای استخدام مهاجر خارجی پیش کارفرما شغل مورد نظر باید در اتحادیه اروپا برای مدت زمان حداقل ۱۰ روز تبلیغ شده باشد، حقوق افراد حدود ۱۳ هزار کرون بدون در نظر گرفتن مالیات باشد و فرد درخواست کننده باید پاسپورت معتبر داشته باشد‌.

مهاجرت به وسیله ی ازدواج

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند سوئدی یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور است. برای ازدواج با همسری ساکن سوئد باید اجازه اقامت در این کشور را دریافت نمود. همسر شما نیز باید اقامت دائم این کشور را داشته باشد و به عنوان یک شهروند سوئدی شناخته شده باشد.

مهاجرت به وسیله ی سرمایه گذاری در کشور سوئد

حوزه ی اقتصادی در کشور سوئد دارای ثبات بسیار خوبی است و با تمهیدات دولت به رونق چشم گیری دست یافته است.‌ از سوی دیگر سرمایه گذاری های آزاد در این کشور به تقویت وضعیت اقتصادی آن کمک کرده است. از این رو امکانات رفاهی بسیاری خوبی در این کشور وجو د دارد و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای افراد مهاجر اغلب بسیار خوشایند می باشد. یکی از مزایای این روش مهاجرت امکان دریافت اجازه نامه اقامت برای سایر اعضای خانواده می باشد. برای این کار درخواست کننده باید همراه با در خواست مهاجرت خود برای خانواده خود نیز به وزارت مربوطه درخواست بفرستد.

 

برای اطلاع از تازه‌ترین و جذاب‌ترین اخبار و دانستنی‌های مهاجرتی، ما را در صفحه اینستاگرام‌مان دنبال کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *