شرایط مهاجرت و اخذ اقامت سوئد در سال 2021

شرایط مهاجرت و اخذ اقامت سوئد در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد در سال 2021 از شرایط ویژه و مخصوصی، همانند سال های قبل برخوردار است. همان طور که می دانید شرایط مهاجرت و اخذ اقامت در هر کشوری در هر سال می تواند متفاوت باشد. برخی از این شرایط به اتفاقات جهانی در منطقه مورد نظر برای مهاجرت و شرایط کلی بستگی دارد.

بدون شک با وجود پاندمی کرونا شرایط در سال 2021 برای هر کشوری از ویژگی های خاصی برخوردار شده است. از جمله شرایط کلی و اساسی برای مهاجرت به هر کشوری، بسته به روشی است که متقاضی برای اخذ اقامت آن کشور در نظر می گیرد. این شرایط برای سوئد نیز دارای تفاوت ها و خصوصیاتی ویژه است.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی جامع و کلی شرایط مهاجرت و دریافت اقامت سوئد با توجه به  انواع روش های مهاجرت به این کشور، بپردازیم. برای کسی که تمایل مهاجرت به سوئد را داشته باشد، این مقاله می تواند مفید واقع شود.

شرایط مهاجرت و اخذ اقامت سوئد در سال 2021

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد بر اساس بررسی شرایط کلی کشور سوئد

سوئد یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپا در ناحیه شمال این قاره، در شبه جزیره اسکاندیناوی است. این کشور از شمال با فنلاند، از جنوب با دانمارک، از شرق با خلیج بوتنی و از غرب با نروژ همسایه محسوب می شود. جمعیت کشور سوئد در حدود 10 میلیون نفر است که مساحتی شامل 964 هزار و 449 متر مربع را در بر می گیرد. پایتخت این کشور به عنوان بزرگترین شهر سوئد، استکهلم نام دارد.

سوئد را پنجمین کشور بزرگ در اروپا می دانند. با این حال این کشور به دلایل شرایط آب و هوایی، بیشتر جمعیت خود را در جنوب جای داده است. در واقع تنها سی درصد مساحت سوئد برای زندگی مناسب تلقی می شود.

واحد پولی کشور سوئد، کرون سوئدی نام دارد. باید بدانید که مردم این کشور از سطح رفاه، آسایش و امنیت بسیار خوبی برخوردار هستند و البته که هزینه های زندگی، تحصیل و شرایط کاری در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر محسوب می شود.

سوئد همانند اکثر کشورها پذیرای مهاجر از اقصی نقاط جهان است، اما این پذیرش به نسبت سایر کشورها مانند اتریش، آلمان، انگلیس و غیره دارای تفاوت های خاصی است. برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد راه های بسیاری از قبیل مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

بررسی کلی هر کدام از این راه ها در کنار یک مشاوره خوب و دقیق با یک وکیل مهاجرت، به شما در انتخاب بهترین روش دریافت اقامت کمک خواهد کرد.

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد بر اساس بررسی شرایط کلی کشور سوئد

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق کار

کشور سوئد دارای سطح مطلوب و توسعه مندی در حوزه اقتصاد است، به طوری که اکثر شرکت ها و برندهای معروف مانند ولو، اسکانیا، اریکسون و غیره در آن حضور دارند. نرخ بیکاری در سوئد برابر با 6.6 درصد در سال 2018 بوده است که این نرخ در اوایل 2019 به مقدار کمتری نیز رسیده است. همچنین سوئد در حال حاضر به عنوان یکی از قطب های اصلی تجارت در اروپا محسوب می شود به همین دلیل می تواند شرایط کاری خوبی را بسته به ضوابط خود برای متقاضیان فراهم کند.

کار در سوئد بسته به دریافت ویزای کار در این کشور است. این ویزا برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا بدون هیچ استثنائی قابل صدور است. تنها کافی است که متقاضی یکی پیشنهاد رسمی یا یک قرارداد استخدام در اختیار داشته باشد. این پیشنهاد یا قرارداد باید از سوی یک کارفرمای سوئدی در اختیار متقاضی قرار گیرد.

شرایط دریافت پیشنهاد یا قرارداد برای اخذ مجوز کار به طور کلی در سوئد به شرح زیر است:

 1. داشتن گذر نامه معتبر
 2. حقوقی برابر با قرارداد اداره کار
 3. توانایی پرداخت 13 هزار کرون توسط متقاضی برای هزینه های زندگی
 4. تحت پوشش بیمه کارفرما قرار گرفتن

همچنین جالب است که برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق کار، لازم نیست که حتما به زبان سوئدی مسلط باشید. این تسلط برای شغل هایی که در ارتباط مستقیم با مردم است لازم است. اما به طور کلی تسلط بر زبان انگلیسی نیز کافی خواهد بود.

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق کار

مدارک لازم برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق کار

برای دریافت ویزای کار در سوئد در دو مرحله نیاز به ارائه مدارک است. مرحله اول برای دریافت پیشنهاد شغلی شامل:

 1. داشتن مدرک حداقل لیسانس
 2. داشتن سوابق کاری مرتبط با مدرک
 3. مدرک آیلتس با نمره 6.5
 4. مدارک فنی رسمی

در مرحله دوم به منظور دریافت مجوز کار و ویزا، مدارک زیر لازم است:

 1. پاسپورت
 2. مدارک تحصیلی
 3. مدارک ازدواج یا تولد برای دریافت ویزای همراه
 4. قرارداد کاری

حداقل زمانی که قرارداد کاری در کشور سوئد دارای اعتبار است، 2 سال محاسبه شده که شش ماه اول این قرارداد، دوره آزمایشی به حساب می آید.

 

دریافت اقامت و تابعیت از طریق کار در سوئد

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق کار به منظور دستیابی به اقامت دائم در این کشور، دارای شرایط خاصی است. به این صورت که فرد متقاضی باید حداقل 5 سال در این کشور مشغول به کار شود. پس از 5 سال اگر قادر به پرداخت مالیات بود می تواند درخواست نامه ای را برای اقامت دائم ارائه دهد.

به طور کلی 5 سال کار در سوئد، پرداخت مالیات، تسلط به زبان سوئدی و اثبات پذیرش شرایط فرهنگی و زندگی در سوئد می تواند منجر به دریافت اقامت این کشور شود. همچنین پس از 6 سال زندگی دائم در سوئد، پاسپورت این کشور برای متقاضی و اعضای خانواده آن هم صادر خواهد شد.

دریافت اقامت و تابعیت از طریق کار در سوئد

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل

از آنجایی که سوئد در اکثر نقاط جهان دارای مراکز و موسسه های مختلف آموزشی است و همچنین آموزش در این کشور بسیار متفاوت و خاص به نظر می رسد، افراد زیادی مشتاق هستند که در این کشور تحصیلات خود را بگذرانند.

در رابطه با شرایط تحصیلی در سوئد باید دانست که آموزش در این کشور برای افراد خارج از اتحادیه اروپا، رایگان نخواهد بود. تمامی شهروندان خارجی موظف به پرداخت شهریه در تمامی مقاطع به جز دکتری هستند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به روسیه از طریق کار در سال 2021

هزینه های کلی تحصیل در سوئد به صورت میانگین بین 9 الی 17 هزار یورو در سال می تواند متغیر باشد. در کنار هزینه های آموزش، هزینه های زندگی در این کشور نیز باید در نظر گرفته شود. جالب است بدانید که برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل، بورسیه های فراوانی وجود دارد. این بورسیه ها می تواند مقدار بسیار زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی را در حد صفر کاهش دهد.

برای تحصیل در سوئد، امکان کار در حین تحصیل نیز وجود دارد. این امکان برای دانشجویان دکتری میسر نیست. زیرا آن ها به صورت خودکار از استاد و راهنمای پروژه های تحقیقاتی خود، حقوق دریافت می کنند.

مبنای پذیرش محصل در کشور سوئد، مبتنی بر تحقیقات و توسعه علم در این کشور است. به همین دلیل سالانه افراد زیادی چه از طریق حضور در این کشور و چه غیر حضوری، قادر به تحصیل در سوئد هستند. نکته مهم برای تحصیل در سوئد این است که دانشجویان سوئدی می توانند در صورت تمایل، در هر کدام از دانشگاه های اروپا مبتنی بر شرایط اقدام به تحصیل کنند.

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل با توجه به انواع بورسیه و دانشگاه های مطرح

به طور کلی 4 نوع بورس تحصیلی برای کشور سوئد وجود دارد:

 1. بورس تحصیلی موسسات سوئدی که تنها ویژه دانشجویان بین المللی و مقطع کارشناسی ارشد است.
 2. بورس تحصیلی دانشگاه های سوئدی که وابسته به معیارهای اساسی پذیرش، زمان و غیره است.
 3. بورس اختصاصی که برای دانشجویان بین المللی و بودجه آن از طریق بنیادها تهیه می شود.
 4. بورس VISBY که حاصل اشتراک اتحادیه اروپا و روسیه است.

از دانشگاه های مطرح در سوئد نیز می توان به Karolinska Institute، Stockholm University و KTH در استکهلم به ترتیب با رتبه بندی جهانی 41، 102 و 201 اشاره کرد.

همچنین دانشگاه های Lund University در شهر لوند، Uppsala University در شهر اپسالا و University of Gothenburg در شهر گوتنبرگ به ترتیب با رتبه بندی جهانی 96، 102 و 186 از دیگر دانشگاه های مطرح در خارج از پایتخت سوئد هستند.

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل با توجه به انواع بورسیه و دانشگاه های مطرح

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

روش های سرمایه گذاری در سوئد متفاوت است. اما تمامی این روش ها منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی شود. از روش های سرمایه گذاری در سوئد باید به ثبت شرکت، خرید سهام، اوراق قرضه دولتی و ملک اشاره کرد.

در رابطه با افراد خارجی، سرمایه گذاری وابسته به ارائه یک طرح تجاری کارآمد است. این طرح تجاری برای ثبت شرکت در سوئد، ضروری است. این طرح باید منفعت و سودهایی را برای جامعه سوئد ایجاد کند و در واقع نوعی اشتغال زایی در این کشور بیافریند.

از اساسی ترین و پرطرفدارترین نوع سرمایه گذاری برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد باید به ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد. زیرا سایر روش ها از جمله خرید ملک و اوراق قرضه نمی توانند موجب دریافت اقامت این کشور شوند.

برای سرمایه گذاری در زمینه ثبت شرکت در سوئد، می توان از شرکت های با مسئولیت محدود بهره جست. این شرکت نیاز به سرمایه اولیه با مقدار حداقل 50 هزار یورو دارد. این مقدار پول باید در حساب یک شرکت قرار گیرد. در کنار سرمایه اولیه فرد متقاضی باید بتواند هزینه دو سال زندگی و اقامت خود به همراه خانواده را پرداخت کند. این هزینه برای فرد متقاضی برابر با 200 هزار کرون، برای همسر 100 هزار کرون و برای هر فرزند برابر با 50 هزار کرون است. دریافت ویزای سرمایه گذاری یا ویزای تجاری برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد پس از 4 سال حضور بی وقفه در این کشور امکان پذیر است.

به طور کلی برای کسانی که خواهان سرمایه گذاری در سوئد هستند، به خصوص برای ایرانیان، این کشور جای مناسبی محسوب نمی شود. زیرا به ندرت با درخواست های تجاری ایرانیان در این کشور موافقت می شود. پیشنهاد ما این است که برای این امر با یک وکیل مهاجرت مشورت دقیقی داشته باشید.

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تولد

در تمام کشورهای دنیا شرایط ویژه ای برای اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد وجود دارد. کلیت این شرایط به دو قانون زیر وابسته است:

 1. قانون خاک:

طبق این قانون تولد فرزند در یک کشور، سبب حق شهروندی برای آن فرزند می شود. حق شهروندی در برخی از کشورها، حق اقامت برای والدین را نیز ایجاد خواهد کرد.

 1. قانون خون:

طبق این قانون تنها ملاک دریافت حق شهروندی، مبتنی بر اصالت است. یعنی حداقل یک نفر از والدین باید دارای اصالت و خون کشور مقصد باشند تا بتواند آن را به فرزند خود منتقل کند.

در رابطه به قوانین مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تولد، همه چیز بر پایه قانون خون است. یعنی اگر فرد متقاضی، فرزندی در کشور سوئد به دنیا بیاورد، آن نوزاد حق شهروندی سوئد را دریافت نخواهد کرد مگر آن که پدر یا مادر او، سوئدی محسوب شود.

البته باید بدانید در رابطه با تولد قوانین دیگری هم وجود دارد. به طور مثال اگر فردی غیر سوئدی پس از چندین سال اقامت در این کشور از طرق مختلف، مانند کار یا سرمایه گذاری توانسته باشد اقامت دائم سوئد را دریافت کند؛ فرزندان زیر 18 سال او نیز سوئدی محسوب می شوند.

در واقع برای دریافت اقامت سوئد از طریق تولد تنها دو راه وجود دارد:

 1. قانون خون
 2. زندگی در سوئد بیش از 5 سال از طریق کار یا تحصیل

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تولد

آثار حقوقی ناشی از تولد در سوئد

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در رابطه با مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تولد وجود دارد، مرتبط با اعتبار پاسپورت این کشور است. اعتبار پاسپورت سوئد در جایگاه دوم جهانی است که به منزله امکان سفر به 99 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا تلقی می شود.

همچنین تولد در سوئد بر اساس قوانین و شرایط مذکور که سبب شهروند شمرده شدن فرزند و والدین آن می شود، آثار حقوقی زیر را برای آنان به همراه خواهد داشت:

 • حق شرکت و حضور در همه پرسی
 • حق شرکت و حضور در انتخابات دوره ای
 • حق شرکت و حضور به عنوان کاندیدا یا نامزد
حتما بخوانید:  اجاره خانه، آپاتمان و کاندو در تورنتو

باید بدانید که مردان سوئدی موظف به انجام خدمت سربازی هستند. همچنین اگر در پی اقداماتی، رای به اخراج فرد از سوئد صادر شود، برخلاف برخی از کشورها، فردی که از طریق تولد شهروند سوئدی محسوب شده است، به طور کامل می تواند از حق خود دفاع کند. این حق برای خارجیان به طور واضح در برخی کشور ها وجود ندارد.

آثار حقوقی ناشی از تولد در سوئد

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

باید بدانید که یکی از شیوه های مهاجرت و پر طرفدارترین آن ها، روش ازدواج برای دستیابی به اقامت سوئد است. این شیوه در اکثر کشور های اروپایی بسیار رایج به حساب می آید.

بر پایه قوانین سوئد کسی که قصد ازدواج داشته باشد، نباید مبتنی بر یک ازدواج صوری، اقدام به دریافت اقامت این کشور کند. در صورت اثبات صوری بودن ازدواج، افراد مجرم شناخته شده و مشمول پرداخت جریمه هستند.

علاوه بر قانون نپذیرفتن ازدواج صوری، داشتن سلامت عقلی، روانی، عدم سوء پیشینه، مجرم نبودن، نداشتن ازدواج قبلی در سوئد، سن مناسب و غیره برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج لازم است.

مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج

قوانین اخذ تابعیت برای ازدواج در سوئد

در رابطه با مهاجرت و دریافت اقامت ازدواجی در سوئد قوانینی وجود دارد که این قوانین به شرح زیر است:

 1. یکی از طرفین باید سوئدی باشد.
 2. طرف تبعه باید بتواند هزینه های زندگی خود و همسر خود را تامین کند.
 3. شخص تبعه باید یک خانه مناسب و استاندارد برای شریک خود فراهم کند.

در کنار شرایط بالا که مبنی بر یک ازدواج درست و استاندارد است، افراد زیر از طریق ازدواج برای اقامت سوئد نیازی به رعایت قوانین ضمنی ندارند:

 1. تبعه رسمی سوئد یا عضو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا
 2. افرادی که بیش از 4 سال اقامت دائم دارند
 3. افراد پناهنده

باید در نظر داشته باشید که منظور از قوانین ضمنی، مبنی بر اثبات سوئدی بودن افراد است. در واقع این موضوع مراجعه قطعی به سفارت را نمی طلبد. بر اساس قوانین مهاجرت، کشور سوئد هیچ ایرادی در پذیرش ازدواج همجنس گرایان نیز ندارد. تنها ممانعت ازدواجی در سوئد مرتبط با تعدد زوجین چه در همجنس گرایان و چه در ازدواج های دیگر است.

مراحل ازدواج در سوئد

به منظور مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج، مراحل و شرایطی وجود دارد که به شرح زیر است:

مرحله اول ارائه درخواست نامه ویزای ازدواج در سوئد است که مدارکی چون گواهی تجرد، گواهی مبتنی بر طلاق و گواهی مبتنی بر فوت همسر لازم است. در مرحله دوم با توجه به زمانی که کنسولگری تعیین می کند، متقاضی با در دست داشتن مدارکی باید خود را برای یک مصاحبه حضوری آماده کند. در این مصاحبه به طور معمول موارد زیر در نظر گرفته می شود:

 1. شرح واضح از بیوگرافی فرد
 2. زمان و نحوه آشنایی با همسر آینده
 3. اثبات توانایی مالی
 4. اثبات توانایی زبان سوئدی یا انگلیسی
 5. اثبات مدارکی برای محل سکونت فعلی یا آینده برای اسکان زوجین
 6. در برخی موارد به منظور بررسی صوری نبودن ازدواج، عکس، فیلم، محتوای چت و مکالمات خصوصی نیز بررسی می شود.

واقعی بودن ازدواج، موضوعی است که برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از این طریق، چه از لحاظ قانون و چه فرهنگی برای کشور سوئد بسیار مهم است.

مرحله سوم، قطعی شدن ازدواج است که در نهایت منجر به دریافت ویزای 2 ساله ازدواج خواهد شد. پس از تایید موارد زیر طی دو سال ازدواج، اقامت دائم و پس از یک سال از این تایید، پاسپورت به متقاضی تعلق خواهد گرفت. موارد تاییدی به شرح زیر است:

 • بررسی حساب بانکی و توانایی مالی برای یک زندگی مناسب
 • گزارش های ادارت امنیتی و پلیس
 • بررسی رفتار متقاضی به عنوان یک شهروند پذیرای قوانین و نحوه زندگی در سوئد

مراحل ازدواج در سوئد

مزایای ازدواج در سوئد

از آن جایی که مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج دارای مشتاقان فراوانی است، اطلاع از مزایای آن نیز خالی از لطف نخواهد بود. به طور کلی ازدواج در سوئد سبب دریافت حقوق شهروندی کامل این کشور می شود. از ساده ترین موارد حقوق شهروندی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حق برخورداری از آزادی در سفر
 • حق سرمایه گذاری
 • حق حمایت از سوی کنسولگری
 • حق داشتن کار دائم
 • تحصیل رایگان
 • خدمات بهداشتی رایگان
 • حق کار در سایر کشورهای اروپایی و غیره.

بررسی هزینه های زندگی در سوئد به منظور مهاجرت و دریافت اقامت

تا اینجا بخش زیادی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت سوئد را برای شما به طور کلی شرح دادیم. پیشنهاد ما این است که برای اطلاعات دقیق و بیشتر با یک وکیل مهاجرت در این زمینه مشورت کنید. ما در ادامه به بررسی شرایط دیگر و موارد وابسته به مهاجرت به سوئد خواهیم پرداخت.

همانطور که می دانید یکی از نکات مهم برای مهاجرت به هر کشوری بررسی شرایط هزینه های آن کشور است. در رابطه با سوئد باید گفت این کشور در مقایسه با سایر کشو های اروپایی دارای هزینه های بسیار بالایی در رابطه با زندگی است. به خصوص در پایتخت سوئد، هزینه بسیار بالا محسوب می شود.

به طور کلی شرایط زندگی و هزینه در سوئد وابسته به سبک زندگی افراد در این کشور است که می توان به طور میانگین مبالغی بین 9 الی 20 هزار کرون در ماه را برای زندگی در سوئد تخمین زد. مبالغ ذکر شده برای خانواده ها می تواند چیزی برابر با نصف مبالغ میانگین گفته شده، باشد. با این حال برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد باید از درآمد خوبی برخوردار باشید. در ادامه به بررسی تعدادی از هزینه های حیاتی از قبیل هزینه ملک و غذا در سوئد خواهیم پرداخت.

بررسی هزینه های زندگی در سوئد به منظور مهاجرت و دریافت اقامت

قیمت ملک در سوئد

شاید اطلاع از قیمت ملک در کشور سوئد یکی از مهم ترین گزینه هایی باشد که شناخت آن برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد مهم تلقی می شود. قیمت املاک در سوئد بسته به محل انتخابی می تواند بسیار متفاوت باشد. این موضوع علاوه بر داخل یا خارج پایتخت بودن ملک، به عواملی چون مرکز شهر یا خارج شهر بودن ملک نیز بستگی دارد.

در استکهلم به عنوان پایتخت کشور سوئد هزینه خرید هر متر مربع از یک آپارتمان در مرکز شهر و خارج از مرکز شهر به ترتیب برابر با 94 هزار و 107 کرون و 57 هزار و 178 کرون است. همچنین قیمت خرید آپارتمان 1 خوابه تا 3 خوابه در مرکز شهر استکهلم به ترتیب برابر با 13 هزار و 5 کرون و 20 هزار و 981 کرون است. این مقدار برای خرید در خارج از مرکز شهر استکهلم به ترتیب 1 خوابه تا 3 خوابه برابر با 8 هزار و 657 کرون و 13 هزار و 88 کرون تخمین زده شده است.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین پزشکی به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

در گوتنبرگ به عنوان دومین شهر بزرگ کشور سوئد، برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد با مبلغ 58 هزار و 685 کرون به منظور خرید هر متر مربع در مرکز شهر مواجه هستید. این قیمت در خارج از شهر برابر با 39 هزار و 383 کرون است. همچنین قیمت خرید آپارتمان ا خوابه تا 3 خوابه در مرکز گوتنبرگ به ترتیب برابر با 10 هزار و 86 کرون و 16 هزار و 606 کرون است. این مقدار برای خرید آپارتمان در خارج از شهر گوتنبرگ به ترتیب برابر با 7 هزار و 730 کرون و 11 هزار و 815 کرون تخمین زده شده است.

اعداد ذکر شده در واقع میانگینی هستند تا شما را با قیمت کلی ملک در کشور سوئد آشنا کنند.

قیمت ملک در سوئد

هزینه های جاری برای زندگی در سوئد

سوای از هزینه خرید ملک در سوئد، هزینه های دیگری تحت عنوان هزینه های جاری وجود دارد. این هزینه ها در واقع مقداری ثابت هستند که بسته به سبک زندگی فرد درحالت نرمال، برای معاش روزانه، خوراک و غیره دسته بندی شده است. برای یک متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت سوئد اطلاع از این هزینه ها برای یک برنامه ریزی منجسم می تواند بسیار مفید باشد.

میانگین هزینه رستوران ها در سوئد

 • گوشت در رستوران ارزان برابر با ۱۲٫۳۰ دلار
 • گوشت در رستوران معمولی برابر با 33٫34 دلار
 • فست فود در مک دونالد یا فست فودهای مشابه برابر با ۸٫۹۶ دلار
 • آب یک سوم لیتر برابر با ۲٫۰۹ دلار
 • نوشابه پپسی یک سوم لیتر برابر با ۲٫۲۲ دلار
 • آبجو خانگی یک دوم لیتر برابر با ۷٫۱۸ دلار
 • کاپوچینو برابر با ۴٫۱۰ دلار

میانگین هزینه رستوران ها در سوئد

میانگین هزینه بازارهای خرید روزانه سوئد

 • شیر معمولی 1 لیتری برابر با ۱٫۱۶ دلار
 • نان سفید ۵۰۰ گرمی برابر با ۲٫۷۰ دلار
 • تخم مرغ ۱۲ عددی برابر با ۳٫۲۴ دلار
 • پنیر تازه ۱ کیلوگرمی برابر با ۱۰٫۷۹ دلار
 • سیب زمینی ۱کیلوگرم برابر با ۰٫۹۸ دلار
 • آب ۱٫۵ لیتری برابر با ۱٫۸۹ دلار
 • مرغ 1 کیلوگرم برابر با ۱۰٫۷۹ دلار
 • ۱ کیلوگرم سیب برابر با ۲٫۶۵ دلار
 • 1 کیلوگرم پرتغال برابر با ۲٫۵۲ دلار
 • ۱ عدد کاهو برابر با ۱٫۸۵ دلار
 • 1 پاکت سیگار برابر با ۶٫۹۲ دلار

میانگین هزینه بازارهای خرید روزانه سوئد

میانگین هزینه خدمات رفاهی در سوئد

 • خدمات پایه شامل برق، گاز، آب، زباله برای یک آپارتمان ۸۵ متری برابر با ۱۵۱٫۲۵ دلار
 • ۱ دقیقه تعرفه مکالمه تلفنی برابر با ۰٫۱۱ دلار
 • اینترنت با سرعت ۶ مگابیت بر ثانیه با پهنای باند نامحدود برابر با ۲۸٫۹۳ دلار

میانگین هزینه اوقات فراغت و ورزش در سوئد

 • باشگاه تناسب اندام برای یک فرد بزرگسال به مدت یک سال برابر با ۴۶٫۶۴ دلار
 • سینما هر صندلی برابر با ۱۴٫۸۲ دلار
 • بازی در زمین تنیس به ازای یک ساعت در آخر هفته برابر با ۲۶٫۰۷ دلار

میانگین هزینه حمل و نقل در سوئد

 • بلیط یک طرفه برای عبور مرور محلی برابر با ۳٫۴۰ دلار
 • بلیط ماهیانه حمل و نقل عمومی برابر با ۸۶٫۵۳ دلار
 • تعرفه معمولی تاکسی در مسافت ۱ کیلومتر برابر با ۱٫۶۵ دلار
 • تعرفه معمولی تاکسی برای 1 ساعت انتظار برابر با ۵۵٫۳۹ دلار
 • بنزین به ازای هر لیتر برابر با ۱٫۹۳  دلار

میانگین هزینه حمل و نقل در سوئد

میانگین حقوق و شرایط مالی در سوئد

مبتنی بر مقدار کسر شده مالیات از حقوق، میانگین حقوق ماهانه برابر با 2 هزار و 742 دلار است. همچنین با توجه به وجود شرایط دریافت وام مسکن، میانگین نرخ بهره سالانه این وام، برابر با 3.83 درصد است.

تمام اعداد ذکر شده در بخش هزینه ها، به عنوان یک شمای کلی برای بررسی شرایط مهاجرت و اخذ اقامت سوئد به شکل میانگین هستند. برای اطلاع از مقدار دقیق این هزینه باید با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید.

شاخص ها و استاندارد های اساسی به منظور بررسی مهاجرت به سوئد از طریق گوناگون

علاوه بر موارد مذکور، اطلاع از برخی شاخص های اساسی اقتصادی و امنیتی کشور سوئد به افراد در انتخاب درست برای مهاجرت کمک خواهد کرد.

به طور کلی سه شاخص یا استاندارد برای شناخت شرایط قانونی و امکان زندگی با شرایط اقتصادی و امنیتی برای مهاجرین به هر کشوری وجود دارد. این سه شاخص به شرح زیر است.

1.     نرخ خطر و احتمال مصادره اموال و سلب مالکیت مهاجری

این نرخ به میزان احتمال مصادره شدن اموال مهاجرین توسط دولت اشاره دارد. به طور کلی چنین نرخی در تمام سطوح کشورهای اروپایی، بسیار کم است. در سال های 2014 الی 2019، نرخ مصادره اموال در سوئد برابر با 1 بوده است.

2.     نرخ کیفیت کنترل نظارت بر امور

این نرخ به میزان اقدامات دولت در رابطه با امنیت اقتصادی اشاره دارد که در سوئد برابر با 1.8 است. به این معنا که این کشور دارای امنیت بالای اقتصادی است.

3.     نرخ کیفیت کنترل و نظارت بر فساد

موضوع سلامت اقتصادی و تضمین سرمایه در نرخ کنترل فساد نهفته است. این نرخ در سوئد برابر با 2.14 است که بالاترین میزان نرخ نزدیک به +2.5 را در سال های اخیر به خود اختصاص داده است.

شاخص ها و استاندارد های اساسی به منظور بررسی مهاجرت به سوئد از طریق گوناگون

برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد چه باید کرد؟

با توجه به موارد اشاره شده در این مقاله پیشنهاد ما این است که تحقیق بیشتر را در قبال مشورت با یک وکیل مهاجرتی نادیده نگیرید. زیرا سوئد کشوری است که در رابطه با درخواست های سرمایه گذاران نسبت به ایرانیان و کشورهای خارج از اتحادیه اروپا سخت گیرانه رفتار می کند.

با این حساب در حال حاضر کار، تحصیل و ازدواج از بهترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت سوئد محسوب می شوند. به همین منظور ما در موسسه رهپویان مهاجر در کنار شما هستیم تا شما را در مسیر مهاجرتی تان، یاری دهیم.

برای مهاجرت و اخذ اقامت سوئد چه باید کرد؟

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *