نرخ رشد جمعیت کانادا رکورد زد

نرخ رشد جمعیت کانادا رکورد زد! بالاترین نرخ رشد جمعیت از سال 1990

گزارش اداره آمار کانادا که دیروز (دوشنبه نه شهریور 1398- ا اکتبر 2019) منتشر شد نشان می‌دهد جمعیت کانادا از ماه ژوئیه سال گذشته تا ماه ژوئیه سال جاری، 1.4 درصد افزایش یافته است؛ و این نرخ رشد، بالاترین نرخ رشد سالانه‌ی جمعیت کانادا از سال 1990 تا کنون بوده است.

اداره آمار کانادا می‌گوید که ظرف همین یک‌ سال، جمعیت کانادا 531479 نفر افزایش یافته و به 37.6 میلیون نفر رسیده است. این نرخ افزایش جمعیت، نه تنها برای خود کانادا بی‌سابقه است، بلکه در کل کشورهای صنعتی دنیا (کشورهای گروه هفت) نیز بی‌سابقه است و رکورد سریع‌ترین نرخ رشد جمعیت را از آن خود کرده است.

اصلی‌ترین علت این افزایش سریع جمعیت، مهاجرت به کانادا است. در همین یک سال گذشته، 313580 نفر به کانادا مهاجرت کرده‌اند. بعلاوه، تعداد کسانی که به شیوه‌هایغیردائم، مثل ویزاهای موقت، ویزاهای دانشجویی، یا تقاضای پناهندگی به کانادا آمده‌اند نیز در سال گذشته، 171536 نفر بوده که این رقم نیز رکوردی در پذیرش مهاجران غیردائم است.

نمودار سنی جمعیت کانادا
نمودار سنی جمعیت کانادا

این سیل مهاجرت به کانادا البته برای اقتصاد کانادا منافع زیادی در بر داشته است زیرا عملاً مهاجران توانسته‌اند بخش قابل توجهی از نیاز اقتصاد کانادا به نیروی کار را پرکنند، هر چند کانادا هنوز راه بسیار درازی تا رفع کامل نیاز خود به نیروی کار در پیش دارد و پیش‌بینی می‌شود این شتاب نرخ مهاجرت به کانادا، سال‌ها با همین سرعت ادامه یابد.

جالب است بدانید که طبق گزارش اداره‌ی آمار کانادا، 75 درصد مهاجرانی که در یک سال گذشته به این کشور مهاجرت کرده‌اند بین 25 تا 34 سال سن داشته‌اند و 51 درصد مهاجران، زن بوده‌اند. نمودار زیر که برگرفته از پایگاه بلومبرگ است، مهاجران به کانادا را بر حسب سن و جنسیت نشان می‌دهد

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *