نرخ رشد جمعیت کانادا رکورد زد! بالاترین نرخ رشد جمعیت از سال 1990

0

گزارش اداره آمار کانادا که دیروز (دوشنبه نه شهریور 1398- ا اکتبر 2019) منتشر شد نشان می‌دهد جمعیت کانادا از ماه ژوئیه سال گذشته تا ماه ژوئیه سال جاری، 1.4 درصد افزایش یافته است؛ و این نرخ رشد، بالاترین نرخ رشد سالانه‌ی جمعیت کانادا از سال 1990 تا کنون بوده است.

اداره آمار کانادا می‌گوید که ظرف همین یک‌ سال، جمعیت کانادا 531479 نفر افزایش یافته و به 37.6 میلیون نفر رسیده است. این نرخ افزایش جمعیت، نه تنها برای خود کانادا بی‌سابقه است، بلکه در کل کشورهای صنعتی دنیا (کشورهای گروه هفت) نیز بی‌سابقه است و رکورد سریع‌ترین نرخ رشد جمعیت را از آن خود کرده است.

اصلی‌ترین علت این افزایش سریع جمعیت، مهاجرت به کانادا است. در همین یک سال گذشته، 313580 نفر به کانادا مهاجرت کرده‌اند. بعلاوه، تعداد کسانی که به شیوه‌هایغیردائم، مثل ویزاهای موقت، ویزاهای دانشجویی، یا تقاضای پناهندگی به کانادا آمده‌اند نیز در سال گذشته، 171536 نفر بوده که این رقم نیز رکوردی در پذیرش مهاجران غیردائم است.

نمودار سنی جمعیت کانادا
نمودار سنی جمعیت کانادا

این سیل مهاجرت به کانادا البته برای اقتصاد کانادا منافع زیادی در بر داشته است زیرا عملاً مهاجران توانسته‌اند بخش قابل توجهی از نیاز اقتصاد کانادا به نیروی کار را پرکنند، هر چند کانادا هنوز راه بسیار درازی تا رفع کامل نیاز خود به نیروی کار در پیش دارد و پیش‌بینی می‌شود این شتاب نرخ مهاجرت به کانادا، سال‌ها با همین سرعت ادامه یابد.

جالب است بدانید که طبق گزارش اداره‌ی آمار کانادا، 75 درصد مهاجرانی که در یک سال گذشته به این کشور مهاجرت کرده‌اند بین 25 تا 34 سال سن داشته‌اند و 51 درصد مهاجران، زن بوده‌اند. نمودار زیر که برگرفته از پایگاه بلومبرگ است، مهاجران به کانادا را بر حسب سن و جنسیت نشان می‌دهد

منبع bloomberg
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.