یکی از اهداف اولیه موسسه رهپویان مهاجر آتی‌نگر از همان بدو تاسیس، این بود که در صورت موفقیت در رسالتی که برای خود تعریف کرده، و در صورت دریافت بازخورد مثبت از مراجعین و موکلان و مشاهده‌ی رضایت آنان، در گام‌های بعدی، فعالیت‌های خود را به سایر شهرهای کشورمان توسعه داده و با ایجاد یا تفویض نمایندگی به چندین موسسه مهاجرتی در مشهد و شیراز و کرج و تهران سایر شهرهای بزرگ کشور، به مخاطبان و موکلان بیشتری خدمات ارایه نماید.

موسسه مهاجرتی در مشهد

موسسه رهپویان مهاجر آتی‌نگر، با برخوردای از چندین وکیل مهاجرتی مطرح و باتجربه، چندین سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است. این موسسه مهاجرتی به لطف حضور و همکاری یک تیم حقوقی و اداری منسجم، متشکل از وکلا و مشاوران مجرب دادگستری، در ابتدا فعالیت خود را به صورت هماهنگ و همزمان، در شیراز و تورنتو آغاز نمود و همان‌طور که انتظار می‌رفت، نیاز متقاضیان به وکیل مهاجرتی و موسسه مهاجرتیِ معتبر و موفق سبب شد هیات موسس رهپویان مهاجر، تصمیم به توسعه‌ی دامنه‌ای فعالیت‌های خود گرفته و به تدریج، اقدام به توسعه این موسسه مهاجرتی در مشهد و سایر شهرها نماید. 

این خواسته‌ی رهپویان مهاجر، تحقق یافت. در واقع پس از چند سال فعالیت دفتر مرکزی موسسه در شهر شیراز و احساس رضایت مراجعین از خدمات این موسسه، رهپویان مهاجر آتی‌نگر گام‌های بعدی را نیز برداشت و پس از رایزنی‌های متعدد، توانست با یکی از فعال‌ترین تیم‌های مهاجرتی مشهد به توافق رسیده و نمایندگی انحصاری خود در استان خراسان رضوی را به این تیم اعطا نماید تا این دفتر آغاز به کار نماید و خدمات خود را به تمام متقاضیان این استان ارائه کند. 

انگیزه تاسیس موسسه مهاجرتی در مشهد
انگیزه تاسیس موسسه مهاجرتی در مشهد

مشهد، دومین کلانشهر کشور

مشهد از سال 1355 که آخرین سرشماری قبل از انقلاب در ایران بود، به عنوان دومین شهر پرجمعیت کشور شناخته شد و تا آخرین سرشماری نفوس مسکن که در سال 1395 به انجام رسید، هم‌چنان این جایگاه را (با جمعیتی برابر با 3 میلیون و یک هزار و صد و هشتاد و چهار نفر) حفظ کرده است.

همین جایگاه به عنوان دومین کلانشهر پرجمعیت کشور سبب شد موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی‌نگر، نیاز به یک موسسه مهاجرتی در مشهد را بیش از اکثر شهرهای دیگر احساس کند زیرا حجم تماس‌های دریافتی از مخاطبان خراسانی آن‌قدر زیاد بود که مصمم شدیم نمایندگی خود به عنوان موسسه مهاجرتی در مشهد را راه‌اندازی کنیم.

انگیزه تاسیس موسسه مهاجرتی در مشهد

یکی از انگیزه‌های راه‌اندازی موسسه مهاجرتی در مشهد یا هر جای دیگر، جامعه‌ی هدف در آن شهر و استان است. هیچ فعالیتی بدون متقاضی، معنایی ندارد. خدمات مهاجرتی نیز از این قاعده مستثنا نیست.

برای راه‌اندازی دفتر مهاجرتی در مشهد یا هر شهر دیگر، طبیعتاً باید از قبل، امکان‌سنجی‌های لازم صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که در شهر مورد نظر، تقاضا برای خدمات مهاجرتی وجود دارد و بسیاری از متقاضیان، مشتاق و مایل به بهره‌مندی از چنین خدماتی در شهر خود هستند و فقط کافی است اطمینان حاصل کنند آن موسسه، فراتر از شعارهای کلیشه‌ای و رایج، عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته و می‌تواند آن‌ها را در رسیدن به مقصدشان یاری رسانده و به درستی، با مشاوره‌های خود قبل از شروع همکاری، و با پیگیری‌های مناسب خود بعد از شروع همکاری، نه تنها به آنان کمک رسانَد، بلکه با خدمات خود، رویای مهاجرت آنان را در سریع‌ترین زمان ممکن عملی کند. پس انگیزه تاسیس یک دفتر مهاجرتی در شهری چون مشهد، مشاهده‌ی متقاضیان مهاجرت به عنوان جامعه‌ی هدف در استان خراسان رضوی بوده است. 

دانش‌آموختگان متقاضی موسسه مهاجرتی در مشهد

یکی از این جامعه‌های هدف، فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان مقاطع تحصیلی دانشگاهی هستند.آمار و گزارش پایگاه مرجع دانشگاه‌های ایران نشان می‌دهد فقط در شهر مشهد، بیست و پنج دانشگاه دولتی، آزاد اسلامی، و موسسه‌ی آموزش عالی وجود دارد. این دانشگاه‌ها در حال حاضر میزبان بیش از صد و یک هزار دانشجو هستند.

اگر فرض را بر این بگذاریم که از این جمعیت دانشجو، حداقل هفتاد درصدشان ساکن مشهد یا سایر شهرهای خراسان رضوی‌اند، جمعیتی حدود 70 هزار نفر در سال‌های آینده فارغ‌التحصیل و دانش‌آموخته‌ی این مراکز خواهند بود و اگر حتا درصد پایینی از این فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان قصد مهاجرت به خارج را داشته باشند، وجود یک موسسه مهاجرتی در مشهد می‌تواند کمک شایانی به آن‌ها در مسیر مهاجرت‌شان کند.

صنعت‌گران متقاضی موسسه مهاجرتی در مشهد

یکی دیگر از اقشاری که به عنوان جامعه‌ی هدف، انگیزه‌بخش ایجاد موسسه مهاجرتی در مشهد است، قشر صنعت‌گر، مدیر، و سرمایه‌گذار است. واقعیت این است که مشهد یکی از قطب‌های صنعتی کشور است و جمعیت بسیار عظیمی در حوزه‌های مختلف صنعتی خراسان رضوی، و در سطوح مختلف، از سطح مدیریت گرفته تا سطح کارگر صنعتی ماهر، کار و زندگی می‌کنند. حضور این قشر عظیم نیز خود، انگیزه‌ی دیگری برای پیگیری تاسیس یک موسسه مهاجرتی در مشهد بوده است زیرا بسیاری از روش‌های مهاجرت به کشورهای کانادا و استرالیا، برای این دسته از متقاضیان مهاجرت، هموار است.

سرمایه‌گذاران و مدیران صنعتی می‌توانند به روش‌هایی چون سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، اقامت دائم کانادا یا استرالیا بگیرند و نیروی کار ماهر این استان نیز می‌توانند از همان کشورها، به عنوان اسکیل ورکر، درخواست مهاجرت دهند. پس وجود یک موسسه مهاجرتی در مشهد برای این قشر عظیم نیز می تواند مفید و حتی ضروری باشد چرا که این موسسه مهاجرتی در مشهد می‌تواند پلی باشد بین این افراد و تحقق آرزوهایشان برای اخذ اقامت دائم کانادا یا استرالیا یا هر کشور دیگری که بخواهند.

درباره نمایندگی رهپویان مهاجر به عنوان برترین موسسه مهاجرتی در مشهد

نمایندگی رهپویان به عنوان یک موسسه مهاجرتی در مشهد توسط تیمی زبده و متخصص در حوزه مهاجرت اداره می‌شود. این تیم، تحت مدیریت سرکار خانم زینب بیگله مشغول فعالیت است. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت جهانگردی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران هستند و در چندین دانشگاه مشهد، از قبیل دانشگاه علمی کاربردیِ میراث فرهنگی، دانشگاه فنی حرفه‌ای و علمی کاربردی پردیسان تدریس می‌کنند و دارای 16 سال سابقه فعال در حوزه‌های گردشگری، اخذ ویزای شینگن، و اخذ انواع ویزاهای کانادا و استرالیا هستند که پس از عقد قرارداد با رهپویان مهاجر آتی‌نگر، به عنوان مدیر این موسسه مهاجرتی در مشهد فعالیت خود را به صورت متمرکز آغاز کرده‌اند. 

مدیر اجرایی این نمایندگی، سرکار خانم مرجانه احتشامی هستند که دارای مدرک کارشناسی جهانگردی، و 28 سال سابقه درخشان فعالیت در صنعت گردشگری دارند و به طور خاص، در سوابق و رزومه‌ی ایشان تا قبل از پیوستن به تیم رهپویان مهاجر، می‌توان به پرونده‌های بسیار موفق و فراوان در اخذ ویزاهای معتبر و قانونی آمریکا، اروپا، استرالیا و کانادا اشاره کرد. به عنوان نمونه، ایشان برگزارکننده‌ی اولین تور آمریکا از مشهد بودند که با 35 متقاضی، این سفر به صورت کاملا قانونی به انجام رسید. بعلاوه، ایشان در تمام این سال‌ها مجری تورهای بزرگ نمایشگاهی در کشور آلمان و سایر کشورهای عضو پیمان شینگن بوده‌اند. 

دفتر نمایندگی موسسه رهپویان در مشهد، در خیابان سلمان فارسی، بین راهنمایی ۲۲ و فلسطین ۲۱، ساختمان اداری کیان، طبقه ۴، واحد ۸ واقع شده است و هر روزه در ساعات اداری، میزبان و پذیرای کلیه متقاضیانی است که مایل به حضور در دفتر موسسه هستند. بدیهی است این نمایندگی نیز مانند سایر نمایندگی‌های رهپویان مهاجر، به صورت تمام‌وقت، با بهره‌مندی از مشاورین باتجربه‌ی خود، پاسخگوی سوالات متقاضیان به صورت تلفنی نیز خواهد بود. 

خدمات موسسه رهپویان مهاجر در نمایندگی در مشهد

 

نمایندگی موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر در مشهد، به عنوان یکی از اعضای فعال تیم رهپویان مهاجر، تابع همان سیاست‌های کلی مجموعه رهپویان در سایر شعبات و نمایندگی‌هاست و خدماتی که در زمینه مهاجرت ارائه می‌کند، همانند خدمات سایر شعبات این موسسه است. به عنوان نمونه‌هایی از خدمات این موسسه مهاجرتی در مشهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. خدمات این موسسه مهاجرتی در مشهد در زمینه‌ی مهاجرت به کانادا، از جمله:
  2. خدمات این موسسه مهاجرتی در مشهد در زمینه‌ی مهاجرت به استرالیا، از جمله:
  3. خدمات مهاجرت به اروپا
  4. خدمات مهاجرت به عمان و سایر کشورهای عربی

ماموریت نهایی رهپویان مهاجر به عنوان یک موسسه مهاجرتی در مشهد

در راستای خدمات این موسسه مهاجرتی در مشهد و سایر شهرها، لازم می‌دانیم بر این نکته تاکید کنیم که سایر موسسه‌های مهاجرتی، عموماً ماموریت نهایی خود را اخذ اقامت موقت یا دائم برای مشتریان خود تعریف کرده‌اند؛ اما رهپویان مهاجر از همان آغاز، برای ایجاد تمایز در عرصه خدمات مهاجرتی، تصمیم گرفت با توجه به بهره‌مندی از وکلا و شرکای معتبر در سایر کشورها (بویژه کانادا و استرالیا) که شهروند کشورهای مقصد هستند، یک گام فراتر گذاشته و پس از اخذ اقامت دائم برای موکلان خود، آنان را پس از مهاجرت نیز همراهی نماید.

این همراهی در کلیه امور جاری و روزمره‌ی زندگی نیز تداوم خواهد داشت. مثلا رهپویان مهاجر، در صورت تقاضا و تمایل موکلان، پس از مهاجرت به کشور و شهر مقصد، در زمینه‌های متعددی چون اجاره یا خرید منزل، اجاره یا خرید محل کسب و کار، خرید ماشین، ثبت درخواست و دریافت کارت بیمه، درخواست و دریافت کارت اقامت دائم (پی‌آر)، اخذ گواهینامه،… نیز همراه شما خواهد بود. 

در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و مشاوره، کافی است با نمایندگی ما در مشهد یا هر یک از نمایندگی‌های دیگرمان در شهرهای تهران، شیراز، یا کرج تماس حاصل فرمایید. 

دفتر مشهد: مشهد – خیابان سلمان فارسی – بین راهنمایی ۲۲ و فلسطین ۲۱ – ساختمان اداری کیان – طبقه ۴ واحد ۸

تلفن تماس: 09911223155 – 09151237938 – 38462543-051