مهاجرت دندانپزشکان به هلند در سال 2021

مهاجرت دندانپزشکان به هلند در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر دندانپزشک هستید و به دنبال این هستید که بفهمید کدام کشور برای زندگی کردن برایتان بهتر است، به شما پیشنهاد می کنیم ادامه این صفحه را با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر همراه باشید…

سوالاتی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که چه چیزی یک کشور را برای شروع یا ادامه کار به یک فضای مناسب تبدیل می کند؟ شاید هلند یکی از این گزینه ها باشد، اما مطمئنا پیدا کردن اطلاعات صحیح و به روز کمی دشوار است. در این مقاله، 12 دلیل برایتان مطرح می کنیم که چرا هلند گزینه جذابی برای شما به عنوان یک دندانپزشک است. در ادامه، به بررسی شرایط مهاجرت به هلند به عنوان یک دندانپزشک می پردازیم…

مهاجرت دندانپزشکان به هلند در سال 2021

 • کمبود چشم گیر دندانپزشک در هلند

هلند سالهاست با کمبود دندانپزشک دست و پنجه نرم می کند. انتظار می رود بسیاری از دندانپزشکان در چند سال آینده بازنشسته شوند و فارغ التحصیلان تازه وارد برای پر کردن این شغل وارد بازار کار شوند. این أمر یافتن همکاران جدید را برای دندانپزشکان هلندی دشوار می کند و ازین جت، دولت هلند سعی می کند شرایط کاری و رفاهی دندانپزشکان مهاجر را تا حد امکان برآورده کند.

کمبود چشم گیر دندانپزشک در هلند

 • کیفیت بالای خدمات دندانپزشکی

به منظور سالم نگه داشتن کیفیت دندانپزشکی و رضایت بیماران، هلند به دندانپزشکانی نیاز دارد که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر برای انجام این شغل می آیند. درست مانند شما! با افزایش درخواست برای دندانپزشکان جدید، فرصت های شغلی زیادی را در هلند پیدا خواهید کرد!

بیماران معمولاً سالی دو بار برای معاینه به دندانپزشک مراجعه می کنند. بنابراین دندانپزشکان برنامه های کاری فشرده ای دارند. ویزیت 15-25 بیمار در روز دور از انتظار نیست، اگرچه حضور دستیار به دندانپزشکان این امکان را می دهد تا کاملاً تمرکزخود را به کیفیت درمان اختصاص دهند. تمرکز بر کارایی و کیفیت باعث می شود دندانپزشکان جوان به سرعت تجربه ی کاری کسب کنند و در عین حال، شغل خود را به عنوان یک دندان پزشک حرفه ای بهبود ببخشند.

با توجه به اینکه کشور هلند در شغل دندانپزشکی از شهرت و کیفیت بالایی برخوردار است، بیماران نیز از سیستم درمانی شان، انتظار ارائه ی خدمات داندانپزشکی با کیفیت بالا را دارند. اما همین انتظار است که آنها را ترغیب می کند که برای بهترین درمان هزینه کنند. به طور خاص، به این معنی است که شما فقط در طول روز مشغول پر کردن و خارج کردن دندان نیستید، بلکه در زمینه هایی مانند پروتز، ریشه و ایمپلنتولوژی نیز کار انجام می دهید. این تنوع باعث می شود گردش مالی بالایی در ماه و به این ترتیب حقوق بالایی نیز داشته باشید.

کیفیت بالای خدمات دندانپزشکی

 • دندان پزشکان (جوان) مورد احترام هستند

در هلند، دندانپزشکی به عنوان سنگ بنای مراقبت های بهداشتی در نظر گرفته می شود. با مراجعه به دندانپزشک برای معاینات منظم، یکی از اصول مهم برای سلامت عمومی بیمار (سلامت دهان و دندان) به منظور محافظت از آسیب های دندانی، رعایت می شود.

مراقبت های بهداشتی دندانپزشکی برای بیماران مهم است و آنها اعتماد دارند که شما می توانید بهترین درمان را برای آنها انجام دهید. سن مسئله نیست؛ اگر بتوانید تصویری واضح از نیازهای بیمار بدست آورید و یک درمان مناسب برای آنها فراهم کنید، بیمار راضی به خانه برمی گردد.  بیمار راضی، از تخصص و مهارت شما احساس اطمینان می کند و برای معاینه ی بعدی به کلینیک شما برمی گردد. البته، برقراری ارتباط و تسلط کامل به زبان هلندی، بخشی مهم در ارائه ی مراقبت از کیفیت دندان است.

دندان پزشکان (جوان) مورد احترام هستند

 • هزینه های ثابت

هزینه ی درمان های دندانپزشکی در هلند ثابت است. به این معنی است که در زمینه قیمت گذاری هیچ رقابتی وجود ندارد و کلینیک ها قادر نیستند با درمان های رایگان یا سایر پیشنهادات ویژه، شغل خود را تبلیغ کنند. به عنوان یک دندانپزشک، می توانید خود را از نظر کیفیت از سایر همکارانتان متمایز کنید. وقتی خدمات بهداشتی خوبی ارائه می دهید، بیماران با مراجعه به کلینیک شما برای معاینه یا معالجه بعدی، این پاداش را دریافت می کنند.

هزینه های ثابت

 • شرایط خوب کار – تعادل بین کار و زندگی

دندان پزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل در هلند است. این به این معنی است که مقدار دستمزد دندانپزشکان جوان برای شروع کار، رشد قابل توجهی خواهد داشت. اما یادتان نرود که هیچ یک از اینها به قیمت از دست دادن تعادل سالم بین کار و زندگی نیست.

حتما بخوانید:  گواهی سابقه کار برای مهاجرت به کانادا 2021

دندانپزشکانی که در دیگر کشورهای اروپا کار می کنند، اغلب در روز بین 10 تا 12 ساعت (50 ساعت در هفته) با همان حقوق کار می کنند. اما در هلند اینطور نیست. متوسط کار شما 8 ساعت طول می کشد و یک کار تمام وقت حدود 38-40 ساعت در هفته است. شما می توانید زمان زیادی برای زندگی خارج از شغل خود مانند دوستان، خانواده، ورزش و فعالیت های اجتماعی در نظر بگیرید.

تعادل بین کار و زندگی

 • بیمه و بازنشستگی

هلند شبکه بیمه و بازنشستگی بلند بالایی دارد. اگر به دلیل بیکاری (بیماری یا سایر موارد ) با مشکلات مالی روبرو شوید (با توجه به وضعیت فعلی بازار بعید است)، فرصت کافی برای دریافت حمایت دولت وجود دارد. به عنوان سرپرست اگر فرزند دارید ممکن است از مزایای مالی خاصی نیز برخوردار شوید و به شما کمک شود.

از نظر حقوق بازنشستگی، دندانپزشکان به طور کلی به هیچ نوع کمک مالی نیاز ندارند، زیرا درآمد آنها در طول زندگی شغلی شان بیش از اندازه ای است که امکان بازنشستگی لذت بخش و بی دغدغه را فراهم کند. به همین دلیل، بسیاری از دندانپزشکان ترجیح می دهند زودتر بازنشسته شوند، زیرا آنها پول کافی برای زندگی راحت را دارند.

بیمه و بازنشستگی

 • دموکراسی، تنوع و دولت پایدار

کشور هلند به خاطر تحمل و بردباری زیاد و آزادی  بیان در سراسر جهان شناخته شده است. به عنوان یک دندانپزشک خارجی، خوب است که بدانید این کشور أمن است. در آنجا بدون توجه به قومیت، هویت جنسی یا اعتقادات مذهبی، برای آنچه که هستید پذیرفته خواهید شد.

هلند بخشی از اتحادیه اروپا است و خواهد بود وبه همین ترتیب، سرمایه گذاری در زمینه ی تبادل نیروی کار بین کشورهای اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد. همچنین این کشور یک دولت پایدار و عاری از فساد دارد که مشتاق استقبال از کارگران مهاجر اتحادیه اروپا و اقصی نقاط دنیا هستند و به آنها فرصتی می دهد تا زندگی و شغل جدیدی در آنجا آغاز کنند.

دموکراسی، تنوع و دولت پایدار

 • 30٪ معافیت سود مالیاتی برای مهاجران

دولت هلند با این حکم 30 درصدی امیدوار است متخصصان خارجی را که دارای تخصص خاصی هستند که این کشور به دنبالش است، جذب کند. این مورد شامل دندانپزشکی هم می شود. دولت هلند می خواهد هزینه های اضافی را که ممکن است هنگام مهاجرت به هلند متحمل شوید از جمله مسکن، یادگیری زبان و سایر موارد را برای شما جبران کند. در عمل، این بدین معنی است که شما مجاز به معافیت مالیاتی حداکثر 30٪ از حقوق ناخالص خود در طول 5 سال هستید. با این شرایط، کار در هلند از نظر مالی بسیار جذاب به نظر می رسد.

30٪ معافیت سود مالیاتی برای مهاجران

 • سازماندهی قوی و زیرساخت های خوب

جامعه ی هلند دارای مزایای بسیاری مانند أمنیت، سازماندهی های مناسب، وقت شناسی، قابلیت اطمینان و کارایی است. حقوق در یک تاریخ معین داده می شود (تاریخ دقیق برای هر کارفرما متفاوت است) و سازمانهای (پزشکی) سرعت بسیار بالایی در حل مسائل دارند.

علاوه بر این، زیرساخت های هلند به طور قابل توجهی قوی است. به سهولت می توان به هر نقطه ای از کشور رفت، جاده ها به خوبی نگهداری می شوند و حمل و نقل عمومی به طور گسترده ای در دسترس است. حتی ورود و خروج قطارها هر چند دقیقه در منطقه Randstad سر ساعت بطور منظم و دقیق انجام می شود. زمان شناسی در این کشور در اولویت اصلی قرار دارد!

کسانی که نزدیک به محل کار زندگی می کنند، اغلب با نمادین ترین وسیله حمل و نقل هلند به آنجا سفر می کنند: دوچرخه.

سازماندهی قوی و زیرساخت های خوب

 • طبیعت، آب و هوا و بهداشت

علی رغم اینکه هلند کشوری پرجمعیت و شهرنشین است، هنوز طبیعت زیادی برای لذت بردن در آن وجود دارد. همچنین، مناطق شهری تمیز هستند و حیوانات بی پناه تقریباً در هیچ کجا دیده نمی شوند. دغدغه ی این کشور به بهداشت به این معنی است که آب لوله کشی هلند بهترین آب آشامیدنی جهان را دارا است.

حتما بخوانید:  اجاره خانه، آچارتمان و کاندو در ونکوور

 

 • فرهنگ باز

یکی از جنبه های لذت بخش فرهنگ هلندی این است که پس از کار هرگز خسته نمی شوید. از نظر فعالیت های اوقات فراغت، تقریباً گزینه های زیادی وجود دارد. باشگاه های ورزشی، دوره ها، آموزشگاه های رقص، کار داوطلبانه، بارها، رستوران ها و موارد بسیاری که در انتظار شما است. علاوه بر این، مردم این کشور اغلب رویدادهایی مانند تعطیلات ملی و بازارهای محله ای در خیابان ها را جشن می گیرند. اینها همه فرصت هایی است که شما می توانید با جامعه هلند ادغام شوید و علاوه بر کار در حرفه ی دندانپزشکی، در خانه نیز احساس راحتی کنید.

فرهنگ باز

 • سیستم آموزشی قوی

هدف دولت هلند توسعه ی آموزش و پرورش است، این به این معنی است که کودکان 4 تا 18 ساله مجبور به پرداخت شهریه نیستند. هر کودکی فرصت های زیادی برای رشد خود پیدا می کند. به عنوان یک دندانپزشک خارجی، می توانید فرزند خود را در یکی از مدارس انگلیسی / بین المللی قرار دهید، اما همچنین این انتخاب را دارید که آنها را به مدرسه ابتدایی عادی بفرستید و اجازه دهید در آنجا باشند و با بچه های هلندی دوست شوند. البته این یک انتخاب شخصی است که کاملاً به خود شما بستگی دارد.

 

به طور خلاصه، در هلند کیفیت بالای زندگی را تجربه می کنید!

در حقیقت، می توانیم همه موارد بالا را در یک اصطلاح معنی دار خلاصه کنیم: کیفیت بالای زندگی.

به عنوان یک دندانپزشک، شما این فرصت را دارید که به کشوری أمن بروید، جایی که فرصت های شغلی زیادی دارید و همه ی چیزهایی را که برای لذت بردن از یک زندگی راحت و نرمال نیاز دارید در اختیار خواهید داشت. طبیعتاً، این هم برای شما و هم برای خانواده (آینده) شما صدق می کند.

سیستم آموزشی قوی

شرایط کار به عنوان دندانپزشک در هلند:

اگر می خواهید به عنوان دندانپزشک در هلند کار کنید، شرایطی وجود دارد که باید آنها را انجام دهید؛ از یادگیری زبان هلندی گرفته تا کسب مجوزهای قانونی و مقررات مربوط به آن که در ادامه این صفحه آن ها را بیان می کنیم:

 

 1. ثبت نام به عنوان دندانپزشک در BIG register (قانون مراقبت های بهداشتی فردی)

فرد متقاضی (دندانپزشک) باید در  BIG registerثبت نام کند. به عنوان یک دندانپزشک، قبل از اینکه بتوانید شغل دندانپزشکی را در یک کلینیک هلندی شروع کنید، باید در BIG register ثبت نام کنید.

اگر شما یک دندانپزشک خارج از EEA یا سوئیس هستید که صلاحیت های لازم را دارید، نمی توانید مستقیماً ثبت نام کنید. ابتدا باید صلاحیت شما تأیید شود. شما باید برای دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای درخواست دهید. برای تعیین اینکه آیا این گواهی قابل صدور است یا نه، باید مراحل ارزیابی را طی کنید.

این کار مستلزم انجام یک سری آزمون است: آزمون عمومی دانش و مهارت و یک ارزیابی حرفه ای. نتایج آزمون ها مشخص می کند که آیا گواهینامه صلاحیت حرفه ای برای شما صادر می شود یا اینکه نیاز به آموزش اضافی دارید. پس از دریافت گواهینامه، می توانید برای ثبت نام در BIG register اقدام کنید.

ثبت نام به عنوان دندانپزشک در BIG register (قانون مراقبت های بهداشتی فردی)

 1. اجازه کار برای افراد خارج از اتحادیه اروپا و EEA: UWV

افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا و منطقه ی اقتصادی اروپا EEA) ) به هلند نقل مکان می کنند و می خواهند بیش از سه ماه در هلند بمانند، برای کار در هلند معمولاً به مجوز کار احتیاج دارند. پیش نیازهای مربوطه، در قانون اشتغال اتباع خارجی  (WAV) آورده شده است و چنین مجوزی باید از نهاد اجرایی طرح بیمه ی کارمندان هلند UWV گرفته شود.

 

 1. ثبت نام در خدمات مهاجرت و تابعیت: مجوز اقامت

افرادی که به هلند نقل مکان می کنند و می خواهند بیش از سه ماه در هلند بمانند، باید در اداره مهاجرت و تابعیت هلند (IND) ثبت نام کنند. این مربوط به افرادی است که از داخل منطقه ی اقتصادی اروپا (EEA)  به هلند نقل مکان می کنند. همچنین افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا و EEA نقل مکان می کنند، روش دیگری را باید در پیش بگیرند.

ثبت نام در خدمات مهاجرت و تابعیت: مجوز اقامت

 1. زبان هلندی بیاموزیید

از تاریخ 1 ژانویه 2017، کلیه دندانپزشکان خارجی موظف شدند که نشان دهند که تسلط کافی به زبان هلندی دارند (هلندی در سطح B2 +  = مهارت کافی). هر شخصی که در هلند کار مراقبت های درمانی را انجام می دهد، باید بتواند به زبانی قابل فهم با بیمار ارتباط برقرار کند. درنتیجه، دندانپزشکان خارجی که در هلند کار می کنند، باید بتوانند به هلندی صحبت کنند.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسان به روسیه در سال 2021

 

کسانی که از آزمون زبان هلندی معاف هستند:
 • دندانپزشکی که در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا در لیختن اشتاین، نروژ یا ایسلند فارغ التحصیل شده است.
 • دندانپزشکی که خارج از کشور هلند با زبان هلندی به عنوان زبان مادری خود تحصیل کرده است.

اگر در هلند تحصیل کرده اید و یا با توجه به شرایط بالا فارق التحصیل شده اید، باید به جای آزمون زبان هلندی در آزمون دانش و مهارت های عمومی (AKV) شرکت کنید.

زبان هلندی بیاموزیید

 1. چگونه می توانم به عنوان یک دندانپزشک در هلند شغل پیدا کنید؟

روش های مختلفی برای یافتن شغل به عنوان دندانپزشک خارجی در هلند وجود دارد.

 • نگاهی به بانک شغل دندانپزشکی KNMT، بزرگترین وب سایت آگهی استخدام دندانپزشکی در هلند بیندازید.
 • رزومه خود را به cv KNMT ارسال کنید تا توسط کارفرمایان مورد ارزیابی قرار گیرد (فقط برای اعضای KNMT).
 • همچنین چندین آژانس استخدام دندانپزشکی (تجاری) وجود دارد که می توانند در یادگیری زبان هلندی، BIG registration، یافتن شغل دندانپزشکی، یافتن خانه و غیره به شما کمک کنند.

به عنوان مثال آژانس های استخدام دندانپزشکی

 • Trabajar en Holanda (وب سایت به زبان اسپانیایی)
 • BGB Dentistry (که قبلاً به آن دندانپزشکی DPA می گفتند)
 • موارد دیگری نیز وجود دارد که با تحقیق می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

چگونه می توانم به عنوان یک دندانپزشک در هلند شغل پیدا کنید؟

 1. ثبت نام در اداره مالیات و گمرک هلند

قبل از شروع کار، کارفرمایتان باید شما را در اداره مالیات و گمرک هلند  Dutch Tax and Customs Administration  (Belastingdienst)  ثبت نام کند. علاوه بر این، اگر کارمند هستید، چندین طرح بیمه برای کارمندان وجود دارد که اجباری هستند. اطلاعات بیشتر را از کارفرمای خود بخواهید تا برایتان توضیح دهد.

 

 1. روش رسیدگی به شکایات

از نظر قانونی، دندانپزشکان در هلند در صورت عدم رضایت بیماران امکان ارائه شکایت را دارند. ساده ترین راه برای تحقق این شرط عضویت در KNMT است. اعضای KNMT به طور خودکار تمام الزامات قانونی مربوط به رویه شکایت را انجام می دهند.

 

 1. اخذ گواهی رادیولوژی

گواهینامه های رادیولوژی از سایر کشورها (بجز هلند)، از نظر قانونی نمی توانند توسط کلینیک های هلند پذیرفته شوند. بنابراین شما مجبور به گذراندن دوره ی رادیولوژی هستید تا بتوانید از بیماران تصاویر اشعه ایکس بگیرید. به عنوان مثال، می توانید در دوره ی ارائه شده توسط  ACTA (فقط هلندی) شرکت کنید.

 

 1. تست Titer

برای اثبات اینکه بدن شما آنتی بادی کافی علیه هپاتیت B تولید کرده است، انجام آزمایش Titer ضروری است و برای کار در هلند از نظر قانونی موظف به انجام این آزمایش هستید. مدرک مربوطه را می توان با انجام آزمایش در بیمارستان یا از طریق پزشک به دست آورد. اگر این آزمایش را در هلند انجام دهید، می توانید مطمئن باشید که از استانداردهای هلند برخوردار است. کارکنان مراقبت های بهداشتی واکسن هپاتیت B را به صورت رایگان دریافت می کنند. شما می توانید از طریق سرویس بهداشتی شهرداری، این واکسن را دریافت کنید.

تست Titer

 1. عضویت در KNMT

صادقانه بگوییم، این یک تعهد قانونی نیست، اما قطعاً ایده خوبی است: اگر می خواهید به عنوان دندانپزشک در هلند کار کنید، به KNMT، سازمان دندانپزشکی سلطنتی هلند بپیوندید. این مجموعه بزرگترین انجمن متخصصین مراقبت از دهان و دندان در هلند می باشد که منافع دندانپزشکان را تأمین می کند و کیفیت مراقبت از دندان را در هلند ارتقاء می بخشد. همچنین، یک دوره آموزشی ارائه می دهند تا شما بتوانید به سرعت با روش های کار در هلند آشنا شوید. دلایل بسیار خوبی برای عضویت در KNMT وجود دارد که می توانید آن ها را در اینجا مطالعه کنید.

عضویت در KNMT

امیدواریم با مطالعه این صفحه، به خوبی با شرایط مهاجرت و کار به عنوان دندانپزشک در هلند آشنا شده باشید…

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 7 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 7 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *