مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور استرالیا از مقاصد برتر مهاجرتی پزشکان متخصص ایرانی می باشد. بر این اساس در این مقاله که به همت گروه مشاوران موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر تهیه شده است، با شرایط مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا، شرایط کار و طبابت و همچنین میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در این کشور آشنا می شویم. با ما همراه باشید.

 

اطلاعات کلی در مورد کار پزشکان متخصص در استرالیا

کشور استرالیا از بهترین مقاصد مهاجرت پزشکان عمومی و متخصص محسوب می شود که در سال های اخیر سیاست هایی را مبنی بر جذب متخصصان در هر حرفه و تخصصی را اتخاذ کرده است. پزشکان متخصص در این کشور پیشرفته دانش و علم خود از دنیای پزشکی را به روز می کنند و در دوره های تخصصی پیشرفته شرکت می کنند. نیاز کشور استرالیا به پزشکان ماهر در شهرهای کوچک و کم جمعیت و مناطق کمتر برخوردار موجب شده است تا مهاجرت پزشکان به این کشور از گزینه های مهاجرت شغلی برای پزشکان در سرتاسر جهان محسوب شود.

اطلاعات کلی در مورد کار پزشکان متخصص در استرالیا

دلایل مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا چیست؟

پزشکان عمومی و متخصص برای مهاجرت کاری به استرالیا دلایل فراوانی دارند. از مهم ترین این دلایل می توان به بالا بودن سطح درآمد و حقوق و همچنین وجود فرصت های کاری متنوع اشاره کرد. علاوه بر این زندگی در آرامش و صلح در یک کشور پیشرفته و برخورداری از مزیت های اقامت در کشوری با بالاترین کیفیت زندگی و کار را می توان از دیگر دلایل پزشکان برای مهاجرت به استرالیا ذکر کرد.

 • بالا بودن حقوق و درآمد پزشکان، برخورداری از خدمات اجتماعی عالی و امکان اخذ اقامت دائم با کار و طبابت در استرالیا را می توان از دلایل مهاجرت پزشکان به این کشور ذکر کرد.
 • سالمند بودن جمعیت کشور استرالیا، نیاز به تخصص پزشکی و همچنین زبان رسمی انگلیسی را می توان از دیگر دلایل مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا نام برد.
 • وجود رفاه و امنیت اجتماعی، ثبات اقتصادی و دارا بودن تجهیزات و امکانات پزشکی استرالیا را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای کار پزشکان عمومی و متخصص تبدیل کرده است.

دلایل مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا چیست؟

آیا استرالیا به پزشکان متخصص نیاز دارد؟

بر اساس گزارش های معتبر کشور استرالیا نیازمند پزشکان عمومی و متخصص برای جبران نیروی کاری خود در شهرهای کم جمعیت و کمتر برخوردار است. این کشور تا سال 2025 اقدام به جذب پزشکان عمومی و متخصص از سرتاسر جهان می کند تا کمبود پزشک در این کشور را جبران کند. می توان گفت که از هر 4 پزشک در استرالیا یک پزشک مهاجر می باشد. بر این اساس متخصصان پزشکی در کشور استرالیا مورد نیاز می باشند.

آیا استرالیا به پزشکان متخصص نیاز دارد؟

تخصص های پزشکی مورد پذیرش استرالیا کدامند؟

سازمان انجمن پزشکان استرالیا هر ساله تخصص های مورد نیاز پزشکی را برای مهاجران اعلام می کند. بر این اساس پزشکان مهاجر که دارای مدرک تخصصی پزشکی مطابق با رشته های تخصصی مورد نیاز استرالیا می باشند، می توانند برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند. رشته های تخصصی پزشکی مورد نیاز و پذیرش استرالیا عبارت است از:

        فهرست رشته های تخصصی پزشکی مورد پذیرش و نیاز انجمن پزشکان استرالیا
متخصص قلب و عروق متخصص بیهوشی
متخصص مغز و اعصاب متخصص داخلی
متخصص اطفال و نوزادان متخصص مراقبت های ویژه
متخصص گوارش متخصص اورژانس
متخصص غدد متخصص روماتولوژی
متخصص انکولوژی متخصص گوش و حلق و بینی
متخصص پوست و مو متخصص ارتوپدی
متخصص خون متخصص چشم
متخصص جراحی متخصص زنان و زایمان
متخصص کلیه و مجاری ادرار متخصص زیبایی و پلاستیک

 

تخصص های پزشکی مورد پذیرش استرالیا کدامند؟

آیا استرالیا مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را قبول دارد؟

به طور کلی کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و اتریش از جمله کشورهایی هستند که مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را قبول می کنند. اما پزشکان ایرانی برای کار، طبابت و یا تحصیل در استرالیا باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی کنند. کسب امتیازهای لازم در آزمون های ارزیابی و شرکت در دوره های کارآموزی از جمله مراحل معادل سازی مدرک عمومی و تخصصی پزشکان برای کار و طبابت در استرالیا است.

آیا استرالیا مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را قبول دارد؟

آیا امکان مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا وجود دارد؟

پزشکان متخصص و عمومی با دارا بودن مدرک معتبر پزشکی می توانند برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند. مدرک تحصیلی پزشکان متخصص باید از طرف سازمان های ارزیابی مدرک پزشکی مورد تایید و پذیرش قرار گیرند. به طور کلی پزشکان عمومی، پزشکان متخصص و مدیران درمانگاه ها می توانند با دارا بودن شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند.

آیا امکان مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا وجود دارد؟

روش های مهاجرت پزشکان به استرالیا

پزشکان عمومی و متخصص می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا اقدام کنند. متقاضیان با اخذ ویزای کاری Sub Class 189 و ویزای کاری Sub Class 190 از زیرمجموعه های ویزای اسکیل ورکر می توانند به کشور استرالیا مهاجرت کنند. علاوه بر این پزشکان می توانند با دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرماهای استرالیایی در این کشور به کار و طبابت بپردازند.

 

 

مهاجرت پزشکان به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 189

پزشکان پس از معادل سازی مدارک تحصیلی و اخذ تاییدیه علمی از انجمن پزشکان استرالیایی باید در جدول امتیازبندی ویزای 189 اسکیل ورکر در مجموع حداقل 85 امتیاز کسب کند. دارا بودن حداقل 85 امتیاز از جدول امتیازبندی برای معیارهای سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سوابق کاری برای مهاجرت پزشکان از طریق اخذ ویزای 189 الزامی است.

 

مهاجرت پزشکان به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 190

پزشکان با کسب امتیاز حداقل 85 از جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانند از طریق ویزای Sub Class 190 ایالت کوئیزلند ویزای استرالیا را دریافت کنند. البته مدت زمان اخذ دعوتنامه برای این ویزا طولانی می باشد. اگر متقاضی دارای اسپانسر ایالتی باشد، 5 امتیاز به مجموع امتیازهای وی اضافه می شود.

حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در استرالیا به چه صورت است؟

مهاجرت پزشکان به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 190

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و معادل سازی مدارک

معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان متخصص شامل ارزیابی های علمی، آزمون های تخصصی و آزمون زبان تخصصی پزشکی می باشد. کسب امتیاز لازم در آزمون های معادل سازی و اخذ تاییدیه های لازم از سازمان های ارزیابی مدارک پزشکی از مراحل مهاجرت پزشکان متخصص و عمومی به استرالیا می باشد. مراحل کلی مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا شامل موارد زیر است:

 • اخذ تاییدیه لازم از سازمان های ارزیابی AMC و سازمان ارزیابی ECFMG
 • کسب امتیاز لازم از آزمون AMC و MCQ
 • کسب امتیاز لازم از آزمون OET

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و معادل سازی مدارک

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و سازمان ارزیابی

سازمان ارزیابی Australian Medical Council یا AMC و سازمان ارزیابی ECFMG از سازمان های معتبر ارزیابی مدارک تحصیلی پزشکان عمومی و متخصص در استرالیا می باشند. متقاضیان با اخذ تاییدیه های لازم از این دو سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی می توانند برای مهاجرت به استرالیا مراحل دیگر را طی کنند.

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و آزمون AMC و MCQ

پزشکان عمومی و متخصص برای مهاجرت به استرالیا باید در آزمون های AMC ،MCQ نمره لازم را کسب کنند. آزمون AMC برای پزشکان متخصص شامل آزمون عملی نیز می باشد. از آنجا که این آزمون در کشور ایران برگزار نمی شود، پزشکان ایرانی می توانند در این آزمون در کشور ترکیه شرکت کنند. هزینه شرکت در این آزمون در حدود 2700 دلار استرالیا می باشد.

 • تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 و همچنین اخذ نمره لازم در آزمون زبان انگلیسی از دیگر شرایط معادل سازی مدرک پزشکی پزشکان متخصص و عمومی است.
 • آزمون AMC شامل آزمون زبان OET و آزمون تئوری MCQ و آزمون عملی می باشد.
 • آزمون زبان پزشکی OET یک آزمون زبان تخصصی پزشکی مانند آزمون آیلتس شامل 4 مهارت گفتاری، نوشتاری، شنیداری و درک مطلب می باشد و پزشکان باید در هر 4 مهارت حداقل نمره B را کسب کنند.
 • سوال های آزمون AMC در حوزه های پزشکی کودکان، پزشکی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و روان شناسی است.

 

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و آزمون AMC و MCQ

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و آزمون OET

در مرحله بعد پزشکان برای مهاجرت به استرالیا باید در آزمون زبان انگلیسی OET حداقل نمره B را کسب کنند. این آزمون نیز در ایران برگزار نمی شود و پزشکان برای شرکت در این آزمون باید به ترکیه سفر کنند. آزمون زبان انگلیسی OET برای پزشکان متخصص به صورت تخصصی تر می باشد.

 

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و اخذ پیشنهاد کاری

مرحله آخر در معادل سازی مدارک تحصیلی پزشکان متخصص و عمومی و کسب نمره لازم در آزمون های معادل سازی اخذ ویزای اقامت موقت برای ورود به استرالیا و ادامه روند Registration می باشد. پس از Registration پزشکان می توانند پیشنهاد کاری Job Offer را از کارفرماهای استرالیایی دریافت کنند.

 

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و اخذ پیشنهاد کاری

هزینه های معادل سازی مدرک پزشکان در استرالیا

پزشکان متخصص و عمومی برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود و اخذ تاییدیه های لازم باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنند. برخی از هزینه های معادل سازی مدرک پزشکان برای مهاجرت به استرالیا عبارت است از:

 • هزینه ارزیابی مدارک پزشکی توسط سازمان AMC در حدود 500 دلار استرالیا
 • هزینه ارزیابی مدارک پزشکی توسط سازمان ECFMG در حدود 200 دلار استرالیا
 • هزینه شرکت در آزمون AMC در حدود 2700 دلار استرالیا
 • هزینه شرکت در آزمون زبان انگلیسی OET در حدود 580 دلار استرالیا

هزینه های معادل سازی مدرک پزشکان در استرالیا

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و دوره های آموزشی

از جمله مراحل معادل سازی مدرک تحصیلی پزشکان در استرالیا شرکت در دوره های آموزشی و ثبت مدرک پزشکی استرالیا می باشد. دوره های آموزشی مطابق با استانداردهای انجمن پزشکی استرالیا و شامل موارد زیر می باشد:

 • دوره 70 روزه پزشکی عمومی
 • دوره 70 روزه جراحی
 • دوره 56 روزه پزشکی اورژانس

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و دوره های آموزشی

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و میزان حقوق

به طور کلی میزان درآمد و حقوق پزشکان عمومی و متخصص در کشور استرالیا در مقایسه با کشورهای اروپایی و کانادا بالاتر می باشد. حقوق و درآمد پزشکان متخصص در استرالیا چند برابر متوسط درآمد سالانه این کشور در حدود 90.000 دلار استرالیا می باشد. میزان حقوق و درآمد پزشکان متخصص در رشته های گوناگون در استرالیا در جدول زیر ارائه شده است:

رشته های تخصصی پزشکی میزان درآمد و حقوق
 پزشکان عمومی سالانه در حدود 90.000 تا 180.000 دلار استرالیا
پزشک خانواده سالانه در حدود 250.000 دلار استرالیا
پزشک اورژانس سالانه در حدود 150.000 دلار استرالیا
پزشک جراح سالانه در حدود 400.000 دلار استرالیا
پزشک متخصص گوارش سالانه در حدود 440.000 دلار استرالیا
پزشک متخصص قلب و عروق سالانه در حدود 460.000 دلار استرالیا
پزشک متخصص بیهوشی سالانه در حدود 266.000 دلار استرالیا
پزشک متخصص زیبایی سالانه در حدود 410.000 دلار استرالیا
 پزشک متخصص پوست و مو سالانه در حدود 370.000 دلار استرالیا
 پزشک متخصص رادیولوژی 

 

سالانه در حدود 360.000 دلار استرالیا

 

 پزشک متخصص جراحی عمومی

 

سالانه در حدود 370.000دلار استرالیا

 

پزشکان متخصص در استرالیا سالانه از 260.000 تا 450.000 دلار استرالیا

 

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و میزان حقوق

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و کار به عنوان یک پزشک

پزشکان متخصص و عمومی برای کار در استرالیا به عنوان یک پزشک باید دارای شرایط ویژه ای باشند. پزشکان عمومی و متخصص در استرالیا می توانند در حدود 60 ساعت در هر هفته کار و طبابت کنند. همه پزشکان عمومی و متخصص پس از 65 سالگی در استرالیا بازنشسته می شوند. شرایط کار در استرالیا به عنوان یک پزشک عبارت است از:

 • دارا بودن مدرک تحصیلی پزشکی از دانشگاه های معتبر: مدرک پزشکی پزشکانی که فاقد مجوز اقامت دائم استرالیا یا نیوزلند و یا تابعیت این دو کشور می باشند، باید مورد تایید انجمن پزشکی استرالیا Australian Medical Council و فهرست جهانی کالج های پزشکی World Directory of Medical Schools قرار گیرد.
 • دریافت پیشنهاد کاری یا Job Offer: پزشک متقاضی مهاجرت به استرالیا باید قبل از درخواست برای تایید و ثبت مدارک و یا اخذ ویزا پیشنهاد کار در استرالیا را از طرف کارفرماهای استرالیایی دریافت کند. پزشکان عمومی، پزشکان رزیدنت و پزشکان متخصص می توانند بر اساس شرایط کارفرماهای استرالیایی پیشنهاد کار در این کشور را از آن ها دریافت کنند.
 • دریافت تاییدیه های لازم در مورد سوابق کاری و مهارت حرفه ای: پزشکان متقاضی مهاجرت به استرالیا باید تاییدیه های لازم سوابق کاری را از Australian Medical Council دریافت کنند.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر: یکی از شرایط مهم در مهاجرت پزشکان به استرالیا اثبات تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک استاندارد و معتبر زیان انگلیسی می باشد.
 • پس از اخذ تاییدیه های مدرک تحصیلی، سوابق کاری و ارزیابی میزان تسلط به زبان انگلیسی پزشک می تواند برای اخذ ویزای اقامت و کار در استرالیا درخواست خود را ارائه دهد.

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و کار به عنوان یک پزشک

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق پزشکان در استرالیا 2021

در این بخش از مقاله به ارائه جدیدترین فرصت های شغلی برای پزشکان عمومی و متخصص در استرالیا در سال 2021 می پردازیم. میزان درآمد و حقوق، مزایای شغلی و همچنین وظایف شغلی و محل کار در استرالیا در این جدول ارائه شده است. از تاریخ بارگذاری برخی از این مشاغل در سایت مشاغل پزشکان در استرالیا تنها چند روز می گذرد:

 

شغل محل کار شهر/ ایالت مزایای شغلی/ وظایف شغلی حقوق و درآمد در سال 2021
پزشک عمومی Charterhouse استرالیای جنوبی مدیریت بالینی مراقبت از بیماران و همکاری با کارکنان ارشد بخش پزشکی سالانه در حدود 313.449 تا 580.544 دلار استرالیا
پزشک متخصص Charterhouse کوئیزلند کار در بیمارستان سالانه در حدود 450.000 تا 550.000 دلار استرالیا
پزشک عمومی Charterhouse ویکتوریا پزشک آن کال سالانه در حدود 288.848 تا 397.170 دلار استرالیا
پزشک عمومی رزیدنت تاسمانی تاسمانی کار در بخش های قلب و عروق، هماتولوژی، رادیولوژی و آنکولوژی سالانه در حدود 93.545 تا 132.367 دلار استرالیا
پزشک عمومی Charterhouse نیوساوث ولز کار دائمی با پشتیبانی همکاران در هر زمان سالانه در حدود 80.000 تا 100.000 دلار استرالیا
پزشک عمومی DMS Charterhouse کوئیزلند کار در محیطی فوق العاده سالانه در حدود 450.000 تا 600.000 دلار استرالیا
پزشک عمومی رزیدنت Department of Health هوبارت کار در بخش های قلب و عروق، هماتولوژی، رادیولوژی و آنکولوژی سالانه در حدود 93.545 تا 132.367 دلار استرالیا
پزشک عمومی Skilled Medical استرالیای جنوبی پزشک در حال سفر به مناطق نیازمند روزانه در حدود 2.285 دلار استرالیا
پزشک متخصص کلیه و مجاری ادرار Oz health بریزبن کار دائمی با حقوق و مزایای عالی سالانه در حدود 214.897 تا 227.843 دلار استرالیا
 پزشک عمومی Charterhouse استرالیای غربی مراقبت های بالینی مستقیم بیماران در مواقع بحرانی سالانه در حدود 349.248 تا 445.001 دلار استرالیا

جدیدترین فرصت های شغلی و حقوق پزشکان در استرالیا 2021

پزشکان برای مهاجرت به استرالیا از چه مراجعی می توانند کمک بگیرند؟

پزشکان متقاضی مهاجرت به استرالیا برای یافتن کارفرمای استرالیایی و پیدا کردن کار می توانند از طریق Rural Workforce Agency کار مورد نظر در استرالیا را پیدا کنند. به منظور اخذ تاییدیه مدارک و سوابق تحصیلی و پزشکی و همچنین ثبت مدارک در استرالیا پزشکان می توانند به Medical Board of Australia مراجعه کنند. برای اخذ اطلاعات ضروری در مورد چگونگی مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم و تابعیت استرالیا پزشکان متقاضی مهاجرت می توانند به Department of Home Affairs مراجعه کنند.

پزشکان برای مهاجرت به استرالیا از چه مراجعی می توانند کمک بگیرند؟

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و اخذ اقامت

پزشکان عمومی و متخصص پس از اخذ ویزای کار استرالیا و طبابت مداوم و مستمر به مدت ۵ سال در این کشور می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. در واقع پس از 3 تا 4 سال کار و طبابت و پرداخت بیمه و مالیات ها به موقع و منظم پزشکان می توانند برای اخذ اقامت دائم استرالیا درخواست دهند. پس از گذشت ۳ سال از دریافت مجوز اقامت دائو استرالیا به شرط زندگی و اقامت در این کشور پزشک مهاجر می تواند برای اخذ پاسپورت استرالیا اقدام کند.

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا و اخذ اقامت

 

مزیت های مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا

پزشکان عمومی و متخصص با مهاجرت کاری به استرالیا می توانند از مزیت های فراوان زندگی و کار در این کشور برخوردار شوند. برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت پزشکان عمومی و متخصص به استرالیا عبارت است از:

 • امکان کار و طبابت در هر ایالت و شهر استرالیا
 • دریافت حقوق بیکاری در صورت بیکاری پس از ۲ سال
 • امکان ادامه تحصیل در رشته های تخصصی دانشگاه های استرالیا
 • امکان برخورداری از حق و حقوق شهروندی استرالیا
 • تحصیل رایگان فرزندان در مدارس دولتی
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان
 • امکان اخذ پاسپورت استرالیا
 • امکان سرمایه گذاری و خرید خانه در استرالیا
 • اخذ کمک هزینه از دولت استرالیا در سختی ها

مزیت های مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا

خدمات موسسه مهاجرتی رهپویان مهاجر و مهاجرت پزشکان به استرالیا

پزشکان متخصص و عمومی مشغول کار در ایران که قصد مهاجرت شغلی به استرالیا را دارند، می توانند با مراجعه به موسسه های مهاجرتی برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند.  موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر با ارائه مشاوره های مهاجرتی سودمند کمک می کنند تا متقاضی بهترین گزینه مهاجرتی را انتخاب کنند. این موسسه به عنوان یکی از باسابقه ترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور مشاوره ها و خدمات مهاجرتی متنوعی به متقاضیان ارائه می دهد. ارسال مدارک لازم، پیگیری پرونده های مهاجرتی و اخذ ویزای اقامت از جمله خدمات مهاجرتی این موسسه مهاجرتی است.

این موسسه با برخورداری از وکلای برجسته در کشورهای استرالیا، کانادا و ایران و با پیگیری پرونده های مهاجرتی در داخل و خارج از ایران به نوعی احتمال اخذ ویزای مهاجرتی به کشورهای استرالیا و کانادا را تضمین می کنند.

 

سخن پایانی

در این مقاله شرایط مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. متقاضیان برای مهاجرت شغلی به استرالیا باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط، سوابق کاری و حرفه ای و سن مناسب باشند. کسب امتیازهای لازم در جدول امتیازبندی اسکیل ورکر استرالیا از مهم ترین موارد برای مهاجرت مهندسان مکانیک به استرالیا می باشد.

اگر در مورد مهاجرت مشاغل مختلف به استرالیا و مهاجرت کاری به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، با مشاوران موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر مشاوره کنید. مشاوران این موسسه در شعبه های تهران، شیراز، مشهد و کرج در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا

10 سوال متداول در مورد مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا

 1. آیا پزشکان متخصص در استرالیا مورد نیاز است؟

بله. بر اساس گزارش های معتبر کشور استرالیا نیازمند پزشکان عمومی و متخصص برای جبران نیروی کاری خود در شهرهای کم جمعیت و کمتر برخوردار است. این کشور تا سال 2025 اقدام به جذب پزشکان عمومی و متخصص از سرتاسر جهان می کند تا کمبود پزشک در این کشور را جبران کند. می توان گفت که از هر 4 پزشک در استرالیا یک پزشک مهاجر می باشد.

 

 1. تخصص های پزشکی مورد پذیرش استرالیا کدامند؟

تخصص های قلب و عروق، مغز و اعصاب، اطفال و نوزادان، گوارش، غدد، انکولوژی، بیهوشی، داخلی، اورژانس، روماتولوژی، داخلی، پوست و مو، ارتوپدی، گوش و حلق و بینی، چشم، زنان و زایمان، کلیه و مجاری ادرار، زیبایی و جراحی پلاستیک و جراحی

 

 1. آیا استرالیا مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را قبول دارد؟

به طور کلی کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و اتریش از جمله کشورهایی هستند که مدرک پزشکی پزشکان ایرانی را قبول می کنند. اما پزشکان ایرانی برای کار، طبابت و یا تحصیل در استرالیا باید مدارک پزشکی خود را معادل سازی کنند. کسب امتیازهای لازم در آزمون های ارزیابی و شرکت در دوره های کارآموزی از جمله مراحل معادل سازی مدرک عمومی و تخصصی پزشکان برای کار و طبابت در استرالیا است.

 

 1. آیا امکان مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا وجود دارد؟

بله. پزشکان متخصص و عمومی با دارا بودن مدرک معتبر پزشکی می توانند برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند. مدرک تحصیلی پزشکان متخصص باید از طرف سازمان های ارزیابی مدرک پزشکی مورد تایید و پذیرش قرار گیرند. به طور کلی پزشکان عمومی، پزشکان متخصص و مدیران درمانگاه ها می توانند با دارا بودن شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کنند.

 

 1. روش های مهاجرت پزشکان به استرالیا کدامند؟

پزشکان عمومی و متخصص می توانند برای مهاجرت شغلی به استرالیا از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر Skilled Worker استرالیا اقدام کنند. متقاضیان با اخذ ویزای کاری Sub Class 189 و ویزای کاری Sub Class 190 از زیرمجموعه های ویزای اسکیل ورکر می توانند به کشور استرالیا مهاجرت کنند. علاوه بر این پزشکان می توانند با دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرماهای استرالیایی در این کشور به کار و طبابت بپردازند.

 

 1. شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 189 چیست؟

پزشکان پس از معادل سازی مدارک تحصیلی و اخذ تاییدیه علمی از انجمن پزشکان استرالیایی باید در جدول امتیازبندی ویزای 189 اسکیل ورکر در مجموع حداقل 85 امتیاز کسب کند. دارا بودن حداقل 85 امتیاز از جدول امتیازبندی برای معیارهای سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و سوابق کاری برای مهاجرت پزشکان از طریق اخذ ویزای 189 الزامی است.

 

 1. شرایط مهاجرت پزشکان به استرالیا از طریق ویزای Sub Class 190 چیست؟

پزشکان با کسب امتیاز حداقل 85 از جدول امتیازبندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا می توانند از طریق ویزای Sub Class 190 ایالت کوئیزلند ویزای استرالیا را دریافت کنند. البته مدت زمان اخذ دعوتنامه برای این ویزا طولانی می باشد. اگر متقاضی دارای اسپانسر ایالتی باشد، 5 امتیاز به مجموع امتیازهای وی اضافه می شود.

 

 1. مراحل کلی مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا کدامند؟

 • اخذ تاییدیه لازم از سازمان های ارزیابی AMC و سازمان ارزیابی ECFMG
 • کسب امتیاز لازم از آزمون AMC و MCQ
 • کسب امتیاز لازم از آزمون OET

 

 1. سازمان های ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری پزشکان در استرالیا کدامند؟

سازمان ارزیابی Australian Medical Council یا AMC و سازمان ارزیابی ECFMG از سازمان های معتبر ارزیابی مدارک تحصیلی پزشکان عمومی و متخصص در استرالیا می باشند. متقاضیان با اخذ تاییدیه های لازم از این دو سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی می توانند برای مهاجرت به استرالیا مراحل دیگر را طی کنند.

 

 1. هزینه های معادل سازی مدرک پزشکان برای مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

 • هزینه ارزیابی مدارک پزشکی توسط سازمان AMC در حدود 500 دلار استرالیا
 • هزینه ارزیابی مدارک پزشکی توسط سازمان ECFMG در حدود 200 دلار استرالیا
 • هزینه شرکت در آزمون AMC در حدود 2700 دلار استرالیا
 • هزینه شرکت در آزمون زبان انگلیسی OET در حدود 580 دلار استرالیا

مهاجرت پزشکان متخصص به استرالیا

در این مقاله مهاجرت پزشکان به استرالیا مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد مهاجرت مشاغل به استرالیا، شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا و شرایط مهاجرت به استرالیا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، به وب سایت موسسه مهاجرتی و حقوقی رهپویان مهاجر آتی نگر www.rahpoyan-mohajer.ir مراجعه کنید و یا با مشاوران این موسسه مشاوره نمایید.

www.health.gov.au

www.health.gov.au

migrationdownunder.com

au.indeed.com

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *