مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

0

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج این روزها برای طرفداران مهاجرت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افراد خواهان مهاجرت به کشور استرالیا می باشند. کشور استرالیا به دلیل مهاجر پذیری بالا، شرایط آب و هوایی مطلوب، توسعه ی اقتصاد و کسب و کار یکی از پر طرفدارترین کشورها برای مهاجرت محسوب می شود. بسیاری از افراد تمایل دارند به هر طریقی که امکان دارد، وارد این کشور شوند.

شما به روش های مختلفی می توانید به این کشور مهاجرت کنید. ولی باید حتما از شرایط لازم مهاجرت برخوردار باشید. کشورهای دیگری نیز مانند مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج، شرایط متفاوتی دارند که می توانید از مشاورین متخصص ما در مورد این کشورها مشاوره بگیرید.

مهاجرت به استرالیا با روش های زیر انجام می گیرد

 • مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای کار
 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور
 • مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی
 • مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج
 • و دیگر روش ها

در این مقاله می خواهیم نحوه ی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

راه اول برای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

در این حالت شما مجرد هستید و قصد ازدواج با یک فرد استرالیایی را دارید و قصدتان این است که به این کشور سفر کنید تا ازدواجی صورت بگیرد.

در این حالت باید مراحل زیر، توسط شریکتان انجام شود:

شریک شما که در کشور استرالیا ساکن است و یک فرد استرالیایی است باید تقاضانامه و طرح و برنامه ای در خصوص ازدواج با شخص خارجی را ارائه دهد. و باید حتما این مسئله به صورت واضح روشن و مشخص شود که واقعا قزار است ازدواجی صورت بگیرد. و این ازدواج صوری نیست. شریکتان می تواند از طریق اینترنت یا مراجعه به سفارت این کار را انجام دهد.

حتما بخوانید:  بهترین موسسات مهاجرتی ایران در سال 2021 کدام است؟

پس از اینکه تقاضانامه ی شریک شما توسط آفیسر های سفارت مورد تایید قرار گرفت، حالا ویزای نامزدی صادر می گردد. و شما باید در مدت زمانی که برای ازدواجتان زمان صادر شده است، به استرالیا سفر کنید و با شریک خود ازدواج کنید.

البته لزومی ندارد که حتما فرد استرالیایی باشد. اگر فرد یا شریک مورد نظر برای ازدواج، ایرانی ساکن استرالیا باشد و اقامت دائم استرالیا را نیز داشته باشد، می تواند این تقاضا را به سفارت اعلام کند.

اخذ اقامت دائم از طریق ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

پس از این که ازدواج صورت گرفت حالا فرد می تواند تقاضای ویزای Partner subclass 820 را داشته باشد.

این ویزا دو سال اعتبار دارد. و شما باید حتما در مدت زمان 2 سال با شریکتان زندگی کنید. به عبارتی جدایی و طلاقی نباید صورت گیرد. پس از سپری شدن دو سال حالا شما می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید.

 • ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج ، برای کسانی که قصد ازدواج و ادامه ی زندگی در این کشور را دارند، ولی هنوز به صورت رسمی ازدواج نکرده اند، بسیار مناسب می باشد. بدین صورت که فردی پروسه ی مهاجرت به استرالیا را طی می کند و پس از ورود به استرالیا کار برای شریک او راحت می شود.
 • برای ازدواج های دانشجویی در استرالیا این ویزا بسیار مناسب می باشد. به عبارتی فردی قصد تحصیل در استرالیا را دارد و با ویزای تحصیلی پذیرش می گیرد و شریکش به راحتی با ویزای ازدواج در استرالیا وارد این کشور می شود و طبق قوانین آن کشور ازدواج می کنند. البته کمی زمانبر است. و فرد اول باید مراحلی را برای اخذ اقامت دائم بگذراند.

البته این مدل یکی از انواع ویزاهای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج، محسوب می شد.

البته راه های دیگری هم برای اخذ ویزای ازدواج کشور استرالیا وجود دارد. با ما همراه باشید تا در ادامه شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را بر اساس روش ها و راهکارهایی دیگر، برایتان بازگو کنیم.

حتما بخوانید:  مهاجرت به دانمارک از طریق استارتاپ در سال 2021

شما می توانید از طریق دیگری ویزای ازدواج یا ویزای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را دریافت کنید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

شرایط ویزای نامزدی استرالیا

 • فردی که قصد دارد از طریق وبزای ازدواج به کشور استرالیا مهاجرت کند، باید حتما 18 سال سن تمام داشته باشد. و شریکش را باید از قبل انتخاب کرده باشد.
 • و قبل از اینکه شرایط ورودش به خاک استرالیا فراهم نشده باشد، نباید به این کشور ورود پیدا کند. زیرا پروسه ی درخواست توسط شریک، معمولا چند ماه زمان می برد تا سفارت شرایط فرد را مورد بررسی قرار دهد.

اعتبار ویزای نامزدی تا چه مدت می باشد؟

 • اعتبار این ویزا 9 ماه می باشد. یعنی شما 9 ماه فرصت دارید تا به کشور استرالیا سفر کنید و طی این مدت ازدواج کنید.
 • نیازی نیست این ازدواج حتما در استرالیا صورت بگیرد. فرد قبل از اتمام مهلت این ویزا باید برای اخذ ویزای ۸۰۱ استرالیا و ویزای ۸۲۰ استرالیا اقدام کند در صورتی که طی این مدت ازدواج نکند و یا ازدواج به هم بخورد ویزا باطل می شود.

اخذ این ویزا بین 4 الی 6 ماه زمان می برد. و شما باید در طی این مدت صبوری کنید تا ویزای شما صادر شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

نکاتی دیگر در خصوص مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

 • شریک شما باید در طی 9 ماه اسپانسر شما بشود. به عبارتی باید مکان زندگی، غذا، نیازهای مالی و در کل کلیه ی نیاز های ضروری شما را تامین کند. باید حتما این موارد به صورت کتبی ثبت شود. و به تایید سفارت برسد. البته صلاحیت های لازم را آفیسر های سفارت بررسی خواهند کرد.
 • البته نکته ای باید خدمتتان عرض کنیم این است که: اگر فرد در 5 سال گذشته برای ویزای نامزدی اقدام کرده باشد، مجددا نمی تواند اسپانسر شود. و فردی که از این طریق وارد خاک این کشور شده است هم نمی تواند اسپانسر شخص دیگری شود. البته طی شرایط خاص، مجددا این امر محقق می شود.
 • نکته ی دیگری که باید در این خصوص عرض کنیم این است که: برای افراد زیر 18 سال که قصد دارند از این طریق ازدواج کنند، باید روال اداری کارها توسط والدین انجام شود. و حتی ممکن است که سفارت ازدواج افراد زیر 18 سال را قبول نکند.
 • ازدواج همجنس گرایان بر اساس این قانون ممنوع می باشد و استرالیا در این سبک از از ازدواج ویزایی را صادر نخواهد کرد.
حتما بخوانید:  مهاجرت مهندس معماری به استرالیا

سخن پایانی

موسسه ی مهاجرتی رهپویان مهاجر کلیه ی خدمات مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را برای شما انجام خواهد داد. اگر قصد دارید از طریق ویزای ازدواج استرالیا به این کشور مهاجرت کنید با ما در ارتباط باشید. کارشناسان و مشاوران ما در خصوص این ویزا شما را راهنمایی خواهند نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.