شرایط دریافت اقامت استرالیا از طریق مهارت و تخصص

0

کشور استرالیا یکی از کشورهایی است که از نظر اقتصاد پیشرفت های زیادی داشته است. نرخ بیکاری در سال های اخیر در این کشور به میزان زیادی کاهش پیدا کرده و در نتیجه ی ان درخواست برای نیروی کار با مهارت کافی افزایش یافته است. از این رو دولت کشور استرالیا برنامه های ویژه ای برای مهاجرت کاری و جذب نیروی ماهر تعبیه کرده است.

از سوی دیگر شرایط کاری فوق العاده در این کشور باعث شده است تا افراد زیادی درخواست مهاجرت کاری به استرالیا داشته باشند. به همین دلیل به بیان چگونگی دریافت اقامت استرالیا و جذب نیروی کاری ماهر و شرایط دریافت تابعیت این کشور می پردازیم.

دریافت اقامت استرالیا

دریافت اقامت در کشور استرالیا دارای روش های مختلفی است که شناخت آن ها به مهاجران کمک بسیاری خواهد کرد. این روش ها عبارتند از:

 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی شرایط عمومی
 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی نرخ بیکاری در این کشور
 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی دریافت ویزای کاری
 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی ویزای دائم شخص همراه یا خانواده
 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی مدارک ارائه شده برای ویزای کاری
 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی میزان درامد و حقوق
 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی شغل های نیازمند در سال ۲۰۲۰
 • دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی شیوه ی یافتن شغل
 • دریافت اقامت استرالیا به کمک مؤسسات کاریابی
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

دریافت اقامت استرالیا از طریق شرایط عمومی

دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی شرایط عمومی
دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی شرایط عمومی

شرایط عمومی کشور استرالیا زمینه را برای دریافت اقامت این کشور فراهم کرده است. مساحت این کشور حدود ۷.۶۰۰.۰۰۰ می باشد که جمعیتی بیش از ۲۵ میلیون نفر در آن به زندگی مشغول هستند. این کشور در کنار سایر کشورهای اقیانوسیه همچون نیوزلند و در قاره ی استرالیا واقع شده است.

تنوع بسیار زیاد زیست بوم در این کشور در جهان نظیر ندارد. همچنین شرایط اقتصادی استرالیا در تمامی زمینه های صنعت، کشاورزی و خدمات پیشرفت های بسیار زیادی داشته است. جمعیت کم این کشور باعث کاهش نرخ بیکاری به کمتر از ۵ درصد شده است. این شرایط عمومی منجر به امکان مهاجرت از طریق تحصیل، تخصص، پناهندگی، سرمایه گذاری، فرزنداوری، تولد در کشور، ازدواج و غیره شده اند.

دریافت اقامت استرالیا از طریق نرخ بیکاری

یکی از شاخص های بررسی شرایط اقتصادی در هر کشوری نرخ بیکاری می باشد. این عامل باعث می شود تا شرایط کاری بهبود یافته و نیاز به نیروی کار متخصص و ماهر افزایش یابد. نرخ بیکاری بسیار پایین در کشور استرالیا سالانه مهاجران زیادی را به این کشور جذب کرده است.

برنامه ها و تغییرات اقتصادی دولت های استرالیا باعث تقویت چشم گیر وضعیت اقتصادی کشور و افزایش جذب نیروی متخصص از سراسر دنیا شده اند. نرخ بیکاری در حدود ۵ درصد بستر را برای مهاجرت شغلی فراهم نموده است. کافی است که شرکت و یا مراکز دولتی نیاز خود را به یک نیروی ماهر اعلام کرده باشند.

حتما بخوانید:  فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا 2021

دریافت اقامت استرالیا از طریق دریافت ویزای کاری

دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی مدارک ارائه شده برای ویزای کاری
دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی مدارک ارائه شده برای ویزای کاری

کشور استرالیا نیاز بسیار زیادی به نیروی کاری ماهر و با تخصص حرفه ای دارد. از این رو دولت برنامه هایی را برای مهاجرت نیروی کارآمد بر اساس سیستم امتیازبندی تعبیه کرده است. ویزای کاری این کشور خود در چند دسته تقسیم می گردند که عبارتند از:

ویزای subclass 189: این نوع اولین دسته از انواع ویزای کاری کشور استرالیاست که طرفداران زیادی دارد. در این شیوه عواملی مانند سن، مدرک تحصیلی، سابقه ی کار حرفه ای دارای امتیاز نقش بسزایی را در دریافت ویزا دارند. دریافت حداقل ۶۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کل افراد را مستعد دریافت ویزای کاری کشور خواهد نمود.

ویزای subclass 190: در این نوع ویزا باید برای فرد درخواست کننده یک دعوتنامه از سوی یکی از شرکت های معتبر کشور ارسال گردد. این  دعوتنامه امتیاز افراد را افزایش داده و امکان پذیرش آن ها در میان سایر رقیبان را بالا می برد. دعوت شرکت از فرد متقاضی به خاطر تخصص وی دارای ۵ امتیاز می باشد. در این شیوه هم افراد باید ۶۵ امتیاز دریافت کنند تا مستعد دریافت ویزای کاری باشند. امتیازبندی ها در این شیوه همانند امتیازبندی در ویزای ۱۸۹ می باشد.

امتیازبندی ها در روش های فوق بدین شیوه می باشند:

سن درخواست کننده:

 • اگر فرد بین ۱۸ تا ۲۴ سال داشته باشد، ۲۵ امتیاز کسب می کند.
 • اگر فرد بین ۲۵ تا ۳۲ سال داشته باشد، ۳۰ امتیاز کسب می کند.
 • اگر فرد بین ۳۲ تا ۳۹ سال داشته باشد، ۲۵ امتیاز کسب می کند.
 • اگر فرد بین ۴۰ تا ۴۴ سال داشته باشد، ۱۵ امتیاز کسب می کند.

مدرک و سطح زبان درخواست کننده:

 • اگر فرد دارای مدرک ایلتس ۶ باشد، از این مورد امتیازی کسب نمی کند.
 • اگر فرد دارای مدرک ایلتس ۷ باشد، ۱۰ امتیاز کسب می کند.
 • اگر فرد دارای مدرک ایلتس ۸ باشد، ۲۰ امتیاز کسب می کند.

سابقه کاری درخواست کننده:

 • فرد با سابقه کاری ۱ ساله موفق به دریافت ۵ امتیاز خواهد شد.
 • فرد با سابقه کاری ۳ ساله موفق به دریافت ۱۰ امتیاز خواهد شد.
 • فرد با سابقه کاری ۵ ساله موفق به دریافت ۱۵ امتیاز خواهد شد.

سطح تحصیلات درخواست کننده:

 • فردی با مدرک کارشناسی ۱۰ امتیاز دریافت می کند.
 • فردی با مدرک کارشناسی ارشد ۱۵ امتیاز دریافت می کند.
 • فردی با مدرک دکتری ۲۰ امتیاز دریافت می کند.

دریافت اقامت استرالیا از طریق ویزای دائم شخص همراه یا خانواده

افراد بعد از دریافت امتیاز لازم می توانند به همراه خانواده و تمامی فرزندان زیر ۱۸ سال خود وارد کشور شده و به زندگی مشغول شوند. همراه این فرد اگر تسلط کافی را روی زبان انگلیسی داشته و رزومه شغلی وی قوی باشد، می تواند در این کشور به کار و فعالیت مشغول شود. فرزندان این افراد نیز اگر زیر ۱۸ سال باشند، می توانند از تحصیلات رایگان در سیستم آموزشی با کیفیت کشور بهره مند گردند. در مهاجرت تحصیلی نیز افراد علاوه بر تحصیل می توانند به کار مشغول شوند. دولت استرالیا اهمیت زیادی به حمایت از اعضای خانواده می دهد.

حتما بخوانید:  ایالت قلمروی مرکزی استرالیا ؛ از آشنایی تا مهجرت
ویزای دائم استرالیا
ویزای دائم استرالیا

دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی مدارک ارائه شده برای ویزای کاری

بعد از اینکه فرد امتیاز کافی را کسب نمود و از توانایی خود در راستای کار در کشور استرالیا به اطمینان رسید، می تواند از طریق ارائه مدرک برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید. گذرنامه، عکس 3×4، دعوت نامه کاری، مدرک زبان، مدارک اثبات سلامت جسمی، سابقه کاری، مدارک تحصیلی، مدارک ازدواج و مدارک هویتی از جمله مدرک هایی هستند که باید برای دریافت ویزا به مراکز مرتبط ارائه شوند.

دریافت اقامت استرالیا به وسیله ی میزان درامد و حقوق

بررسی نسبت درآمد یک ماه به خرج و مخارج ماهانه یکی از عوامل موثر در انتخاب شغل در کشورهای خارجی است. درآمد بسیار خوب مشاغل کشور استرالیا یکی دیگر از عوامل جذب نیروی کار از اتباع خارجی می باشد. آمارها میانگین درآمد ماهیانه اشخاص را ۳.۰۲۱ دلار استرالیا و میانگین هزینه ی زندگی ماهانه را معادل ۱.۷۷۰ دلار استرالیا برآورد کرده اند. به طور کلی می توان درآمدهای هر شغل را در کشور استرالیا بدین گونه بیان نمود:

 • درامد سالیانه بازاریابی دیجیتال معادل ۴۵ تا ۶۵ هزار دلار استرالیا می باشد.
 • درامد سالیانه مهندسی و تولید معادل ۶۰ تا ۱۲۰ هزار دلار استرالیا می باشد.
 • درامد سالیانه خدمات مالی معادل ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار استرالیا می باشد.
 • درامد سالیانه خرده فروشی معادل ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار استرالیا می باشد.
 • درامد سالیانه تکنولوژی و آی تی معادل ۱۳۰ تا ۱۶۵ هزار دلار استرالیا می باشد.

دریافت اقامت استرالیا از طریق شغل های نیازمند به نیروی کار در سال ۲۰۲۰

آمارهای اخیر دولت استرالیا نشان دهنده افزایش فرصت های شغلی در زمینه های بهداشت و درمان و کمک های اجتماعی می باشند. میزان تقاضا برای شغل هایی نظیر پرستاری حدود ۱۵۰۴۲، نیروی متخصص برق حدود ۷۱۶۴، نیروی متخصص برای تاسیسات حدود ۷۱۶۴، معلم دوره دبیرستان حدود ۷۰۰۲، مکانیک خودرو حدود ۶۴۴۴، حسابرس مالی حدود ۵۴۷۸، مدیر پروژه ساخت و ساز حدود ۵۱۷۸، برنامه نویس حدود ۵۰۰۴ و کارگر فولاد و جوشکاری در حدود ۴۴۸۲ نفر می باشند.

دریافت اقامت استرالیا از طریق شیوه ی یافتن شغل

با استفاده از برنامه نیروی کار ماهر و متخصص در کشور استرالیا می توان موفق به دریافت ویزای کاری این کشور شد. برای این کار می توان به وسیله ی subclassهای مختلف و فعال کشور اقدام نمود. اگر اشخاص بتوانند امتیاز کافی را از سیستم امتیازبندی کشور دریافت نمایند، می توانند در کشور به زندگی مشغول شده و به دنبال کار باشند.

حتما بخوانید:  ویزای تحصیلی استرالیا

در کشور استرالیا امکان کاریابی برای دانشجویان و مهاجران تحصیلی نیز فراهم شده است. افراد دانشجو می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود به صورت پاره وقت در کنار تحصیل به کار مشغول باشند و کسب درآمد نمایند. این افراد بعد از گذراندن دوران تحصیلی خود و اخذ مدرک دانشگاهی می توانند در این کشور به دنبال کار گشته و مشغول به اشتغال شوند.

همان طور که گفته شد برای دریافت ویزای کاری از کشور استرالیا بر اساس دسته بندی subclassها باید از جانب یک شرکت یا کارفرما دعوتنامه دریافت نمود. موسسات کاریابی از جمله مراکزی هستند که به افراد برای دریافت دعوت نامه کمک می کنند. این مراکز اغلب فعالیت خود را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام می دهند.

www.hippo.com.au، jobsearch.gov.au، au.indeed.com، www.indeed.com، www.betterteam.com، oneshift.com.au، www.seek.com.au، www.mycareer.com.au و www.careerone.com.au از جمله موسسات معتبری هستند که به صورت آنلاین خدمات رسانی می نمایند. افراد برای درخواست کمک از این مراکز باید ایمیل و رزومه خود را به صورت آنلاین برای موسسه ها فرستاده تا مورد ارزیابی قرار بگیرند. نوشتن دقیق رزومه شخصی برای ارزیابی و تایید درخواست بسیار حائز اهمیت است.

دریافت اقامت استرالیا از طریق شرایط اقامت و دریافت تابعیت کشور

بعد از اینکه شخص توانست امتیاز کافی را برای دریافت ویزای کاری و به وسیله ی اسکیل ورکر و برنامه مهاجرت کاری استرالیا دریافت نمود می تواند وارد کشور شده و به کار خود مشغول شود. اگر فرد متاهل باشد، می تواند خانواده خود را همراه خود به کشور بیاورد اما نمی تواند فرزندان بزرگتر از ۱۸ سال را وارد کشور کند. اگر افراد با استفاده از روش های دیگر و بدون دریافت ویزای کاری مشغول به کار شود، بعد از فعالیت مداوم در طول ۴ سال می تواند برای دریافت اقامت دائم کشور اقدام نماید.

اگر اشخاص با استفاده از هر کدام از روش های اقامت در استرالیا بتوانند به مدت ۵ سال فعال و متوالی در کشور استرالیا بمانند، می توانند برای دریافت اقامت دائم کشور درخواست نمایند. برای دریافت پاسپورت کشور نیز افراد باید شرایط  خاصی را پشت سر بگذارند که برخی از آن ها عبارتند از:

 • داشتن شغل مناسب و درآمد ماهیانه خوب
 • آشنایی با جامعه و هماهنگ شدن با فرهنگ مردم استرالیا
 • کسب نمره ی قبولی در آزمون شهروندی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.