راه های مهاجرت به اتریش _ شرایط مهاجرت به اتریش در سال 2021

0

کشور اتریش یکی از بهترین و مطلوب‌ترین کشورهای اروپایی جهت مهاجرت ایرانیان می‌باشد و مهاجرت به اتریش در سال ۲۰۲۱ به شیوه‌های مختلف، مقصد افراد زیادی می‌باشد. همانند هر کشور دیگری در اروپا شرایط مهاجرت به اتریش هم از راه های متنوعی برای شهروندان خارجی که مایل به اخذ اقامت هستند صورت می پذیرد. 

اتریش در قلب اروپای مرکزی قرار دارد و از نظر رفاهی در وضعیت قابل توجهی است. افراد زیادی سالانه در سراسر جهان تصمیم به مهاجرت به اتریش می‌گیرند. کشور اتریش توانسته در سال‌های اخیر در زمینه‌های مختلف مهاجران زیادی را به خود جذب کند. هرساله افراد زیادی تمایل دارند که برای تحصیل، کار و زندگی، وارد کشور اتریش شوند. اتریش، کشوری پیشرفته، ثروتمند و غنی ازنظرِ فرهنگی است که در قلب قاره سبز اروپا جای گرفته است. اتریش، کشوری است که به‌لحاظ سطح بالای رفاهی و اجتماعی، امنیت اجتماعی، رشد اقتصادی بالا، نرخ پایین بیکاری، موازنه مثبت بین درآمد و هزینه زندگی، سیستم آموزشی با کیفیت و رایگان… در سطح نسبتاً بالایی قرار گرفته است. 

اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید،روش‌های متفاوتی برای مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد که در این مقاله، از جهات مختلف مورد بررسی قرار  می گیرد تا متقاضیان بتوانند با این کشور و شرایط مهاجرت به آن آشنا شوند.

راه های مهاجرت به اتریش _ شرایط مهاجرت به اتریش در سال 2021

شرایط و راه های مهاجرت به اتریش در سال 2021

اتریش کشوری مدرن و امروزی می‌باشد که پایتخت آن یعنی شهر وین در چند سال گذشته به طور مداوم به عنوان بهترین و یا حداقل یکی از بهترین شهرهای جهان برای زیستن شناخته شده است. کشور اتریش به عنوان کشوری ثروتمند و مرفه محسوب شده و از لحاظ کیفیت زندگی همواره در رتبه های بسیار بالای جهانی قرار داشته است. موقعیت کشور اتریش باعث شده تا از یک سو تعداد درخواست‌های مهاجرت به این کشور در سال۲۰۲۱  شدیداً افزایش یابد و از سوی دیگر با اعمال روش‌های سخت‌تر دولت اتریش در جذب نیروی کار خارجی، مهاجرت به اتریش نسبت به قبل سخت‌تر شده است.راه ها و روش های مهاجرت به کشور اتریش با توجه به شرایط کلی افراد متفاوت می باشد. بهتر است پیش از مهاجرت به اتریش اطلاعاتی در رابطه با این کشور و شرایط مهاجرت به آن داشته باشید. در ذیل به ذکر روش های مهاجرت به اتریش و شرایط مهاجرت به اتریش در هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

1- مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج در سال 2021

ازدواج یکی از روش های مهاجرت به اتریش و اخذ اقامت و در نهایت تابعیت یا همان پاسپورت این کشور می باشد که در این بند مورد بررسی قرار می گیرد.  در صورتی که فرد خارجی بدون محدودیت در جنسیت، با تبعه اتریشی ازدواج نماید و اثبات شود ازدواج وی صوری نبوده است می تواند بعد از 5 سال زندگی مشترک درخواست اقامت دائم اتریش را داشته باشد. سن ازدواج در اتریش 18 سال است و افراد زیر 18 سال باید با کسب اجازه از قیم خود نسبت به این کار اقدام نمایند. برای پاسپورت اتریش فرد می تواند بعد از 6 سال درخواست پاسپورت نماید اما باید توجه نمایید برای دریافت پاسپورت هر کشوری شما باید الزامات لازم را برآورده ساخته باشید. به طور مثال به سطح زبان مورد نیاز و رسمی کشور رسیده باشید. با محیط سازگار شده باشید و هیچ گونه سوء پیشینه نداشته باشید ضمن آنکه شرط حضور در کشور را رعایت نموده باشید. اگر ازدواج شما به صرف دریافت اقامت اتریش باشد اثرات سوء برای شما ایجاد می نماید و می تواند موجب اخراج شما از کشور شود.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج در سال 2021

2- مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق کار در سال 2021

مهاجرت به اتریش از طریق کار یا ویزای کار اتریش به دو دسته تقسیم می‌شود:

۱- ویزای جستجوی کار اتریش
۲- ویزای کار اتریش

همان طور که ذکر شد یکی از رایج ترین راههای مهاجرت به اتریش ,اخذ ویزای کار اتریش است که خود به دو دسته تقسیم میشود (۱-ویزای جستجوی کار اتریش .۲-ویزای کار اتریش )

ویزای جستجوی کار اتریش یکی از ارزان‌ترین انواع ویزای کار اتریش محسوب می‌گردد که متقاضیان کار با داشتن این نوع ویزا می‌توانند درنهایت ویزای کار اتریش را کسب و پس ‌از آن اقامت دائم اتریش را به دست آورند. ویزای جستجوی کار اتریش به ‌صورت خلاصه ویزای ۶ ماهه‌ای است که از طریق این ویزا به شخص متقاضی فرصت ۶ ماهه داده می‌شود که به اتریش رفته و در آن جا به دنبال کار بگردد. در صورت پیدا کردن شغل مورد نظر که باید متناسب با رشته تحصیلی متقاضی باشد ویزای جستجوی فرد به ویزای کار تبدیل شده و می‌تواند اقامت یک ساله اتریش را دریافت نماید. پارامترها و معیارهایی که در پذیرش توسط کارفرمای اتریشی در این نوع ویزا اهمیت دارد عبارت‌اند از: پارامترهای سن و سال، سابقه و مدت کار، مدرک دانشگاهی و مدرک زبان (آلمانی و یا انگلیسی) و نیز مهارت‌های فردی.

می توان گفت معقولانه ترین روش مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار اتریش می باشد .شخصی که مهارت و تخصص کافی در حیطه شغلی موردنظر خود داشته باشد می‌تواند مجوز کار و اقامت به مدت یک سال، در کشور اتریش را دریافت نماید، از ملزومات این نوع ویزا، داشتن پیشنهاد کار (Job offer) یا دعوت‌نامه از یک کارفرما در کشور اتریش و همچنین حداقل مدرک دانشگاهی کارشناسی می‌باشد.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق کار در سال 2021

  • مهاجرت مهندسان به اتریش : 

یکی از موارد مهم دیگر که متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش باید بدان توجه ویژه داشته باشند مشاغل مورد نیاز این کشور است؛ چرا که کلید اصلی برای دستیابی به کار در این کشور آگاهی از مشاغل مورد نیاز آن می باشد. به طور کلی رشته های مرتبط با رشته های فنی مهندسی، بیشترین شانس را برای کاریابی در کشور اتریش دارند و با توجه به نرخ بیکاری پایین این کشور، امکان دستیابی به شغل در این رشته ها فراهم خواهد بود. افرادی که در رشته های فنی، مهندسی، تحصیل نموده اند می توانند در اتریش به راحتی به کار دست یابند و این خود فرصت مناسبی را برای افرادی که در رشته های مهندسی به خصوص رشته های برق، الکترونیک، الکتروتکنیک، مکانیک، صنایع , انفورماتیک،IT ، نرم افزار، عمران و … تحصیل کرده اند فراهم می آورد تا با داشتن ویزای کار کشور اتریش وارد اروپا شده و موفقیت را از آن خود کنند .

از دیگر مواردی که برای متقاضیان اخذ ویزای کاری اتریش مهم است و باید مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند میزان حقوق و دستمزد در کشور اتریش است. آنها باید بدانند که چه مشاغلی بالاترین میزان درآمد و چه مشاغلی کمترین درآمد را دارند. به طور کلی این میانگین درآمد در اتریش سالیانه ۵۸ هزار یورو است و مشاغلی که بالاترین دستمزد را دارند، اغلب مربوط به رشته های مهندسی می باشند.

مهاجرت مهندسان به اتریش

3- مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سال 2021

یکی از بیشترین میزان درخواست برای مهاجرت به اتریش را از سوی ایرانیان ویزای تحصیلی اتریش داشته است. دلایل زیادی باعث این محبوبیت شده اند. شاید اصلی ترین دلیل، هزینه های پایین تحصیل در این کشور است که شهروندان خارجی و ایرانیان نیز می توانند با مبلغی کمتر از 1000€ (یورو) در سال به تحصیل در دانشگاه های اتریش بپردازند. یکی دیگر از عوامل محبوبیت اتریش برای تحصیل عدم نیاز به مدرک زبان است که دانشگاه های این کشور و سفارت برای اخذ ویزای تحصیلی به مدرک زبان احتیاج ندارند. یکی دیگر از عوامل درخواست بالای اتریش برای تحصیل نیز ارائه ویزای همراه برای دانشجویان است که البته بعد از سال 2017 شرایط اخذ ویزاهای اتریش با روی کار آمدن نخست وزیر جدید تغییرات زیادی داشته است.

در حال حاضر افرادی که برای تحصیل در اتریش اقدام می کنند بایستی بر خلاف گذشته اگر فاصله تحصیلی مهم نبود حتی الامکان فاصله تحصیلی نداشته باشند، برای تحصیل در برخی رشته ها ارائه مدرک زبان اجباری است، برای اخذ ویزای همراه دیگر بصورت همزمان نمی توان اقدام نمود، همچنین برای اخذ پذیرش بهتر است در یکی از دانشگاه های دولتی یعنی روزانه یا شبانه صرفا فارغ التحصیل شده باشید. همچنین مدارک مالی که برای اخذ ویزا ارائه می کنید بسیار ریز بینانه بررسی می گردد که بهتر است در اینباره بیشتر تحقیق و مشاوره نمائید.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سال 2021

4- مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری دارای روش ها ی متفاوتی بوده که در ادامه به صورت خلاصه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اتریش به دلیل ثبات اقتصادی مناسب، شرایط رو به رشد و رفتار بسیار عالی با سرمایه گذار خارجی و تفاوت قائل نشدن بین سرمایه گذاران خارجی و داخلی مقصد بسیار امن و مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد در ادامه اصلی ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور بررسی می گردند.

روش های سرمایه گذاری به 3 دسته تقسیم می شود:

  • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری در اتریش از طریق خودحمایتی یا تمکن مالی
  • مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک :

افراد برای مقاصد مختلف در کشورهای گوناگون تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند اما آیا همه آن ها موفق می شوند؟ راهکاری که بتوان سرمایه گذاری کم ریسک داشته باشیم چیست؟ یکی از راهکارها سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است. گاهی افراد جهت اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اتریش اقدام می نمایند. باید گفت خرید ملک در اتریش یکی از امن ترین و کم ریسک ترین روش های سرمایه گذاری است و سود مناسبی هم دارد اما صرفا خریدن ملک در این کشور نمی تواند منجر به اقامت شما و خانواده شما شود ولی می توانید با سرمایه گذاری در املاک اتریش و ارائه بیزینس پلن، اقامت و تابعیت این کشور مرفه را کسب نمایید. شما باید پیش از استارت سرمایه گذاری در کشور مقصد با استانداردهای سرمایه گذاری آن آشنا باشید. قواعد سیاسی و ریسک های سرمایه گذاری به واسطه قوانینی مثل مصادره اموال یا حمایت از سرمایه گذار خارجی را بدانید تا با خیالی آسوده اقدام به سرمایه گذاری نمایید. 

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک

  • مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت :

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است به همین دلیل سرمایه گذاران خارجی را از سراسر جهان جذب می کند. اتریش با داشتن یک سیستم سیاسی و اقتصاد پایدار می تواند مقصد مناسبی برای راه اندازی یک بیزنس باشد. از جمله صنایع مناسب جهت سرمایه گذاری که بیشترین تقاضا در آن است، می توان به بانکداری و فناوری اطلاعات اشاره کرد که نقش مهمی در توسعه اقتصاد کشور دارند. اتریش عضو چندین سازمان بین المللی است، از جمله بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، به این معنی که سرمایه گذاران می توانند در اینجا با تضمین بهترین استانداردهای بین المللی تجارت کنند. نکته مهم در مورد ثبت شرکت در اتریش این موضوع است که این کار منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. برای اخذ اقامت در این روش متقاضی بعد از ثبت شرکت، باید به عنوان نیروی کار در این شرکت استخدام شود تا بتواند اقامت کاری دریافت کند. برای دریافت اقامت کاری، متقاضی باید سن مناسب، مدرک دانشگاهی حداقل فوق دیپلم یا لیسانس، مدرک زبان آلمانی و سابقه کار مرتبط داشته باشد تا امتیازات لازم را دریافت کند. بعد از دریافت کارت اقامت کاری، متقاضی می تواند برای همراهان خود که شامل همسر و فرزند تا 18 سال می باشد درخواست الحاق دهد.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

  • مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی :

نوعی اقامت در اتریش و برخی کشورهای اروپایی وجود دارد که به آن تمکن مالی گفته می شود. در این حالت فرد اجازه اقامت در آن کشور را بدون اجازه اشتغال دریافت خواهد کرد. البته این نوع اقامت شامل حال افرادی می شود که بتوانند اثبات کنند که در کشور خودشان از پشتوانه مالی خیلی خوبی بهره مند هستند که این موضوع از طریق راه های مشخصی قابل اثبات می باشد. تا قبل از سال 2016 این نوع اقامت برای ایرانیان قابل اخذ بود، اما با شرایط کنونی و سیاست های نخست وزیر این کشور این نوع اقامت با ظرفیت محدود برای برخی شهروندان خارجی قابل اخذ است که ایرانیان شانش خیلی پایینی برای دریافت این نوع اقامت دارند.

شایان ذکر است که اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی دارای یک سیستم ظرفیت بندی است و سالانه به میزان 170 پرونده شانس موفقیت در این پروسه از سرتاسر جهان دارند. در مجموع می توان گفت که شانس پذیرش در این پروسه بسیار برای ایرانیان محدود می باشد. بهتر است که قبل از وارد شدن به این پروسه با وکلا و کارشناسان خبره مشورت نمائید .

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

5- مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش در سال 2021

بی شک کشور اتریش یکی از مقاصد جهت مشتاقان و متقاضیان مهاجرت به کشورهای پیشرفته دنیا می باشد. یکی از طرقی که می توان به واسطه آن جهت مهاجرت به این کشور اقدام نمود، کسب اقامت از طریق ورزش می باشد. در واقع برخی از کشور های اروپایی نظیر اتریش به دلیل آن که از اقتصاد پویا، استاندارهای بالای زندگی، آرامش و امنیت عالی برخوردار می باشند می تواند مقصد مهاجرتی مناسبی جهت اقشار جامعه من جمله ورزشکاران محسوب گردد. بدین واسطه قادر خواهند بود از مزایایی که این کشور در اختیارشان قرار می دهد کمال بهره را ببرند. ورزشکاران بسیاری نیز این کشور را به عنوان گزینه و مقصد مناسب جهت برآورده کردن یک زندگی بهتر و ادامه پروسه فعالیت های قهرمانی و ورزشی خویش برگزیده اند. هرچند که این موضوع به خودی خود امری ساده نمی باشد و نیاز می باشد که این امر به اثبات رسانده شود. به این علت که هر شخصی نمی تواند ادعای ورزشکار بودن داشته باشد و جهت اثبات این موضوع بایستی مدراکی در این حیطه ارائه دهد. در واقع ورزشکاران و مربیان که از نظر حرفه و فعالیت قادر باشند اثبات نمایند؛ در میادین و عرصه های جهانی شناخته شده اند و دارای مقام های بین المللی می باشند و یا این که در این حیطه سابقه آموزش را دارا می باشند می توانند جهت این برنامه مهاجرتی به واسطه اقامت ورزشی در اتریش اقدام نمایند.

مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ورزش در سال 2021

زندگی در اتریش برای مهاجران در سال 2021 چگونه است ؟

آگاهی از شرایط زندگی در اتریش برای مهاجران در سال 2021 از اهم موارد در باب مهاجرت به این کشور ثروتمند و غنی برای ایرانیان می باشد. کشور اتریش به دلیل داشتن امنیت بالا، شرایط تحصیل رایگان، موقعیت های شغلی فراوان و نرخ بیکاری پایین به مقدار 5.0% و بسیاری از امکانات دیگر هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان را به خود جذب می نماید. این کشور از جنوب با کشورهای ایتالیا و اسلوونی و از شمال با کشورهای آلمان و چک مرز مشترک دارد. زبان رسمی مردم در کشور اتریش آلمانی بوده و واحد پول آن ها به (€) یورو می باشد.

بسیاری از افراد برای تحصیل و زندگی از میان کشورهای اروپایی کشور اتریش را بر می گزینند. همان طور که می دانید هزینه های تحصیل در اتریش اندک است و می توان گفت تقریبا رایگان محسوب می شود. 

زندگی در اتریش برای مهاجران در سال 2021 چگونه است ؟

وضعیت کار در اتریش برای ایرانیان

اتریش درست مثل آلمان کشوری صنعتی و پیشرفته در قلب اروپاست. این کشور اروپایی به دلیل وجود صنایع مختلف و نیز بازار کاری پر رونق و ایده آل همواره در کانون توجه ایرانیانی قرار دارد که مشتاق کار در اتحادیه اروپایی (EU) هستند. هم اکنون نرخ بیکاری اتریش حدود 10.1% بوده و متوسط درآمد ماهیانه کارگری در این کشور 3213€ (یورو) می باشد درحالیکه متوسط هزینه زندگی اتریشی ها و مهاجران ایرانی ماهیانه حدود 1500€ (یورو) می باشد که مقایسه این دو رقم نشانگر قدرت خرید بالای اتریشی هاست

وضعیت کار در اتریش برای ایرانیان

شما برای حمل و نقل در شهر و از یک شهر به شهر دیگر می‌توانید از مترو استفاده نمایید، هزینه‌ای که برای بلیط یک طرفه مترو در نظر گرفته می‌شود 2.20 یورو اعلام شده است. در نظر داشته باشید که این هزینه به‌طور کلی به صورت دوره‌ای تعیین می شود و گاها به 2.40 یورو می‌رسد.

در صورتی‌که فرد بخواهد بلیط یک ماه خود را خریداری نماید باید به میزان 44.00 یورو هزینه در نظر بگیرد و اگر از شرایط ویژه استفاده کند، نیاز است که 51.00 یورو هزینه نماید.

شروع قیمت تاکسی در این کشور از 4.00 یورو است این در حالی است که تاکسی هر کیلومتر حرکت 1.80 یورو هزینه دریافت می‌نماید. هزینه تاکسی برای یک ساعت 27.00 یورو است.

بنزین در کشور اتریش برای هر لیتر 1.16 یورو است. این کشور از نظر هزینه حمل و نقل در وضعیت نرمال قرار دارد.

هزینه‌های حمل و نقل در این کشور به‌طور دوره‌ای تعیین می‌شود؛ این‌طور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور بودجه‌بندی در وضعیت نرمال قرار دارد و افزایش تعرفه برای سیستم‌های حمل و نقل به صورت غیر اصولی نخواهد بود.

حمل و نقل در اتریش

هنرهای رایج در اتریش

هنر در کشور اتریش رشد بسیار زیادی داشته است؛ به‌طوری که پایتخت این کشور سال‌های زیادی به عنوان قطب نوآوری در هنر محسوب می‌شود.

موسیقی در این کشور به نوبه خود ارزش زیادی دارد. در قرن های 18 و 19 میلادی وین پایتخت موسیقی کلاسیک در اروپا به شمار آورد. در قرن 18 موسیقی کلاسیک وارد این کشور شده و وین مکان مهمی در زمینه نوآوری‌های موسیقی محسوب شد. در همین دوره بتهوون الگوهای سمفونیک را به وجود آورد و ساختار ارکستر چهار نفری در این کشور شکل گرفت.

سالن موسیقی در کشور اتریش یکی از سه سالن برتر موسیقی در جهان به شمار می‌آید. ادبیات کشور اتریش به دو بخش تقسیم می‌شود و پس از هنر، ادبیات این کشور بسیار مشهور است. اتریش دارای شعرا، نویسندگان و رمان‌نویسان بسیار عالی بوده است.

معماری به نوبه خود در تاریخ این کشور به رتبه خوبی رسیده است. قلعه‌ها و کلیساها و بناهای تاریخی این کشور به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

هنرهای رایج در اتریش

دین در اتریش

دین اصلی در کشور اتریش مسیحیت کاتولیک است؛ به‌طوری که به میزان 75 درصد از جمعیت این کشور پیرو کلیسای کاتولیکی هستند. 5 درصد از مردم پروتستان هستند. حدود 500 سال گذشته به میزان 8 میلیون از مردم کشور اتریش مسلمان بودند که درصد قابل توجهی است.

دین در اتریش

امنیت در اتریش

اتریش یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. طبق آمار که از OECD به دست ما رسیده است میزان سرقت، حمله و جرم و جنایت در این اتریش در بین کشورهای توسعه یافته بسیار کم است.

شهر وین ایمن‌ترین شهر در لیست 215 شهر ایمن در دنیا قرار دارد؛ در واقع در کشور اتریش هیچ مشکلی برای توریست‌ها ایجاد نمی‌شود. مناطق غیر مسکونی و شهرهای کوچک در کشور اتریش به‌صورت ساعتی در وضعیت کنترل امنیتی قرار می‌گیرند.

در هر صورت دزدی‌های کوچک در تمام دنیا دیده می‌شود. در مکا‌های شلوغ چه خوب است که مراقب جیب برها باشید، دزدی کیف پول در کشور اتریش شایع‌ترین گزینه پیش روی افرادی است که تازه وارد این کشور شده‌اند. 

امنیت در اتریش

کلام آخر
در این مقاله شما با انواع روش‌های مهاجرت به اتریش در سال ۲۰۲۱ آشنا شدید و سعی گردید به صورت کلی روش های مهاجرت و اخذ اقامت اتریش را به سمع و نظر شما برسانیم تا شما متقاضیان با بررسی روش های متفاوت و بر اساس شرایط خود بهترین مسیر را انتخاب نمایید.مهاجرت به هر کشوری نیاز به علم و آگاهی کامل از شرایط روز مهاجرت به آن کشور دارد، شرایط مهاجرت به کشور اتریش تغییرات زیادی داشته که همچنان برخی عزیزان از این تغییرات آگاه نبوده و همانند شرایط سابق برای مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند. توصیه می شود قبل از هزینه کردن نسبت به شرایط انواع مهاجرت اتریش آگاه شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.