مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی

جدیدترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر شما هم میخواهید در رابطه با جدیدترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی بدانید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. کانادا بعد از روسيه پهناورترين کشور جهان است، و کانادايي‌­ها بعد از سوئيس از با کيفيت­ترين استاندارد زندگي در دنيا برخوردار هستند.

اقتصاد قوی، سطح بالای رفاه اجتماعی، و نرخ بيکاري پايين توجه بسیاری از افراد جوياي کار از در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. این کشور به علت دارا بودن یکی از باثبات­ترين اقتصادهای جهان موقعیت­‌های شغلی زیادی نیز دارد.

با پيشرفت اين کشور و کمبود نيروي کار در کانادا، دولت فدرال و ايالت­هاي مختلف آن در راستاي جذب نيروي متخصص و ماهر از طريق روش اکسپرس اینتری (express entry) گام برداشته­اند و هر ساله ليست مشاغل مورد نياز کانادا را در قالب ليست ناک NOC يا طبقه­بندي مشاغل ملي کانادا اعلام مي­کند. کد لوله­‌کشي در اين ليست 7251 است و در رده B قرار دارد.

در برنامه اسکیل ورکر دولت فدرال، هر دوره لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در قالب کد رشته هایی معرفی و ارائه می­شود.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی

متخصصین رشته­‌های مختلف، از جمله افراد داراي تخصص لوله­‌کشي می­توانند از این فضای کاری بی نظیر به نفع خود استفاده کنند و اقامت کانادا را دریافت کنند. چنانچه با تخصص لوله­‌کشي قصد مهاجرت به کانادا داريد، بهتر است به برنامه ويزاي Federal Skills Trade و برنامه نامزد استان­ها مراجعه کنيد.

انتخاب روش مهاجرتي از طريق تخصص لوله­‌کشي نيز يکي از روشهاي مهاجرت به کشور کانادا است. اگر قصد داريد مهاجرت از طريق تخصص لوله­‌کشي را انتخاب کنيد، اولين گام مهم اين است که به لوله­‌کشي حرفه­اي و ماهر تبديل شويد و حتما دوره­‌هاي فني لازم را بگذرانيد و مدارک تخصصي آن را دريافت کنيد تا بتوانيد با موفقيت پروسه مهاجرت را از طريق تخصص لوله­‌کشي به پايان برسانيد.

مطلب پیشنهادی : بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

مهارت‌های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طريق لوله‌کشي

لوله­‌کشي از جمله مشاغلی است که می‌توان آن‌ را به‌صورت تجربی آموخت يا از طريق مراکز فني و حرفه‌ای در دوره متوسطه وارد رشته فنی و حرفه‌ای لوله­‌کشي شد و سپس از طريق کارآموزی در نزد استادکار مهارت‌های لازم را به دست آورد و به کسب تجربه پرداخت. البته برای مهاجرت از طريق تخصص لوله‌کشي به کشور کانادا نیاز به ارائه مدرک فنی معتبر یا گذراندن دوره‌های مهارتی خاص در آنجا می‌باشد.

عناوين شغلي لوله­‌کشي عبارتند از: شاگرد لوله­کش، تعمير و نگهداري لوله­‌کشي، لوله­کش دريايي، لوله­‌کشي ساختماني، نصاب لوله، لوله­‌کشي رادياتور و لوله کش بايد از توانایی کار بر طبق نقشه‌ها و طرح‌های فنی موجود برخوردار باشد، مهارت‌های فنی و عملی خوب، رویکرد دقیق و منظم در کار و توانایی جسمانی مناسبي داشته باشد. آگاهی از مسائل ایمنی و دستورالعمل‌های قانونی، توانایی کار فردی و تیمی و داشتن مهارت‌های ارتباطی مناسب به مهاجرت از طريق تخصص لوله‌کشی کمک مي­کند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به کانادا در سال 2021 - شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

مهارت‌های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طريق لوله‌کشي

با توجه به روند رو به رشد ساختمان‌سازی و نیاز دائمی ساختمان‌ها، ادارات، و منازل به نصب، تعمیر تأسیسات فنی و لوله کشی، بايد گفت که بازار کار خوبي برای رشته لوله‌کشی وجود دارد.

درصورتی‌که یک لوله کش ماهر و باتجربه باشيد، مي­توانيد در شرکت‌های ساختمان‌سازی، بخش تأسیسات شرکت‌ها، سازمان‌های مختلف، کارخانه‌های صنعتی استخدام شويد.

لوله­‌کش بايد از مهارت کار کردن بر اساس نقشه و طرح‌های فنی موجود برخوردار باشد، رویکرد دقیق و منظمي در کارش داشته باشد، از مسائل ایمنی و دستورالعمل‌های قانونی نيز آگاهي داشته باشد و از مهارتهاي ارتباطي مناسبي برخوردار باشد.

البته در حيطه گسترده ­­تر مي­توان به رشته تاسیسات حرارتي برودتي اشاره کرد که لوله‌کشی، تعميرکار کولر، اسپليت، لوله‌کشی سيستم کف گرمايي از زيرشاخه­‌هاي آن هستند و هنرجويان اين رشته در طي دوران تحصيل در مراکز فني و حرفه‌­اي با طراحي، محاسبه، اجرا، راه­‌اندازي و سرويس و نگهداري تاسيسات بهداشتي، گرمايشي، گازرساني، ساختمانهاي مسکوني، دستگاه‌هاي سرد​کننده خانگي و تجاري، نقشه-خواني و نقشه­‌کشي تاسيسات بهداشتي، حرارتي، گازرساني و برودتي آشنا شده و تجربه کسب مي­کنند، و در کانادا و سایر نقاط جهان نيز بازار کار و درآمد خوبی دارد.

وظایف تخصص لوله‌کشی براي مهاجرت به کانادا

براي مهاجرت از طريق تخصص لوله‌کشی، لوله کش بايد توانِ خواندن و درک نقشه‌های تأسیساتی ساختمان، طراحی، اجرا و نظارت بر لوله‌کشی و تأسیسات گاز خانگی و تجاری، لوله‌کشی انواع آب سرد و گرم در ساختمان (اتصال انواع لوله‌ها، انجام لوله‌کشی آب، فاضلاب و نصب وسایل بهداشتی)، راه‌اندازی و تعمیر سیستم‌های حرارت مرکزی با آب گرم، راه‌اندازی و تعمیر دستگاه‌های سردکننده خانگی و تجاری، نقشه‌کشی سیستم تأسیسات مکانیکی ساختمان، راه‌اندازی و تعمیر تأسیسات گرمایی، راه‌اندازی و تعمیر تجهیزات و سیستم استخرها و ساير موارد مرتبط را داشته باشد.

در کانادا اين احتمال وجود دارد که لوله­‌کش­‌ها در کنار مهندسین و تکنسین​های متعددی مشغول به کار شوند، که در اين صورت مسئول آماده سازی نقشه‌های لوله کشی و ملزومات آن و دیگر اسناد فنی هستند.

مطالب پیشنهادی : مشاغل مورد نیاز کانادا

حتما بخوانید:  کشور کانادا Canada : هر آنچه لازم است در مورد کانادا بدانید!

شرايط لازم و روش مهاجرت به کانادا از طريق لوله‌کشی

مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص لوله‌کشی با استفاده از برنامه اسکيل ورکر فدرال (skilled worker) و برنامه نامزد استاني (Provincial Nominee) امکان­‌پذير است.

ويزاي اسکيل ورکر کانادا به افرادي اعطا مي­شود که مهارت و دانش مورد نياز در زمينه و موضوعي خاص مانند لوله‌کشی را دارند و معمولاً آن مهارت را در دانشگاه‌ها يا مدارس فني و حرفه‌­اي ياد گرفته­‌ا‌ند.

اما برنامه نامزد استاني يا provincial Nominee براي افرادي است که قصد مهاجرت به يک استان يا منطقه خاص دارند که در اين صورت بايد پيشنهاد شغلي يا Job Offer از سوي کارفرما داشته باشند و حتماً بايد در همان استان مشغول به کار شوند و ويزاي کار کانادا (Work Permit) دريافت نمايند.

اگر بخواهيد از برنامه استاني يا PNP استفاده کنيد به طور خودکار 600 امتياز CRS دريافت مي­کنيد. پس از ورود به کانادا، لوله­‌کش‌­هاي حرفه‌­اي و واجد شرايط مي​توانند با شرکت در آزمون بين استاني Red Seal يا مهر قرمز تاييديه کار در همه ايالات و استان­هاي کانادا را به دست آورند.

هنگامی که يک فرد براي مهاجرت از طريق لوله‌کشی وارد سیستم اکسپرس اينتري (ورود سريع) شده و درخواست خود را ثبت مي­کند، بايد تلاش کند تا با کسب امتيازات بالا شانس دريافت دعوتنامه را افزايش دهد.

به عنوان مثال داشتن سه تا پنج سال سابقه کاري در لوله‌کشی، توانايي صحبت به زبان انگليسي يا فرانسه (مدرک آيلتس IELTS يا سلپيپ CELPIP در انگليسي و مدرک­هاي TEF CANADA يا TCF CANADA در زبان فرانسه، مطابقت با ليست کد ملي مشاغل کانادا (NOC)، داشتن پيشنهاد شغلي معتبر، مدارک مربوط به عدم سوء سابقه، مهارتهاي همسر، گواهينامه و مدارک متقاضي و سن امتيازات شما را بالا مي­برد.

شرايط لازم و روش مهاجرت به کانادا از طريق لوله‌کشی

مجموع تمام امتيارات مورد نظر 100 است، براي ورود به سيستم اکسپرس اينتري به عنوان لوله­‌کش حداقل امتياز مورد نظر 67 است. پس از اینکه شخص متقاضی در این سیستم حداقل امتیاز 67 را بدست بیاورد، وارد مرحله دوم مي­شود.

در مرحله­‌ي دوم پیشنهاد شغلی، سازگاری و انطباق با محيط، مشخصات همسر مانند تحصیلات یا مدرک زبان وی ارزيابي می‌شود. در صورتي که فرد متقاضي امتیازات هر دو مرحله را کسب کند، در نهايت دعوت‌نامه شغلی برای او ارسال خواهد شد.

اين دعوت‌نامه به معناي دريافت ویزای کاری کانادا را برای فرد متقاضي مهاجرت به کانادا است. البته بايد گفت که امکان افزایش امتیاز اسکیل ورکر با دریافت جاب آفر يا پيشنهاد شغلي از سوي کارفرماي کانادايي وجود داشته و تقریباً می‌توان گفت شانس فرد را به صورت تضمین شده‌ای برای اخذ ویزا جهت مهاجرت به کانادا از طريق تخصص لوله‌کشی بالا خواهد برد.

حتما بخوانید:  مشاغل پرتقاضا در کشور کانادا

بدين ترتيب که کارفرمایان کانادايي با تعریف و شرح کامل شغلی در منابع استخدامی، این فرصت را به نیروی کار خارجی می‌دهند تا در يکي از استان­هاي کانادا پیشنهاد شغلی متنوع از جمله در تخصص لوله‌کشی داشته باشند.

کارفرما با بررسي مشخصات، تخصص و سابقه کاری فرد متقاضي، در مورد پذيرش فرد متقاضي تصمیم می‌گیرد. بنابراين اگر رزومه کاري قوي و منطبق بر استانداردها و معيارهاي شغلي کانادا و کارفرماي مورد نظر داشته باشيد، شانس موفقيت خود را در تخصص لوله‌کشی افزايش خواهيد دارد.

درآمد تخصص لوله‌کشی در کانادا

تخصص لوله‌کشی در کانادا جز مشاغل برتر محسوب مي­شود. از آنجا که در کانادا نیروی جوان کافی برای انجام پروژه­‌هاي لوله‌کشی ندارد، به دنبال جذب مهاجر از ساير کشورها است.

میانگین درآمد یک متخصص لوله​‌کش در کانادا حدود 67.442 دلار در سال است.

البته مانند بسياري از شغل­‌هاي ديگر، میزان درآمد فرد لوله​‌کش در کانادا با توجه به سابقه کاری و مهارت فرو کمی متفاوت است. مثلاً لوله­‌کش با 1 تا 3 سال تجربه کاری سالانه حدود 49000  دلار درآمد دارد، اما با 8 سال سابقه کاری حداقل 82.000 دلار در سال پول در می آورد.

موفقيت و کسب درآمد بيشتر در تخصص لوله​‌کشی در کانادا به عواملي مانند سابقه کار، شهر محل فعالیت، زيرا شهرهای مختلف دستمزدهای متفاوتی می­دهند، شرکت محل استخدام لوله­‌کش، شرایط کاری (سخت باشد یا در وضعیت نرمال باشد) بستگي دارد.

در برخي شهرها مانند ادمونتون یا کالگری دستمزد لوله​‌کش از 20% میانگین کانادا بيشتر است، اما بايد هزينه­‌هاي بالاي کرایه مسکن، هزینه خوراک و پوشاک، میزان مالیات، سطح کیفیت زندگی، و نرخ بیکاری مهاجران ایرانی در آن شهرها را نيز در نظر گرفت.

متخصصان لوله​‌کشی اگر بتوانند به ‌صورت مستقل و برای خودشان کار کنند، معمولاً از درآمد بالایی برخوردار هستند. داشتن مهارت، تخصص و تجربه کافی درزمینه کاری لوله­‌کش نیز در میزان جلب رضایت مشتری و درآمد وی مؤثر خواهد بود.

در قوانین کانادا خبري از تبعیض نژادی، مذهبی، ملی، جنسیتي نيست و به دليل تنوع فرهنگي و قوميتي که در اين کشور وجود دارد، به راحتي پذيراي مهاجران هستند.

کارکنان در کانادا نباید از حداقل دستمزدی که توسط دولت استانی تعیین شده، مبلغ کمتری را دریافت نمایند. هر استانی قوانین حداقل دستمزد خود را تعیین می­کند.

 

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
omidshahi

omidshahi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *