جدیدترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی در سال 2021

0

اگر شما هم میخواهید در رابطه با جدیدترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی بدانید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. کانادا بعد از روسیه پهناورترین کشور جهان است، و کانادایی‌­ها بعد از سوئیس از با کیفیت­ترین استاندارد زندگی در دنیا برخوردار هستند.

اقتصاد قوی، سطح بالای رفاه اجتماعی، و نرخ بیکاری پایین توجه بسیاری از افراد جویای کار از در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. این کشور به علت دارا بودن یکی از باثبات­ترین اقتصادهای جهان موقعیت­‌های شغلی زیادی نیز دارد.

با پیشرفت این کشور و کمبود نیروی کار در کانادا، دولت فدرال و ایالت­های مختلف آن در راستای جذب نیروی متخصص و ماهر از طریق روش اکسپرس اینتری کانادا (express entry) گام برداشته­اند و هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را در قالب لیست ناک NOC یا طبقه­بندی مشاغل ملی کانادا اعلام می­کند. کد لوله­‌کشی در این لیست 7251 است و در رده B قرار دارد.

در برنامه اسکیل ورکر کانادا در دولت فدرال، هر دوره لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در قالب کد رشته هایی معرفی و ارائه می­شود.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی

متخصصین رشته­‌های مختلف، از جمله افراد دارای تخصص لوله­‌کشی می­توانند از این فضای کاری بی نظیر به نفع خود استفاده کنند و اقامت دائم، شهروندی کانادا و پاسپورت کانادا را دریافت کنند. چنانچه با تخصص لوله­‌کشی قصد مهاجرت به کانادا دارید، بهتر است به برنامه ویزای Federal Skills Trade و برنامه نامزد استان­ها مراجعه کنید.

انتخاب روش مهاجرتی از طریق تخصص لوله­‌کشی نیز یکی از روشهای مهاجرت به کشور کانادا است. اگر قصد دارید مهاجرت از طریق تخصص لوله­‌کشی را انتخاب کنید، اولین گام مهم این است که به لوله­‌کشی حرفه­ای و ماهر تبدیل شوید و حتما دوره­‌های فنی لازم را بگذرانید و مدارک تخصصی آن را دریافت کنید تا بتوانید با موفقیت پروسه مهاجرت را از طریق تخصص لوله­‌کشی به پایان برسانید. البته مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز میسر است که در مقاله ای مجزا به بررسی آن پرداخته ایم.

مطلب پیشنهادی : بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

مهارت‌های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق لوله‌کشی

لوله­‌کشی از جمله مشاغلی است که می‌توان آن‌ را به‌صورت تجربی آموخت یا از طریق مراکز فنی و حرفه‌ای در دوره متوسطه وارد رشته فنی و حرفه‌ای لوله­‌کشی شد و سپس از طریق کارآموزی در نزد استادکار مهارت‌های لازم را به دست آورد و به کسب تجربه پرداخت. البته برای مهاجرت از طریق تخصص لوله‌کشی به کشور کانادا نیاز به ارائه مدرک فنی معتبر یا گذراندن دوره‌های مهارتی خاص در آنجا می‌باشد.

حتما بخوانید:  گزارش سه‌ماهه‌ی اکسپرس اینتری کانادا: 21600 نفر در تابستان امسال دعوت به اقامت دائم شدند

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

عناوین شغلی لوله­‌کشی عبارتند از: شاگرد لوله­کش، تعمیر و نگهداری لوله­‌کشی، لوله­کش دریایی، لوله­‌کشی ساختمانی، نصاب لوله، لوله­‌کشی رادیاتور و لوله کش باید از توانایی کار بر طبق نقشه‌ها و طرح‌های فنی موجود برخوردار باشد، مهارت‌های فنی و عملی خوب، رویکرد دقیق و منظم در کار و توانایی جسمانی مناسبی داشته باشد. آگاهی از مسائل ایمنی و دستورالعمل‌های قانونی، توانایی کار فردی و تیمی و داشتن مهارت‌های ارتباطی مناسب به مهاجرت از طریق تخصص لوله‌کشی کمک می­کند.

مهارت‌های مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق لوله‌کشی

با توجه به روند رو به رشد ساختمان‌سازی و نیاز دائمی ساختمان‌ها، ادارات، و منازل به نصب، تعمیر تأسیسات فنی و لوله کشی، باید گفت که بازار کار خوبی برای رشته لوله‌کشی وجود دارد.

درصورتی‌که یک لوله کش ماهر و باتجربه باشید، می­توانید در شرکت‌های ساختمان‌سازی، بخش تأسیسات شرکت‌ها، سازمان‌های مختلف، کارخانه‌های صنعتی استخدام شوید.

لوله­‌کش باید از مهارت کار کردن بر اساس نقشه و طرح‌های فنی موجود برخوردار باشد، رویکرد دقیق و منظمی در کارش داشته باشد، از مسائل ایمنی و دستورالعمل‌های قانونی نیز آگاهی داشته باشد و از مهارتهای ارتباطی مناسبی برخوردار باشد.

البته در حیطه گسترده ­­تر می­توان به رشته تاسیسات حرارتی برودتی اشاره کرد که لوله‌کشی، تعمیرکار کولر، اسپلیت، لوله‌کشی سیستم کف گرمایی از زیرشاخه­‌های آن هستند و هنرجویان این رشته در طی دوران تحصیل در مراکز فنی و حرفه‌­ای با طراحی، محاسبه، اجرا، راه­‌اندازی و سرویس و نگهداری تاسیسات بهداشتی، گرمایشی، گازرسانی، ساختمانهای مسکونی، دستگاه‌های سرد​کننده خانگی و تجاری، نقشه-خوانی و نقشه­‌کشی تاسیسات بهداشتی، حرارتی، گازرسانی و برودتی آشنا شده و تجربه کسب می­کنند، و در کانادا و سایر نقاط جهان نیز بازار کار و درآمد خوبی دارد.

وظایف تخصص لوله‌کشی برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت از طریق تخصص لوله‌کشی، لوله کش باید توانِ خواندن و درک نقشه‌های تأسیساتی ساختمان، طراحی، اجرا و نظارت بر لوله‌کشی و تأسیسات گاز خانگی و تجاری، لوله‌کشی انواع آب سرد و گرم در ساختمان (اتصال انواع لوله‌ها، انجام لوله‌کشی آب، فاضلاب و نصب وسایل بهداشتی)، راه‌اندازی و تعمیر سیستم‌های حرارت مرکزی با آب گرم، راه‌اندازی و تعمیر دستگاه‌های سردکننده خانگی و تجاری، نقشه‌کشی سیستم تأسیسات مکانیکی ساختمان، راه‌اندازی و تعمیر تأسیسات گرمایی، راه‌اندازی و تعمیر تجهیزات و سیستم استخرها و سایر موارد مرتبط را داشته باشد.

در کانادا این احتمال وجود دارد که لوله­‌کش­‌ها در کنار مهندسین و تکنسین​های متعددی مشغول به کار شوند، که در این صورت مسئول آماده سازی نقشه‌های لوله کشی و ملزومات آن و دیگر اسناد فنی هستند.

حتما بخوانید:  منابع رایگان آزمون آیلتس : ۶ منبع آنلاین

مطالب پیشنهادی : مشاغل مورد نیاز کانادا

شرایط لازم و روش مهاجرت به کانادا از طریق لوله‌کشی

مهاجرت به کانادا از طریق مهارت و تخصص لوله‌کشی با استفاده از برنامه اسکیل ورکر فدرال (skilled worker) و برنامه نامزد استانی (Provincial Nominee) امکان­‌پذیر است.

ویزای اسکیل ورکر کانادا به افرادی اعطا می­شود که مهارت و دانش مورد نیاز در زمینه و موضوعی خاص مانند لوله‌کشی را دارند و معمولاً آن مهارت را در دانشگاه‌ها یا مدارس فنی و حرفه‌­ای یاد گرفته­‌ا‌ند.

اما برنامه نامزد استانی یا provincial Nominee برای افرادی است که قصد مهاجرت به یک استان یا منطقه خاص دارند که در این صورت باید پیشنهاد شغلی یا Job Offer از سوی کارفرما داشته باشند و حتماً باید در همان استان مشغول به کار شوند و ویزای کار کانادا (Work Permit) دریافت نمایند.

اگر بخواهید از برنامه استانی یا PNP استفاده کنید به طور خودکار 600 امتیاز CRS دریافت می­کنید. پس از ورود به کانادا، لوله­‌کش‌­های حرفه‌­ای و واجد شرایط می​توانند با شرکت در آزمون بین استانی Red Seal یا مهر قرمز تاییدیه کار در همه ایالات و استان­های کانادا را به دست آورند.

هنگامی که یک فرد برای مهاجرت از طریق لوله‌کشی وارد سیستم اکسپرس اینتری (ورود سریع) شده و درخواست خود را ثبت می­کند، باید تلاش کند تا با کسب امتیازات بالا شانس دریافت دعوتنامه را افزایش دهد.

به عنوان مثال داشتن سه تا پنج سال سابقه کاری در لوله‌کشی، توانایی صحبت به زبان انگلیسی یا فرانسه (مدرک آیلتس IELTS یا سلپیپ CELPIP در انگلیسی و مدرک­های TEF CANADA یا TCF CANADA در زبان فرانسه، مطابقت با لیست کد ملی مشاغل کانادا (NOC)، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر، مدارک مربوط به عدم سوء سابقه، مهارتهای همسر، گواهینامه و مدارک متقاضی و سن امتیازات شما را بالا می­برد.

شرایط لازم و روش مهاجرت به کانادا از طریق لوله‌کشی

مجموع تمام امتیارات مورد نظر 100 است، برای ورود به سیستم اکسپرس اینتری به عنوان لوله­‌کش حداقل امتیاز مورد نظر 67 است. پس از اینکه شخص متقاضی در این سیستم حداقل امتیاز 67 را بدست بیاورد، وارد مرحله دوم می­شود.

در مرحله­‌ی دوم پیشنهاد شغلی، سازگاری و انطباق با محیط، مشخصات همسر مانند تحصیلات یا مدرک زبان وی ارزیابی می‌شود. در صورتی که فرد متقاضی امتیازات هر دو مرحله را کسب کند، در نهایت دعوت‌نامه شغلی برای او ارسال خواهد شد.

این دعوت‌نامه به معنای دریافت ویزای کاری کانادا را برای فرد متقاضی مهاجرت به کانادا است. البته باید گفت که امکان افزایش امتیاز اسکیل ورکر با دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی وجود داشته و تقریباً می‌توان گفت شانس فرد را به صورت تضمین شده‌ای برای اخذ ویزا جهت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله‌کشی بالا خواهد برد.

حتما بخوانید:  حداقل حقوق و دستمزدها در کانادا: بروزرسانی 2021

بدین ترتیب که کارفرمایان کانادایی با تعریف و شرح کامل شغلی در منابع استخدامی، این فرصت را به نیروی کار خارجی می‌دهند تا در یکی از استان­های کانادا پیشنهاد شغلی متنوع از جمله در تخصص لوله‌کشی داشته باشند.

کارفرما با بررسی مشخصات، تخصص و سابقه کاری فرد متقاضی، در مورد پذیرش فرد متقاضی تصمیم می‌گیرد. بنابراین اگر رزومه کاری قوی و منطبق بر استانداردها و معیارهای شغلی کانادا و کارفرمای مورد نظر داشته باشید، شانس موفقیت خود را در تخصص لوله‌کشی افزایش خواهید دارد.

درآمد تخصص لوله‌کشی در کانادا

تخصص لوله‌کشی در کانادا جز مشاغل برتر محسوب می­شود. از آنجا که در کانادا نیروی جوان کافی برای انجام پروژه­‌های لوله‌کشی ندارد، به دنبال جذب مهاجر از سایر کشورها است و مهاجرت به کانادا از طریق کار بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

میانگین درآمد یک متخصص لوله​‌کش در کانادا حدود 67.442 دلار در سال است.

البته مانند بسیاری از شغل­‌های دیگر، میزان درآمد فرد لوله​‌کش در کانادا با توجه به سابقه کاری و مهارت فرو کمی متفاوت است. مثلاً لوله­‌کش با 1 تا 3 سال تجربه کاری سالانه حدود 49000  دلار درآمد دارد، اما با 8 سال سابقه کاری حداقل 82.000 دلار در سال پول در می آورد.

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

موفقیت و کسب درآمد بیشتر در تخصص لوله​‌کشی در کانادا به عواملی مانند سابقه کار، شهر محل فعالیت، زیرا شهرهای مختلف دستمزدهای متفاوتی می­دهند، شرکت محل استخدام لوله­‌کش، شرایط کاری (سخت باشد یا در وضعیت نرمال باشد) بستگی دارد.

در برخی شهرها مانند ادمونتون یا کالگری دستمزد لوله​‌کش از 20% میانگین کانادا بیشتر است، اما باید هزینه­‌های بالای کرایه مسکن، هزینه خوراک و پوشاک، میزان مالیات، سطح کیفیت زندگی در کانادا ، و نرخ بیکاری مهاجران ایرانی در آن شهرها را نیز در نظر گرفت.

متخصصان لوله​‌کشی اگر بتوانند به ‌صورت مستقل و برای خودشان کار کنند، معمولاً از درآمد بالایی برخوردار هستند. داشتن مهارت، تخصص و تجربه کافی درزمینه کاری لوله­‌کش نیز در میزان جلب رضایت مشتری و درآمد وی مؤثر خواهد بود.

در قوانین کانادا خبری از تبعیض نژادی، مذهبی، ملی، جنسیتی نیست و به دلیل تنوع فرهنگی و قومیتی که در این کشور وجود دارد، به راحتی پذیرای مهاجران هستند.

کارکنان در کانادا نباید از حداقل دستمزدی که توسط دولت استانی تعیین شده، مبلغ کمتری را دریافت نمایند. هر استانی قوانین حداقل دستمزد خود را تعیین می­کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.