اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی (نکات کلیدی اخذ اقامت دانمارک به روش تمکن مالی)

0

طی سال‌های اخیر اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی، به پرطرفدارترین روش اخذ اقامت کشور دانمارک میان مردم تبدیل شده است. این روش، نسبت به سایر روش‌های مهاجرت به دانمارک، دارای ریسک و خطر کمتری می‌باشد. به همین علت است که بسیاری از افراد، اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی را انتخاب می‌کنند.

اگر مقاله روش‌های مهاجرت به دانمارک موسسه حقوقی رهپویان را خوانده باشید، متوجه خواهید شد که روش‌های دیگر، بعضاً چقدر سخت و زمان‌بر هستند. اما در حال حاضر، تمکن مالی، سریع‌ترین روش اخذ اقامت دانمارک می‌باشد. اگر می‌خواهید به طور کامل و جامع با روند اخذ اقامت دانمارک به روش تمکن مالی آشنا شوید، تا انتها با رهپویان همراه باشید!

اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی چگونه است؟

اگر خاطرتان باشد، در مقاله‌های قبلی گفتیم که در اکثر روش‌های مهاجرت به دانمارک، فرد متقاضی می‌بایست دارایی‌ها و اموالی که هم‌اکنون در کشور خود دارد را به دانمارک ارائه دهد. درواقع فرد متقاضی، می‌بایست نشان دهد که همین الان در کشور خودش، شرایط مالی مناسب و قابل قبولی دارد و مشکلی برای مهاجرت به دانمارک ندارد.

اما مهاجرت از طریق تمکن مالی، شرایط بسیار متفاوتی دارد. شما دیگر در این روش، نیازی به اثبات تمکن مالی در کشور خودتان و ارائه اموال و دارایی‌های خودتان به دانمارک ندارید. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که ثابت کنید تمکن مالی لازم برای زندگی در دانمارک را دارید. همین و بس!

دیگر نیازی به ارائه اسناد و مدارک اموال خود ندارید. نیازی نیست مدت‌ها وقت بگذارید تا این موضوع را اثبات کنید که شرایط مالی خوبی دارید. فقط باید نشان دهید که می‌توانید در کشور دانمارک، هزینه‌های خود را تأمین کنید و مشکلی از بابت مسائل مالی نخواهید داشت. آن‌وقت به‌راحتی می‌توانید ویزای دانمارک را دریافت کنید.

یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی، این است که در این روش، شما نه نیازی به ثبت شرکت و پرداخت مالیات و کارهای ازاین‌دست دارید. و نه نیاز به داشتن مدرک زبان! بنابراین، شما با انتخاب این روش برای اخذ ویزا، بسیاری از سختی‌ها و چالش‌های اخذ اقامت دانمارک را به‌یک‌باره پشت سر می‌گذارید.

اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی

مزایای اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی

حال می‌خواهیم شما را کمی بیشتر با مزایای این روش مهاجرت به دانمارک آشنا کنیم.

 • در این روش اخذ اقامت، سن معنایی ندارد و هیچ‌گونه محدودیت سنی برای استفاده از این روش وجود ندارد.
 • فرآیند ثبت درخواست و پذیرش از طریق تمکن مالی، بسیار سریع و راحت انجام می‌گیرد.
 • نیازی به ثبت شرکت، استخدام پرسنل بومی و پرداخت مالیات سنگین نیست.
 • با اخذ اقامت دانمارک، می‌توانید بدون دغدغه و با خیال راحت، به همه کشورهایی که عضو شینگن هستند، سفر کنید. در واقع مزیت مهاجرت به دانمارک و گرفتن اقامت این کشور، این است که برای سفر به کشورهای عضو شینگن، دیگر نیازی به ویزا نخواهید داشت!
 • هیچ نیازی به داشتن دانش زبان انگلیسی و دانمارکی و ارائه مدارک زبان، ندارید.
 • نیازی به هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری نیست.
 • استفاده آسان از خدمات شهروندی مانند خدمات درمانی رایگان.
 • شما پس از ۹ سال اقامت در دانمارک، می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید.
 • امکان مهاجرت با کلیه اعضای خانواده
 • دارای ریسک بسیار کمتر نسبت به سایر روش‌های مهاجرت به دانمارک و همچنین سرعت بالای فرآیند ثبت درخواست و پذیرش
 • امکان خرید ملک و املاک در کشورهایی که عضو شینگن هستند
 • امکان راه‌اندازی حساب‌های بانکی بین‌المللی
 • اگر بعدها بخواهید به کشورهایی نظیر آمریکا و انگلستان مهاجرت کنید، با داشتن اقامت دانمارک، کار راحت‌تری برای اخذ ویزای این دو کشور خواهید داشت.
 • با اخذ اقامت دانمارک از روش تمکن مالی، همانند سایر روش‌ها، فرزندان شما حق تحصیل رایگان در این کشور را خواهند داشت و بدون هیچ محدودیتی می‌توانند از خدمات آموزشی این کشور نهایت استفاده را ببرند.
حتما بخوانید:  چگونه به دانمارک مهاجرت کنیم؟ (بروزرسانی 2021)

معایب مهاجرت به دانمارک از طریق تمکن مالی

مسلماً، اخذ اقامت دانمارک به روش تمکن مالی، معایبی را نیز به دنبال دارد و این‌گونه نیست که بی‌عیب و نقص باشد. برخی از معایب روش تمکن مالی عبارت‌اند از:

 • هزینه‌های بالای زندگی در این کشور
 • گران بودن ملک و املاک
 • ضرورت وجود سرمایه‌های کلان برای راه‌اندازی کسب‌وکار
 • نداشتن مجوز برای استخدام شدن در شرکت‌های دانمارکی و اشتغال در سازمان‌های مختلف

با وجود همه این معایب، باز هم به نظر می‌رسد این روش مناسب‌ترین روش موجود برای اخذ ویزای دانمارک باشد. گران بودن هزینه‌های زندگی و ملک و املاک خیلی نمی‌توانند روی نظر شما تأثیر بگذارند. زیرا قطعاً تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه این موارد را دارید که به فکر مهاجرت از این طریق افتاده‌اید.

اما، اینکه نمی‌توانید در هیچ شرکتی استخدام و مشغول به کار شوید، مسئله‌ی بسیار مهمی هست. باید از همین الان فکری برای آن کنید. یا باید مطمئن شوید که افرادی هستند که از ایران شما را حمایت مالی کنند. یا اینکه باید به فکر راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی در دانمارک باشید.

مسلماً اگر بتوانید یک کسب‌وکار کوچک و شخصی در دانمارک راه‌اندازی کنید، دیگر هیچ‌گونه دغدغه‌ای بابت مسائل مالی نخواهید داشت. زیرا درآمدتان به واحد پول دانمارک (کرون) خواهد بود و دیگر نیازی به تبدیل پول ملی ایران به کرون دانمارک نخواهید داشت.

اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانمارک از طریق تمکن مالی

همان‌طور که گفته شد، شما قبل از گرفتن پذیرش دانمارک، می‌بایست به اداره مهاجرت این کشور، مدارک کافی جهت اثبات تمکن مالی برای زندگی در دانمارک را ارائه دهید.

توجه داشته باشید که برای پشت سر گذاشتن این مرحله، باید ثابت کنید که منابع درآمدی شما، چیزی به‌غیراز حقوق ثابت از طریق شغلتان در دانمارک می‌باشد.

یعنی اینکه شما نمی‌توانید شغلی که در دانمارک قرار است داشته باشید را جزو درآمدهای خود محسوب کنید. تمکن مالی بر اساس میزان پولی که از طریق ملک و املاک و سرمایه‌گذاری‌های مختلف به شما می‌رسد، محاسبه می‌گردد.

به‌عنوان‌مثال اگر در بورس فعالیت می‌کنید و یا بازنشسته هستید و ماهیانه حقوق و مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنید، نیاز است مدارک مربوط به آن را برای اثبات تمکن مالی، به کشور دانمارک ارائه دهید.

برای اخذ ویزا از طریق تمکن مالی، می‌بایست سود سپرده بانکی خود را نیز به دانمارکی‌ها ارائه دهید.

اگر در ایران، شرکت یا موسسه‌ای دارید، می‌بایست مدارک مربوط به سود سهام آن‌ها را نیز برای بررسی، به کشور دانمارک ارائه دهید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به دانمارک از طریق استارتاپ در سال 2021

اگر دارای ملک و املاک مختلفی هستید که ماهانه یا سالانه، به هر نحوی از آن‌ها سود کسب می‌کنید، می‌بایست مدارک مرتبط به آن‌ها را نیز برای ثبت درخواست ویزای دانمارک، ارائه دهید.

بنابراین به طور خلاصه، برای اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی، به مدارک زیر نیاز دارید:

 • اسناد و مدارک مربوط به دریافت مستمری و حقوق بازنشستگی
 • سود سهام شرکت‌ها یا موسسه‌هایی که متعلق به شماست
 • سود سپرده‌های بانکی خود
 • اسناد مربوط به سودی که از اجاره املاک خود به دست می‌آورید

البته قطعاً ارائه تمامی این مدارک ضروری نیست. و به‌عنوان‌مثال، اگر فقط سود سپرده‌های بانکی‌تان بعلاوه سودی که از ملک و املاک خود به دست می‌آورید، بتوانند کلیه هزینه‌های زندگی شما در دانمارک را تأمین کنند، ارائه همین دو سند برای اخذ اقامت، کافی است.

نکته پایانی در بخش مدارک موردنیاز این است که شما علاوه بر تمامی موارد گفته‌ شده، می‌بایست یک سند شش‌دانگ نیز به دانمارکی‌ها ارائه دهید تا روند پذیرش و اقامت شما به طور کامل انجام شود. این مورد بسیار مهم و ضروری می‌باشد.

مراحل اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی

در این قسمت می‌خواهیم به طور کامل، مراحلی که نیاز است برای اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی طی کنید را توضیح دهیم.

۱. عقد قرارداد

۲. تحویل مدارک مورد نیاز به شرکت

۳. دعوت‌نامه وقت سفارت

۴. تکمیل مدارک و تحویل آن‌ها به متقاضی

۵. مشخص نمودن و تحویل آدرس اقامتی در دانمارک

۶. تهیه پوشش درمانی در دانمارک

۷. اخذ ویزای تایپ D یا همان ویزای نشنال

۸. سفر کاری به دانمارک

۹. ارائه کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز به سفارت دانمارک

۱۰. پذیرش و اخذ اقامت دانمارک

شما برای اخذ اقامت دانمارک به روش تمکن مالی، تنها کافی است ۱۰ مرحله قبل را با موفقیت پشت سر بگذارید. توجه داشته باشید که برخی از مراحل ممکن است نسبت به سایر مراحل، زمان بیشتری طول بکشند. بنابراین اگر برای مهاجرت به دانمارک عجله دارید، بهتر است از همین‌الان دست‌به‌کار شوید.

اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی

سؤالات متداول در مورد اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی

ازآنجاکه مهاجرت به کشورهای خارجی و اخذ اقامت در این کشورها مسئله بسیار حساسی می‌باشد، ممکن است سؤالاتی در این زمینه برای شما پیش بیاید.

موسسه حقوقی رهپویان مدت‌هاست که درزمینهٔ مهاجرت به کشورهای دیگر فعالیت می‌کند. طی این مدت، سؤالات زیادی در حوزه مهاجرت و اخذ اقامت از کارشناسان ما پرسیده شده است. در این قسمت، پرتکرارترین آن‌ها به همراه پاسخشان را قرار می‌دهیم.

سؤال شماره ۱: چرا مهاجرت از طریق تمکن مالی ریسک و خطر کمتری دارد؟

پاسخ: دلیل اینکه می‌گوییم مهاجرت به روش تمکن مالی ریسک کمتری دارد، این است که شما نیازی نیست سرمایه عظیمی را از کشور خود خارج کنید یا دارایی‌های خود را به دانمارک انتقال دهید. فقط کافی است نشان دهید که می‌توانید در داخل کشور دانمارک، هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنید.

سؤال شماره ۲: من انگلیسی و دانمارکی بلد نیستم. آیا می‌توانم از این روش مهاجرت استفاده کنم؟

پاسخ: بله! همان‌طور که گفته شد، برای مهاجرت از طریق تمکن مالی هیچ نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا دانمارکی نخواهید داشت. اما خب، دانستن کمی انگلیسی، می‌تواند باعث تسریع در روند مهاجرت و تجربه یک زندگی لذت‌بخش در دانمارک شود. به‌هرحال باید بتوانید در حد رفع نیازهای روزمره خود، انگلیسی صحبت کنید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به دانمارک ( شرایط مهاجرت و اخذ اقامت دانمارک در سال ۲۰۲۱)

سؤال شماره ۳: آیا برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی، نیاز به وکیل دارم؟

پاسخ: بله قطعاً استخدام یک وکیل حرفه‌ای و کارکشته که سال‌هاست در این زمینه فعالیت می‌کند، می‌تواند روند مهاجرت شما را تسریع بخشد. علاوه بر آن، یک وکیل ازآنجایی‌که به‌تمامی مسائل حقوقی مسلط است، می‌تواند در صورت بروز هرگونه مشکل حقوقی، سریعاً آن را برطرف نماید. اما اگر قرار است برای مهاجرت خود وکیل نگیرید، باید به‌تمامی مسائل حقوقی در زمینه مهاجرت تسلط داشته باشید!

سؤال شماره ۴: اخذ ویزای دانمارک از طریق تحصیل آسان‌تر است یا تمکن مالی؟

پاسخ: هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند. اما مهاجرت به دانمارک از طریق تمکن مالی، نسبت به مهاجرت از طریق تحصیل، راحت‌تر می‌باشد. البته مهاجرت تحصیلی نیز امتیازات خاص خودش را دارد.

سؤال شماره ۵: آیا اقامت از طریق تمکن مالی، نسبت به سایر روش‌ها سریع‌تر انجام می‌شود؟

پاسخ: بله! تمکن مالی، سریع‌ترین روش اخذ ویزای دانمارک می‌باشد و در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری قابل انجام است.

سؤال شماره ۶: اخذ اقامت خود حمایتی چه فرقی با اخذ اقامت از طریق تمکن مالی دارد؟

پاسخ: این دو مورد هیچ تفاوتی باهم ندارند. درواقع، اخذ اقامت خود حمایتی، نام دیگر اقامت به روش تمکن مالی هست و همان مفهوم را می‌رساند.

سؤال شماره ۷: من سه فرزند زیر ۱۸ سال دارم. آیا می‌توانم آن‌ها را نیز همراه خود به دانمارک ببرم؟

پاسخ: بله همان‌طور که گفته شد، شما نه‌تنها برای همسر خود، بلکه برای فرزندان خود در هر سنی که باشند، می‌توانید درخواست ویزا کنید. مهم‌ترین دلیلی که دانمارک به‌راحتی ویزای همسر و فرزندان شما را صادر می‌کند، این است که این کشور، ارزش خانواده را بالاتر از هر چیز دیگری می‌داند.

در این مقاله به معرفی جامع مراحل و روند اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی پرداختیم و مزایا و معایب این روش را نیز به طور کامل توضیح دادیم. همان‌طور که بارها اشاره کردیم، تمکن مالی در حال حاضر مطمئن‌ترین، آسان‌ترین و سریع‌ترین روش مهاجرت به کشور دانمارک می‌باشد.

قوانین مهاجرت کشورها، هر چند سال یک‌بار دستخوش تغییر می‌شوند. بنابراین تا تغییرات خاصی در قوانین مهاجرتی دانمارک ایجاد نشده، تصمیم خود را برای مهاجرت به این کشور بگیرید و خیلی زود اقدامات لازم را انجام دهید.

بهتر است قبل از تصمیم به انتخاب روش مهاجرت، نگاهی به مقاله مهاجرت به دانمارک و انواع روش‌های آن بیندازید تا بتوانید با دید بازتری اقدام به مهاجرت کنید. مزایا و معایب تمامی روش‌ها را در آن مقاله توضیح داده‌ایم.

امیدواریم که از خواندن مقاله اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی استفاده کافی برده باشید. در صورت وجود هرگونه سؤال و یا ابهام در مورد اخذ ویزای دانمارک، می‌توانید با کارشناسان رهپویان تماس بگیرید و یا از طریق کامنت‌ها، سؤال خود را بپرسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.