5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

مهاجرت به فنلاند: 5 روش اخذ اقامت فنلاند

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت به فنلاند یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است. فنلاند یکی از امن ترین و زیباترین کشور های جهان بوده که هرساله میزبان تعداد بسیار زیادی از مهاجران از اقسام نقاط مختلف جهان است. در این کشور شرایط تحصیلی و همچنین شغلی یکی از مهم ترین مواردی است که عموما مهاجران را به سوی این کشور سوق می دهد. در این بخش می خواهیم به صورت مفصل در خصوص “مهاجرت به فنلاند” اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا در صورت تصمیم به اخذ مهاجرت این کشور با تمامی روش ها و همچنین شرایط زندگی در فنلاند آشنا شوید. لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

قبل از مهاجرت به فنلاند کمی در خصوص آن بیشتر بدانیم!

یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت به هر کشوری، بررسی آن کشور از نظر تعداد جمعیت، اقتصاد، قیمت مسکن و…. است تا بتوانیم به صورت کلی به اطلاعات کافی و مهمی از آن کشور دست یابی پیدا کنیم. در خصوص فنلاند نیز این طور می توانیم بیان کنیم که این کشور یکی از کشور های منطقه اسکاندیناوی است که در شمال اروپا قرار دارد.

از نظر وسعت (338145 کیلومتر مربع) فنلاند را می توان به عنوان 8 امین کشور جهان دانست که زیبایی های خیره کننده در این کشور پهناور وجود دارد. از جمله این زیبایی ها می توان به دریاچه های بی نظیر و بسیار متنوعی که در این کشور قرار دارد، اشاره نمود! جالب است بدانید که فنلاند به دلیل برخورداری از دریاچه های متنوع به عنوان یک کشور هزار دریاچه معروف است. همچنین واحد پولی این کشور یورو است و تمامی محصولات آن به یورو خرید و فروش می شوند.

5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

زبان رسمی مردمان فنلاند چیست؟

زبان مبحث مهمی است که در خصوص مهاجرت به یک کشور حتما باید اطلاعات کافی ای از زبان رسمی و اول آن به دست آورید. مردمان کشور فنلاند به زبان فنلاندی و زبان سوئدی صحبت می کنند و این دو زبان در واقع در دسته زبان های اصلی این کشور تقسیم بندی می شوند.

چرا کشور فنلاند برای مهاجرت خوب است؟

طی بررسی های صورت گرفته در خصوص رتبه بندی جهانی شاخص های کیفیت زندگی، می توان به کشور فنلاند به عنوان یک کشور پیشرو در این زمینه اشاره نمود که سطح زندگی، میزان امنیت، خدمات درمانی و پوشش بیمه، نرخ بیکاری پایین، سطح بالای رفاه اجتماعی و… از مهم ترین دلایل انتخاب کشور مقصد برای ادامه زندگی، کار و تحصیل است.

آیا فنلاند مهاجر می پذیرد؟

بله! شما از طریق روش های موجود در این کشور می توانید به عنوان یک مهاجر، ویزا و در نهایت اقامت دائم فنلاند را به دست آورید. البته باید در نظر داشته باشید که این موارد در نهایت با بررسی های صورت گرفته توسط دولت فنلاند و همچنین اداره مهاجرت این کشور محقق می شود و شما می توانید در صورت ارائه مدارک دقیق و کاملا اصولی، اقامت و همچنین ویزای ورود به این کشور را به دست آورید.

بررسی روش های مهاجرت به فنلاند، معرفی راه های مهاجرت به فنلاند

اگر تصمیم به مهاجرت به فنلاند را دارید و به دنبال بررسی روش های متنوع و منحصر به فرد برای ورود به این کشور هستید در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل و کافی ای در این خصوص به شما عزیزان ارائه کنیم. همچون سایر کشور های اروپایی، فنلاند نیز دارای روش های مهاجرتی با قوانین خاص خود است که بررسی این موارد برای مهاجران می تواند بسیار جالب و شنیدنی باشد، از این رو در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص تمامی مسائل مهاجرتی و ورود به کشور فنلاند اطلاعات کافی ای در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

در حالت کلی راه های مهاجرت به فنلاند به شرح زیر است:

  1. مهاجرت به فنلاند از طریق کار
  2. مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل
  3. مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری
  4. مهاجرت به فنلاند از طریق تولد
  5. مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

معرفی و بررسی روش های اقامت فنلاند از طریق کار

اگر به دنبال مهاجرت کاری به فنلاند هستید و می خواهید از این طریق اقامت فنلاند را به دست آورید باید در نظر داشته باشید که اداره مهاجرت فنلاند به صورت مستقیم همانند کشور هایی همچون آلمان یا اتریش ویزای کاری برای شما صادر نخواهد کرد. از این رو شیوه مهاجرت به فنلاند از طریق کار و یا کاریابی به 2 شکل زیر است:

حتما بخوانید:  جاب آفر آلمان – شرایط اخذ جاب آفر آلمان

• نوع اول: افرادی که در فنلاند تحصیل کرده اند.
• نوع دوم: افرادی که از یک موسسه و یا شرکت در فنلاند پیشنهاد کاری و یا دعوت نامه داشته باشند.

در نوع اول: به دانشجویانی که از طریق تحصیل وارد فنلاند شده اند به مدت 6 الی 12 ماه ویزای تحصیلی آن ها تمدید خواهد شد تا آن ها بتوانند از طریق روش های موجود اقدام به کاریابی کنند.
در نوع دوم: این مورد برای افرادی است که عموما از یک شرکت معتبر فنلاندی دعوت نامه کاری دارند! آن ها می توانند با استفاده از این دعوت نامه معتبر و رسمی به فنلاند به عنوان یک نیروی متخصص ورود پیدا کنند.

البته نکته بسیار مهمی که در این بخش وجود دارد، این است که کشور فنلاند تراکم جمعیت بسیار پایینی دارد و در آن نیروی متخصص بیش از هر چیزی احساس می شود. از این رو اگر بتوانید در زمینه کاری خودتان به تخصص قابل قبولی دسترسی پیدا کنید، می توانید به عنوان یک نیروی کار در فنلاند مشغول شوید.

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

فنلاند بهترین مقصد برای دانشجویان و دانش آموزانی است که می خواهند در فرایند تحصیلی خود موفق باشند، چراکه این کشور همانند سایر کشور های حوزه اسکاندیناوی دارای سیستم و نظام آموزشی بسیار ایده آل و منحصر به فردی است که می تواند تجربه لذت بخشی از تحصیل در فنلاند را برای شما به ارمغان بیاورد.

نکته قابل توجه ای که در شرایط تحصیلی فنلاند تاثیر گذار است، انتخاب نوع زبان می باشد. در حالت کلی در دانشگاه های فنلاند دانشجویان و استادان به 3 زبان فنلاندی، سوئدی و انگلیسی صحبت می کنند.

5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری

از دیگر روش های مهاجرت به فنلاند، روش سرمایه گذاری است. در این روش افراد می توانند با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند اقامت خود را دریافت کنند. البته سرمایه گذاری روش های متنوع ای دارد که بررسی اجمالی آن در این مقاله امکان پذیر نیست اما به عنوان یک مهاجر باید بدانید که:

سرمایه گذاری بر روی املاک و بورس در کشور فنلاند باعث کسب اقامت نمی شود! اگر می خواهید از طریق سرمایه گذاری در فنلاند اقامت این کشور را نیز به دست آورید باید در این کشور، شرکتی را تاسیس کنید که مطابق با استاندارد ها و قوانین خاص فنلاند باشد تا توسط دولت مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

نکته قابل توجه دیگری که در سرمایه گذاری در فنلاند وجود دارد، نرخ پایین (حدودا 1) مصادره اموال است که این امکان را به سرمایه گذار می دهد تا بتواند با خیال راحت، سرمایه گذاری خود را در فنلاند انجام دهد.

از این رو اقامت فنلاند از طریق خرید ملک کاملا منتفی است و روشی برای آن وجود ندارد چراکه در سیاست های دولت فنلاند این اقدام باعث اخذ اقامت نخواهد بود.

5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

تولد یکی دیگر از شرایط اخذ مهاجرت کشور های خارجی است که عموما بر اساس قوانین خاک و خون مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد اما در کشور فنلاند مسئله تمام خون است و خاک نمی تواند تاثیری بر وی فرایند اخذ اقامت داشته باشد. از این رو شرایط زیر می تواند موجب دریافت اقامت برای فرزند و یا والدین شود:

  • یا پدر و یا مادر کودک به صورت کامل فنلاندی باشد! البته این مورد را باید در نظر داشته باشید که مادر و پدر به صورت کلی فرایند های مرتبط با ازدواج را به خوبی پشت سر گذاشته و به عنوان زن و شوهر قانونی تلقی می شوند.
  • در صورتی که پدر فنلاندی کودک قبل از متولد شدن کودک فوت کند، با این شرط که با مادر وی به صورت رسمی و قانونی ازدواج کرده باشد می توان برای مادر و فرزند اقامت فنلاند را دریافت نمود.

5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

اگر به دنبال اقامت فنلاند از طریق ازدواج هستید باید به برخی از مسائل و نکاتی که توسط دولت برای شما تعبیه شده است، آشناییت کامل پیدا کنید تا بتوانید در صورت ازدواج با یک شخص تبعه فنلاند اقامت این کشور را به دست آورید. برای آن که بتوانید اقامت فنلاند را از طریق ازدواج کسب کنید باید اولین شرط ازدواج در کشور فنلاند را اجرا کنید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به کانادا از طریق کار (کار در کانادا)

در طی این روش، زوجین که به یک مرد و زن و یا همجنس (در فنلاند ازدواج همجنس گرایان آزاد است) گفته می شود، باید به مدت 2 سال در یک خانه در کنار هم زندگی کنند. البته برای این اقدام شما باید به دولت فنلاند مدارکی دال بر اثبات صوری نبودن ازدواج را ارائه کنید تا بتوانید اقامت این کشور را به دست آورید.

همچنین در سوی دیگر تبعه فنلاندی باید به یک شغل دائم در فنلاند مشغول باشد تا بتواند از پس هزینه های زندگی زوجین بر بیاید! در نهایت با بررسی شروط فوق می توانید به راحتی اقدام به دریافت مجوز های لازم برای اقامت فنلاند را به دست آورید.

5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

بررسی هزینه های زندگی در فنلاند

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام انتخاب کشور مناسب برای مهاجرت توسط شما مهاجرین عزیز مورد بررسی قرار بگیرد، هزینه های زندگی در آن کشور است. در کشور فنلاند نیز همانند سایر کشور های دیگر هزینه های متعددی وجود دارد که با بررسی آن ها می توان به انتخاب و یا عدم انتخاب درست در انتخاب کشور مقصد به نتیجه نهایی رسید! این هزینه ها به شرح زیر است:

هزینه های ناشی از خوراک، پوشاک، اجاره مسکن، خودرو، بلیط، بنزین و… می توانند از مهم ترین موارد در بررسی هزینه های زندگی در این کشور باشند که توسط شما باید مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

آسان ترین راه مهاجرت به فنلاند چیست؟

این که کدام یک از روش های فوق صرفا ساده ترین و آسان ترین روش های موجود برای دریافت ویزا و همچنین اقامت فنلاند هستند سوالی غلط است! چراکه در صورت انتخاب هرکدام از روش های فوق و با ارائه مدارک اصلی می توانید ویزا و همچنین اقامت فنلاند را به دست آورید.

از سوی دیگر توجه داشته باشید که روش هایی همچون تحصیل و سرمایه گذاری از روش های ساده و آسان مهاجرت به فنلاند است که با کمی تخصص و همچنین سرمایه می توانید به راحتی اقامت این کشور را به دست آورید. اما در خصوص این مسائل توصیه می کنیم حتما از یک وکیل حقوقی مشاوره های لازم را دریافت کنید تا بتوانید در کمتزین زمان ممکن اقامت این کشور را به دست آورید.

5 روش مهاجرت به فنلاند و اخذ اقامت فنلاند

شرایط مهاجرت و اقامت در فنلاند به چه صورت است؟

برای ان که بتوانید در دسته افرادی که قصد مهاجرت به فنلاند را دارند قرار بگیرید باید یکی از روش های مهاجرتی که در موارد بالا به آن ها اشاره نمودیم را انتخاب کنید تا بتوانید با بررسی مدارک لازم و همچنین قوانین و موضوعاتی که در آن دسته قرار می گیرد به عنوان یک مهاجر وارد خاک این کشور شوید.

اما اقامت کمی شرایط را متفاوت تر می کند! شما برای آن که بتوانید اقامت فنلاند را به دست آورید باید حضور خود را در فنلاند بیش از پیش بیشتر نشان دهید و عواملی که موجب دریافت اقامت در این کشور می شود را رعایت کنید. البته یکی از مهم ترین عوامل برای کسب اقامت، زمان است که باید آن را پشت سر بگذارید.

نقاط قوت و ضعف زندگی در فنلاند

یک ضرب‌المثل نپالی هست که می‌گوید «اگر به عدالتی که لایقش هستی نرسیده‌ای، بیا نپال». از آن‌جا که در سال‌های اخیر، فنلاند لقب شادترین کشور دنیا را در اختیار خود گرفته، باید گفت «اگر به شادی‌ای که لایقش هستی نرسیده‌ای، برو فنلاند».

اما زندگی در فنلاند نیز مانند هر کشور دیگری، نقاط قوت و ضعفی دارد. در این پست شما را با چند نمونه از نقاط قوت و ضعف زندگی در کشور فنلاند آشنا می‌سازیم.

نقطه‌قوت‌ها

یکم: درآمد بالا

فنلاند یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان است. این کشور از نظر صنایع مختلفی چون تجهیزات مخابراتی، خودروسازی و محصولات جنگلی، بسیار پیشرفته است. جالب است بدانید ده درصد از کل کاغذ و مقوای جهان در فنلاند تولید می‌شود.

دوم: روابط اجتماعی عالی و مبتنی بر صداقت

اگر در فنلاند کسی از شما پرسید «حالت چطوره؟» واقعا منظورش این است که حالتان چطور است؟ مردم فنلاند بسیار دلسوز هستند و هرگاه نیاز به کمک داشته باشید، قطعا کوتاهی نمی‌کنند.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین معدن به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

سوم: نظام بهداشت و درمان بی‌نظیر

نظام مراقبت‌های درمانی فراگیر در فنلاند، بی‌نظیر است. در این کشور، هر نیاز بهداشتی و درمانی داشته باشید، بهترین خدمات با ارزان‌ترین قیمت به شهروندان ارائه می‌شود. در مقام مقایسه، فقط کافی است به همین نکته اشاره کنیم که مثلا هزینه‌های تولد فرزند در فنلاند، 200 برابر ارزان‌تر از همان خدمات در ایالات متحده آمریکاست.

چهارم: نرخ بسیار پایین فساد

فنلاند یکی از پایین‌ترین نرخ‌های فساد در کل دنیا را دارد و از نظر شاخص فساد سیستمی، یکی از پاک‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود.

پنجم: نظام آموزشی عالی

یکی از بهترین چیزها در مورد زندگی در فنلاند، نگرش مردم این کشور به جایگاه والای معلم است. معلمان این کشور، در ردیف پردرآمدترین مشاغل قرار دارند و دولت، بیشترین حمایت را از این قشر می‌کند. نظام آموزشی فنلاند بسیار دانش‌آموز محور است، و به‌گونه‌ای بنا شده که دانش‌آموزان، شیفته‌ی مدارس هستند و هرگز حس نمی‌کنند قربانی برنامه‌های سخت‌گیرانه‌ی آموزشی هستند. در فنلاند، خبری از تکالیف اجباری نیست و آمارهای رسمی نشان می‌دهد میانگین وقتی که هر دانش‌آموز برای انجام تکالیف خود در خانه صرف می‌کند کمتر از نیم ساعت در روز است.

ششم: نرخ بالای باسوادی

فنلاندی‌ها شیفته‌ی کتاب‌خواندن هستند. کتابخانه‌های بزرگ و زیبای این کشور، پاتوق نسل جوان است و کتابخانه‌رفتن، بخشی از برنامه‌های مردم فنلاند محسوب می‌شود.

هفتم: چندزبانه بودن

برای زندگی در فنلاند، الزامی نیست حتما زبان فنلاندی بدانید. تقریبا همه مردم فنلاند به زبان‌های انگلیسی و سوئدی مسلط هستند. ضمنا دانش‌آموزان فنلاندی از همان دوران دبستان، نه تنها با زبان‌های دیگر، بلکه با فرهنگ‌های دیگر نیز آشنا می‌شوند.

هشتم: نرخ بسیار پایین جرم و جنایت

فنلاند کشور بسیار امنی برای خانواده‌هاست. در این کشور،‌ اصلا عجیب نیست که وقتی از یک پدر و مادر سراغ فرزندشان را می‌گیری، بگویند مشغول بازی در پارک است، و وقتی بپرسی با کی بازی می‌کند، بگویند نمی‌دانم! والدین فنلاندی اصلا نگرانی‌ای از بابت امنیت فرزندان خود در محیط‌های عمومی ندارند.

نهم: زیبایی‌های طبیعی

فنلاند به «سرزمین هزار دریاچه» معروف است. جاذبه‌های طبیعی کشور فنلاند، خیره‌کننده است هر چقدر هم در این کشور زندگی کرده باشید، باز هم جاهای دیدنی فراوانی هست که بتوانید برای تعطیلات، به آن‌ها سر بزنید و لذت ببرید.

نقطه‌ضعف‌ها

یکم: زمستان‌های سرد و طولانی

زمستان‌های فنلاند معمولا بسیار سرد است و میزان بارش برف در اکثر نقاط این کشور، زیاد است.

دوم: هزینه‌های زندگی

فنلاند یکی از کشورهای گران محسوب می‌شود و هزینه‌های زندگی در این کشور، بالاتر از میانگین کشورهای دیگر است. برای داشتن یک زندگی معمولی در فنلاند، هر فرد باید حداقل باید ماهی 2 هزار یورو درآمد داشته باشد.

سوم: مصرف بالای الکل

میزان مصرف نوشیدنی‌های الکلی در فنلاند، بسیار بیشتر از میانگین مصرف سایر کشورهای اروپایی است، هرچند نرخ جرم و جنایت‌های ناشی از مصرف الکل در این کشور، بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی گزارش شده است.

چهارم: مالیات‌های بالا

نرخ مالیات‌های دریافتی از شهروندان در کشور فنلاند، بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. آمارهای رسمی نشان می‌دهد به طور متوسط، هر فرد بزرگسال و شاغل در فنلاند، 31.75 درصد از درآمد خود را صرف پرداخت مالیات می‌کند. انواع مالیات‌هایی که در این کشور اخذ می‌شوند عبارت‌اند از مالیات بر درآمد، مستمری بازنشستگی، مالیات بر سرمایه، و مالیات‌ها دریافتی بابت خدمات اجتماعی. به دلیل همین مالیات‌های دریافتی است که دولت قادر شده بهترین و سخاوتمندانه‌ترین خدمات درمانی و آموزشی را در اختیار شهروندان خود قرار دهد.

جمع بندی نهایی مقاله مهاجرت به فنلاند

در این قسمت به معرفی و بررسی روش های مهاجرت به فنلاند پرداختیم و اطلاعات کافی ای در این خصوص به شما عزیزان ارائه نمودیم حال با توجه به شرایط خود می توانید یکی از روش های مهاجرتی به فنلاند را انتخاب نموده و در این مسیر قرار بگیرید. البته برای آن که بتوانید با موفقیت اقامت فنلاند را کسب کنید نیاز به مشاوره های فنی توسط موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر را دارید. برای این منظور می توانید از بخش پشتیبانی و یا در بخش نظرات، با ما در تماس باشید تا به سوالات فنی شما در امر مهاجرت پاسخ دهیم.

همچنین می‌توانید برای کسب اخبار روزانه و روزآمد مهاجرتی، ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

یک پاسخ

  1. الهام قره باغی هستم ۳۷ ساله لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و دانشجوی فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی که البته هنوز دفاع پایان نامه نکردم. مشغول تدریس زبان انگلیسی هستم ولی شغل اصلی من، کارشناس بازرگانی خارجی ( واردات ) در شرکت شکلات فرمند procurement specialist هستم. بسیار تمایل دارم که به کشور فنلاند مهاجرت کنم ترجیحا با ویزای کار و اگر مقدور نبود که تحصیلی…

    لطفا راهنمایی بفرمایید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *