مهاجرت به گرجستان و شرایط اخذ اقامت

مهاجرت به گرجستان و شرایط اخذ اقامت گرجستان در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

دلایل مهاجرت برای هر شخص با توجه به موقعیت و شرایط، متفاوت می باشد و همه برای رسیدن به آینده ای روشن تر و پیشرفت، اقدام به مهاجرت می نمایند. برای مهاجرت موفق باید در زمینه های گوناگون راجب کشور مدنظر تحقیق شود، از جمله وضعیت شغلی، نرخ مهاجرت، نرخ بیکاری، وضعیت اقامت، وضعیت اقتصاد و شرایط سیاسی حاکم بر کشور مورد نظر برای مهاجرت. این موارد اهمیت بسیار بالایی در بحث مهاجرت دارند و می توان گفت دلیل مهاجرت شخص با توجه به شرایط موجود در موضوعات ذکر شده مشخص می گردد و پاسخ شفاف به این سوالات می تواند تعیین کند که شخص به کشور مقصد مهاجرت داشته باشد یا خیر.

اقامت گرجستان و مهاجرت به این کشور جزو موضوعات پرطرفدار در سال های اخیر است. به دلیل نزدیک بودن گرجستان به ایران، هزینه های زندگی پایین نسبت به سایر کشورها و همچنین داشتن فرصتهای سرمایه گذاری خوب، تعداد افراد زیادی از ایران در حال مهاجرت به این کشور هستند. در این مقاله قصد داریم تا مهاجرت به گرجستان و شرایط اخذ اقامت این کشور را به طور کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد مهاجرت به گرجستان را دارید، این مقاله را تا انتها دنبال نمایید.

روش های مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان

مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت این کشور از چندین روش امکان پذیر می باشد که هر کدام از روش ها فرآیند مخصوص به خود و مزایا و معایبی دارد.

 1. مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت برای افراد، مهاجرت از طریق کار در گرجستان می باشد. کشور گرجستان یکی از کشورهای در حال رشد از لحاظ اقتصادی و آموزشی است که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از متقاضیان کار و اشتغال قرار گرفته است. دانستن زبان گرجی از اهمیت بالایی برای مهاجرت از طریق کار برخوردار می باشد. برای مهاجرت از طریق کار و اخذ اقامت گرجستان دو روش وجود دارد. روش اول استخدام شدن در شرکتهای گرجی یا بین المللی واقع در گرجستان می باشد و روش دوم از طریق کار آفرینی و راه اندازی کسب و کار است. دولت گرجستان برای افرادی که قصد دارند برای فعالیت های کارآفرینانه و یا به دست آوردن شغل وارد گرجستان شوند، مجوز اقامت کاری صادر می نماید.

الف) مهاجرت کاری به گرجستان از طریق استخدام (کارمندی)

مهاجرت از طریق استخدام و کارمندی به علت آسان بودن مراحل آن و همچنین پایین بودن هزینه آن نسبت به بحث کارآفرینی، بیشتر مورد استقبال متقاضیان مهاجرت از طریق کار قرار می گیرد. مهاجرت به گرجستان از طریق کار (استخدامی) نیازمند داشتن پیشنهاد کاری و یا job offer می باشد. کارفرمایان گرجستانی چنانچه برای کار مورد نظر خود در کشور گرجستان متقاضی مناسبی پیدا نکنند می توانند برای شغل مورد نیاز خود از طریق کشورهای دیگر اقدام نمایند.

جهت ورود به گرجستان و اخذ موقعیت کاری دلخواه، بایستی در ابتدا با شرکت های این کشور مکاتبه کرده و رزومه های کاری و تحصیلی مرتبط خود را ارائه دهید. در قدم بعدی نیاز است که یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرماهای این کشور برای شخص متقاضی صادر شود. با در دست داشتن پیشنهاد شغلی و سایر مدارک خود، شخص می تواند برای اخذ ویزای کاری گرجستان اقدام کند.

شرایط به این صورت است که برای افراد متقاضی، در یک شرکت گرجی موقعیت شغلی و جایگاه کاری تعریف می شود و در این بین یک قرارداد کاری کاملا قانونی بین متقاضی کار و کارفرمای گرجستانی تنظیم می شود، که متقاضی به واسطه همین قرارداد با کارفرما می تواند وارد گرجستان شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری گرجستان

افرادی که به دنبال اخذ ویزای کار گرجستان هستند باید مدارک زیر را داشته باشند:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • دعوت نامه کاری معتبر از کارفرمای گرجستانی
 • تکمیل فرم درخواست صدور ویزا
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • رسید پرداخت مالیات مربوط به مشاغل
 • بیمه معتبر سفر
 • نامه تمکن مالی به ارزش 1700 دلار
 • پرداخت هزینه صدور ویزا معادل 100 لاری
 • مدرک معتبر زبان
 • مدارک تحصیلی

ب) مهاجرت کاری به گرجستان از طریق کارآفرینی

معمولا در بسیاری از کشورها، سرمایه گذاری از بهترین روش های مهاجرتی می باشد. زیرا یک فرد می تواند با سرمایه گذاری در آن کشور، هم اقامت را اخذ نماید و هم از این راه کسب درآمد کند. ازین رو مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و کارآفرینی، برای افراد صاحب مشاغل و بیزینس، یک گزینه خوب محسوب می گردد.

چند مورد از کسب ‌وکار در گرجستان که اخیرا سودآور بودند و شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارند، عبارتند از:

 • صنعت گردشگری
 • صنعت ساختمان
 • صنایع کشاورزی و دامپروری و صنعت بازیافت
 • بخش معدن
 • سرمایه گذاری در بخش ساخت و ساز

میزان حقوق کار و مالیات در کشور گرجستان

حداقل حقوق در نظر گرفته شده در کشور گرجستان برای افراد شاغل  600 الی 3000 لاری (هر دلار 3500 لاری) می باشد. مالیاتی که فرد باید به واسطه درامد خود پرداخت کند در حدود 20% می باشد. بلافاصله پس از اخذ پیشنهاد کاری فرد باید وارد گرجستان شود و اقدام به امضای قرارداد کاری با کارفرما نماید و سپس درخواست ویزای بلند مدت گرجستان را دهد. اقامت بلند مدت کاری گرجستان به مدت 7 الی 12 ماهه صادر شود که این اقامت براساس تمدید قرارداد کاری فی مابین هرسال تمدید می شود.

مهاجرت کاری به گرجستان

 1. مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت یک کشور، سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. کشورهای مهاجرپذیر با توجه به شرایط اقتصادی و منابع خود، فرصتهای مختلفی در زمینه سرمایه گذاری در اختیار اتباع خارجی قرار می دهند. این سرمایه گذاری ها می تواند از طریق خرید ملک، خرید اوراق قرضه و سهام های مختلف، ثبت شرکت، راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی صورت بگیرد. یکی از روشهای مهاجرت به گرجستان، سرمایه گذاری در این کشور است. این روش مهاجرتی با اینکه هزینه بالایی دارد اما یکی از روشهای بسیار آسان و سریع برای اخذ اقامت گرجستان می باشد. از آنجایی که کشور گرجستان دارای اقتصادی رو به رشد می باشد، به دنبال سرمایه گذاران خارجی است تا پیشرفت خود را در دنیای اقتصاد، تجارت و صنعت سرعت ببخشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت خانوادگی به گرجستان در سال 2021

معمولا در بسیاری از کشورها، سرمایه گذاری از بهترین روش های مهاجرتی می باشد. زیرا یک فرد می تواند با سرمایه گذاری در آن کشور، هم اقامت را اخذ نماید و هم از این راه کسب درآمد کند. یکی از شش راه اصلی اخذ اقامت گرجستان، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. با سرمایه گذاری در گرجستان، برای مثال، خرید املاک یا ثبت شرکت ها، ظرف مدت کوتاهی به شما اقامت موقت گرجستان اعطا می شود که در صورت تداوم سرمایه گذاری و ایجاد درامد ثابت و پرداخت مالیات به موقع، منجر به اخذ اقامت دائم و همچنین تابعیت می گردد. برای اخذ تابعیت در گرجستان فرد باید به صورت قانونی و بدون وقفه به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد. با داشتن گذرنامه گرجستانی شما می توانید بدون نیاز به ویزا به بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

 • مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری، برای متقاضیانی که مبلغ حداقل 300,000 دلار آمریکا در گرجستان سرمایه گذاری می کنند، بعد از 5 سال، صادر می شود.
 • در صورتی که سرمایه گذار بتواند اثبات کند که سالیانه حداقل مبلغ 120,000 دلار آمریکا تراکنش مالی دارد، می تواند مجوز اقامت دائم گرجستان را اخذ نماید.

الف) اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید املاک و مستغلات

با آن که قیمت ملک در نقاط مختلف گرجستان متفاوت می باشد، اما جهت خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت این کشور به این واسطه، نیاز است که افراد متقاضی حتما ملکی را با ارزش بالای 35,000 یورو خریداری بنمایند. در این حالت یک اقامت یک ساله صادر می شود که هر سال قابل تمدید خواهد بود و پس از 6 سال اقامت در گرجستان می توانید اقامت دائم کشور گرجستان را کسب کنید. برای خرید ملک در گرجستان، به جز هزینه اصلی ارزش ملک، هزینه های دیگری نیز باید پرداخت شوند که عبارتند از:

 1. پرداخت هزینه کارشناسی ملک
 2. پرداخت هزینه ترجمه پاسپورت
 3. پرداخت هزینه مشاور حقوقی برای اخذ اقامت
 4. پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

ب) اخذ اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در گرجستان یکی از راه های سرمایه گذاری می باشد که در زمینه سهامی خاص و عام ارائه می شود. گرجستان از جمله کشور هایی می باشد که جهت رشد کشور خود، نیاز به سرمایه گذاران خارجی دارد و شرایط مناسبی را در این زمینه فراهم آورده است. ثبت شرکت در گرجستان با توجه به نیازمندی های این کشور می تواند موفقیت های کم دردسر و زود بازدهی را به همراه داشته باشد.

شما برای ثبت شرکت در گرجستان نیاز به ثبت نام مستعار برای شرکت و تجارت خود دارید. در این روش، اساسنامه، کد مالیاتی و مهر شرکت پس از اعلام به مراکز حقوقی، جهت اخذ اقامت در گرجستان، ثبت می شود. همچنین در این شرایط، جهت برآورده ساختن الزامات مالیاتی این کشور، شما نیاز به اجاره مکانی در کشور گرجستان به عنوان دفتر کار شرکت دارید. سیستم اداری گرجستان بسیار پیشرفته بوده و شما با اعلام دارایی، نام مستعار و زمینه کاری خود، می توانید در مدت زمان کوتاهی، شرکت خود را به ثبت برسانید و نسبت به کار و اخذ اقامت در گرجستان اقدام کنید .

به منظور ثبت شرکت در گرجستان باید تمامی مدارک به زبان گرجی ترجمه گردد. کل پروسه ثبت شرکت در گرجستان یک هفته می باشد که در طول این پروسه حضور دائمی متقاضی سرمایه گذاری در گرجستان الزامی است. ثبت شرکت در گرجستان در مدت محدود موجب اخذ اقامت در این کشور نخواهد شد و تنها از طریق پرداخت مالیات و فعالیت شرکت در طولانی مدت موجب اخذ اقامت گرجستان خواهد شد. تنها راهی که می توان از طریق ثبت شرکت در گرجستان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود این است که سرمایه ای با مبلغ 300.000 دلار آمریکا در حساب شرکت قرار داده شود و این حساب سالیانه 120.000 دلار آمریکا گردش حساب داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان عبارتند از  :

 • ترجمه کلیه مدارک هویتی اعم از شناسنامه، پاسپورت، به همراه کپی از تمامی صفحات
 • اعلام پرینت و حساب بانکی
 • تایید کشور گرجستان جهت شروع کار
 • اعلام طرح اقتصادی
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی
 • در صورت حضور سهام داران ارائه کلیه مدارک سهامداران

ج) اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه و سهام

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در گرجستان برای اخذ اقامت آن، خرید اوراق قرضه می باشد. در این روش افراد صاحب سرمایه می توانند با انتقال دارایی خود به کشور مقصد، از دولت این کشور متناسب با دارایی های خود، اوراق قرضه دولتی خریداری کنند. در این روش نیز به افراد صاحب سرمایه و خانواده آن ها اقامت کشور گرجستان داده می شود. البته قابل ذکر است مبلغ اوراق قرضه خریداری شده بایستی بین 30,000 یورو تا 50،000 یورو باشد. سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی، معاف از مالیات محسوب می شود. می توان از طریق خرید اوراق قرضه شهری در پروژه های گوناگون در گرجستان مشارکت نمود. از این بودجه عموما شهرداری ها برای پروژه های مختلفی همچون مدارس، پارک ها، راه سازی ها، پل ها و… استفاده می کنند که هم عام المنفعه بوده و هم سودی با سلامت و بدون مالیات می باشد.

اقتصاد و زمینه های سرمایه گذاری گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان در سالهای اخیر پیشرفت زیادی داشته است. گرجستان به دلیل همسایگی با روسیه، ترکیه، آذربایجان و ارمنستان، یک کشور با فرهنگی ترکیبی می باشد که جزو اروپای شرقی محسوب می گردد. این کشور بین غول های تجاری آسیای غربی و اروپا قرار دارد و واحد پول این کشور لاری می باشد. اقتصاد گرجستان در بین کشور های اروپای شرقی رشد بیشتری داشته و آینده روشنی دارد. بخش کشاورزی با 53 درصد نیروی کار بیشترین سهم از اقتصاد این کشور را به خود اختصاص داده است. در کنار بخش کشاورزی، بخش صنعت و معدن و همچنین املاک و مستغلات و گردشگری تاثیر ویژه ایی در رشد اقتصادی این کشور دارند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

از نظر سهولت در راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در کشورهای مهاجرپذیر، گرجستان در رتبه هفتم قرار دارد. یکی از دلایل موفقیت و رشد این کشور نزدیکی به دریای سیاه و دست یابی به مسیر های اصلی تجاری می باشد. به علت وجود طبیعت زیبا و پارک های ملی و آثار تاریخی، گردشگری یکی دیگر از بخش ها تجاری مناسب در گرجستان است که پتانسیل بالایی برای رشد دارد. آب و هوای گرجستان برای کشاورزی و پرورش اکثر میوه جات بسیار مناسب است و تولید و صادرات محصولاتی مانند شراب، عسل و فندق درآمد خوبی برای اقتصاد این کشور به ارمغان آورده است. همچنین وجود مناطق آزاد تجاری در این کشور که معافیت های مالیاتی قابل توجهی برای انواع شرکت ها و تولید کنندگان درنظر گرفته اند، یکی از مزیت های سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان دارای مزایایی می باشد که این فرصت را به سرمایه گذاران می دهد هم اقامت این کشور را اخذ نمایند و هم از درامد و سود مناسبی برخوردار شوند. مهمترین این مزایا عبارتند از:

 • قیمت کم و مقرون به صرفه بودن هزینه ها نسبت به سایر نقاط اروپا
 • روش های سرمایه گذاری فراوان با بازدهی سریع
 • دارا بودن پشتیبانی بین المللی از جمله اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول
 • موقعیت استراتژیک جغرافیایی
 • معاف از مالیات بودن در بعضی بخش ها
 • بازار رو به رشد و فرصت های جاگزینی در واردات

مزایای سرمایه گذاری در گرجستان

 1. مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل

سیستم آموزشی گرجستان به طور کلی در بخش تحصیل مدارس و تحصیلات عالی تقسیم بندی می شود. افراد که سن آن ها زیر 18 سال می باشد و مدرک دیپلم خود را اخذ ننموده اند، می توانند از طریق مهاجرت به گرجستان، در مدارس گرجستان تحصیل کنند. در نظام آموزشی این کشور سه پایه تحصیلی قرار گرفته است. تحصیلات ابتدایی برای افراد سن 6 تا 12 ساله، تحصیلات پایه برای افراد 12 تا 15 ساله و در آخر تحصیلات متوسطه برای سن 15 تا 18 ساله فراهم آمده است. همچنین تحصیلات عالی در گرجستان به سه دسته کارشناسی (3تا4 سال)، کارشناسی ارشد (2 سال) و دکتری (3 سال) تقسیم می شود.

از مزایای تحصیل در گرجستان می توان به اخذ اقامت، پایین بودن هزینه های مدارس و دانشگاه ها، امکانات بالای تحصیلی و کیفیت بالای محیط های آموزشی اشاره نمود. تحصیل در گرجستان آنچنان هم ساده نیست و تدریس به زبان گرجی و دائمی نبودن اقامت بواسطه تحصیل، و همچنین پایین بودن رتبه آکادمیک دانشگاه های این کشور، از معایب آن می باشد.

 1. مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

یکی از روشهای مهاجرت به گرجستان و اخذ تابعیت این کشور، از طریق ازدواج می باشد. در قانون ازدواج در گرجستان، اگر شخصی خارجی با یک گرجی ازدواج کند و حداقل 3 سال از ازدواجشان بگذرد، شخص می تواند اقامت دائم را اخذ نموده و برای تابعیت گرجستان اقدام نماید. اما اگر قبل از حداقل 3 سال مشخص شود که از هم جدا شده اند، شخص باید پس از اتمام مدت اقامتش، خاک گرجستان را ترک نماید. این نکته قابل ذکر است که ازدواج حتما باید با فردی باشد که تبع آن کشور است، نه با کسی که اقامت دائم این کشور را دارد. چنانچه هر دو فرد متاهل نباشند و ثابت کنند در مدتی معلوم با یک دیگر در ارتباط بوده اند، همچنین علاقه و عاطفه نیز به یک دیگر دارند، می توانند ازدواج خود را به ثبت برسانند. مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج یک موضوع مهم بوده و از سوی این کشور به طور دقیق ارزیابی می‌شود. برای ازدواج یک شخص خارجی با یک شهروند گرجی تحقیقات زیادی صورت می‌گیرد و نیاز به مدارکی است که کیفیت ازدواج را ارزیابی کند. همچنین فرد برای مهاجرت به گرجستان ازطریق ازدواج باید دارای گردش مالی خوبی بوده و از تمکن مالی برخوردار باشد و همچنین بیش از 18 سال سن داشته باشد

 1. مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق تولد فرزند

تولد فرزند و اخذ تابعیت گرجستان از دیگر راه های ورود و دریافت اقامت دائم در این کشور است. در حالت کلی دو نوع سیستم انتقال تابعیت به فرزند متولد شده وجود دارد که به نام های سیستم خون و سیستم خاک معروف هستند. در حالت سیستم خون بیان می دارد که فرزند متولد شده، تابعیت خود را از تابعیت پدر و یا مادر دریافت می کند. به عنوان مثال اگر فرزندی در اتریش از پدر و مادری بلژیکی به دنیا بیاید، تابعیت فرزند نیز به واسطه خون و تابعیت والدین، بلژیکی می باشد. اما در حالت سیستم خاک بیان می دارد اگر فرزندی در خاک کشوری به دنیا بیاید، بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین او، تابعیت خاک آن کشوری که در آن متولد شده را اخذ می نماید. بنابراین اگر طفلی که پدر و مادر او ایرانی هستند اما در کانادا به دنیا می آید، به او تابعیت کانادایی نیز داده می شود. اما در مورد گرجستان بایستی گفت که انتقال تابعیت این کشور برای طفل به دنیا آمده از طریق سیستم خون است. یعنی اگر شخصی پدر یا مادر گرجستانی داشته باشد، می تواند با مهاجرت به گرجستان و با ارائه مدارک خود، تابعیت این کشور را بگیرد.

 1. مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به گرجستان از طریق پناهندگی راهی غیر قانونی و پر خطر می باشد. افرادی که مهاجرت به گرجستان را در نظر گرفته اند، باید بدانند ورود به این کشور از طریق پناهندگی با آثار زیان بار جانی و روحی همراه است. معمولا افراد برای رقم زدن شرایط بهتر زندگی و ساختن آینده مورد نظر خود مهاجرت می کنند. اما پناهندگی از جمله راه هایی است که نه تنها شرایط بهتر رقم نمی زند، بلکه باعث بروز مشکلاتی نیز برای فرد مهاجر می شود. از جمله مشکلاتی مانند: خطرات شدید جانی، نداشتن حمایت کشور و دولتی خاص، بی هویتی، سختی و رنج های بی امان راه ورود به کشور گرجستان که می تواند برای فرد رقم بخورد. حتی با رسیدن در کشور مقصد، تا مدت های طولانی فرد مجبور به زندگی در کمپ هایی است که هیچگونه خدمات رفاهی در آن ها وجود ندارد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به گرجستان از طریق کار در سال 2021

شرایط زندگی در گرجستان

شرایط آسان و ارزان زندگی در گرجستان، یکی از دلایل مهم افراد متقاضی اخذ اقامت این کشور می باشد. هزینه زندگی در گرجستان در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار پایین و منطقی است. شاخص هزینه زندگی در تفلیس حدود 27.88%  پایین تر از شهر تهران است، یعنی هزینه زندگی ماهیانه در تفلیس حدود 700$ (دلار) اما در تهران در حدود 1000$ (دلار) می باشد. علاوه بر تفلیس از شهرهای مهم گرجستان برای مهاجرت و زندگی، می توان به باتومی، کوتایسی، متسختا، گوری، روستاوی و پوتی نام برد.

مزایا و معایب مهاجرت به گرجستان

مهاجرت به گرجستان به روش های مختلفی امکان پذیر است. اگر شما تمایل به مهاجرت به گرجستان دارید، می توانید در ابتدا شرایط و هدف خود را مورد بررسی قرار داده و سپس بر مبنای شرایط زندگی و مزایا و معایب این کشور، یکی از این روش ها را انتخاب نمایید.

از مهم ترین مزایای مهاجرت به گرجستان می توان موارد زیر را نام برد:

 1. زندگی در کشوری با سطح امنیت اجتماعی بالا و در حال رشد
 2. امنیت خوب و پایین بودن سطح جرم و جنایت
 3. فضای امن برای سرمایه گذاری
 4. امکان عضویت گرجستان در کشورهای اتحادیه اروپا
 5. بالا بودن کیفیت آموزشی مدارس و دانشگاه های گرجستان
 6. پایین بودن هزینه های زندگی
 7. نزدیکی جغرافیایی با ایران

همچنین مهمترین معایب مهاجرت به گرجستان عبارتند از:

 1. افزایش مهاجرت به گرجستان
 2. معاملات با دلار
 3. نرخ بیکاری بالا
 4. عدم اعطای بعضی تسهیلات به مهاجران مثل تسهیلات بانکی
 5. زبان رسمی این کشور زبان گرجی است که یادگیری آن بسیار دشوار است
 6. هزینه خدمات بهداشتی و درمانی بالا

شرایط اخذ اقامت گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان

جهت اخذ تابعیت و اقامت گرجستان باید شخص متقاضی دارای شرایط ذیل باشد:

 • قبولی در آزمون زبان و فرهنگ و تاریخ کشور گرجستان
 • تبعیت از کلیه قوانین کشور گرجستان و عدم تخلف در زمان سکونت در این کشور
 • زندگی در کشور گرجستان به مدت چندسال بصورت متوالی
 • ضمانت شخص توسط دو تبعه گرجستانی معتبر

مدارک اخذ اقامت گرجستان

به منظور اخذ اقامت گرجستان شخص متقاضی باید مدارک ذیل را ارائه نماید:

○ پاسپورت

○ ترجمه مدارک هویتی

○ فرم درخواست صدور ویزا

○ عکس

○ بیمه نامه

○ تمکن مالی برای ورود به گرجستان به میزان ۱۷۰۰ دلار

○ فرم پر شده دلیل مسافرت به گرجستان

○ رسید پرداختی هزینه صدور ویزا

مشاغل مورد نیاز گرجستان در سال 2021

هرساله لیست مشاغل مورد نیاز گرجستان از طریق دولت این کشور ارائه می‌شود تا متخصصان و افرادی خارجی که در این رشته‌ها فارغ‌التحصیل شده‌اند، بتوانند برای اخذ ویزای کار در گرجستان اقدام نمایند. به دلیل تمرکز اقتصاد گرجستان بر روی صنایع کشاورزی و معدن و گردشگری، فرصتهای شغلی در این زمینه بسیار بیشتر از زمینه های کاری دیگر می باشد و این کشور نیازمند افراد دارای تخصص در این زمینه ها است. مهمترین مشاغل مورد نیاز گرجستان در سال 2021 عبارتند از:

 • مهندس معدن
 • مهندس برق و تکنسین برق
 • مهندس عمران
 • مهندس مخابرات و ارتباطات
 • مهندس کشاورزی
 • مهندس الکترونیک
 • مدیر گردشگری
 • راهنمای تور گردشگری
 • مدیر هتلداری
 • مهندس تاسیسات
 • مدیر فناوری اطلاعات
 • مدیران فروش املاک و مستغلات

تفاوت اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان

اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان تفاوت دارد. اخذ اقامت گرجستان به شما اجازه میدهد چندین سال در خاک گرجستان بمانید، کار و تحصیل و زندگی کنید و از کلیه ی حقوق شهروند گرجستان بودن برخوردار باشید به جز حق رای و دریافت وام های بانکی و پاسپورت گرجی. اما شهروندی اقامت همیشگی گرجستان است که اجازه دریافت تسهیلات مختلف مثل وام های بانکی و غیره را دارید و همچنین پاسپورت گرجی و حق رای نیز به شما اعطا می شود.

مهاجرت خانوادگی به گرجستان

یکی از موضوعات مهمی که اکثر مهاجران به آن فکر میکنند همراه شدن خانواده شان با آنها می باشد. بسیاری از افرادی که به گرجستان مهاجرت می کنند تمایل دارند که خانواده خود را نیز در کنار خود داشته باشند و به اصطلاح مهاجرت یا اقامت خانوادگی داشته باشند. منظور از خانواده همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشند. مهاجرت خانوادگی به گرجستان و دریافت اقامت خانوادگی در این کشور به دو روش زیر امکان پذیر است:

 1. اقامت خانوادگی:

برای مهاجرت به این کشور، لازم است که یکی از اعضای خانواده یکی از راه های اخذ اقامت گرجستان که در آن به خانواده او این امکان را می دهد تا همراه او باشند را انتخاب نماید و از طریق آن روش، خانواده خود را به گرجستان ببرد. این روش ها عبارتند از:

الف) گرفتن اقامت از طریق کار

ب) گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری

 1. پیوستن خانواده:

اگر شخصی اقامت گرجستان را داشته باشد می تواند بعد از گذشت چند سال برای اعضای خانواده خود دعوتنامه ای بفرستد و اعضای خانواده اش را به گرجستان بیاورد.

* یک نکته مهم در خصوص بحث مهاجرت خانوادگی و اخذ اقامت خانوادگی گرجستان در این دو روشی که برایتان ذکر کردیم، این است که اعضای خانواده قادر نیستند تا شهروندی کشور گرجستان را بگیرند. مگر اینکه هر کدام از آن ها نیز برای اقامت دائم گرجستان از طریق هر روشی که به آن ها اجازه گرفتن شهروندی کشور گرجستان را بدهد، اقدام نمایند.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
Maryam

Maryam

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *