مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

0

کشور مجارستان طی چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته است. دلیل اصلی این استقبال، امکانات و تسهیلاتی است که مجارستان در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار می‌دهد. علاوه بر این، با مهاجرت به کشور مجارستان می‌توان به راحتی به سایر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن راه یافت. روش‌های مهاجرت به مجارستان متنوع هستند از جمله سرمایه گذاری ، تحصیل، کار، ازدواج و غیره. 

در این مقاله، به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می‌پردازیم. همچنین، شرایط و ضوابط این روش مهاجرتی را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

 

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

آشنایی با کشور مجارستان

کشور مجارستان در مرکز اروپا واقع شده است. این کشور از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن به شمار می‌رود. مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می‌کنند. 

فرهنگ و تاریخ غنی این کشور موجب جذب گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان شده است. مردمان این کشور بسیار مهمان‌نواز هستند. 

کشور مجارستان دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی است و از این نظر، شاخص‌های اقتصادی بسیار خوبی دارد. به دلیل وجود مشاغل مختلف و پویایی اقتصادی، مهاجرت به این کشور به روش‌های مختلف مورد توجه مردم سراسر جهان قرار گرفته است. 

 

آشنایی با کشور مجارستان

شرایط سرمایه گذاری در کشور مجارستان

همانطور که گفته شد، شرایط سرمایه گذاری در کشور مجارستان در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دلیل اصلی آن، عضویت کشور مجارستان در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. 

از سوی دیگر، امکان سرمایه گذاری در کشور مجارستان با سرمایه بسیار کمتر از سایر کشورهای اروپایی امکان‌پذیر است. به علاوه، متقاضیان مهاجرت به مجارستان می‌توانند از طریق سرمایه گذاری، اقامت و تابعیت این کشور را هم به دست آورند. 

کشور مجارستان از جمله کشورهای اروپایی است که از سرمایه‌گذاران خارجی حمایت کامل می‌کند. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در این کشور برای اتباع خارجی با اطمینان کامل انجام می‌شود. 

نرخ پایین مالیات در کشور مجارستان نیز علت دیگری برای مناسب بودن شرایط سرمایه گذاری است. در ادامه، روش‌های مختلف سرمایه گذاری در این کشور را به طور کامل بررسی خواهیم کرد. 

 

حتما بخوانید:  گام اول مهاجرت به کانادا: معیارهای انتخاب بهترین روش مهاجرتی

شرایط سرمایه گذاری در کشور مجارستان

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

یکی از ساده‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در کشور مجارستان از طریق خرید ملک است. نکته قابل توجه در این رابطه این است که اتباع خارجی می‌توانند جهان خرید ملک مسکونی در این کشور اقدام نمایند. اما امکان خرید زمین‌های کشاورزی و مستغلات برای افراد خارجی وجود ندارد. 

متقاضیان خرید ملک در کشور مجارستان ابتدا باید مجوز مربوط را از شهرداری این کشور اخذ کنند. سپس، جهت خرید ملک موردنظر خود اقدام نمایند. قیمت خرید ملک در مجارستان از 60 هزار یورو شروع می‌شود. متقاضی می‌تواند تا 100 هزار یورو نیز برای سرمایه گذاری خود هزینه کند. حتی خرید دو ملک برای یک متقاضی نیز امکان‌پذیر است.

لازم به ذکر است که صرفاً خرید ملک موجب اخذ تابعیت کشور مجارستان نمی‌شود. برای این منظور، متقاضی باید یا ثبت شرکت کند یا اقامت خود را از طریق اقدام برای سرمایه گذاری اخذ نماید. 

 

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در مجارستان، ثبت شرکت است. مجارستان به دلیل نرخ پایین مالیات یکی از بهترین گزینه‌ها برای ثبت شرکت محسوب می‌شود. برای این منظور، متقاضی کافی از سرمایه‌ای بالغ بر 10 هزار یورو داشته باشد. 

به علاوه، متقاضی باید طرح اقتصادی خود را به کشور مجارستان پیشنهاد دهد. در صورت تایید این طرح، امکان ثبت شرکت وجود خواهد داشت. به طور معمول، ثبت شرکت در کشور مجارستان بین 4 تا 6 ماه به طول می‌انجامد. متقاضی ‌می‌بایست فرم‌های مرتبط با ثبت شرکت را نیز در این مدت زمان تکمیل کند و تحویل مقامات دهد. 

انواع شرکت در کشور مجارستان عبارتند از:

 • شرکت سهامی عام (KFT)
 • شرکت با مسئولیت محدود که می تواند به طور خصوصی (ZRT) و یا عمومی (NYRT )
 • شرکت با مشارکت محدود (BT)
 • شرکت با مشارکت عمومی (KKT )

پس از ثبت شرکت، امکان اقدام برای اخذ اقامت مجارستان وجود خواهد داشت. نکته قابل توجه این است که متقاضیان بلافاصله پس از ثبت شرکت می‌توانند اقامت خود را نیز دریافت نمایند.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت مدیران بازرگانی به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی

کارآفرینی در مجارستان از روش‌های دیگر مهاجرت به کشور مجارستان به شمار می‌رود. کارآفرینی موجب توسعه اقتصادی یک کشور می‌شود و به همین دلیل است که طی چند سال اخیر بسیار مورد توجه‌ی متقاضیان سرمایه گذاری قرار گرفته است. 

متقاضیان کارآفرینی باید بیزنس پلن خود را به مقامات مربوطه در کشور مجارستان ارائه دهند. کشور مجارستان از نظر کارآفرینی به سه بخش تقسیم می‌شود:

 • رتبه اول: مجارستان مرکزی
 • رتبه دوم: مجارستان شمالی
 • رتبه سوم: مجارستان جنوبی

هزینه‌ی ارائه‌ی بیزنس پلن در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. سرمایه‌ی لازم جهت کارآفرینی در کشور مجارستان حداقل 50 هزار یورو در نظر گرفته می‌شود. 

کارآفرینی در کشور مجارستان با مزایای بی‌شماری همراه است از جمله:

 • پذیرش POA و اخذ اقامت کشور مجارستان
 • پرداخت مالیات بسیار کم (حدود %10)
 • عضویت مجارستان در میان 26 کشور حوزه شنگن
 • امکان کارآفرینی در این کشور از تمامی کشورهای سراسر جهان
 • اخذ اجازه عبور و مرور بدون محدودیت

 

سرمایه گذاری در مجارستان از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی

متقاضیان مهاجرت به کشور مجارستان تا چند سال اخیر می‌توانستند با خرید اوراق قرضه وارد کشور شده و اقامت بگیرند. اما طی چند سال اخیر این قانون برداشته شده است و خرید اوراق قرضه دیگر روشی برای ورود به مجارستان محسوب نمی‌شود. 

 

سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه دولتی

مزایای سرمایه گذاری در کشور مجارستان

سرمایه گذاری در کشور مجارستان با مزایای بسیار زیادی همراه است. ایم مزایا عبارتند از:

 • ریسک بسیار پایین سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت و تابعیت کشور مجارستان در کمترین زمان ممکن
 • عضویت مجارستان در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن
 • امکان رفت و آمد به کشورهای حوزه شنگن
 • امکان اخذ اقامت برای همراه سرمایه‌گذار (همسر و فرزندان کمتر از 18 سال)
 • هزینه‌های بسیار پایین سرمایه گذاری در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • مالیات بسیار پایین سرمایه گذاری در کشور مجارستان 
 • ثبت شرکت بین یک تا دو هفته
 • عدم تعهد برای سپردن سرمایه در بانک
 • صدور خودکار شماره‌های مالیاتی 

 

حتما بخوانید:  مهاجرت کارشناسان اقتصاد به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

مزایای سرمایه گذاری در کشور مجارستان

اخذ اقامت کشور مجارستان 

سرمایه گذاری در مجارستان موجب اخذ اقامت و تابعیت این کشور می‌شود. با این وجود، اخذ اقامت و تابعیت مجارستان منوط به شرایط و ضوابطی است. سرمایه‌گذار خارجی باید حداقل سه سال در این کشور به فعالیت اقتصادی سودآور بپردازد و همچنین مالیات‌های مربوطه را به طور کامل بپردازد. 

پس از گذشت سه سال، متقاضی می‌تواند جهت اخذ اقامت برای خود و همراهانش اقدام نماید. از سوی دیگر، اگر 5 سال از فعالیت اقتصادی سرمایه‌گذار در کشور مجارستان بگذرد، متقاضی می‌تواند جهت اخذ تابعیت خود اقدام نماید. این تابعیت شامل خود متقاضی و اعضای خانواده (همسر و فرزندان کمتر از 18 سال) نیز می‌شود. همچنین، پس از گذشت چند سال متقاضی می‌تواند جهت دریافت پاسپورت مجاری خود نیز اقدام نماید. 

نکته مهم در رابطه با اخذ اقامت کشور مجارستان این است که متقاضی حتماً باید حداقل 9 ماه در سال را در این کشور زندگی کند. در غیر این صورت، درخواست اقامت او رد خواهد شد. 

 

اخذ اقامت کشور مجارستان 

سخن پایانی

سرمایه گذاری یکی از معتبرترین روش‌های مهاجرتی به کشور مجارستان محسوب می‌شود. مالیات و سرمایه کم از جمله مواردی است که طی سال‌های اخیر سرمایه‌گذاران بسیار زیادی را جذب این کشور کرده است. 

سرمایه گذاری در مجارستان به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در این مقاله مهم‌ترین موارد ذکر شد. با این وجود، ثبت شرکت یکی از بهترین و قابل‌اعتمادترین روش‌های مهاجرتی است که منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز می‌شود. 

توصیه می‌شود پیش از سرمایه گذاری در کشور مجارستان حتماً در رابطه به هزینه‌های زندگی و روش‌های مهاجرتی دیگر نیز اطلاعات کامل و جامع به دست آورید. در این زمینه می‌توانید از کارشناسان مهاجرتی معتبر مشاوره بگیرید.

لینک منبع: officialmalekpour.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.