مهاجرت به مانیتوبا و بررسی شراط لازم

مهاجرت به مانیتوبا و بررسی شرایط لازم در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت به مانیتوبا یکی از پرتقاضاترین استان‌های کانادا است. اگر شما هم قصد دارید از طریق مهاجرت به مانیتوبا اقامت کانادا را دریافت کنید، در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کامل تری را کسب کنید. ما قصد داریم به صورت هدفمند به معرفی و بررسی انواع روش ها و برنامه های استانی مانیتوبا بپردازیم و شما را با آن ها و روش ها و شرایط اخذ اقامت مانیتوبا آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

روش های مهاجرت به مانیتوبا کانادا

برنامه هایی برای آن دسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت به مانیتوبا را دارند توسط دولت، تعیین شده است. از این رو این گونه از افراد با بررسی شرایط لازم می توانند اقامت مانیتوبا را به دست آورند. برنامه های استانی ای که توسط دولت مانیتوبا طراحی شده با هدف بهبود افزایش سطح اقتصادی و فرهنگی مانیتوبا تعیین شده است.

پس از اینکه افراد تصمیم به ارسال درخواست گرفتند، اداره مهاجرتی مانیتوبا شرایط لازم برای هر متقاضی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و در نهایت دعوتنامه ای را برای آن شخص ارسال می کند.

روش های مهاجرت به مانیتوبا کانادا
روش های مهاجرت به مانیتوبا کانادا

ایالت مانیتوبا دقیقا کجاست؟

ایالت مانیتوبا در میان استان های ساسکاچوان و انتاریو قرار گرفته است که هر ساله به دلیل شرایط خاص و منحصر به فردی که در این استان قرار گرفته است، علاقه مندان بسیار زیادی به سوی این ایالت مهاجرت می کنند تا بتوانند از طریق برنام های استانی، اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنند.

مانیتوبا دارای اقتصادی مناسبی است و عمده درآمد این ایالت از طریق منابع طبیعی و صنعت کشاورزی می باشد. جمعیت این منطقه به بیش از 1.2 میلیون نفر می رسد.

روش های مهاجرت به مانیتوبا به چه صورت است؟

برای آن که بتوانید به مانیتوبا مهاجرت کنید باید به برنامه های استانی ای که توسط دولت برای متقاضیان این امر آماده شده است. توجه ویژه ای داشته باشید. در حالت کلی شما برای آن که بتوانید اقامت کانادا را از طریق مهاجرت به مانیتوبا به دست آورید می توانید از طریق یکی از روش های زیر، اقدام به دریافت مجوز های اقامتی کنید.

 1. برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی International Education Stream
 2. برنامه استانی مهاجرت به مانیتوبا از طریق سرمایه گذاری Business Investor Stream
 3. مهاجرت به مانیتوبا از طریق نیروی کار ماهر خارجی Skilled Worker

3 روش فوق، از آن دسته از روش هایی هستند که افراد متقاضی می توانند با بررسی آن ها اقامت مانیتوبا را به دست آورند. از این رو در ادامه به معرفی و بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت.

1- برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی International Education Stream

از طریق برنامه هایی که دولت مانیتوبا برای فارغ التحصیلان بین المللی فراهم نموده است، آن ها می توانند پس از تحصیل و بررسی شرایط لازم و مورد تایید استان اقدام به دریافت MPNP نمایند. MPNP درواقع همان برنامه های مهاجرتی دولت مانیتوبا است. این دعوت نامه برای این دسته از افراد در سه دسته زیر قرار می گیرد:

حتما بخوانید:  مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد کانادا در سال 2021 چگونه است؟

الف) برنامه مهاجرتی مسیر استخدام کاری Career Employment Pathway

توسط این برنامه، دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی و در صورت داشتن یک پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای مانیتوبایی و یا کانادایی اقامت این استان را به دست آورند اما اینکه شما بتوانید به عنوان یک فارغ التحصیل، از این طریق اقامت کانادا را کسب کنید شرایطی وجود دارد که به شرح زیر است:

 • فرد متقاضی باید در 3 سال گذشته از یکی از دانشگاه های معتبر مانیتوبا فارغ التحصیل شده باشد.
 • دارای پیشنهاد کار تمام وقت از یک کارفرمای مانیتوبایی باشد.
 • به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی تسلط کافی ای داشته باشد.
 • قراردادی که از سوی کارفرما برای فرد متقاضی ارسال می شود باید در لیست مشاغل پیشنهادی مانیتوبا قرار گرفته باشد.
 • شخص باید اثبات کند که می تواند به مدت 6 ماه از پس مخارج و هزینه های زندگی در مانیتوبا بر بیاید. در واقع باید تمکن مالی خود و خانواده خود را اثبات کند.
 • فرد باید در زمان درخواست این برنامه، در مانیتوبا ساکن باشد.

ب) مهاجرت از طریق کارآموزی مانیتوبا  Graduate Internship Pathway

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی مانیتوبا این است که دانشجویان بین المللی ای که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا در این استان را دارند، از این روش اقدام کنند. همواره دولت مانیتوبا برنامه های بسیار مناسبی برای این دسته از افراد دارد. اگر شما هم قصد دارید از این روش اقامت کانادا و مانیتوبا را دریافت کنید باید شرایط زیر را برخوردار باشید.

البته این مورد رو متذکر شویم که دانشجویان در این روش از طریق سایت mitacs یک دوره کارآموزی را با موفقیت گذرانده باشند.

 • به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی تسلط کافی ای داشته باشد.
 • در این روش متقاضی نیازی به پیشنهاد های کاری تمام وقت، نیمه وقت و… ندارد.
 • او باید بتواند در یکی از دوره های کارآموزی Elevate و یا Accelerate  با سازمان Mitacs شرکت کند.
 • شخص باید اثبات کند که می تواند به مدت 6 ماه از پس مخارج و هزینه های زندگی در مانیتوبا بر بیاید. در واقع باید تمکن مالی خود و خانواده خود را اثبات کند.
 • فرد باید در زمان درخواست این برنامه، در مانیتوبا ساکن باشد.

پ) مهاجرت فارغ التحصیلان کارآفرین مانیتوبا  International Student Entrepreneur Pilot

طی این برنامه ای که توسط دولت برای فارغ التحصیلان کارآفرین در نظر گرفته شده است. افرادی که قصد دارند پس از تحصیل در مانیتوبا، کسب و کاری را راه اندازی کنند می توانند از برنامه های این طرح استفاده کنند. اگر شما هم قصد دارید از این روش استفاده کنید، باید شرایط زیر را برخوردار باشید:

 • متقاضی این برنامه باید بیزینس پلن خود را مطرح کرده و طرح های پیشنهادی را به دولت ارائه دهد.
 • او باید به عنوان مدیر ارشد در این کسب و کار فعالیت خود را انجام دهد.
 • او باید به میزان 51 درصد، مالک کسب و کار خودش باشد.
 • به یکی از زبان های فرانسه و یا انگلیسی تسلط کافی ای داشته باشد.
 • میانگین سنی او میان 21 تا 35 سال باشد.
 • در هنگام درخواست، فرد متقاضی باید ویزای Open Work Permit یا ویزای کار پس از تحصیل کانادا PGWP را داشته باشد تا بتواند بیزینس خود را راه اندازی کند.
 • شخص باید اثبات کند که می تواند به مدت 12 ماه از پس مخارج و هزینه های زندگی در مانیتوبا بر بیاید. در واقع باید تمکن مالی خود و خانواده خود را اثبات کند.
حتما بخوانید:  مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور کانادا (شرایط + روش‌ها) در سال 2021

2- برنامه استانی مهاجرت به مانیتوبا از طریق سرمایه گذاری Business Investor Stream

برنامه های استانی که استان مانیتوبا برای آن دسته از افرادی که قصد سرمایه گذاری و راه اندازی و یا خرید کسب و کاری را در مانیتوبا دارند شرایطی را مطرح کرده و آن را به دو دسته زیر تقسیم بندی نموده است تا آن ها بتوانند از شرایط موجود سرمایه گذاری در این استان آشنا شوند.

الف) برنامه کارآفرینی مانیتوبا  Entrepreneur Pathway

ب) مهاجرت به مانیتوبا از طریق کشاورزی Farm Investor Pathway

الف) برنامه کارآفرینی مانیتوبا  Entrepreneur Pathway

توسط این برنامه دولت مانیتوبا این اختیار را به متقاضیانی که در سراسر جهان هستند و قصد ایجاد و یا راه اندازی یک بیزینس و کسب و کار را در مانیتوبا دارند، می دهد تا آن ها بتوانند برنامه ها و پلن های بیزینسی خود را در این استان راه اندازی کنند و از این طریق بتوانند اقامت کانادا را کسب کنند. این افراد باید از شرایط زیربرخوردار باشند:

 • فرد متقاضی باید به مدت 3 سال در 5 سال گذشته، سابقه مدیریتی و کارآفرینی داشته باشد.
 • سابقه کاری او به عنوان یک مدیر ارشد و یا صاحب کسب و کار باشد.
 • مالکین کسب و کار ها برای اخذ برنامه های مهاجرتی باید حداقل 33 درصد از سهام شرکت را داشته باشند.
 • دارایی های فرد متقاضی باید 500 هزار دلار کانادا ارزش مالی داشته باشد.
 • به زبان انگلیسی مسلط باشند.
 • این برنامه محدودیت سنی ندارد اما افرادی که در رده سنی 25 تا 49 هستند از امتیاز بهتری برخوردار می باشند.
 • در صورتی که شما بخواهید در یکی از شهر های بزرگ استان مانیتوبا اقدام به راه اندازی کسب و کار و بیزینس پلن خود کنید، باید به مبلغ 250 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری خودتان را انجام دهید.
 • در صورتی که شما بخواهید در یکی از شهر های بزرگ خارج استان مانیتوبا اقدام به راه اندازی کسب و کار و بیزینس پلن خود کنید، باید به مبلغ 150 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری خودتان را انجام دهید.

ب) مهاجرت به مانیتوبا از طریق کشاورزی Farm Investor Pathway

افراد و متقاضیانی که قصد مهاجرت به مانیتوبا و دریافت اقامت کانادا را دارند می توانند از طریق برنام های کشاورزی ای که توسط دولت برای آن ها در نظر گرفته شده است، اقدام به دریافت برنامه های مهاجرتی خود کنند. آن ها باید بتوانند در زمینه کشاورزی کمک قابل توجه ای به اقتصاد این منطقه کنند. اما شرایطی که برای این دسته از افراد وظع شده است به شرح زیر می باشد:

 • فرد متقاضی باید به میزان حداقل 3 سال مدیر و مالک یک مزرعه کشاورزی باشد.
 • هر دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسوی را به رسمیت بشناسد و اثبات کند که توانایی و مهارت کافی ای در این زبان ها دارد.
 • فرد باید به میزان 300 هزار دلار کانادا، سرمایه برای خرید و راه اندازی یک مزرعه در مانیتوبا را در داشته باشد.
 • ارزش دارای های خالص او به 500 هزار دلار کانادا برسد.
 • پلن ها و بیزینس ها او باید توسط دولت انتخاب و بررسی شوند.
 • او باید اثبات کند که قصد دارد در مانیتوبا بماند و مزرعه خودش را در آن جا اداره کند.
 • خود فرد متقاضی باید به صورت مداوم فعالیت های محصور به مزرعه را انجام دهد.
حتما بخوانید:  استان ساسکاچوان : مقصد نوظهور مهاجرت به کانادا
مهاجرت به مانیتوبا از طریق نیروی کار ماهر خارجی
مهاجرت به مانیتوبا از طریق نیروی کار ماهر خارجی

3- مهاجرت به مانیتوبا از طریق نیروی کار ماهر خارجی Skilled Worker

در برنامه های مهاجرتی استان مانیتوبا، ارفادی که در یک حوزه تخصص و تجربه کافی دارند می توانند از این طریق اقامت کانادا و همچنین اقامت مانیتوبا را دریافت کنند. این برنامه این فرصت را به افراد می دهد تا بتوانند با استفاده از مهارت های خود در این استان مشغول به کار شوند اما برنامه هایی که توسط دولت برای این دسته از افراد در نظر گرفته شده است در دو دسته زیر تقسیم بندی می شود.

الف) مهاجرت مانیتوبا از طریق اکسپرس اینتری  Manitoba Express Entry Pathway

ب) مهاجرت مانیتوبا از طریق اسکیل ورکر Human Capital Pathway

الف) مهاجرت مانیتوبا از طریق اکسپرس اینتری  Manitoba Express Entry Pathway

در این روش فرد باید در یکی از مشاغلی که در حوزه دولت مانیتوبا مورد تایید است، اطلاعات کافی ای را کسب کند تا بتواند با استفاده از مهارت و تخصصی که در این زمینه دارد شرایط اقامت خود را فراهم سازد. البته این افراد علاوه بر این که باید از شریاط استانی برخوردار باشند، شرایط سیستم اکسپرس اینتری رو نیز باید رعایت کنند.

ب) مهاجرت مانیتوبا از طریق اسکیل ورکر Human Capital Pathway

یکی از برنامه های اکسپرس اینتری موجود در برنامه های مهاجرت به مانیتوبا، اسکیل ورکر می باشد. از طریق این برنامه شما می توانید آموزش ها و مهارت های لازم در یکی از مشاغل مورد تایید و مورد نیاز این استان را برخوردار باشید و برنامه های مهاجرتی خود را برای این موضوع بچینید.

شرایط زندگی در مانیتوبا به چه صورت است؟

این استان که یکی از سرسبز ترین استان های کانادا محسوب می شود همواره میزبان تعداد بسیار زیادی مهاجر است. هزینه های زندگی مناسب و ایده آلی که در این استان وجود دارد شرایط رفاهی، مسکن، انرژی، بیمه و هزینه های دانشگاه را برای خانواده ها بسیار آسان نموده است.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *