مهاجرت به مولداوی و شرایط اخذ اقامت دائم مولداوی در سال 2021

0

جمهوری مولداوی که دارای موقعیت منحصر بفرد جغرافیایی در اروپای شرقی می باشد، پل ارتباطی بین اروپا و آسیا قلمداد می گردد. مولداوی در بهبود رشد اقتصادی و کاهش نرخ فقر پیشرفت حاصل نموده است. انتظار می رود تولید ناخالص ملی این کشور کماکان روند صعودی خود را در سالهای آتی پی بگیرد.مولداوی به شهروندان خود اجازه می دهد تا علاوه بر تابعیت مولداوی ، تابعیت خارجی نیز داشته باشند. بنابراین به دست آوردن تابعیت خارجی منجر به از بین رفتن تابعیت مولداوی نمی شود. با این حال ، برخی از کشورها اجازه تابعیت چندگانه را ندارند ، به عنوان مثال بزرگسالانی که با تولد تابعیت مولداوی و ژاپن را کسب کرده­اند ، باید قبل از 22 سالگی ، وزارت دادگستری دوم را به وزارت دادگستری اعلام کنند ، کدام شهروندی را که می خواهند حفظ کنند.

به دلیل حضور مولداوی در شرق اروپا و نزدیکی به کشورهای استقلال یافته از اتحاد جمایر شوروی، این کشور از نظرهای متفاوتی با کشور روسیه و دیگر کشورهای این منطقه نزدیکی اقتصادی و سیاسی بسیاری دارد. ولی از طرف دیگر به دلیل حضور در اروپا این کشور توانسته است ارتباط خوب خود را با کشورهای اروپایی و قدرت‌های این قاره افزایش دهد.در ادامه انواع روش های رسیدن به اقامت دائم مولداوی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

مهاجرت به مولداوی و شرایط اخذ اقامت دائم مولداوی

ارزش پاسپورت مولداوی

همواره از نکاتی که برای بسیاری مهم است، این موضوع است که کشوری که قصد دریافت اقامت آن را دارند ارزش پاسپورت خوبی دارد یا نه؟ برای جواب به این سوال در رابطه با کشور مولداوی باید گفت که با توجه به این موضوع که مولداوی عضو اتحادیه اروپا و شینگن نیست ولی در رتبه بندی با ارزش ترین پاسپورت‌های جهان در شرایط مناسبی به سر می‌برد. به همین منظور باید گفت که مولداوی با حضور در رتبه 49 با ارزش ترین پاسپورت‌های جهان جزو کشورهای خوب از این لحاظ به حساب می‌آید. با اشاره به همین موضوع باید گفت که شهروندان این کشور می‌توانند بدون اخذ ویزا با در دست داشتن پاسپورت خود به 119 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.

 

ارزش پاسپورت مولداوی

هزینه‌های زندگی در کشور مولداوی

از مهمترین مسائلی که برای هر شخص یا خانواده‌ای که قصد مهاجرت دارد، هزینه‌های زندگی در کشور مقصد است. این کشور به دلیل حضور در اروپای شرقی و نزدیکی به کشورهای بلوک شرق نزدیکی زیادی از نظر فرهنگی و اقتصادی با این کشورها دارد. از این رو زندگی در این کشور از لحاظ هزینه‌ای تفاوت چندانی با کشورهایی همچون اوکراین، رومانی و… ندارد. به همین دلیل باید گفت که هزینه زندگی در مولداوی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی تا حدودی پایین تر است.

 

هزینه‌های زندگی در کشور مولداوی

 

مهاجرت تحصیلی‌ مولداوی

سیستم آموزش در مولداوی شامل آموزش پیش دبستانی ، ابتدایی ، متوسطه و عالی است. آموزش پیش دبستانی برای کودکان تا هفت سالگی است. آموزش ابتدایی بین کلاس­های یک تا چهار است و به طور معمول شامل کودکان بین 8 تا 12 سال است. آموزش متوسطه شامل دو مسیر است: عمومی و حرفه­ای. آموزش متوسطه عمومی از کلاس­های 5-9 به نام ژیمناستیک و درجه­های 10-12 به عنوان لیسول خوانده می شود. آهنگ حرفه­ای را liceul  حرفه­ای می نامند . آموزش عالی شامل دو مرحله ، آموزش کوتاه مدت کالج و آموزش دانشگاه است. این موسسات به طور سنتی دیپلم اعطا می کردند اما در سال 2000 نیز از عناوین لیسانس و کارشناسی ارشد برای مطابقت با استانداردهای بین المللی استفاده می کردند. اقامت مولداوی برای ایرانیان می بایست در فضای سرمایه گذاری باشد اما تحصیل هم امکانات خوبی را شکل می دهد.

زبان آموزش تحت حکومت اتحاد جماهیر شوروی روسی بود. با این حال ، از سال 1989 ، مولدووا به عنوان زبان رسمی پذیرفته شد و در سال 2000 ، تقریباً دو سوم از همه دانش آموزان در مدارس مشغول به تحصیل بودند که مولدووا زبان آموزش بود. با این حال ، مدرسه­هایی که نیازهای اقلیت­ها و مدارس را تأمین می کنند با زبان­های روسی ، گاگوزایی ، اوکراینی و بلغاری نیز به عنوان زبان آموزش نیز حضور دارند. دانشجویان سایر ملیت­ها (یهودی ، لهستانی و آلمانی) این فرصت را دارند که این موارد را به عنوان یک موضوع جداگانه مطالعه کنند. با این وجود ، سیاست دولت تأکید می کند که همه شهروندان باید مولداوی را مطالعه کنند. از زمان استقلال خود ، دولت مولداوی همچنین دوره­های قابل توجهی در ادبیات و تاریخ رومانی را به برنامه درسی اضافه کرده است. پیوندهای محکمی بین سیستم­های آموزش در رومانی و مولداوی برقرار شده است. در طول دهه 1990 ، رومانی بطور گسترده کتاب­های درسی را برای جایگزینی کتاب­های دوره اتحاد جماهیر شوروی اهدا کرد. در سطح دانشگاه ، تغییر آهسته صورت می گیرد و روسی همچنان زبان غالب آموزش است. سال تحصیلی از اول سپتامبر آغاز می شود و تا ژوئن با تعطیلات زمستانی در ماه دسامبر و ژانویه ادامه می یابد.

 

مهاجرت تحصیلی‌ مولداوی

مهاجرت سرمایه گذاری مولداوی

رنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری مولداوی، با روند درخواست فقط 3 ماهه خود، یکی از سریع ترین برنامه های اخذ تابعیت است. قبل از درخواست، شما (و کلیه اعضای خانواده تان که به اتفاق شما درخواست می دهند) ملزم خواهند بود یک رویه سختگیرانه بررسی شایستگی را طی کنند، و یک اعانه غیر قابل برگشت را به «صندوق سرمایه گذاری عمومی مولداوی» (Public Investment Fund of Moldova) بپردازند. به محض تأیید صلاحیت شما، می توانید برای تابعیت مولداوی درخواست بدهید – بعد از اخذ تابعیت این کشور، شما و اعضای خانواده تان دقیقاً از حقوقی همسان با کلیه شهروندان مولداوی برخوردار خواهید شد.

هزینه این برنامه شامل چندین مؤلفه است، و جمع کل آن به تعداد متقاضیان بستگی دارد. برای یک متقاضی مجرد، حداقل مبلغ سرمایه گذاری 146300 یورو است؛ با این وجود، هزینه برنامه برای یک خانواده 5 نفره، کمتر از 250000 یورو است. این ویژگی سبب شده که برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری مولداوی یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های تابعیت در اروپا باشد.

در ذیل، ریز کلیه هزینه ها ارائه شده است.

یک اعانه غیر قابل برگشت به «صندوق سرمایه گذاری عمومی» (PIF):

برای یک متقاضی مجرد: 100000 یورو
برای یک زوج: 115000 یورو
برای یک خانواده 4 نفره: 145000 یورو
برای یک خانواده 5 نفر به بالا: 155000 یورو

هزینه کارگزار، قابل پرداخت به کارگزار دولتی دارای مجوز: 35000 یورو / درخواست

هزینه رسیدگی توسط دولت:

برای متقاضی اصلی: 5000 یورو
برای همسر: 2500 یورو
برای فرزندان زیر 15 سال: 1000 یورو / هر نفر
برای فرزندان 16-29 سال: 2000 یورو / هر نفر
برای والدین وابسته بالای 55 سال: 5000 یورو / هر نفر

هزینه بررسی شایستگی:

برای متقاضی اصلی: 6000 یورو
برای همسر، فرزندان وابسته بالای 16 سال، و والدین وابسته: 5000 یورو / هر نفر

هزینه اطلاعات زیست سنجی:

300 یورو / هر نفر

کسب تابعیت مولداوی از طریق سرمایه گذاری با مزایای بی شماری به قرار ذیل همراه است:

 • سرمایه گذاران خارجی از امکان سفر بدون ویزا به ۱۲۲ کشور از جمله کشورهای حوزه شنگن برخوردار می شوند.
 • سرمایه گذاران خارجی می توانند با صرف هزینه مناسب تابعیت مولداوی را کسب نمایند.
 • برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری مولداوی که به منظور تأمین منافع خانواده ها تعبیه شده است، شامل حال خانواده متقاضی نیز می شود.
 • فرزندان تحت تکفل زیر ۲۹ سال و والدین تحت تکفل بالای ۵۵ سال (والدین متقاضی اصلی یا همسر وی) می توانند از این برنامه متمتع گردند.
 • تابعیت مولداوی به نسلهای آتی قابل انتقال می باشد.
 • قانون مولداوی برخورداری افراد از تابعیت مضاعف را تجویز نموده است.
 • هیچ گونه شرط اقامت، تجربه تجاری یا مهارت زبانی پیش بینی نشده است.

 

مهاجرت کاری مولداوی

شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت که می خواهند در جمهوری مولداوی مشغول به کار شوند باید مجوز کار را از آژانس ملی اشتغال وزارت اقتصاد دریافت کنند.

برای اعطای حق کار ، کارفرما یا نماینده قانونی آن اسناد زیر را به آژانس ملی استخدام ارائه می دهند:

 • معترض بودن شرکت / سازمان / موسسه به آژانس ملی اشتغال ؛
 • پرسشنامه-کاربرد کارگر مهاجر؛
 • نسخه­ای از نظر مطلوب صادر شده توسط آژانس ملی اشتغال.
 • کپی اسناد تشکیل دهنده شرکت / سازمان / موسسه (گواهی ثبت شرکت ، عصاره اخیر از سازمان امور خارجه شرکت­ها ، ثبت ملی سازمان­های غیردولتی یا مجوز کار در صورت لزوم)
 • اسناد تأیید کننده فعالیت شرکت (گواهی بازرس مولداویاتی مبنی بر عدم تأخیر در بودجه عمومی ملی ، نسخه ای از گزارش مولداوی برای آخرین دوره مدیریت طبق قانون قابل اجرا)
 • قرارداد کار فردی ، در اصل ، شناسنامه ملی شهروند خارجی یا شناسنامه شخص بی پناه ، با ذکر موارد مربوط به عبور از مرز دولت و نسخه آن.
 • کپی از سند مطالعه یا سندی دیگر که صلاحیت متخصص دعوت شده به کار را ترجمه کرده ، ترجمه شده به زبان مولداوی ، قانونی یا همراه با رسول.
 • گواهی پزشکی استاندارد و گواهی پزشکی مبنی بر عدم وجود HIV / AIDS در اصل.
 • سند تأیید تأمین فضای اجاره برای دوره درخواست شده (اظهارنامه مالک / قرارداد اجاره / قرارداد خرید و فروش)
 • یک عکس رنگی ، 60 50 50 میلی متر ، با زمینه سفید.
 • سوابق کیفری از کشور مبدا ، ترجمه شده به زبان رومانیایی ، قانونی یا همراه با رسول

برای تمدید حق کار برای یک دوره جدید ، کارفرمای یا نماینده قانونی آن اسناد زیر را به آژانس ملی استخدام ارائه می دهند:

 • معترض بودن شرکت / سازمان / موسسه به آژانس ملی اشتغال برای گسترش حق کار؛
 • کپی اجازه اقامت موقت برای اشتغال؛
 • کپی اسناد تشکیل دهنده شرکت / سازمان / موسسه (گواهی ثبت شرکت ، عصاره اخیر از سازمان امور خارجه شرکت­ها ، ثبت ملی سازمان­های غیردولتی یا مجوز کار در صورت لزوم)
 • اسناد تأیید کننده فعالیت شرکت (گواهی بازرس مولداویاتی مبنی بر عدم تأخیر در بودجه عمومی ملی ، نسخه ای از گزارش مولداوی برای آخرین دوره مدیریت طبق قانون قابل اجرا)
 • قرارداد کار فردی ، در اصل ،
 • شناسنامه ملی شهروند خارجی یا شناسنامه شخص بی پناه ، با ذکر موارد مربوط به عبور از مرز دولت و نسخه آن.
 • کپی از سند مطالعه یا سندی دیگر که صلاحیت متخصص دعوت شده به کار را ترجمه کرده ، ترجمه شده به زبان مولداوی ، قانونی یا همراه با رسول.
 • گواهی پزشکی استاندارد و گواهی پزشکی مبنی بر عدم وجود HIV / AIDS در اصل.
 • سند تأیید تأمین فضای 

 

مهاجرت کاری مولداوی

 

روش ثبت شرکت در مولدووا چیست؟

ثبت شرکت در مولداوی روشی است که مراحل مختلفی را شامل می شود. مؤسس شرکت باید اسناد مختلفی را در مورد خود شرکت و اسناد شناسایی شخصی و همچنین امضاهای نمونه ارائه کند. 

اساسنامه یک شرکت اسناد سازنده­ای است که در جلوی دفتر اسناد رسمی در مولداوی تهیه می شود و در حضور اسناد رسمی توسط کلیه موسسین شرکت امضا می شود. آنها باید موارد زیر را شامل شوند: نام شرکت ، داده­های تشکیل ، نوع مشاغل ، میزان کل سرمایه سهم و میزان سهم هر سهامدار ، جزئیات دفتر مرکزی و جزئیات مربوط به نحوه انحلال یا سازماندهی مجدد شرکت. 

کلیه مدارک لازم برای ثبت نام به آژانس ارائه می شود. اثبات پرداخت هزینه­ های مختلف ثبت نام باید در پرونده ثبت نام گنجانده شود. سرمایه گذاران خارجی باید توجه داشته باشند که هرگونه اسناد به یک زبان خارجی باید به رومانیایی ترجمه شود و اساسنامه یک شرکت جدید به زبان رومانیایی تهیه شود. تیم نمایندگان ما می توانند به سرمایه گذاران خارجی در افتتاح شرکتی در مولداوی کمک کنند. ما خدمات کاملی ارائه می دهیم که شامل تهیه اسناد به زبان رومانیایی نیز می باشد. در صورت لزوم ، تیم ما می تواند با یک مترجم قسم خورده ، برای برقراری ارتباط آسان با سرمایه گذار خارجی همکاری کند.

سرمایه گذاران خارجی می توانند چندین فرم اشخاص حقوقی را ثبت کنند و این انتخاب یکی از اولین موارد مربوط به روند تشکیل شرکت است. نمایندگان ما می توانند به شما در انتخاب یک فرم تجاری مناسب کمک کنند و سپس مراحل ادغام را دنبال کنید ، زیرا شرایط ثبت نام می تواند برای برخی از مشاغل نسبت به سایرین سبک تر باشد (برای مثال ، آنها در مقایسه با شرکت با مسئولیت محدود خصوصی برای معامله گران سبک تر هستند)

 

روش ثبت شرکت در مولدووا چیست؟

 

مهاجرت از طریق ازدواج مولداوی

شهروندی ممکن است به هرکسی که به سن 18 سالگی رسیده باشد ، واگذار شود و یکی از معیارهای زیر را داشته باشد.

 • ده سال گذشته به طور قانونی و عادی در مولداوی اقامت داشته است. حداقل به مدت سه سال با یک شهروند مولداوی ازدواج کرده است. یا به مدت سه سال به طور قانونی و عادت با والدین یا فرزندان (از جمله فرزندخواندگی) که تابعیت مولداوی هستند ، اقامت داشته است
 • قبل از رسیدن به سن 18 سالگی ، 5 سال از نظر قانونی و عادت سکونت داشته است
 • یک شهروند بدون تابعیت یا پناهنده شناخته شده است ، که حداقل 8 سال به طور قانونی و عادت داشته است
 • علاوه بر این آنها باید معیارهای زیر را رعایت کنند:
 • مفاد قانون اساسی مولداوی را می­شناسد و رعایت می کند
 • زبان ملی را به اندازه کافی خوب می شناسد تا در زندگی اجتماعی ادغام شود
 • در صورت تملک ، تابعیت دولت دیگری را از دست می دهد یا آن را انصراف می دهد ، مگر در مواردی که از بین رفتن انصراف امکان پذیر نیست یا نمی توان به طرز منطقی درخواست کرد

مولداوی به شهروندان خود اجازه می دهد تا علاوه بر تابعیت مولداوی ، تابعیت خارجی نیز داشته باشند. بنابراین به دست آوردن تابعیت خارجی منجر به از بین رفتن تابعیت مولداوی نمی شود. با این حال ، برخی از کشورها اجازه تابعیت چندگانه را ندارند ، به عنوان مثال بزرگسالانی که با تولد تابعیت مولداوی و ژاپن را کسب کرده­اند ، باید قبل از 22 سالگی ، وزارت دادگستری دوم را به وزارت دادگستری اعلام کنند ، کدام شهروندی را که می خواهند حفظ کنند.

 

مهاجرت از طریق ازدواج مولداوی

 

مهاجرت از طریق تولد به مولداوی

زاد و ولد در قلمرو مولداوی به طور خودکار تابعیت اعطا نمی کند.

کودکی که ، حداقل یکی از والدینش ، بدون در نظر گرفتن کشور تولد کودک ، تبعه مولداوی است.

ثبت نام : تابعیت ممکن است با ثبت نام برای افراد زیر مجاز باشد: اتباع خارجی که حداقل سه سال با شهروند مولداوی ازدواج کرده است. کودک ، 18 سال و کمتر که توسط شهروندان مولداوی پذیرفته شده است.

با استفاده از طبیعت : تابعیت مولداوی ممکن است با تحقق شرایط زیر بدست آید: شخص باید حداقل 19 سال سن داشته باشد ، از تابعیت قبلی خودداری کرده و حداقل 10 سال در این کشور اقامت داشته باشد.

 

مهاجرت از طریق تولد به مولداوی

 

مهاجرت توریستی مولداوی

شاید یکی از پیشنهادات که بتوانیم به علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری و خرید پاسپورت مولداوی بدهیم، برنامه‌ریزی برای یک سفر توریستی به کشور مولداوی برای بررسی شرایط است. بدین منظور می‌توانیم برای ویزای توریستی مولداوی با مراجعه به سفارت این کشور است. البته لازم به ذکر است که به دلیل عدم وجود سفارت مولداوی در ایران، شما می‌توانید به یکی از کشورهای اطراف همچون ترکیه مراجعه نمایید. سفارت مولداوی در ترکیه در شهر آنکارا واقع گردیده است. هزینه صدور ویزای توریستی مولداوی 60 یورو بوده که البته برای افراد زیر 18 سال، افراد با گذرنامه دیپلماتیک، اعضای هیات دولت به علاوه خانواده‌های آنان صدور ویزا به صورت رایگان صورت می‌گیرد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی مولداوی

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی
 • 2 قطعه عکس
 • پاسپورت (با اعتبار حداقل 6 ماه)
 • گردش حساب 6 ماهه
 • پرینت باقی‌مانده حساب (تمکن مالی که نشان دهد امکان تامین هزینه‌های سفر یعنی 30 دلار در هر روز وجود دارد)
 • بیمه مسافرتی (با ارزش حداقل 30 هزار دلار)
 • سایر مدارک:
 • سند ملکی
 • پاسپورت‌های قبلی
 • گواهی اشتغال به تحصیل
 • گواهی اشتغال به کار
 • واچر هتل یا اجاره‌نامه
 • تعیین تاریخ رفت و برگشت سفر

 

مهاجرت توریستی مولداوی

 

شهرهای مهاجر پذیر مولداوی

نام جمعیت 
کازینو 635،994
در Tiraspol 157،000
سطل 125000
وام دهنده 110،175
خرگوش 55،455
اگر 34،492
یونقنی 34،422
سوروکا 27423
اورهی 24،918
ثانیا 23،254
Comrat 22،911
ادینت 22878
کیدیرلونگا 22،700
Causeni 21،690

 

شهرهای مهاجر پذیر مولداوی

مزیت های تابعیت مولداوی

دریافت تابعیت مولداوی، دارای مزیت هایی نیز هست که اکثر مهاجران را تشویق به سرمایه گذاری در این کشور می کند از آن جمله:

1- اخذ تابعیت دایمی برای کل خانواده
2- امکان سفر بدون ویزا به کشورهایی مثل ترکیه، روسیه، حوزه ی شینگن و برخی کشورهای اروپایی دیگر
3- امکان حفظ تابعیت اول
4- بدون نیاز به دانش زبان یا تحصیلات خاص
5- امکان سرمایه گذاری امن و با ثبات
6- امکان کار و تحصیل و اقامت
7- هیچ نوع شرطی برای اقامت یا محدودیت اقامتی وجود ندارد.

 

مزیت های تابعیت مولداوی

 

سوالات متداول در مورد اخذ اقامت مولداوی

آیا برای بازدید از مولداوی به ویزا نیاز دارم؟

نه، اگر شما یک گذرنامه ایالات متحده، شما نیاز ویزا برای ورود به مولدووا . قبل از نیاز به اجازه اقامت می توانید تا 90 روز بمانید .

چگونه می توانم ویزای مولداوی را از هند دریافت کنم؟

سرخپوستان سفر به مولدووا می توانید از نوع (C) 90 روزه توریستی را انتخاب نمایید ویزای یا نوع (C) 90 روزه کسب و کار ویزای بسته به دلیل خود را برای سفر. با این وجود ، فقط ویزاهای اقامت کوتاه (نوع C) از طریق سیستم الکترونیکی می تواند بصورت آنلاین دریافت شود.

آیا ویزای شینگن برای مولداوی معتبر است؟

از 28 آوریل به بعد ، شهروندان مولداوی با گذرنامه بیومتریک می توانند بدون ویزا به کشورهای منطقه شینگن سفر کنند . … چشم پوشی از ویزا برای همه کشورهای منطقه شنگن اعمال می شود و شهروندان مولداوی قادر خواهند بود در هر نیم سال برای مدت زمانی تا 90 روز در آنجا بمانند.

آیا مولداوی کشوری خطرناک است؟

اروپای شرقی کشور از مولدووا دور از اتحاد جماهیر شوروی سابق در سال 1991. شکست این است که بین رومانی و اوکراین ساندویچ. پایتخت آن کیسینو است که بیشتر مسافران هنگام بازدید از کشور به آنجا می روند . … با این حال ، این کشور نسبتاً بی خطر است و بیگانگان به ندرت گزارش وقایع جرم خشن را می دهند.

چگونه می توانم به مولداوی بروم؟

شما باید یک گذرنامه معتبر و اثبات سفر (مثلاً بیمه اتومبیل ، در صورت رانندگی وسیله نقلیه به مولداوی ، بلیط هواپیما ، اتوبوس یا قطار) ارائه دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.