مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند – آشنایی با کشور هلند و روش های مهاجرت به آن

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

در این نوشتار میخواهیم درباره مهاجرت به هلند و آشنایی با کشور هلند و روش های مهاجرت به آن صحبت کنیم. هلند کشوری کوچک از قلمروهای پادشاهی است. این کشور، با کشور آلمان و بلژیک مرز مشترک دارد. نام این کشور زیبا با لاله و گل پیوند خورده است. کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و تقریباً ۸۰% از کل گل های جهان از این کشور تامین می شوند. از این رو، به هلند، “کشور گل جهان” گفته می شود. صنعت توریسم هلند برای این کشور بسیار پر اهمیت است و بسیاری از بازدید کنندگان در دنیا برای دیدن هنر، معماری و گل های هلندی به این کشور سفر می کنند. در این صفحه، می خواهیم از مزایای مهاجرت به هلند و روش های آن صحبت کنیم…

لاله ها یک صنعت بزرگ در این کشور هستند و هلندی ها سالانه میلیارد ها گل لاله تولید می کنند که این تعداد بیشتر از تولید گل در هر کشور دیگری در دنیا است. اگر قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید، با موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان مهاجر آتی نگر همراه باشید تا از تمام نکاتی که برای گرفتن ویزا باید بدانید، آگاه شوید…

آشنایی با کشور هلند

این کشور از 12 استان تشکیل شده است و پنج شهر بزرگ آن شامل آمستردام، روتردام، لاهه، اوترخت و آیندهوون است. پایتخت این کشور شهر آمستردام است؛ اما به منظور تمرکززدایی، بسیاری از وزارتخانه‌ها و سفارتخانه‌ها در شهر لاهه یا پیرامون آن مستقر شده‌اند.

بندر روتردام دومین شهر بزرگ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌ هایی که دارد، بزرگ ‌ترین بندر اروپا نیز به ‌شمار می ‌رود و یک جاذبه ی توریستی نیز تلقی می شود. هلند ششمین کشور شاد دنیا است. دوچرخه سواری در این کشور بسیار محبوب است و به یک فرهنگ تبدیل شده است.

زبان رسمی این کشور هلندی است، که شاخه ‌ای از زبان‌های ژرمن محسوب شده و به آلمانی شباهت‌ های زیادی دارد. نکته قابل ملاحظه در ارتباط با مردم این کشور، تسلط آن ها بر زبان انگلیسی است. بر اساس گزارش اتحادیه اروپا، ۹۴% از مردم هلند قادرند به زبان انگلیسی صحبت کنند که این آمار، از متوسط کل اروپا (۵۴%) بسیار بالاتر است. از هر ۱۰ هلندی، ۹ نفر به زبان انگلیسی مسلط هستند. علاوه بر این، بیش از نیمی از جمعیت این کشور به زبان آلمانی نیز کاملاً مسلط هستند.

به طور کلی، حتی اگر تنها به زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید در این کشور به راحتی زندگی کنید. اما برای کار و فعالیت در آن، احتیاج به یادگیری زبان هلندی دارید.

براساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۷، ۵۱% از مردم این کشور پیرو دین مشخصی نبوده، ۳۹% مسیحی (۲۴% کاتولیک، ۱۵% پروتستان)، ۵% مسلمان و مابقی پیرو سایر ادیان و گرایشات مذهبی هستند. مسلمانان این کشور که جمعیت قابل ملاحظه ای (حدود یک میلیون نفر) را تشکیل می دهند، اکثرا مراکشی و ترکیه ای بوده که در اکثر نقاط هلند پراکنده می باشند.

هلند، آب ‌و هوای دریایی معتدل و مرطوب دارد. تابستان‌های نسبتاً خنک و زمستان‌های معتدلی دارد. دمای هوای این کشور در طول روز در زمستان بین ۲ تا ۶ درجه و در تابستان بین ۱۷ تا ۲۰ درجه است.

کشور هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد ها در میان کشورهای اروپایی است و همچنین مردم این کشور از رفاه بسیار خوبی برخوردار هستند. همین موضوع دلیلی شده که متقاضیانی از سراسر دنیا به فکر مهاجرت به این کشور باشند. روش های مختلفی برای مهاجرت به هلند وجود دارد که ما در ادامه این صفحه، به شما معرفی خواهیم کرد…

 

حتما بخوانید:  سرمایه گذاری در هلند - مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری در 2021

 روش های مهاجرت به هلند

 روش های مهاجرت به هلند

 

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت کاری یکی از روش های نسبتا خوب برای مهاجرت و گرفتن ویزا در هلند است. اگر فرد متقاضی، تجربه و مهارت خاصی در حرفه ی خود داشته باشد، می تواند به راحتی و با هزینه بسیار کمی مهاجرت کند. اگر رشته شما جزء رشته هایی باشد که در کشور هلند متقاضی زیادی دارد، و همچنین دارای مدرک تحصیلی و سطح زبان و مهارت خوبی در زمینه ی کاری خود باشید، می توانید امیدوار باشید که اقامت این کشور را کسب کنید. افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری می شوند، بعد از 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور، می توانند اقامت دائم هلند را بدست بیاورند. برای آشنایی کامل با روش های مهاجرت به هلند از طریق کار، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت به هلند از طریق کار} مراجعه کنید.

 

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند، از طریق ازدواج با یک فرد تبعه این کشور و دریافت اقامت این کشور امکان پذیر است. البته این را باید ذکر کنیم که به دلیل اینکه ازدواج های صوری و دروغین در این کشور زیاد شده، شما باید ثابت کنید ازدواج شما صوری نبوده و در صورت ازدواج صوری، جریمه خواهید شد. در صورتی که با یک فرد تبعه هلند خارج از این کشور ازدواج کرده باشید، برای دریافت ویزا باید ثابت کنید که ازدواجتان رسمی بوده و همچنین تبعه هلند باید ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های خود و شما را دارد. پس از اینکه مدارک شما از سوی اداره مهاجرت تأیید شد و به هلند مهاجرت کردید، پس از 3 سال می توانید برای تابعیت هلند اقدام نمایید. برای آشنایی با شرایط و قوانین مهاجرت به هلند از طریق ازدواج، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت به هلند از طریق ازدواج} مراجعه کنید.

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. سیستم آموزشی بسیار خوب و کم هزینه ای که این کشور دارد، یکی از دلایلی است که باعث می شود افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند. افراد پس ازفارغ التحصیلی در این کشور، می توانند اقامت خود را تمدید کنند و ویزای کاری دریافت کنند. در نتیجه افرادی که در هلند تحصیل خود را به اتمام رساننده اند، از سوی دولت، یک سال زمان به آن ها داده می شود که کاری متناسب با رشته ی تحصیلی خود پیدا کنند. در صورتی که موفق شوند کارفرمایی را پیدا کنند و شاغل شوند، می توانند اقامت خود را تمدید کرده و پس از 5 سال به اقامت دائم دست یابند. در کشور هلند پس از فارغ التحصیلی، دانشجو تا 6 ماه اجازه اقامت و یافتن کار مرتبط با رشته ی تحصیلی خود را دارد که البته می توان این زمان را برای 6 ماه دیگر نیز تمدید کرد. برای آشنایی با شرایط و قوانین مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت به هلند از طریق تحصیل} مراجعه کنید.

 

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های اقامت و تابعیت در هلند از طریق سرمایه گذاری می باشد که این روش، شرایط خود را دارد. اشخاصی که مایل اند شغلی داشته باشند یا شغلی در هلند راه اندازی کنند، می توانند به عنوان کارآفرین، تقاضای مجوز اقامت کنند و از شرط مجوز کار معاف شوند. سه روش برای سرمایه گذاری در هلند وجود دارد؛ روش اول این است که فرد در این کشور کسب و کاری راه انداخته و افرادی را استخدام کرده باشد. روش دوم استارآپ ها هستند که در این روش، افراد باید ایده ای نوآورانه داشته باشند تا شغلی که هم پردرآمد است و هم به نفع کشور هلند است برپا کنند. روش سوم،  ثبت شرکتی در هلند به ارزش سرمایه ۱,۲۵۰,۰۰۰ یورو می باشد. در این روش در طی 5 سال، باید 10 نفر را استخدام کرده و در کنار آن، به اقتصاد کشور هلند کمک کرده باشید. افرادی که از این طریق به مدت 5 سال بیمه و مالیات پرداخت نمایند، می توانند برای اقامت دائم هلند اقدام نمایند. برای آشنایی با شرایط و قوانین مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری} مراجعه کنید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به هلند از طریق ازدواج در سال 2021

 

مهاجرت پرستاران به هلند

هلند در سال های اخیر اعلام کرده که به تعداد زیادی پرستار نیاز دارد. قبل از همه گیر شدن کرونا نیز در هلند کمبود پرستار وجود داشت. بنابراین، اگر به فکر کار کردن به عنوان پرستار در هلند بوده اید، اکنون زمان مناسبی برای انجام مقدمات سفرتان است! حقوق عالی، هفته کاری 36 ساعته، و فرصت های شغلی فراوانی که در حین کارتان می توانید بدست آورید و … باعث می شوند که برای زندگی در این کشور تمایل بیشتری داشته باشید. شما باید سطح B1 زبان هلندی را بلد باشید. برای کار به عنوان پرستار در هلند باید ویزا داشته باشید. متوسط ​​حقوق ماهیانه یک پرستار در هلند 2725 یورو است و در کنار این ها، مزایای دیگری هم برای شما در نظر گرفته می شود. برای آشنایی با شرایط و قوانین مهاجرت پرستاران به هلند، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت پرستاران به هلند} مراجعه کنید.

 

 

مهاجرت پزشکان به هلند

با اینکه دوره های تحصیل پزشکی در هلند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و هر پزشک علاقه مند و مشتاقی که در این دوره ها شرکت کند خوش شانس خواهد بود، اما این دوره های تحصیلی بسیار رقابتی هستند و بسیاری از دانشجویان هلندی را مجبور به تحصیل در مدارس پزشکی خارج از کشور می کنند. این بدان معنی است که افراد خارجی شانس کمتری برای ورود به دانشکده پزشکی در هلند دارند، بنابراین معمولا به این دسته از مهاجران توصیه می شود که به دنبال تحصیل در جای دیگری در اروپا باشند. با این حال، مهاجرت پزشکان به هلند هر ساله آمار بالایی را به خودش اختصاص می دهد. اگر تمایل دارید در هلند به عنوان یک پزشک مشغول به کار شوید، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما خوب و قابل قبول است. متعاقباً، دو آزمون دیگر وجود دارد و باید در BIG-register قبول شوید. برای آشنایی با شرایط و قوانین مهاجرت پزشکان به هلند، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت پزشکان به هلند} مراجعه کنید.

مهاجرت پزشکان به هلند

مهاجرت دندانپزشکان به هلند

هلند سال هاست با کمبود دندانپزشک دست و پنجه نرم می کند. انتظار می رود بسیاری از دندانپزشکان این کشور در چند سال آینده بازنشسته شوند و فارغ التحصیلان تازه وارد برای پر کردن این شغل وارد بازار کار شوند. از این جهت، دولت هلند سعی می کند شرایط کاری و رفاهی دندانپزشکان مهاجر را تا حد امکان برآورده کند. متوسط کار شما در طول روز 8 ساعت است و یک کار تمام وقت حدود 38-40 ساعت در هفته خواهید داشت. شما می توانید زمان زیادی برای زندگی خارج از شغل خود مانند دوستان، خانواده، ورزش و فعالیت های اجتماعی در نظر بگیرید. از نظر حقوق بازنشستگی، دندانپزشکان به طور کلی به هیچ نوع کمک مالی نیاز ندارند، زیرا درآمد آنها در طول زندگی شغلی شان بیش از اندازه ای است که امکان بازنشستگی لذت بخش و بی دغدغه را فراهم کند. دولت هلند 30٪ معافیت مالیاتی برای دندانپزشکان مهاجر در نظر گرفته است. این بدین معنی است که شما مجاز به معافیت مالیاتی حداکثر 30٪ از حقوق ناخالص خود در طول 5 سال هستید. برای آشنایی با شرایط و قوانین مهاجرت دندانپزشک به هلند، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت دندانپزشک به هلند} مراجعه کنید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در سال 2021

 

مهاجرت ورزش کاران به هلند

روش های مختلفی برای مهاجرت به هلند وجود دارد که یکی از این روش ها، اخذ اقامت برای ورزشکاران است. این نوع اقامت، شرایط ویژه ای را برای مهاجران به اروپا مهیا می کند. ورزشکاران ممتازی که در تیم های لیگ بازی می کنند و همچنین ورزشکاران مشهور و شناخته شده، می توانند مجوز اقامت را از این کشور دریافت کنند. در این میان، مهاجرت از طریق ورزش شرایط متفاوت تری با سایر روش ها داشته و هر کسی نمی تواند از این طریق اقدام کند. این به این معنی است که هرکسی که صرفا خود را ورزشکار می داند، نمی تواند ویزای ورزشی دریافت کند. به طور کلی، این موضوع را باید بدانید که دریافت ویزای ورزشی، یکی از سخت ترین اقامت هایی است که در کشور هلند می توانید دریافت کنید. همانطور که قبلا گفتیم با دریافت ویزای هلند می توانید از مزایای زیادی که  این کشور در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید و زندگی ایده آل  و آسوده ای در پیشرو داشته باشید، اما اگر می خواهید از طریق ورزشتان به این کشور مهاجرت کنید، باید با صاول و نکات آن آشنا شوید. برای آشنایی با این موارد، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت ورزشکاران به هلند} مراجعه کنید.

 

مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در هلند به روش های مختلفی مانند خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی انجام می شود. یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور هلند، خرید ملک می باشد که راه مناسبی برای حفظ سرمایه و درآمدزایی است؛ اما متقاضیانی که قصد خرید ملک در هلند را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که به تنهایی با خرید ملک، نمی توانند اقامت هلند را دریافت کنند. این به این معنی است که سرمایه گذاری در هلند تنها در صورتی موجب اقامت فرد می شود که فرد در آن کشور سرمایه گذاری به مبلغ 1,250,000 یورو کرده باشد و این پول باید برای مشاغلی هزینه شود که موجب کار افرینی در خرید و فروش املاک و سود دهی برای کشور هلند شود. بهتر است قبل از اقدام برای خرید ملک در هلند ابتدا از بازار ملک در هلند اطلاع داشته باشید و شرایط و قوانین مختلف را در این خصوص بدانید. برای آشنایی با این موارد، از شما دعوات می کنیم به این صفحه {هایپرلینک شدن مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک} مراجعه کنید.

 

امیدواریم با مطالعه این صفحه، به خوبی با کشور هلند و روش های مهاجرت به آن آشنا شده باشید…

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 7 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 7 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *