مهاجرت به نیوزلند در سال 2020

مهاجرت به نیوزلند | اقامت دائم نیوزلند | شرایط سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور نیوزلند در جنوب غرب اقیانوس آرام واقع شده است و شامل دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره کوچک می باشد. نیو، توکلائو، جزایر کوک و راس نیز از سایر بخش های این کشور می باشند. موقعیت جغرافیایی نیوزلند باعث شده است تا این کشور با سایر کشورهای جهان فاصله ی زیادی داشته باشد؛ به گونه ای که نزدیک ترین کشور به نیوزلند، استرالیا می باشد که در فاصله ای حدود دو هزار کیلومتری نیوزلند قرار دارد. جمعیت نیوزلند حدود ۴ و نیم میلیون نفر برآورد شده است که در ۱۶ استان و ۵۰ شهرستان مشغول به زندگی هستند. مهاجرت به نیوزلند همیشه جزو پیشنهادهای مناسب برای ایرانیان است.

مهاجرت به نیوزلند در سال 2021

از میان جمعیت نیوزلند ۷۴ درصد اروپایی و تنها ۱۲ درصد آن ها آسیایی هستند. پایتخت زلاندنو سومین شهر پرجمعیت این سرزمین است که ولینگتون نام دارد و اوکلند بزرگترین شهر موجود در آن است. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، باید بدانید که در نیوزلند باید به زبان انگلیسی صحبت کرد. اقتصاد این سرزمین خوش آب و هوا نیز بسیار قوی است و در سال های اخیر پیشرفت های شایانی داشته است. از این رو در میان کشور های پیشرفته و توسعه یافته قرار دارد. در سال ۲۰۱۳ شاخص توده ی انسانی برای این کشور رتبه ی ۷ را به ارمغان آورد.

اگرچه فاصله ی این سرزمین از سایر خشکی های زمین زیاد است اما این امر مانع از صادرات قوی این کشور نشده است. تاجران نیوزلند سالانه محصولات کشاورزی و دامی بسیاری همچون گوشت، لبنیات، میوه، ماهی، پشم و غیره را به سراسر جهان صادر می کنند و از این طریق نقش بسزایی در رشد اقتصادی کشور داشته اند.

چرا نیوزلند؟

نیوزیلند کشوری زیبا می باشد که سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می کند. در واقع نیوزیلند یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. افراد به دلایل مختلفی همچون کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره این کشور را انتخاب کرده و درخواست مهاجرت به آن را دارند. از این رو اطلاع از شرایط مهاجرت و اخذ ویزا بسیار مهم است. پاسپورت نیوزیلند یکی معتبرترین پاسپورت های موجود در دنیا است؛ به گونه ای که با دریافت این پاسپورت به راحتی و بدون اخذ هیچ گونه اجازه نامه و یا ویزایی می توان به ۱۱۳ کشور جهان مسافرت کرد.

از سوی دیگر بعد از ۵ سال اقامت در این کشور به همراه پاسپورت می توان برای اخذ اقامت دائم درخواست داد. برای دریافت ویزای نیوزیلند روش های مختلفی وجود دارد که همه ی آن ها با دریافت سیتیزنی همراه نیستند. از این رو باید روش های مختلف مهاجرت را شناسایی کرد و درست ترین و کامل ترین آن را برگزید. اکنون می خواهیم به بیان روش های مختلف اخذ ویزای نیوزیلند بپردازیم تا خود آگاهانه روش مناسب را انتخاب نمایید.

مهاجرت به نیوزلند در سال 2020
مهاجرت به نیوزلند در سال 2020

روش های مختلف مهاجرت به کشور نیوزلند

برای مهاجرت به این کشور جزیره ای شناخت روش های مختلف آن بسیار حائز اهمیت است. این روش ها عبارتند از:

  • مهاجرت کاری یا شغلی
  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت به نیوزلند برای سرمایه گذاری در این کشور
  • مهاجرت برای ازدواج با یکی از افراد شهروند
  • مهاجرت و دریافت تابعیت به وسیله ی فرزند آوری و تولد
  • مهاجرت به وسیله ی درخواست پناهندگی
  • مهاجرت مخصوص هنرمندان و افراد باهوش و نابغه

مهاجرت کاری یا شغلی به نیوزلند

افراد می توانند از طریق درخواست برای کار به کشور نیوزلند و سرزمین های وابسته به آن مهاجرت نمایند. دریافت ویزای کار به افراد اجازه ی ورود به بازار کاری این کشور را می دهد و سپس بعد از چند سال کارکردن اجازه ی دریافت اقامت دائم به افراد داده می شود. در این زمان شاغلان ماهر می توانند برای دریافت پاسپورت به سفارت مربوطه درخواست نمایند.

حتما بخوانید:  3 روش مهاجرت به اسپانیا | اقامت دائم اسپانیا (2021)

کسانی که می خواهند بعد از چند سال کار در کشور نیوزلند درخواست دریافت پاسپورت را داشته باشند باید برای ورود به بازار کاری از اسکیل ورکر بهره بگیرند. برای استفاده از این روش افراد و توانایی آن ها امتیازبندی می شوند؛ یعنی اشخاص متقاضی باید بتوانند امتیاز لازم برای اخذ ویزای کاری را دریافت کنند و با افراد دیگر به رقابت بپردازند.

در این روش موارد مختلفی در امتیازبندی ها موثر هستند که شامل مدرک تحصیلی افراد، سن آن ها، سابقه کاری افراد که با رشته تحصیلی عالیه آن ها مرتبط باشد و سطح و توانایی صحبت به زبان انگلیسی می باشند. این موارد به افراد برای دریافت امتیاز لازم کمک کرده و آن ها را به سمت دریافت اقامت نیوزلند و انتخاب کارفرمای خود سوق می دهند.

شایان ذکر است افرادی که در کشور نیوزلند مشغول به کار می باشند برای هر ساعت کار حداقل مبلغی معادل ۱۶.۵ دلار دستمزد دریافت می نمایند. بر طبق آمارهای موجود در سال ۲۰۱۸ نرخ بیکاری کمی افزایش یافته و اقتصاد نیوزلند رشد کمتری را به خود دیده است اما خوشبختانه این امر نگران کننده به نظر نمی رسد و از نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۶ به مراتب و به طور چشم گیری کمتر است.

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

سالانه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در کشور نیوزلند درخواست می دهند که در مقاطع تحصیلی دبستان، دبیرستان، دانشگاه و حتی دکتری هستند. با دریافت ویزای تحصیلی این کشور نمی توان به طور مستقیم اقدام به دریافت اقامت دائم نمود اما این کار به طور غیر مستقیم امکان پذیر است. برای آشنایی بیشتر با این روش مهاجرت مقاطع مختلف تحصیلی را در نظر می گیریم که شامل گروه سنی و شرایط خاص خود می باشند.

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند
مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

مهاجرت تحصیلی در مقطع دبستان و دبیرستان:

افراد متقاضی باید بین ۵ تا ۱۷ سالگی باشند؛ زیرا تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان در نیوزلند در این بازه ی زمانی انجام می شود‌.

مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی و بالاتر (دانشگاهی):

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های نیوزلند در طی سه سال انجام می شود. برای تحصیل در این مقطع فرد باید آیلتس ۶ داشته باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز افراد باید آیلتس ۶.۵ و برای تحصیل در مقطع دکترا باید آیلتس ۷ داشته باشند تا دانشگاه آن ها را بپذیرد. پذیرش دانشجو نیز در ماه های خاصی مثل فوریه و نوامبر صورت می پذیرد.

بعد از تمام شدن دوران تحصیلی در کشور نیوزلند و مناطق وابسته به آن می توان در کشور به ادامه زندگی پرداخت و شغل مناسب پیدا کرد. افراد فارق التحصیل می توانند به مدت ۵ سال در این سرزمین مشغول به کار باشند و سپس درخواست اخذ اجازه نامه اقامت دائم را داشته باشند. در واقع دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود قادر به دریافت اقامت دائم نیستند اما می توانند در این کشور به کار و فعالیت مشغول شوند و بعد از جمع آوری سابقه کار پنج ساله برای خود درخواست اقامت دائم داشته باشند. البته فرد باید در طی دوران اشتغال خود مالیات بپردازد. به طور کلی می توان بیان نمود که مهاجرت از طریق تحصیل یکی از روش های آسان برای زندگی در نیوزلند است که نسبت به سایر روش های مهاجرت زمان کمتر و تلاش کمتری نیاز دارد.

مهاجرت به نیوزلند برای سرمایه گذاری در این کشور

سرمایه گذاری در بازار و بورس نیوزلند یکی دیگر از روش های مهاجرت به این سرزمین جزیره ای می باشد که برای هر فرد سرمایه گذار و کاربلد امکان پذیر است. این روش خود دارای شیوه های مختلفی در راستای تقاضای مهاجرت می باشد که عبارتند از:

حتما بخوانید:  مجوز کار بعد از فارغ‌التحصیلی در کانادا

روش اول:

در این شیوه فرد باید مبلغی معادل ۱۰ میلیون دلار نیوزلند را در بازار آن سرمایه گذاری نماید. در این روش برای فرد هیچ گونه ضوابط و شرط لازم الاجرایی قرار داده نمی شود. این افراد می توانند حدود یک چهارم از سرمایه اولیه خود یعنی ۱۰ میلیون دلار نیوزلند را در موارد دیگر که از حیطه ی سرمایه گذاری اولیه متفاوت است قرار دهند. برای این کار باید با استفاده از یک چهارم سرمایه خود اوراق بهادار بورس کشور نیوزلند را تهیه نمایند.

روش دوم:

در این روش فرد باید مبلغی معادل ۳ میلیون دلار نیوزلند را در بازار آن سرمایه گذاری نماید‌. این فرد باید در حیطه ی سرمایه گذاری خود حداقل به میزان سه سال سابقه ی فعالیت داشته باشد و باید مدارک پیشینه ی فعالیت خود را به مرکز مربوطه ارائه دهد. هم چنین فرد باید دارای سنی کمتر از ۶۵ سال باشد. افرادی که این روش را انتخاب کرده اند برای رفت و آمد خانواده ی خود باید مدرک و دانش خود نسبت به زبان انگلیسی را در اختیار دولت قرار دهند. افراد در این روش می توانند با استفاده از نیمی از مبلغ سرمایه گذاری خود اوراق بهادار بورس را خریداری کرده و در حیطه های دیگر بازار اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

روش سوم:

روش سوم سرمایه گذاری کش نیوزلند نام دارد. برای فعالیت با استفاده از این روش باید از سیستم امتیازبندی تبعیت نمود. امتیاز لازم برای اخذ ویزای مربوطه از طریق این شیوه حدود ۱۲۰ امتیاز می باشد. افراد باید ۱۰۰ هزار دلار نیوزلند را در بازار این کشور سرمایه گذاری نمایند. از سوی دیگر باید بیزینس پلن و طرحی نو و جدید در سرمایه گذاری را طراحی کرده و به دولت این کشور ارائه دهند.

البته رشته های حسابداری و مهندسی نیازی به اجرای این شرط نداشته و می توانند به طور مستقیم اقدام به دریافت ویزای مربوطه نمایند. افراد با دریافت این ویزا می توانند به مدت ۳ سال در بازار نیوزلند سرمایه گذاری کنند. این مدت برای سه سال دیگر قابل تمدید می باشد. شایان ذکر است که افراد با استفاده از سرمایه گذاری کش نیوزلند تنها در شرایطی می توانند اقدام به دریافت اقامت دائم کنند که از سرمایه گذاری خود سود برده باشند.‌

نکته: برای دریافت ویزای مربوط به سرمایه گذاری در کشور باید زمانی معادل به یک سال را صرف نمود. در این مدت فرد می تواند با کمک ویزای کاری به کشور رفت و آمد داشته باشد تا بتواند اجازه ی اعمال سرمایه در بازار و مهاجرت را دریافت نماید.

شایان ذکر است که با استفاده از این ویزا می توان در خواست اقامت دائم و اخذ تابعیت نیوزلند را از دولت و سفارت مربوطه داشت.

مهاجرت از روش ازدواج با یکی از شهروند نیوزلند

مهاجرت از طریق ازدواج یکی دیگر از روش های امکان پذیر و پرطرفدار برای دریافت ویزا و تابعیت نیوزلند می باشد. ‌ازدواج برای افراد می تواند با دریافت اقامت دائم و پاسپورت این سرزمین همراه باشد اما نکته ی مهم در این روش آگاه بودن از شرایط ازدواج این کشور و رعایت کردن این قوانین و ضوابط می باشد. برخی از این شرایط و قوانین عبارتند از:

  • فرد متقاضی باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد؛ زیرا افراد ۱۸ سال در نیوزلند اجازه ی ازدواج ندارند. افراد بین ۱۶ تا ۱۸ سال هم در صورتی می توانند ازدواج کنند که پدر و مادر آن ها از ازدواج دختر و پسر اگاه بوده و رضایت کامل داشته باشند.
  • ازدواج افراد باید دارای مدرک معتبر بوده و کاملا واقعی باشد؛ ارائه مدارک ازدواج برای دریافت ویزای اقامت بسیار ضروری است. این مدارک می توانند شامل عکس های دو نفره یا خانوادگی، پرینت از مکالمات تلفنی و مستندات بانکی و غیره باشند. در واقع افراد باید با ارائه مدرک ثابت کنند که ازدواج صوری نکرده اند و ازدواج آن ها تنها برای اخذ ویزا نمی باشد.
حتما بخوانید:  شغل های خوب در کانادا چه شغل هایی است؟
مهاجرت برای ازدواج با یکی از افراد شهروند
مهاجرت از روش ازدواج با یکی از شهروند نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند و دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تولد فرزند یکی دیگر از روش هایی است که دریافت ویزای مهاجرت به نیوزلند را امکان پذیر می نماید. اخذ تابعیت کشورها در سراسر جهان از دو سیستم پیروی می کند که خاک و خون نام دارند. در سیستم اول یعنی سیستم خاک اگر فردی در کشورهای تابع این سیستم به دنیا بیاید، می تواند تابعیت و پاسپورت کشور را دریافت نماید. بر طبق آمارهای جهانی حدود ۳۰ کشور جهان تابع سیستم خاک هستند و به تمامی افراد متولد در کشور پاسپورت و اجازه اقامت دائم می دهند که شامل امریکا، مکزیک، برزیل، آرژانتین، کانادا و غیره می باشند.

در سیستم خون افراد تازه متولد شده می توانند از امکانات پدر و مادر خود در حیطه ی اقامت کشور استفاده کنند؛ یعنی اگر پدر و مادر آن ها دارای تابعیت کشور باشند، فرزند نیز می تواند این تابعیت را بدون هیچ زحمت و دردسری دریافت کند. کشور نیوزلند یکی از کشورهایی است که از سال ۲۰۰۶ از این سیستم پیروی می کند.

مهاجرت به به نیوزلند با درخواست پناهندگی

درخواست پناهندگی یکی از روش های دیگر اخذ ویزا و اقامت در کشور نیوزلند است. این روش برخلاف روش های قبلی بسیار نامناسب و خطرناک می باشد. افرادی که از طریق پناهندگی وارد این کشور می شوند از لحاظ مادی و جانی در خطر هستند و در صورت بروز مشکل امکان برگشت به کشور خود را نیز ندارند.

دولت نیوزلند در سال های اخیر قوانین سخت گیرانه ی خود را در حیطه ی پناهندگی بیشتر کرده است؛ از این رو افراد متقاضی دچار سختی ها و بلاتکلیفی های بیشتری در این مدت شده اند اما اگر پناهندگی افراد مورد تایید قرار بگیرد، آن ها از امکانات درمانی و آموزش و پرورش رایگان بهره مند خواهند شد. این نوع مهاجرت دارای حمایت چندانی از شرکت های مختلف اخذ ویزای کشورهای خارجی نمی باشد؛ زیرا در کنار دردسر ها و خطرات این روش فرد تمامی راه های بازگشت خود به کشورش را به روی خود می بندد.

مهاجرت به نیوزلند – مخصوص هنرمندان و افراد باهوش و نابغه

مهاجرت از طریق هنر و توانایی و استعداد فردی یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشورهای مختلف جهان همچون کانادا و اتریش می باشد که متاسفانه در کشور نیوزلند از آن حمایت نمی شود. افراد هنرمند و موفق در زمینه های مختلف هنری و ورزشی می توانند فعالیت های خود و امتیازات جهانی کسب کرده را به دولت و سفارت کشورهای حمایت کننده ارائه دهند و از این طریق علاوه بر دریافت اقامت کشور مربوطه در آن به کسب درآمد بپردازند و یا گالری های هنری مختلفی را راه اندازی کنند. همچنین می توانند در تیم های هنری و ورزشی کشورها حضور یافته و به کسب امتیاز و افتخارات جهانی و بین المللی بپردازند. این امکان در کشور نیوزلند و جزایر وابسته به آن وجود ندارد. افراد نمی توانند از طریق توانایی های هنری و ورزشی اقدام به دریافت پاسپورت و اقامت در کشور نیوزلند نمایند.

امیدواریم این نوشته‌ی مختصر، برایتان مفید بوده باشد. برای کسب آخرین اطلاعات مهاجرتی، ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

3.5/5 - (2 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *