شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج در سال 2021

0

اگر می خواهید از شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج آگاه شوید، این مطلب را از دست ندهید. مهاجرت در دنیا با توجه به قدمت آن و ادامه آن تا امروز جزو واقعیات مهم در زمین به حساب می آید. این رفتن به مکان دیگر را به خارج از کشور محل تولد مهاجرت می گویند. در این کشور قرن هاست که مهاجرت به روسیه و به سمت خارج از روسیه جریان داشته است. تنها در سال ۲۰۰۵ میلادی نزدیک به  صد و نود میلیون انسان یعنی حدود ۳ درصد از جمعیت دنیا، به کشورهای پیشرفته مثل روسیه مهاجرت کرده اند. در طول ده سال اخیر مهاجرت فزونی زیادی داشته است و در سال ۲۰۱۵ میلادی به دویست و پنجاه میلیون رسیده است،یکی از راه های مهاجرت به روسیه ازدواج است.

گفتنی است، دولت روسیه به دنبال آن است از راه جذب اتباع خارجی و دادن تابعیت روسیه به آنها، از یک طرف نیروی کار برای چرخاندن چرخ اقتصادی خود را تامین کند و از سوی دیگر جای خالی کاهش جمعیت این کشور را به دلیل کاهش میل فرزندآوری در روسها پر کند. در این مقاله شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج در سال 2021 را از تمامی جهات مورد بررسی قرار می دهیم.

شرایط عمومی ازدواج در روسیه:

ازدواج در روسیه می تواند یکی از راه های اخذ تابعیت این کشور در بازه زمانی کوتاه مدت باشد. طبق قوانین دولتی افراد می توانند به دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج با دختران روسیه برسند. در گام اول جهت استارت این پروسه داشتن نامزد و یا معشوقه در کشور روسیه می باشد. معمولا نمی توان با معشوقه ای که یک یا چند ماه است که او را می شناسید، درخواست ازدواج دهید. چرا که بایستی نشان دهید شما برای ازدواج با یک دختر روسی، به مدت زیادی است که با او در ارتباط هستید و برای ازدواج با او کاملا در طی سال های گذشته با یک دیگر در ارتباط بوده اید.

شما اگر با یک شهروند روس ازدواج نمایید چه مرد روس و چه زن روس در صورتی که قوانین موجود به طور دقیق رعایت شود می توانید اقامت این کشور را اخذ نمایید. در ابتدا نیاز است که به مدت ۹ ماه در این کشور اقامت نمایید که این اقامت در نوع موقت بوده و RVP نام دارد، اعتبار آن می تواند به میزان ۳ سال باشد اما ۹ ماه باید به صورت پیوسته باشد. این گزینه به صورت یک مهر در پاسپورت شما قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که مهم ترین شرط اخذ اقامت موقت اثبات توانایی مالی شما و یا فرد روسی بوده و باید در آزمون زبان روسی نیز شرکت نمایید. ( باید نامه ای وجود داشته باشد که نشان دهد شما از نظر مالی مشکلی ندارید و یا همسر شما هزینه های زندگی در روسیه را تقبل می کند) عموماً نامه اثبات مالی همان گردش ۳ ماه اخیر با مهر و امضای از بانک است.

ازدواج صوری با فرد روسی:

همانگونه که گفتیم برای اعطای تابعیت روسی به همسر خارجی فرد باید سند رسمی ازدواج خود را به وزارت امور خارجه این کشور نشان دهد. حتی در صورتی که گواهی ازدواج نیز تهیه شود باید نشان داده شود که در مدت حداقل 3 سال زوجین با یکدیگر به اصطلاح حسن معاشرت داشته اند و در کنار یکدیگر ازدواجی پایدار را نگاه داشته اند. این امر نیز قطعاً به اثبات نیاز دارد. برای نمونه چنانچه مأمور رسمی هنگام تمدید ویزا یا بررسی درخواست تابعیت متوجه شود که زوجین با یکدیگر زندگی مشترکی ندارند از صدور ویزا و پاسپورت جلوگیری به عمل خواهد آورد. زندگی مشترک می تواند با دلایل  بسیاری ثابت شود. مثلا شاید صرف حضور هر دو همسر هنگام دریافت پاسپورت و تمدید اقامت کفایت کند. برخی از وقت ها نیز مأموران از زوجین می خواهند تا مواردی همچون: مکان زندگی مشترک، تصاویر اشتراکی در طول دوره اقامت موقت و… را نشان دهند. مواردی که در این زمینه شک برانگیز باشد می تواند از اماره هایی چون متراژ منزل و خرج ماهانه طرفین نیز سنجیده شود. چنانچه ثابت شود که قصد طرفین از ازدواج تنها دریافت اقامت و تابعیت روسیه بوده است مجازات هایی چون جریمه های پولی و غیر پولی (مانند: خدمات اجتماعی) و حتی زندان در انتظار آن ها خواهد بود. این امر می تواند تأثیر بسیار بدی بر پرونده اقامتی فرد داشته باشد.

حتما بخوانید:  لیست مشاغل مورد نیاز روسیه در سال 2021

آیا فرد روسی حتما باید متولد روسیه باشد؟

در شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج در سال 2021 ،فردی که قصد ازدواج با او را در خاک کشور روسیه دارید، صرفا نباید فرد  متولد کشور روسیه باشد. با داشتن تابعیت وشهروندی این کشور نیز می تواند برای همسر خود درخواست اقامت و تابعیت بدهد.

سنین ازدواج در روسیه:

یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج در سال 2021 در نظر داشتن سن ازدواج است.

قوانین ازدواج در کشور روسیه و کشور اتحادیه اروپا نیز متغیر است. سن ازدواج در کشورهای اروپایی 16 سال می باشد.

مسائل حقوقی ازدواج با دختران روسی:

اگر فردی ازدواج با دختران روسیه را انجام دهد می بایست ازدواج خود را طبق قوانین این کشور در دفاتر رسمی این کشور ثبت نمایند و برای ثبت ازدواج خود نیز می بایست یکسری هزینه ها را بپردازد هزینه ازدواج در روسیه شامل هزینه ترجمه مدارک، هزینه بیمه، هزینه اداره ثبت می باشد که پس از پرداخت آن فرد می بایست برای دریافت اقامت خود اقدام نمایید. فردی که با یک تبعه روسی ازدواج می کند می تواند در ابتدا اقامت و در نهایت به پاسپورت این کشور دست یابد، در نهایت با دریافت اقامت و پاسپورت کشور روسیه فرد می تواند از آثار اقامتی خود استفاده نمایید،

از مهم ترین این آثار حقوقی:

  • دریافت پاسپورت روسیه در کمترین زمان ممکن
  • بیمه های درمانی و خدماتی،
  • اجازه کار به صورت تمام وقت
  • تحصیل رایگان در دانشگاه ها و مدارس دولتی

البته شایان به ذکر است که برای دریافت پاسپورت فرد متقاضی می بایست به زبان و فرهنگ این کشور تسلط کامل یافته باشد و همچنین در مدت اقامت خود نیز جرم و جنایتی در این کشور نداشته باشد تا پاسپورت روسیه را از طریق ازدواج با دختران روسیه دریافت کند.

مراحل مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج:

مسلماً برای مهاجرت به هر کشوری و از هر روشی مراحل مشخصی وجود دارد، که توسط افراد متقاضی می بایست طی شود. مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و مراحل خاص خود را در پی دارد. طبق قوانین مهاجرتی روسیه افرادی که قصد ازدواج با یک تبعه یا شهروند روسی را دارند، می توانند پس از انجام مراحل مربوطه و ثبت ازدواج اقامت موقت و نهایتاً اقامت دائم و تابعیت خود را دریافت نمایند.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسان به روسیه در سال 2021

اولین مرحله برای مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج جمع آوری مدارک مورد نیاز خواهد بود، سپس افراد می توانند با اخذ ویزای توریستی روسیه و ورود به این کشور به اتفاق همسر خود از طریق اداره مهاجرت منطقه مورد نظر اقدامات لازم برای اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج را انجام دهند. لازم به ذکر است قبل از مراجعه به اداره مهاجرت زوجین می بایست ازدواج خود را در یکی از دفاتر رسمی ازدواج در روسیه به ثبت برسانند.

معمولاً زمان ثبت ازدواج ۱ الی ۲ ماه پس از پر کردن فرم مربوط به درخواست ازدواج خواهد بود، ازدواج در روسیه باید در اداره ثبت احوال محلی Zapis Aktov Grazhdanskogo Sostoyaniya که در اصطلاح (ZAGS) نامیده می شود ثبت گردد. پس از ثبت ازدواج افراد برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه با افسر اداره مهاجرت می بایست به صورت حضوری به اداره مهاجرت مراجعه نمایند، درواقع مرحله نهایی مصاحبه با افسر اداره مهاجرت خواهد بود، پس از انجام مصاحبه و ارائه مدارک، افسر پرونده با ارزیابی مدارک موجود اقدام به صدور مجوز اقامت موقت خواهد کرد.

مراحلی که باید پس از ثبت ازدواج طی شود:

تمامی مدارک را به دفتر ثبت احوال ارائه داده و بعد از ثبت ازدواج (این پروسه کمی زمانبر است بدلیل تعداد زیاد متقاضی) نسبت به انجام مراحل زیر اقدام کنید.

پس از تکمیل فرم درخواست ازدواج باید تمامی مدارک به دفتر اسناد رسمی روسیه تحویل داده شود.

  1. به اداره امور مهاجرتی منطقه مراجعه کرده و امتحان زبان، تاریخ و قانون فدراسیون روسیه می دهید و جلوی دوربین مامور پلیس از شما مصاحبه دریافت خواهد شد. قابل ذکر است که برای قبولی در امتحان باید تسلط کامل به زبان، تاریخ و قانون روسیه داشته باشید در غیر اینصورت به شما اقامت روسیه را نخواهند داد. وکلای الیت به شما در این راه کمک خواهند کرد پس در صورت وجود مشکل به ما مراجعه کنید.
  2. به کلنیک امور مهاجرتی رفته و آزمایشات و معاینات کامل انجام می دهید.
  3. به اداره مهاجرت مراجعه کرده و نوبت ثبت نام دریافت نمایید. (بدلیل تعداد زیاد متقاضی گاها تا ماه ها بطول می انجامد.)
  4. باید مدارک خود را تحویل افسر پلیس مربوطه داده و و رسید دریافت کنید.
  5. بعد از شش ماه به شما اقامت سه ساله خواهند داد.
  6. بعد از دریافت اقامت، بیست روز کاری فرصت دارید که آدرس محل اقامت خود در کشور روسیه را در اداره مهاجرت به ثبت برسانید.

اقامت موقت روسیه می تواند 3 ساله و 5 ساله باشد. کسانی که موفق به اخذ اقامت موقت روسیه می شوند می توانند پس از 5 سال در صورتی که شرایط و ضوابط کشور روسیه را رعایت کردند برای اقامت دائم یا تابعیت این کشور اقدام کنند.

مزایا اقامت روسیه از طریق ازدواج:

روسیه یکی از قدرتمندترین کشورها در عرصه جهانی و سیاسی است که به طور بالقوه شهروندی خود را بسیار با ارزش و خواستار می کند. با این حال، گذرنامه روسی محدودیت های بسیاری را ارائه می دهد. این اتفاق بیشتر به دلیل شرایط سیاسی فعلی روسیه رخ می دهد. با این وجود ، بسیاری از درها را باز می کند و فرصت های بی شماری را برای دارنده پاسپورت اعطا می کند ، به ویژه در زمینه سفر بدون ویزا در آسیا و آمریکای جنوبی. گذرنامه فدراسیون روسیه با رتبه 39 در شاخص قدرت جهانی پاسپورت سال 2019 رتبه بندی شده است ، این بدان معنی است که گذرنامه روسی می تواند سفر بدون ویزا را به 81 کشور در جهان اعطا کند، 37 کشور با شرط دریافت ویزا با ورود و 80 کشور با شرط اخذ ویزا در مقایسه با برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نمره نسبتاً کم است و فضای بهبود وجود دارد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

گذرنامه روسی مزایایی دارد، مانند دسترسی به قلمرو روسیه که بسیار زیاد است، مالیات بر درآمد نسبتاً مناسب و سرزمین هایی که منابع طبیعی دارند و می توانند فرصتی برای ایجاد یک تجارت تجاری در داخل کشور دهند. این امر فرصت زیادی را به صاحب گذرنامه می دهد تا در داخل خاک روسیه سفر کند و از طبیعت این کشور لذت ببرد. ایجاد مشاغل و کارآفرینی در روسیه فضای زیادی را برای توسعه ایده ها در قلمرو بزرگ روسیه فراهم می کند.شما با دریافت پاسپورت روسیه می توانید آزادان کار و تحصیل کنید همچنین حق رای نیز خواهید داشت.روسیه این سیاست را دارد که مالیات ساکنان را برای درآمد جهانی که به دست می آورند جمع کند، اما افراد غیر مقیم مالیات را برای درآمد منبع روسیه دارند.نرخ درآمد برای ساکنان مالیاتی 13 درصد است، سود سهامی که توسط ساکنان مالیات روسی دریافت می شود 9 درصد و برای افزاد غیر مقیم سودها 15 درصد به بالا است.

اخذ تابعیت روسیه:

اگرفردی با یکی از اتباع یک کشور ازدواج کند به وی تابعیت آن کشور  اعطا می گردد و در این بین در اکثریت کشورهای پیشرفته و مدرن تفاوتی میان مرد و زن نیست. این مساله را قوانین  و نظام حاکم برآن کشور مشخص میکند . برای دریافت و روادید (ویزای) ازدواج روسیه، دستورات خاصی برای خارجیان یا مهاجران و ساکنین دائمی که مایل به ازدواج با  یک زن یا مرد از روسیه هستند،. وجود دارد.

کارت سبز (اقامت دائم قانونی) در روسیه بگیرد ، در این جا برخی اطلاعات مهم حقوقی و عملی برای  ازدواج در روسیه وجود دارد. اطلاعاتی که برای دریافت ویزای ازدواج در روسیه ضرورت دارد و کمک خواهد کرد تا با ازدواج، در روسیه که یکی از راههای مهاجرت به روسیه است، به اقامت دایم دست یافت و تابعیت روسی گرفت

روسیه یکی از کشور های ابر قدرت جهان است و برخلاف چندسال قبل حال یکی از کشور هایی است که از نظر اقتصادی پیشرفت قابل توجی داشته است اگر شما شرکت یا کارخانه و یا روزمه ی خوبی داشته باشید کشور روسیه بطور رایگان به شما تابعیت روسی میدهد و میتوانید به راحتی و قانونی در روسیه زندگی کنید

در شرایط مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج در سال 2021، متقاضیان دیگر برای گرفتن تابعیت روسیه نیازی به ترک تابعیت قبلی ندارند ضمن اینکه شرط حضور مداوم به مدت سه سال در روسیه برای اخذ تابعیت لغو شده است.

سخن آخر:

اگر سوالی برای شما باقی مانده است،که در متن مقاله به آن پاسخ داده نشده است،می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید،همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز،پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. اگر قصد مهاجرت به این روش را دارید، کشورهایی مانند لهستان، فرانسه، نروژ و مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز می تواند برای شما مناسب باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.