مهاجرت به ساسکاچوان

مهاجرت به ساسکاچوان کانادا (روش ها، قوانین و شرایط) در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اگر شما به دنبال زندگی در کانادا از طریق مهاجرت به ساسکاچوان هستید لطفا در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در خصوص روش های مهاجرت به ساسکاچوان و شرایطی که دولت وقت برای متقاضیان فراهم و آماده نموده است، کسب کنید. برنامه های مهاجرتی استانی ساسکاچوان یا همان SINP یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی به کشور کانادا است در 4 گروه تقسیم بندی می شود که هر سال سهم بسیار زیادی از مهاجران از طریق برنامه های SINP اقامت کانادا را دریافت می کنند.

کمی در خصوص ساسکاچوان بدانید!

ساسکاچوان یکی دیگر از استان های کانادا می باشد که از لحاظ جمعیت آن را به عنوان ششمین استان پرجمعیت کانادا لحاظ می کنند. از نظر میزان جمعیت در این استان، تعداد افراد به بیش از 1 میلییون نفر می رسد. البته ساسکاچوان به دلیل شرایط بسیار خاص و ویژه ای که در دل خود دارد، در دهه های اخیر میزبان و پذیرای مهاجران بسیار زیادی از اقسام نقاط مختلف کشور بوده است.

البته اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که قصد مهاجرت به ساسکاچوان را دارد، لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از شرایط زندگی و روش های مهاجرت به این استان، به دست آورید.

مهاجرت به ساسکاچوان کانادا

بررسی روش های مهاجرت به ساسکاچوان

برنامه های مهاجرتی ای که توسط دولت ساسکاچوان برای افرادی که قصد مهاجرت به این استان را دارند، وضع شده است که در واقع به اختصار به آن SINP گفته می شود.

این برنامه یکی از محبوب ترین و پرکاربرد ترین برنامه هایی است که توسط دولت برای متقاضیان مهاجرت به ساسکاچوان این امر وضع شده است که در ادامه به معرفی و بررسی روش های مهاجرت به ساسکاچوان اطلاعات کامل تری را دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است که برنامه هایی که در این دسته قرار می گیرند طیف بسیار وسیع و گسترده ای از برنامه های نیروی کار ماهر، پیشه وران و برنامه های کار آفرینی است.

حتما بخوانید:  برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک کانادا

این برنام ها در 4 دسته اصلی تقسیم بندی شده اند که در ادامه قصد داریم به معرفی و بررسی آن ها بپردازیم، از این رو به صورت تک تک به معرفی و بررسی مفاهیم پایه و کلیدی در امر مهاجرت به ساسکاچوان می پردازیم.

 1. نیروی کار ماهر بین المللی
 2. نیروی کار خارجی در ساسکاچوان
 3. کارآفرینی، توسعه و راه اندازی کسب و کار ها
 4. کشاورزی

برنامه های گروه نیروی کار ماهر بین المللی و تاثیر آن در مهاجرت به ساسکاچوان

یکی از روش های مهاجرت به ساسکاچوان در واقع نیوری کار ماهر بین المللی است. این برنامه ها مختص افرادی است که در خارج از کانادا زندگی می کنند و قصد دارند برای کار و فعالیت به ساسکاچوان مهاجرت کنند. توسط دولت برای این دسته از افراد برنامه ها و شرایطی وضع شده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

 • فرد متقاضی باید از کارفرمایی در ساسکاچوان پیشنهاد شغلی تمام وقت داشته باشد. البته نه هر شغلی، بلکه پیشنهاد کاری باید در راستای شغل هایی باشد که کد شغلی آن ها معتبر و مرتبط با استان ساسکاچوان و مورد نیاز این استان باشد.
 • حتما فرد متقاضی باید از لیست شغل های انتخابی دولت ساسکاچوان، در یکی از حرفه ها تخصص و تجربه کافی داشته باشد تا بتواند به این استان مهاجرت کند.
 • چنانچه فرد متقاضی در یکی از شغل های پیشنهادی دولت ساسکاچوان تخصص کافی داشته باشد و علاوه بر آن در سیستم اکسپرس انتری ساسکاچوان نیز پروفایل خود را تکمیل نموده باشد، می تواند از طریق این سیستم نسبت به دریافت اقامت اقدام کند.
مهاجرت به ساسکاچوان

برنامه های گروه نیروی کار خارجی در ساسکاچوان

این برنامه برای آن دسته از افرادی است که در زمان درخواست در درون ساسکاچوان در حال فعالیت و کار می باشند. برای این دسته از افراد نیز شرایط و قوانینی از سوی دولت ساسکاچوان تعیین شده است که با در اخیتار داشتن این شرایط آن ها می توانند اقدام به دریافت اقامت این استان و در نهایت مهاجرت به ساسکاچوان کنند.

 1. آن ها باید در زمان درخواست در یکی از حرفه های مورد قبول ساسکاچوان به صورت حرفه ای تخصص و تجربه کافی ای داشته باشند.
 2. کارگران نیمه ماهری که مجوز کار دارند می توانند از این برنامه استفاده کنند البته این روش برای کد های شغلی 8431 و 8432 است.
 3. متخصصان بهداشت و افرادی که در شغل های مرتبط در حال فعالیت هستند می توانند از این طریق، اقامت خود را کسب کنند. شغل های مرتبطی که در این دسته وجود دارد، پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان بهداشتی را شامل می شود.
 4. اگر شما راننده پایه یک در ساسکاچوان هستید می توانید از طریق این برنامه، اقامت خود را دریافت کنید.
 5. دانش آموزانی که مجوز کار دارند می توانند از طریق این روش اقدام به دریافت اقامت نمایند اما با این تفاوت که آن ها حتما باید از یکی از موسسات عالی و آموزش ساسکاچوان فارغ التحصیل شده باشند و یا کد شغلی آن ها C باشد.
حتما بخوانید:  کار و زندگی در استان آلبرتا کانادا
مهاجرت به ساسکاچوان

برنامه های گروه کارآفرینی، توسعه و راه اندازی کسب و کار ها

این برنامه برای آن دسته از افرادی است که قصد دارند در استان ساسکاچوان یک بیزینس و کسب و کار بسیار مناسبی را راه اندازی کنند. البته تنها راه اندازی ملاک نیست، بلکه آن ها می توانند کسب و کار از رونق افتاده این استان را خریداری کنند و به آن روح و جانی تازه ببخشند. متقاضیانی که در این دسته قرار می گیرند برای دریافت مجوز های اقامتی خود باید شرایط زیر را برخوردار باشند:

 1. فرد متقاضی باید حداقل به میزان 500 هزار دلار کانادا، دارایی داشته باشد.
 2. به مدت 3 سال در 10 سال گذشته، مدیریت یک کسب و کار را برعهده داشته باشد.
 3. قصد داشته باشد در محدوده شهری ساسکاچوان و رجینا، به مبلغ 300 هزار دلار کانادا سرمایه گذاری کند.
 4. امتیازات لازم را نیز کسب نموده باشد.

برنامه های گروه کشاورزی این برنامه ها برای آن دسته از کشاورزانی تهیه شده است که قصد دارند در ساسکاچوان مزرعه یا را تاسیس و یا خریداری کنند. در این صورت آن ها باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

 1. فرد متقاضی باید اثبات کند که سابقه کاری و تخصص کافی ای در این زمینه دارد.
 2. او باید سرمایه ای کافی همانند بخش کارآفرینی داشته باشد تا بتواند کار و فعالیت خود را آغاز کند.
 3. او باید قصد خرید و یا راه اندازی یک مزرعه را در ساسکاچوان برعهدا داشته باشد.

هزینه های زندگی در ساسکاچوان به چه صورت است؟

هزینه های زندگی در ساسکاچوان در مقایسه با سایر استان های دیگر در کانادا بسیار مناسب تر و ارزان تر است. از این رو شما برای آن که بتوانید مقایسه مناسبی داشته باشید ما شهر تورنتو و شهر ساسکاتون که یکی از شهر های استان ساسکاچوان است را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

به عنوان مثال هزینه اجاره مسکن در شهر تورنتو (یک خانه تک خوابه) ماهانه به مبلغ 2200 دلار می باشد در حالی که این رقم در شهر ساسکاتون به 800 دلار خواهد رسید. از لحاظ مالیات نیز استان ساسکاچوان در مقایسه با سایر استان ها کانادا رقم کمتری (در حدود 6 درصد) دارد.

حتما بخوانید:  جدیدترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص لوله کشی در سال 2021

همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ساسکاچوان کاملا رایگان بوده و علاوه بر این موارد خدمات رفاهی مناسب و ایده آلی برای شهروندان این استان در نظر گرفته شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 2 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *