اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک – خرید ملک اسپانیا

0

اسپانیا یکی از کشورهای اروپا است که عضو اتحادیه اروپا نیز می‌باشد و اقتصاد آن در میان کشورهای عضو این اتحادیه رتبه‌ی پنجم را دارا است؛ به علاوه اسپانیا از نظر تولید ناخالص داخلی سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان به شمار می رود. این کشوربه دلیل طبیعت بسیار زیبا و وضعیت اقتصادی رو به رشد و از همه مهم‌تر کیفیت بالای زندگی مقصد رویایی مهاجرت برای بسیاری از افرادی است که می‌‌خواهند ترک وطن کنند و به سرمایه گذاری و زندگی در یک کشور خارجی می‌اندیشند. برای اخذ اقامت دائم این کشور راه های زیادی وجود دارد و یکی از این راه‌ها هم خرید ملک در اسپانیا است. البته نباید از یاد برد که صرف خرید ملک اسپانیا اقامت دائم این کشور را در پی نخواهد داشت؛ دراین نوشته با ما باشید تا با اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک – خرید ملک اسپانیا آشنا شوید.

اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای جنوب غربی اروپا است که در شبه جزیره ایبری قرار گرفته است. این کشور با کشورهای فرانسه و پرتغال همسایه  است و از دو جهت نیز با دریای مدیترانه هم‌مرز می‌باشد. این کشور با بیش از  46 میلیون نفر جمعیت، پنجمین کشور وسیع در اروپا به شمار می رود. مادرید پایتخت سیاسی آن است که البته بزرگترین شهر در اسپانیا نیز می باشد. در این کشور هم مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یورو واحد پول رایج است و اسپانیایی زبان رسمی مردم آن است. اما بر طبق قانون اساسی اسپانیا این کشور دین رسمی ندارد و بنابراین همه مردم در اعمال و باورهای دینی خود آزادند.

اسپانیا یک کشور با پادشاهی مشروطه است که سلطنت در آن موروثی می‌باشد و به شیوه‌ی پارلمانی اداره می‌شود. پادشاه در این کشور رئیس حکومت است اما رئیس دولت نخست وزیر منتخب می‌باشد.

بر طبق قانون اساسی اسپانیا که بعد از همه پرسی سال 1978 تصویب شد، این کشور امروزه از ۱۷ بخش خودمختار و دو شهر خودمختار با درجه‌های گوناگونی از خودمختاری تشکیل شده است. با این حال در قانون اساسی صراحتا ذکرشده است که اسپانیا کشوری متحد و غیرقابل تقسیم است. این کشور یکی از تمرکززدایی شده‌ترین کشورهای اروپایی است و تمام بخش‌های خودمختار در اسپانیا مجلس منتخب مستقل، دولت و ادارت دولتی مستقل، بودجه مستقل، نظام آموزشی و بهداشتی مستقل دارند.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

خرید ملک اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود و به همین دلیل هم می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم این کشور شود. این نوع سرمایه گذاری بسیار مورد حمایت دولت این کشور است و به همین دلیل محدودیتی برای آن وجود ندارد؛ به این معنا که شهروندان همه‌ی کشورهای جهان می‌توانند از این طریق برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند و از این نظر فرقی بین افراد تبعه‌ی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دیگران وجود ندارد.

همچنین خرید ملک برای اخذ اقامت دائم، محدود به خرید خانه نمی‌شود و با خرید هر نوع ملکی چه تجاری، چه مسکونی یا صنعتی یا حتی زمین می‌توان برای اقامت دائم در کانادا اقدام نمود. با این حال برای اخذ اقامت دائم اسپانیا از طریق خرید ملک در این کشور باید پروسه‌هایی را نیز طی کنید. تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا از جزئیات لازم در این مورد آگاه شوید.

قبل از آن لازم به یادآوری است که اخذ اقامت دائم اسپانیا از طرق دیگری نیز امکان پذیر است؛ در صورتی که تمایل دارید در مورد روش‌های مختلف اخذ اقامت اسپانیا بدانید می‌توانید مقاله‌ی «هرآنچه که باید از اخذ اقامت اسپانیا بدانید!» را در وبسایت مهاجرتی رهپویان مهاجر مطالعه کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

اول از همه باید بدانید که اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک در این کشور از انواع اقامت با روش سرمایه گذاری محسوب می‌شود. اما هر نوع خرید ملک در اسپانیا اخذ اقامت این کشور را برای شما به دنبال نخواهد داشت. در واقع برای اینکه بتوان با خرید ملک در این کشور، اقامت دائم آن را به دست آورد باید حتما شرایطی را رعایت کرد.

یکی از این شرایط این است که ملکی که خریداری می‌شود باید حتما بیش از 100 هزار یورو قیمت داشته باشد. البته برای اطمینان بیشتر از اخذ اقامت دائم اسپانیا از طریق خرید این ملک، بهتر است ملک حداقل 150 هزار یورو ارزش داشته باشد.

البته نباید فراموش کرد که خرید ملکی با چنین شرایطی در اسپانیا، بلافاصله مجوز اقامت دائم در این کشور را به دنبال نخواهد داشت؛ بلکه در ابتدا یک اقامت یک ساله به متقاضی داده می‌شود. در پایان این یک سال او می‌تواند مجددا اقامت موقت کشور اسپانیا را به مدت دو سال دریافت نماید و بعد از پایان این دو سال نیز می‌تواند یک اقامت دوساله‌ی دیگر بگیرد. پس از گذشتن این چند اقامت موقت که مجموع آنها به پنج سال می‌رسد، دیگر متقاضی می‌تواند برای دریافت اقامت دائم کشور اسپانیا درخواست بدهد.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اقامت اسپانیا با خرید ملک از طریق گلدن ویزای اسپانیا

یکی دیگر از روش‌های گرفتن اقامت دائم اسپانیا از طریق خرید ملک که از سراسر دنیا برای آن اقدام می‌کنند و بسیار هم پرطرفدار است، دریافت گلدن ویزای اسپانیا می‌باشد. این نوع ویزا مزایای فراوانی دارد و برای دریافت آن هم باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید. به طوری که ملکی که می‌خرید باید حداقل 500 هزار یورو ارزش داشته باشد. گلدن ویزای اسپانیا هر دو سال نیاز به تمدید دارد و افرادی که با این روش به مدت 5 سال در اسپانیا حضور داشته باشند می‌توانند اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده‌شان به دست آورند.

یک نکته‌ی کلی که باید به آن توجه کنید این است که برای اخذ ویزای موقت کشور اسپانیا نیازی به حضور در این کشور نیست؛ اما در صورتی که کسی قصد اخذ اقامت دائم در آن را داشته باشد لازم است که حتما در این کشور حضور داشته باشد. نکته‌ی دیگر این است که به هریک از روش‌های بالا که توانستید اقامت دائم اسپانیا را به دست آورید، باید ده سال از وضعیت اقامت دائم شما در این کشور بگذرد تا بتوانید برای اخذ پاسپورت آن اقدام نمایید.

توجه به استانداردهای سرمایه گذاری برای خرید ملک اسپانیا

همانطور که گفته شد صرف خرید خانه و اقدام برای اخذ اقامت موقت و سپس اقامت دائم تنها چیزهایی نیستند که باید به آن فکر کنید، بلکه برای این کار لازم است که به برخی نکات توجه کنید.

نه تنها در اسپانیا بلکه در هر کشور دیگری هم که قصد دارید از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم به دست آورید، باید قبل از انجام هرگونه اقدامی جهت خرید املاک و مستغلات در آن کشور، از استانداردهایی که بر سرمایه گذاری در آن تاثیر می‌گذارند آگاهی کامل داشته باشید. در ادامه این استانداردها را در کشور اسپانیا بررسی می‌کنیم تا کسانی که قصد خرید ملک و سپس اخذ اقامت دائم این کشور را دارند، با آگاهی کامل پروسه‌ی مهاجرتی خود را آغاز کنند.

سرمایه گذاری برای خرید ملک اسپانیا

دو استاندارد عمده‌ی تاثیرگذار در بر خرید ملک در اسپانیا« نرخ خطر مصادره اموال در اسپانیا» و « شاخص کنترل فساد در کشور اسپانیا» هستند. برای آشنایی بیشتر با این دو استاندارد، ادامه‌ی مقاله را بخوانید:

نرخ خطر مصادره اموال برای خرید ملک اسپانیا

نرخ خطر مصادره اموال به طور کلی برای سرمایه گذاری در هر کشور خارجی شاخص مهمی است و آگاهی از آن برای سرمایه گذاران امر واجبی به شمار می‌رود. نرخ خطر مصادره اموال در واقع یک کمیت است که با اعداد 1 تا 7 مشخص می‌شود؛ تحلیل کیفی این کمیت نشان دهنده‌ی وضعیت کشور میزبان بر اساس احتمال مصادره سرمایه‌ی فرد سرمایه گذار است؛ مصادره‌ی اموال می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله  تحریم‌های جهانی یا تغییر رژیم در کشوری که در آن سرمایه گذاری انجام شده، صورت گیرد.

همانطور که گفته شد نرخ مصادره‌ی اموال عددی بین 1 تا 7 است که به هر کشوری بر اساس میزان خطری که برای سرمایه‌گذاران دارد، عددی از این بازه نسبت داده می‌شود؛ به این صورت که هرچه خطر سرمایه گذاری در یک کشور کمتر باشد، نرخ مصادره‌ی اموال نیز در آن پایین‌تر است. بنابراین کشورهایی که در بازه 1 قرار دارند کم خطرترین کشورها و کشورهایی که در بازه 7 هستند جزو پرخطرترین کشورها از لحاظ مصادره اموال و در نتیجه سرمایه گذاری محسوب می‌شوند. در نمودار پایین می‌توانید نمودار خطر مصادره اموال در کشور اسپانیا را ببینید:

همان طور که در نمودار بالا هم قابل مشاهده است، نرخ مصادره اموال در کشور اسپانیا برابر با 1 است؛ و این به معنای این است که این کشور در زمره‌ی کم‌خطرترین کشورها برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

نرخ کنترل فساد خرید ملک در اسپانیا

دومین استاندارد مهم برای در نظر گرفتن در هنگام خرید ملک و یا هر نوع سرمایه گذاری دیگری در یک کشور خارجی، نرخ کنترل فساد است. نرخ کنترل فساد هم مانند نرخ خطر مصادره اموال سک کمیت است و در بازه‌ی 2.5- تا 2.5 قرار می‌گیرد. بر اساس عددی که نرخ کنترل فساد به هر کشور نسبت داده می‌شود می‌توان فهمید که آن کشور از نظر جلوگیری از اعمال قدرت توسط افراد دولتی برای اخذ منفعت‌های شخصی خود در چه وضعیتی قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت کشورهایی که در بازه‌ی مثبت این نمودار یعنی قرار می‌گیرند از لحاظ کنترل فساد در وضعیت مناسبی قرار دارند اما کشورهایی که در بازه‌ی منفی هستند، کشورهایی هستند که فساد در آنها زیاد است.

به بیان دیگر هر قدر این نرخ برای کشوری بالاتر باشد نشان دهنده‌ی این است که کشور مذکور از نظر جلوگیری از اعمال قدرت توسط افراد دولتی برای اخذ منفعت‌های شخصی خود قدرتمندتر عمل می‌کند و بنابراین سرمایه‌گذاری در ان امن‌تر است و دقیقا برعکس هرچه این شاخص در کشوری پایین‌تر باشد، به معنای این است که سرمایه گذاری در آن کشور اصلا امن نیست.

در نمودار زیر می‌توانید نرخ کنترل فساد در کشور اسپانیا را ببنید:

همانطور که می‌بینید اگرچه نرخ کنترل فساد در اسپانیا در بیشترین مقدار خود – که مربوط به سال 1998 می‌شود – از 5/1 تجاوز نکرده است اما به طور کلی این نرخ در تمام سال‌های 1996 تا 2017 عددی مثبت بوده است که نشان دهنده این است که این کشور از نظر کنترل فساد در وضعیت مناسبی قرار دارد و سرمایه گذاری در آن امن است.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

شاخص های اقتصادی برای خرید ملک در اسپانیا

علاوه بر توجه به استانداردهای سرمایه گذاری که اعدادی هستند مختص به هر نوع سرمایه گذاری – و از جمله خرید ملک – در نظر گرفتن شاخص‌های اقتصادی هم در کشوری که می‌خواهید در آن دست به خرید املاک و مستغلات بزنید، از جمله‌ی ضروریات است؛ چرا که این شاخص‌ها می‌توانند بر موارد متعددی از جمله بر قیمت خرید و اجاره املاک تاثیر بگذارند.

یکی از مهم‌ترین این شاخص‌ها نرخ تورم و وضعیت رشد تولید ناخالص داخلی در کشوری است که در آن قصد خرید ملک و سرمایه گذاری دارید. اطلاعات بیشتر در مورد این دو شاخص اقتصادی در اسپانیا در ادامه ارائه شده است:

نرخ تورم برای خرید ملک در اسپانیا

 نرخ تورم یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی است که بر روی بسیاری از فعالیت‌ها و مسائل اقتصادی در هر کشوری تاثیر می‌گذارد و قطعا در خرید و فروش ملک و به طور کلی سرمایه گذاری هم از عوامل مهم است. در یک بیان ساده می‌توان نرخ تورم را به این شکل تعریف کرد: تغییر در قیمت در بازه‌ی زمانی مشخص برای مصرف کننده. نمودار زیر مقادیر مختلف نرخ تورم در کشور اسپانیا را بین سال‌های 2016 تا 2020 نشان می‌دهد.

 

حتما بخوانید:  تک پایلوت بریتیش کلمبیا (BC PNP Tech Pilot) - برنامه حوزه تکنولوژی بریتیش کلمبیا

نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور اسپانیا

نرخ تولید ناخالص داخلی دیگر شاخص مهم اقتصادی است که آن هم مانند نرخ تورم در تمامی مسائل اقتصادی تاثیر می‌گذارد این شاخص اقتصادی همچنین در انواع سرمایه گذاری و از جمله خرید ملک در اسپانیا هم عامل مهمی است. نرخ تولید ناخالص داخلی یک کشور به طور کلی رشد اقتصادی آن شکور نسبت به سال‌های گذشته را نشان می‌دهد.

در ادامه وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور اسپانیا را در سال های اخیر مشاهده می نمایید. در نمودار زیر می‌توانید نرخ تولید ناخالص داخلی در کشور اسپانیا از سال 2010 تا سال 2019 را مشاهده کنید.

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا

یکی از موارد جذاب در مورد اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا این است که علاقه‌مندان به این روش مهاجرتی می‌توانند بدون هیچ محدودیتی اقدام به خرید ملک در اسپانیا کنند. مثلا لازم نیست شما حتما تبعه‌ی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشید تا بتوانید دست به خرید ملک و سپس اخذ اقامت دائم در اسپانیا بزنید.

برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا می‌توانید اقدام به خرید انواع ملک اعم از ملک‌های تجاری یا مسکونی و یا حتی زمین بکنید. ضمنا بد نیست بدانید که این نوع از سرمایه گذاری توسط دولت این کشور حمایت می‌شود.

در صورتی که تمایل به خرید ملک در اسپانیا دارید باید ابتدا به ایستگاه پلیس مراجعه کنید و با ارائه‌ی پاسپورت خود به آنها، یک شماره‌ی اقتصادی دریافت نمایید. انجام این پروسه برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اوپا حدودا یک روز زمان می‌برد اما برای متقاضیانی که تبعه‌ی کشورهای دیگر از جمله ایران هستند این پروسه ممکن است 2 الی 3 هفته زمان ببرد.

مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در اسپانیا هم مانند هر کشور دیگری مستلزم طی یک سری مراحل قانونی است. اولین مرحله برای این کار، دریافت ویزای توریستی اسپانیا است. بعد از اخذ این ویزا متقاضی باید به اسپانیا سفر کند. بعد از اینکه متقاضی به اسپانیا سفر کرد باید شروع به جست و جو برای یافتن خانه‌ی مناسب کند؛ این قسمت ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما متقاضی بعد از یافتن ملک موردنظرش، برای خرید آن باید مجددا به کشور خود بازگردد و از آنجا خرید ملک را انجام دهد؛ اگرچه این قانون چندان هم عجیب نیست چرا که کسی که ویزای توریستی یک کشور را دریافت می‌کند طبیعتا نمی‌تواند در آن کشور دست به سرمایه گذاری و از جمله خرید ملک بزند.

به هر حال بعد از اینکه خرید ملک انجام شد متقاضی می‌تواند اقامت کشور اسپانیا را دریافت نماید،؛ البته همانطور که در ابتدای مقاله هم توضیح داده شد این اقامت یک اقامت موقت یک ساله خواهد بود که بعد از دریافت آن می‌توان به اسپانیا مهاجرت نمود.

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که طبق روال مرسوم در اسپانیا، مراحل اولیه خرید ملک در این کشور توسط وکیل انجام می‌شود؛‌ وکیل متقاضی از اداره برق و گاز و آب استعلام‌های مورد نیاز را دریافت می‌کند و به دفتر اسناد رسمی در کشور اسپانیا تحویل می‌دهد. بعد از اینکه هزینه‌ها پرداخت شد و قرارداد تکمیل گردید، سند ملک به اسم متقاضی ثبت رسمی می‌شود. این قسمت بسیار مهم است؛ چرا که برای دریافت ویزای کشور اسپانیا و اقامت در این کشور نام دارنده‌ی سند ملک – یا در واقع صاحب ملک – باید با نام متقاضی یکسان باشد.

مدارک مورد نیازی برای خرید ملک در اسپانیا

برای خرید ملک در اسپانیا باید برخی مدارک را به صورت ترجمه شده به زبان اسپانیایی به مقامات مربوطه ارائه دهید. توجه کنید که ترجمه مدارک باید حتما توسط مترجم رسمی با مهر صورت گیرد. برخی از مهم‌ترین این مدارک عبارتند از:

  • فرم تکمیل‌شده‌ی درخواست ویزا
  • عکس مناسب متقاضی ( با ویژگی‌های مورد نظر)
  • پاسپورت با اعتبار زمانی مورد نظر
  • فرم تکمیل شده عدم سوء پیشینه متقاضی
  • نامه ازبانک به منظور اثبات تمکن مالی متقاضی
  • بیمه پزشکی و درمانی

اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

نکات مهم برای خرید ملک در اسپانیا

همانطور که در پاراگراف‌های قبل هم توضیح داده شد مراحل اولیه‌ی خرید ملک در اسپانیا باید توسط وکیل انجام شود. یادتان باشد وکیلی که برای این کار انتحاب می‌کنید فرد معتبری باشد که به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی تسلط کافی داشته باشد اصطلاحات حقوقی این زمینه را در هر دو زبان خوب بداند. به این دلیل که از طرفی ممکن است فروشنده به زبان انگلیسی مسلط نباشد و دانستن زبان انگلیسی مهم خواهد بود و ازطرف دیگر شما احتمالا هنوز تسلط کافی به زبان اسپانیایی ندارید و اگر وکیلتان به انگلیسی هم مسلط باشد خیلی بهتر می‌تواند همه شرایط را برای شما توضیح دهد.

یکی دیگر از نکات مهمی که باید برای خرید ملک در اسپانیا مدنظر داشته باشید بازدید حضوری از ملکی است که قصد خرید ان را دارید. هرگز انتحاب ملک را به فرد دیگری واگذار ننمایید زیرا هرچقدر هم که به او اطمینان داشته باشید هیچ‌کس بهتر از خود شما نیازهایتان و توقعاتتان از ملکی که می‌خواهید صاحب آن باشید را نمی‌داند.

از آن مهم‌تر به هیچ عنوان به عکس‌های اینترنتی که از املاک می‌بینید، اعتماد نکنید. سالانه افراد زیادی به دلیل این اعتمادِ بی‌جا فریب می‌خورند و نه تنها اقامت دائم اسپانیا را به دست نمی‌آورند بلکه پول و سرمایه‌ی خود را نیز از دست می‌دهند. اگر تنها با دیدن عکسهای اینترنتی از ملک آن را بپسندید و در نهایت خریداری کنید، ممکن است بعد از خرید ملک بفهمید که ملک به آب و برق مجهز نبوده یا مشکلات دیگری داشته که در عکس‌ها مشخص نبوده و شما هم طبیعتا متوجه نبوده‌اید.

حتما مالک اصلی ملک را پیدا کنید و تنها با او معامله کنید. در صورتی که به هر دلیلی صاحب واقعی ملک در دسترس نبود حتما از قانونی بودن برگه وکالت او مطمئن شوید و سپس اقدام به خرید ملک او نمایید.

قیمت خرید خانه در اسپانیا و گرفتن اقامت

در اسپانیا هم مانند هر کشور دیگری نمی‌توان عدد کاملا ثابت و یا حتی تقریبا یکسانی را برای قیمت خرید ملک مشخص نمود و این قیمت به فاکتورهای زیادی بستگی خواهد داشت؛ عواملی از جمله نوع ملک (تجاری یا صنعتی یا زمین)، شهری که ملک در آن قرار دارد، اندازه ملک، مصالح به کار رفته و قدمت ساخت آن (اگرملک یک خانه ساخته شده است)، امکانات موجود در ملک، محله‌ای که ملک در آن قرار دارد و بسیاری از فاکتورهای دیگر باعث می‌شوند که قیمت ملک در رنج وسیعی نوسان کند.

با این همه اگر می‌خواهید تنها یک تصور حدودی از قیمت ملک در اسپانیا داشته باشید شاید دانستن متوسط قیمت خرید خانه در اسپانیا به شما کمک کند. به طور میانگین برای خرید هر متر مربع خانه در یکی از مراکز شهری اسپانیا باید 2880.38 یورو بپردازید و در صورتی که می‌خواهید خانه‌ای با قیمت مناسب‌تر بخرید یا دوری از مرکز شهر و زندگی در یک مکان دنج مورد نظر شما است می‌توانید با پرداخت 1945.51 یورو برای هر متر مربع در خارج از مرکز شهر صاحب خانه شوید.

برای خرید ملک و اقامت در اسپانیا چقدر باید هزینه کنید؟

همانطور که در پاراگراف‌های قبل هم توضیح داده شد وقتی توانستید ملکی در اسپانیا خریداری نمایید و از این طریق اقامت موقت اسپانیا به مدت یک سال را اخذ نمایید، حتما باید در اسپانیا حضور داشته باشید تا بتوانید اقامت‌های موقت خود را تبدیل به اقامت دائم اسپانیا کنید.

با توجه به این مساله مهم‌ترین چالشی که پیش روی شما خواهد بود تامین هزینه‌های زندگی است؛ چرا که از طرفی شما بخش زیادی از دارایی خود را در خرید خانه سرمایه گذاری نموده‌اید و ممکن است پول خیلی زیادی برای شما نمانده باشد و از طرف دیگر هم به محض ورود به اسپانیا نمی‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید و تنها پس از طی پروسه‌ی اخذ مجوز کار و دریافت دعوت‌نامه از یک کارفرمای معتبر اسپانیایی – که پروسه‌ای دشوار و زمان‌بر خواهد بود – است که می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید. بنابراین باید حتما به نحوه‌ی تامین هزینه‌های زندگی حداقل برای مدتی بعد از اقامت در اسپانیا فکر کنید. در قسمت بعد می‌توانید این راهکارها را ببینید.

راهکارهای تامین هزینه‌های زندگی بعد از خرید ملک در اسپانیا

بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای خرید خانه به هزینه‌هایی که باید در ابتدای ورود به اسپانیا از جیب خودتان بپردازید هم فکر کنید و این هزینه‌ها را هم به پولی که برای خرید خانه کنار می‌گذارید اضافه نمایید.

البته راهکار دیگری هم برای این مساله وجود دارد که اتفاقا در اسپانیا بسیار رایج است و آن هم این است که برای تامین هزینه‌های زندگی ملکی که خریداری نموده‌اید را اجاره دهید و ازطریق اجاره‌بهایی که ماهانه دریافت می‌نمایید ازپس خرج و مخارج خود و خانواده‌تان برآیید. این کار در اسپانیا از این جهت رایج است که این کشور یک کشور توریستی است و سالانه تعداد زیادی گردشگر از سرتاسر جهان برای گذاران اوقات فراغت خود به اسپانیا سفر می‌کنند و تعداد زیادی از آنها مایل هستند که به جای اقامت در هتل در یک خانه‌ی شخصی که اجاره کرده‌اند مستقر شوند.

اما به یاد داشته باشید که این راهکارها، راهکارهای موقت هستند. شما که قصد اخذ اقامت دائم اسپانیا را دارید و می‌خواهید تا آخر عمر خود در این کشور زندگی کنید باید حتما به یک فعالیت اقتصادی جدی در این کشور فکر کنید؛ می‌توانید سرمایه گذاریکنید و بیزینس خود را در این کشور ادامه دهید و یا به توجه به تخصصی که دارید در یک شرکت یا موسسه معتبر اسپانیایی مشغول به کار شوید.

درصورتی که نیازبه مشاوره در زمینه‌های دیگر مهاجرتی از جمله اخذ اقامت دائم کانادا یا استرالیا هم هستید می‌توانید از راهنمایی‌های کارشناسان ما در موسهه مهاجرتی رهپویان مهاجر استفاده کنید. به علاوه هولدینگ رهپویان مهاجر آتی نگر در دیگر زیرمجموعه‌ی خود یعنی موسسه حقوقی رهپویان آتی نگر با کارشناسان حقوقی خود آماده‌ی ارائه‌ی انواع مشاوره‌های حقوقی به تمام علاقه‌مندان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.