مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی در سال 2021

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 یکی از جالب ترین روش ها در شیوه های مهاجرتی، مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی یا خود حمایت گری است. در وهله اول اولین چیزی که از روش خود حمایتی مشخص است، این است که فرد بر پایه تمکن و توانایی مالی خود، اقدام به مهاجرت می کند.

در حقیقت مهاجرت بر پایه توانایی مالی، مبتنی بر شرایطی است که باید از لحاظ قانونی مورد بررسی قرار گیرد تا به یک اخذ ویزای معتبر در کشور مقصد، منتهی شود. در این بخش به بررسی شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی به کشور اسپانیا خواهیم پرداخت. این مقاله نیز برای مشتاقان مهاجرت به اسپانیا می تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. همراه ما باشید.

کلیات مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

اگر به دنبال روشی هستید که اخذ اقامت در بهترین کشورهای دنیا را برای شما فراهم کند، بهترین روش برای این کار، مهاجرت از طریق تمکن مالی نام دارد. همچنین این روش با نام های چون خود حمایتی، خود حمایت گری و اقامت بازنشستگی نیز شناخته می شود.

به طور کلی کشورهای پیشرفته و توسعه یافته به سبب شرایط ناب و متفاوتی که در کشورشان وجود دارد، اقامت بازنشستگی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. کشور اسپانیا نیز به عنوان یک کشور پیشرفته دارای شرایط پذیرش مقیم به روش تمکن مالی است.

برخی شرایط مرتبط با مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی را مشابه با شرایط لاتاری در آمریکا می دانند. شرایطی لاتاری یک پدیده مبتنی بر شانس در دنیا شناخته می شود. البته باید در نظر داشته باشید که شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی تنها مختص به اسپانیا نیست و کشورهای دیگری چون فرانسه، اتریش و یونان حاضر به دریافت مهاجر از این طریق هستند.

به طور واضح برای دریافت اقامت تمکن مالی، شرایط و مدارکی لازم به ارائه است که بر اساس آنها، به فرد متقاضی، ویزای خود حمایتی داده خواهد شد. در واقع این روش زیر شاخه ای از روش سرمایه گذاری در اسپانیا محسوب می شود. در روش سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی، شخص بدون آن که نیازی به انتقال سرمایه خود داشته باشد می تواند به اقامت دائم اسپانیا یا کشور مورد نظر خود دست یابد.

در حقیقت برای دریافت اقامت، تنها کافی است فرد اثبات کند که دارنده اموال و دارایی است تا از این طریق بتواند خدمات شهروندی و اجتماعی کشور مقصد را دریافت کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی برای چه کسانی مناسب است؟

تمکن مالی یا خود حمایتی بدون شک برای آن دسته از کسانی که در فکر ایجاد یک بیزینس متفاوت و خاص هستند مناسب است. در واقع کسی که قصد دارد یک بیزینس بدون شکست بیافریند، در ابتدا باید شرایط بازار و محل ارائه تجارت خود را بسنجد.

سنجش شرایط بر پایه حضور در منطقه فروش یا محل ارائه تجارت، یکی از منطقی ترین کارها محسوب می شود که شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی، آن را فراهم خواهد کرد.

به معنای ساده تر، شما به عنوان متقاضی می توانید در ابتدا توانایی مالی خود را بدون انتقال سرمایه از کشور مبدا، اثبات کنید. سپس مقیم کشور مقصد شوید. پس از بررسی های دقیق، علاوه بر حق اقامت، در صورت تمایل می توانید بیزینس خود را نیز شروع کنید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی و مدت زمان حضور

نکته جالب در رابطه با کشورهایی که از شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی حمایت می کنند این است که در برخی از این کشورها از جمله اسپانیا، پس از مدت کوتاهی علاوه بر اقامت، تابعیت نیز در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

در صورتی که فرد متقاضی از طریق شرایط خود حمایتی بتواند ویزای اسپانیا را کسب کند، پس از 5 سال، شرایط اقامت دائم وی فراهم می شود و متقاضی، مقیم اسپانیا شناخته خواهد شد. همچنین در نهایت پس از 10 سال در دست داشتن اقامت اسپانیا، فرد متقاضی می تواند تابعیت کشور اسپانیا را نیز دریافت کند. همانطور که می دانید دریافت تابعیت یک کشور، به معنای داشتن حق مسلم شهروندی آن کشور و دریافت پاسپورت آن است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی و بررسی قوانین حاکم بر این روش

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی و بررسی قوانین حاکم بر این روش

تا اینجا اگر فردی باشید که توانایی مالی خوبی در اختیارتان است، بدون شک با شناختی که از زیبایی های اسپانیا دارید، مجاب شده اید که به این کشور زیبا مهاجرت کنید. باید بدانید که همانند تمامی روش های مهاجرت، روش تمکن مالی اگرچه که روشی کاملا ساده و بی خطر به نظر می رسد اما دارای شرایطی است که باید در نظر گرفته شود.

به طور کلی، برای پذیرفتن شدن متقاضی از طریق روش تمکن مالی یا خود حمایتی، مهاجر بر اساس میزان دارایی مالی، سنجیده می شود. یعنی همه چیز در وهله اول به توانایی مالی فرد وابسته است. اما وقتی گفته می شود که همه چیز به دارایی متقاضی وابسته است، منظور ما دقیقا چیست؟

شخص متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی باید موارد زیر را اثبات کند:

 1. باید نشان داده شود که در یک حساب بانکی مبلغی به ارزش حداقل 27 هزار یورو پس انداز وجود دارد. این مبلغ به ازای هر تعداد از اعضای خانواده باید افزایش یابد.
 2. باید نشان داده شود که فرد متقاضی قادر است تمام هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود را در طول مدت زمان اقامت در اسپانیا، ساپورت کند.

برای اثبات تامین هزینه های زندگی، لازم است که فرد متقاضی نشان دهد که مبلغ 2130 یورو برای خود و برای هر تعداد اعضای خانواده 532 یورو در ماه درآمد دارد. این درآمد باید در کشور مبدا باشد.

 1. اثبات داشتن سند ملکی در کشور مبدا از سوی متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی نیز لازم است.

شرایط لازم پس از اثبات تمکن مالی برای مهاجرت به اسپانیا از طریق خود حمایتی

قبل از آن که شرایط مرتبط با بعد از اثبات دارایی را به شما بگوییم، پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدام در رابطه با مهاجرت از طریق خود حمایتی، به طور حتم با یک وکیل مجرب مشورت کنید. زیرا همواره قوانین نانوشته ای در برخی روش ها وجود دارد.

حتما بخوانید:  مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل در سال 2021

اما شرایطی که پس از اثبات تمکن مالی به کشور اسپانیا وجود دارد، به شرح زیر است:

 1. پس از اثبات، متقاضی می تواند برای خود و فرزندان زیر 16 سال خود، شرایط اقامت در اسپانیا را فراهم کند.
 2. در دوره اول، مدت زمان اقامت برابر با 2 سال است.
 3. بعد از دو سال، به طور مجدد، همین مدت زمان قابل تمدید است، تا زمانی که فرد اقدام به دریافت اقامت دائم کند.
 4. برای دریافت اقامت دائم، علاوه بر شرایط اثباتی در رابطه با دارایی مالی، متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی باید به مدت 184 روز در سال، به شکل پیوسته یا ناپیوسته در اسپانیا حضور داشته باشد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که میزان درآمد شما به طور معمول به شکل سالانه بررسی می شود. با این حساب باید درآمد شما حاکی از تحقق خود حمایتی باشد.

در واقع اداره مهاجرت کشور اسپانیا، درآمد متقاضی را بر اساس شهری که مهاجر در آن ساکن است، مورد بررسی قرار می دهد. مبلغ درآمد باید کمی از مقدار رسمی بیشتر باشد.

به شکل کلی و در حالت میانگین باید حداقل مبلغ 2 هزار یورو برابر با 2 هزار و 460 دلار در ماه درآمد داشته باشید تا بتوانید در شهرهای گران قیمت اسپانیا زندگی کنید. شهرهای مادرید و بارسلونا از جمله شهرهای گران قیمتی هستند که سطح زندگی در آن ها به میزان قابل توجهی از سطح درآمد رسمی، بالاتر محاسبه می شود.

مزایا و معایب مهاجرت به اسپانیا از طریق روش خود حمایتی

اطلاع از مزایا و معایب برای کسی که متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی است باید جدی در نظر گرفته شود.

پبشنهاد ما این است برای بررسی دقیق آنچه که برای شما به عنوان یک شیوه مهاجرتی مناسب است با یک وکیل مهاجرتی مجرب مشورت کنید. ما نیز در اینجا چند نمونه از مزایا و معایب مهاجرت خود حمایتی به اسپانیا را برایتان شرح خواهیم داد.

مزایای مهاجرت از طریق خود حمایتی به اسپانیا

 • داشتن بیمه رایگان برای خود و تمامی اعضای خانواده
 • امکان داشتن تحصیل رایگان در مدارس برای فرزندان خود
 • عدم وجود محدودیت در تعداد موارد پذیرش یا اعطای اقامت اسپانیا
 • اخذ اقامت نامه در بازه 6 الی 9 ماهه
 • امکان سفر آزاد و دسترسی داشتن به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن، بدون داشتن ویزا
 • امکان سرمایه گذاری در سرتاسر اتحادیه اروپا
 • شرایط ویژه خرید ملک

معایب مهاجرت از طریق خود حمایتی به اسپانیا

 • شرط حضور به مدت 6 ماه در اسپانیا
 • داشتن مشکلاتی در مورد افتتاح حساب برای اتباع ایرانی در اسپانیا
 • نداشتن مجوز کار به این صورت که تا مجوز اقامت دائم صادر نشود، مجوز کار نیز صادر نخواهد شد
 • تاثیرات دارنده حق آفیسری در رابطه با حضور متقاضی در اسپانیا، در صورت کاملا بودن تمام مدارک، در صورت عدم موافقت آفیسر، امکان مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی وجود ندارد.

معایب مهاجرت از طریق خود حمایتی به اسپانیا

بررسی شاخص ها و استاندارهای سرمایه گذاری در اسپانیا

نکته مهم در رابطه با مهاجرت به هر کشوری این است که شما به عنوان یک متقاضی در واقع دلیلی برای مهاجرت دارید که عمده این دلیل مرتبط به سرمایه شما است. سرمایه برخی از افراد را می توان مرتبط با عمر سال های جوانی دانست و سرمایه برخی دیگر را می توان مرتبط به دارایی های مالی بررسی کرد.

حتما بخوانید:  تک پایلوت بریتیش کلمبیا (BC PNP Tech Pilot) - برنامه حوزه تکنولوژی بریتیش کلمبیا

به طور مثال در رابطه با مورد اول، تحصیل یک علت واضح برای مهاجرت است و برای مورد دوم یعنی دارایی ها، حفظ و بیشتر شدن آن، دلیل مهم مهاجرت است.

متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی باید به طور حتم در رابطه با شاخص ها و استاندارهایی که دارایی او را در قالب انواع سرمایه گذاری ها تضمین می کند، اطلاع داشته باشد. در اینجا ما به اساسی ترین شاخص ها و استانداردهای مهم در رابطه با اسپانیا خواهیم پرداخت.

شاخص تورم در اسپانیا

در نمودار ها و گزارشات رسمی، نمودار تورم در اسپانیا در 6 ماه اول و دوم هر سال، دارای شرایط ویژه ای است. به جز سال 2017 که اسپانیا با افزایش 3 درصدی تورم مواجه بود، نرخ بالایی در رابطه با تورم در این کشور وجود ندارد. درواقع تورم اسپانیا دارای روندی نسبتا با فراز و فرود کمی است. این نرخ در سال 2019 برابر با 1.09 محاسبه شده است.

شاخص رشد اقتصادی در اسپانیا

از شاخص های مهم در هر کشور، شاخص رشد اقتصادی است که در اسپانیا در سال 2017 برابر با عددی نزدیک به 5 بوده است. این شاخص نشان دهنده توسعه اقتصادی هر کشور است که در اسپانیا همواره دارای افت و خیزهای متفاوتی است. این افت و خیز از سال 2013 تا به الان، دچار ثبات نسبی شده است.

استاندارد کنترل فساد در اسپانیا

کنترل فساد بر موارد قضایی و حقوقی از جمله مواردی است که صلاحیت نظام حاکم بر هر کشور را تا حدودی نشان می دهد. در واقع امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری در گرو این استاندارد است. در اسپانیا این شاخص برابر با 0.6 است که نشان از کاهش فساد سالانه در این کشور دارد.

استاندارد ریسک مصادره اموال

نرخ مصادره اموال از سوی دولت در اسپانیا در طی سالیان 2014 تا کنون برابر با 1 بوده است. عدد یک در بازه 1 تا 7، در حقیقت به این معنا است که در رابطه با سرمایه گذاری خارجی، هیچ گونه تعارضی از سوی اسپانیا برای مهاجر وجود نخواهد داشت.

چگونه برای دریافت مجوز مهاجرت از طریق تمکن مالی به اسپانیا اقدام کنیم؟

 به منظور مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی یا روش خود حمایتی، در ابتدا باید از شرایط مالی و توانایی خود اطمینان کامل حاصل کنید. باید بدانید که امکان دریافت حق مهاجرت و اقامت از طریق تمکن مالی، به شکل نامحدود وجود دارد اما تا تایید نشدن اقامت دائم، امکان مجوز کار وجود ندارد.

پیشنهاد ما این است که پس از بررسی شرایط دقیق و برنامه های ریزی های کلی در رابطه با مهاجرت خود، به یک وکیل زبده در زمینه مهاجرت، مراجعه کنید. در واقع بهتر است کارهای مهاجرتی را به یک شخص متخصص بسپارید. به همین منظور ما در موسسه رهپویان مهاجر کنار شما هستیم.

5/5 - (2 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *