مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در سال 2021

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار  همانند اکثر کشورهای دنیا، یکی از ارزان ترین روش ها به نسبت سایر روش های دیگر محسوب می شود. امروزه افرادی زیادی هستند که تمایل دارند به منظور مهاجرت به کشور مورد نظر خود، از طریق کار اقدام کنند. زیرا این روش تنها نیاز به مدرک تحصیلی و مهارت تخصصی دارد.

در واقع در بین روش های مهاجرت به اکثر کشورهای دنیا، شخص متقاضی تنها با در دست داشتن مدرک مربوط و تخصص در مهارت مرتبط با آن، می تواند ساکن کشور مورد نظر خود شود. اسپانیا نیز از قاعده جذب مهاجر متخصص در حوزه کاری، مستثنی نیست.

در این بخش ما قصد داریم به بررسی شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا بپردازیم. بدون شک برای کسی که متقاضی این نوع مهاجرت است، این مقاله می تواند بسیار مفید واقع شود. همراه ما باشید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و بررسی شرایط عمومی کار

در حال حاضر یکی از دغدغه های افراد متقاضی مهاجرت به اسپانیا ، این است که در صورت اقدام به مقیم شدن در کشوری، چگونه بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند. تامین هزینه های زندگی از طریق مهاجرت کاری یکی از روش هایی است که برای مقیم شدن در اسپانیا، می توان به آن تکیه کرد.

اسپانیا کشور زیبایی است که در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. از ناحیه جنوبی با دریای مدیترانه و ناحیه شرقی با جبل الطارق، از شمال با فرانسه و از غرب با پرتغال همسایه محسوب می شود. اسپانیا 46.733 میلیون نفر چمعیت دارد. پایتخت این کشور هم مادرید است.

اسپانیا کشوری است که عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود و همچنین عضوی رسمی از حوزه شنگن به حساب می آید. با این حساب شرایط کار در این کشور علاوه بر موقعیت جغرافیایی، می تواند دارای مزایای بسیاری باشد. یکی از نکات عمومی مرتبط با مهاجرت به اسپانیا از طریق کار این است که با در دست داشتن ویزای کار این کشور، شرایط مهاجرت کاری به کشورهایی همچون اتریش، استرالیا، آلمان، کانادا و نیوزلند بدون در نظر داشتن پیشنهاد کاری، امکان پذیر است.

شرایط کاری ایرانیان برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

برای ایرانیانی که قصد مهاجرت کاری به اسپانیا را دارند، شرایط اخذ مجوز و ویزای مبتنی بر افراد بین المللی خارج از اتحادیه اروپا، در نظر گرفته شده است. در واقع کار در اسپانیا برای ایرانیان، دستیابی به فرصت های شغلی بیشتر به حساب می آید که این امر نیازمند اخذ ویزا کاری است.

باید در نظر داشت که اخذ ویزای کاری برای ایرانیان، مبتنی بر شرایط دریافت دعوت به کار در اسپانیا است. در واقع آن چیزی که مطرح است، داشتن مهارت و دریافت پیشنهاد از سوی شرکت های اسپانیایی محسوب می شود.

در صورتی که افراد ایرانی بنا بر هر دلیلی نتوانند ویزای کاری اسپانیا را دریافت کنند، ویزای کاری کشورهای همچون اتریش و آلمان نیز می تواند به آن ها در امر مهاجرت کمک ویژه ای کند. باید بدانید که تبعیت از قانون های کار در اسپانیا برای ایرانیان در واقع بر اساس تبعه خارج از اتحادیه اروپا، اجرا می شود. مگر آن که در یک کشور اروپایی، اقامت یا شرایط قطعی به عنوان رزومه از خود به جای گذاشته باشید.

حتما بخوانید:  مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل در سال 2021

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و بررسی ویزای کار اسپانیا

همانطور که متوجه شدید و می دانید از مهم ترین نکات دستیابی به مهاجرت کاری به اسپانیا، داشتن ویزای کاری این کشور است.قبل از دریافت ویزای کاری باید بتوانید یک پیشنهاد کاری از سوی یکی از شرکت های اسپانیایی دریافت کنید.  در واقع مور تایید قرار گرفتن شما، وابسته به رزومه ای است که مدیران مربوطه، مورد بررسی قرار می دهند.

پس از ارائه و بررسی رزومه متقاضی توسط مدیران شرکت پیشنهاد دهنده، قراری مبتنی بر مصاحبه شغلی برای متقاضی در نظر گرفته می شود. در قرار مذکور، متقاضی باید به کارفرمای خود بر اساس قوانین حاکم بر اسپانیا و اتحادیه اروپا، مهارت و تخصص خود را اثبات کند. همچنین در طی مصاحبه باید اثبات شود که آگهی شغل مربوطه به مدت 3 ماه در اسپانیا و اتحادیه اروپا پخش شده است و فرد مورد نظر دیگری یافت نشده است.

به معنای ساده تر، اساس آگهی منتشر شده بر این است که اگر فرد مورد نیاز شرکت اسپانیایی، در محدوده اسپانیا و اتحادیه اروپا یافت نشود، در آن زمان اولویت برای متقاضی خارج از اتحادیه اروپا خواهد بود.

باید بدانید که بر اساس قوانین بین المللی، شرکت مورد نظر نیز باید حقیقی بودن خود و پرداخت مالیات ماهیانه به دولت اسپانیا را اثبات کند. در غیر این صورت، حتی اگر صلاحیت متقاضی تایید شود، امکان کار در شرکت خاطی وجود نخواهد داشت.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و بررسی ویزای کار اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا به منظور مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

لازم است پیش از بررسی مدارک مورد نیاز، متذکر شویم که مشورت با یک وکیل مهاجرتی از مواردی است که باید به طور کاملا جدی، لحاظ شود. علت پافشاری بر مشورت با وکیل، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی برخی از متقاضیان است که در نهایت منجر به عدم موفقیت در امور آن ها خواهد شد. از همین رو لازم است که افراد متقاضی مهاجرت به اسپانیا از طریق کار به طور کاملا دقیق، اطلاع از شرایط کاری را جدی بگیرند.

به طور کلی مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری به شرح زیر است:

 1. در دست داشتن اصل پاسپورت و کپی
 2. 3 قطعه عکس برای ثبت در پاسپورت
 3. مدارک تحصیلی و ترجمه
 4. در اختیار داشتن کد دریافت شده از سوی کارفرما
 5. ارائه نامه مختص به فعالیت های شرکت اسپانیایی
 6. ارائه نامه قرارداد کاری که از سوی کارفرما خارجی تهیه شده است.
 7. ارائه نامه قرارداد باید از سوی وزارت های مربوطه اسپانیا تایید شده باشد.
 8. مدارکی مبتنی بر توانایی مالی شخص متقاضی مهاجرت

یاد آوری می کنیم که هر کدام از مدارک ذکر شده، بسته به شرایط می تواند دارای جزییات بیشتری باشد که لازم به تحقیق و مشاوره بیشتر است.

اقدام به مهاجرت به اسپانیا از طریق کار توسط موسسات کاریابی

یکی از روش های دریافت پیشنهادات کاری برای مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا، این است که در موسسات و سایت های کاریابی اقدام کنید. در برخی موارد ممکن است تعدادی موسسه داخلی نیز برای کار مورد نظر شما وجود داشته باشد. پیشنهاد ما این است قبل از هر گونه اقدام برای کاریابی از طریق سایت و موسسات خارجی، اقدام به بررسی حقیقی بودن آنها کنید.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسان به اسپانیا در سال 2021

ما در اینجا چند نمونه از موسسات معتبر کاریابی که فعالیت هایی در سطح بین المللی دارند، در اختیار شما قرار خواهیم داد:

 1. Bilingualresources
 2. Approachpeople
 3. InfoJobs
 4. ThinkSpain
 5. Bolsadetrabajo
 6. Com
 7. Europelanguagejobs
 8. beBee
 9. Expansión y Empleo
 10. Oficina Empleo

برای اقدام از طریق موسسات و سایت های بین المللی به منظور مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در ابتدا باید رزومه کاری خود را به این مراجع معرفی کنید. در واقع این موسسات، رابط بین کارفرمایان، شرکت ها و موسسات کاری و شما به عنوان متقاضی هستند.

در صورت قبولی رزومه شما و یافتن کار مورد نظرتان از سوی این موسسات کاریابی، طرح یک مصاحبه کاری برای شما ترتیب داده خواهد شد. در صورت موفقیت در مصاحبه، شما قادر به دریافت پیشنهاد کاری از کشور اسپانیا خواهید بود.

بررسی شرایط عمومی میزان حقوق در اسپانیا برای مشاغل مختلف

به عنوان کسی که قصد مهاجرت به اسپانیا یا هر کشور دیگری را دارید، اطلاع از وضعیت عمومی دریافت حقوق در این کشور بسیار مهم است. ما در اینجا برخی از حقوق های دریافتی برای مهاجران کاری را برای شما لیست کرده ایم.

باید بدانید که به منظور دریافت اقامت در اسپانیا، شغل شما باید بتواند توانایی هزینه های زندگی فردی یا هزینه مرتبط با حضور خانواده تان را فراهم کند.

 • دندانپزشک برابر با ۱۲ هزار یورو
 • متخصص تغذیه برابر با 11 هزار و 200 یورو
 • مدیر ارشد مالی برابر با 10 هزار و 500 یورو
 • مدیر مالی برابر با 9 هزار 700 یورو
 • مدیر هتل برابر با 7 هزار و 200 یورو
 • مدیر پروژه برابر با 5 هزار و 950 یورو
 • مدیر منابع انسانی برابر با 7 هزار یورو
 • خلبان برابر با 6 هزار و 20 یورو
 • مهمار برابر با 4 هزار و 740 یورو
 • مدیر فناوری و اطلاعات برابر با 7 هزار و 460 یورو
 • وکیل برابر با 7 هزار و 210 یورو
 • مکانیک برابر با 2 هزار و 830 یورو
 • تکنسین کامپیوتر برابر با 4 هزار و 30 یورو
 • مدیر توسعه تجارت برابر با 7 هزار و 460 یورو

باید در نظر داشته باشید که این شغل ها، به صورت عمومی و نه فقط برای مهاجرین، با این ارقام در نظر گرفته شده است. در حقیقت برای اطلاع دقیق باید مشورت با وکیل مهاجرتی را در نظر بگیرید.

بررسی شرایط عمومی میزان حقوق در اسپانیا برای مشاغل مختلف

مشاغل مورد نیاز برای کار در اسپانیا

با توجه به شرایط موجود در سال 2021، و البته بر اساس نیازهایی که دولت اسپانیا برای ارتقای کشور خود در نظر گرفته است، به منظور مهاجرت به اسپانیا از طریق کار متقاضیان می توانند در مشاغل زیر اقدام به درخواست کنند:

 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مدیریت ساخت و ساز
 • مهندس کشتی
 • مهندس معماری
 • آتش نشان
 • پزشک
 • مهندس مکانیک
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندسی نیروی دریایی
 • مهندس عمران
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت منابع انسانی
 • مهندسی صنایع
 • مهندس برق
 • مدیریت MBA
 • مدیریت گردشگری
 • خلبان
 • مدیریت فروش

در حقیقت هدف از ارائه لیست بالا این است که در صورت تمایل برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار بدانید که قادر هستید در چه زمینه هایی اقدام کنید. به طور واضح در صورت اقدام به ارائه مهارت و تخصص در زمینه های بالا، امکان دستیابی به پیشنهاد کاری برای شما راحت تر خواهد بود.

حتما بخوانید:  مهاجرت پرستاران به اسپانیا در سال 2021

اقامت و کسب تابعیت در اسپانیا از طریق مهاجرت کاری

برای کسی که توانسته است پیشنهاد کاری دریافت کند و پس از آن به ویزای کاری در اسپانیا دست یابد، مسیر چند ساله برای رسیدن به اقامت دائم و اخذ تابعیت نیز وجود خواهد داشت. به طور واضح هنگامی که برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار اقدام می کنید، پس از قبول شدن در این مرحله از مهاجرت، شرایط اخذ اقامت و تابعیت نیز برای شما فراهم خواهد شد.

در ابتدا باید بدانید که ویزای کار در اسپانیا به مدت یک ساله صادر می شود. در صورتی که قرارداد کاری شما به شکل طولانی مدت باشد، امکان تمدید ویزا تا 5 سال متوالی نیز وجود خواهد داشت. پس از 5 سال، شما می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم در کشور اسپانیا کنید. در واقع اقامت کاری در اسپانیا در نهایت منجر به دریافت اقامت دائم این کشور می شود. بر اساس قوانین موجود در اسپانیا، در صورتی که بتوانید در اسپانیا به مدت 10 سال اقامت داشته باشید، شرایط دستیابی به تابعیت این کشور نیز برای شما فراهم می شود.

یکی از اساسی ترین نکات در رابطه با اخذ تابعیت اسپانیا این است که این کشور به هیچ وجه پذیرنده افراد با وضعیت دو تابعیتی نیست. یعنی یا می توانید شهروند کشور خودتان باشید یا اینکه بر طبق شرایط ذکر شده، شهروند اسپانیا شوید. بنابراین در صورتی که پس از ده سال اقامت در اسپانیا، تمایل داشته باشید که تابعیت این کشور را دریافت کنید، باید تابعیت ایرانی خود را لغو کنید و تمامیت این موضوع به تمایل و شرایط زندگی شما بستگی دارد.

برای مهاجرت کاری به اسپانیا از کجا باید شروع کرد؟

به طور حتم یکی از روش های مناسب برای عزیمت به اروپا، مهاجرت به اسپانیا از طریق کار است. این نوع مهاجرت علاوه بر مزایای متفاوت حاصله از این کشور، شرایط اخذ تابعیت را برای متقاضی فراهم می کند.

اسپانیا کشوری است که در جنوب غربی اروپا قرار دارد و علاوه بر اینکه عضو اتحادیه اروپا به حساب می آید، عضو رسمی در ناحیه شنگن نیز محسوب می شود. عضویت در اتحادیه اروپا و حضور در ناحیه شنگن به معنای تضمین کار در اسپانیا و همچنین هموار شدن مسیر مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی است. برای شروع، پیشنهاد ما این است که با توجه به تخصص خود و آمارگیری هایی که در موسسات و سایت های مختلف کاریابی وجود دارد، مهارت و تخصص خود را بررسی کنید.

مشاوره با وکیل های مجرب نیز یکی از مهم ترین عواملی است که به شما کمک خواهد کرد. به همین منظور ما در موسسه رهپویان مهاجر کنار شما هستیم تا به آسانی مسیر مهاجرت‌تان بیافزاییم.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *