اقامت سوئد از طریق خرید ملک در سال 2021

0

دریافت اقامت سوئد از طریق خرید ملک یکی از روش های دیگر از انواع روش های مهاجرت به این کشور است. سوئد کشوری با 450295 کیلومتر مربع مساحت در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی قرار دارد. این کشور از شمال با فنلاند، از ناحیه شرق با خلیج بوتنی، از ناحیه جنوب غربی با کشور دانمارک و از ناحیه جنوب شرقی با دریای بالتیک همسایه و به نوعی هم مرز است. این موقعیت شاید برای افراد زیادی انگیزه ای برای خرید ملک و دریافت اقامت ایجاد کند.

همانند اکثر کشورهای اروپایی برای مهاجرت و دریافت اقامت آن ها، خرید ملک یکی از روش های اساسی به حساب می آید. در این بخش ما قصد داریم به بررسی شرایط کلی خرید ملک در سوئد بپردازیم. اگر شما هم گمان می کنید که خرید ملک یک راه مناسب برای مهاجرت به سوئد است، همراه ما باشید.

اقامت سوئد از طریق خرید ملک و شرایط کلی

مانند اکثر کشورهای جهان، خرید ملک در هر کشوری تابع قوانین و شرایط خاصی است که متقاضی خرید یا مهاجرت باید به آنها واقف باشد. در صورتی که به عنوان یکی از شهروندان اتحادیه اروپا قصد خرید ملک در سوئد را داشته باشید، این کار به آسانی برای شما فراهم خواهد شد. نکته مهم برای خرید ملک و دریافت اقامت در این کشور، مرتبط به افراد غیر تبعه ناحیه اروپا است.

برای دریافت اقامت سوئد از طریق خرید ملک تنها در صورتی می توانید اقدام به خرید ملک کنید که از طریق سایر روش های مهاجرتی یا سرمایه گذاری اقدام کرده باشید. مانند روش هایی چون ثبت شرکت و سرمایه گذاری داخلی در سوئد.

در واقع برای کسب اقامت از طریق خرید ملک در سوئد، ابتدا باید اقامت این کشور را به دست بیاورید و پس از دریافت اقامت، آن گاه  قادر به خرید ملک یا زمین در این کشور هستید.

از نکات مهم خرید ملک در سوئد این است که شما باید در طی یک سری مراحل قانونی، اثبات کنید که مقیم سوئد هستید یا قصد مقیم شدن را دارید و همچنین باید منبع درآمد شما مبتنی بر کشور سوئد باشد. به این معنا که تنها در صورتی که منبع درآمد و زندگی شما از کشور سوئد باشد، می توانید در این کشور ملک خریداری کنید.

تفاوت اقامت سوئد از طریق خرید ملک به نسبت سایر کشورها

از رایج ترین روش های مهاجرت به هر کشور این است که ملکی از آن کشور را خریداری کنید به این معنا که شما با خرید قسمتی از خاک آن کشور، می توانید حق اقامت آن کشور را دریافت کنید. برخلاف اکثر کشورها، چنین شرایطی برای دریافت اقامت در سوئد وجود ندارد. یعنی به طور واضح خرید ملک در سوئد منجر به دریافت اقامت نمی شود.

عدم وجود شرایط مذکور به معنای نشدنی بودن آن نیست. بلکه نیاز به بررسی و مطالعات دقیق دارد. از همین رو لازم است با یک وکیل مهاجرتی مجرب در این زمینه مشورت کنید. به طور معمول برای کسانی که قصد اقامت سوئد از طریق خرید ملک را دارند، پیشنهاد می شود ابتدا از طریق روش هایی چون کارآفرینی و ثبت شرکت اقدام به حضور در این کشور کنند. پس از تثبیت در روش های مذکور می توانند اقامت سوئد را دریافت کند.

حتما بخوانید:  مهاجرت و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل در سال 2021

دریافت اقامت مبتنی بر روش های ثبت شرکت و سایر روش ها در کنار خرید ملک می تواند تضمین بیشتری برای دریافت اقامت دائم به حساب بیاید.

در رابطه با کسانی که از طریق تحصیل قصد خرید ملک در سوئد را دارند باید گفته شود که چنین امکانی برای آن ها وجود نخواهد داشت. زیرا محصلین و دانشجویان از جمله اقشاری هستند که در سوئد، فارق از پرداخت مالیات حضور دارند و در واقع درآمد کم آنها نمی تواند کفاف خرید ملک را دهد. برای کسی که در کشور سوئد مشغول به کار است و حقوق کافی دارد و همچنین می تواند مالیات خود را به درستی پرداخت کند، امکان خریداری ملک وجود خواهد داشت.

واجدین شرایط خرید ملک در سوئد

علاوه بر کسانی که قصد دریافت اقامت سوئد از طریق خرید ملک را دارند، شرایط خرید ملک برای ساکنان این کشور نیز می تواند بسیار متفاوت باشد. کسانی که شهروند سوئد هستند یا در این کشور در حال کار کردن هستند، می توانند به منظور خرید ملک، از وام بانکی برخوردار شوند. به طور معمول 85 درصد از مبلغ خرید ملک در سوئد توسط بانک به خریدار وام داده می شود.

نکته بسیار مهم در رابطه با خرید ملک از طریق وام، این است که افرادی که قصد انجام چنین کاری را دارند باید به اداره مالیات خود را معرفی کرده و ثبت نام نمایند. داشتن درآمد ثابت و توانایی پرداخت منظم اقساط در صورت تایید توسط اداره مالیات و بانک، سبب واجد شرایط شدن خرید ملک در سوئد خواهد شد.

اقامت سوئد از طریق خرید ملک و بررسی مراحل قانونی خرید

برای کسی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت به سوئد را دارد روش خرید ملک یکی از روش هایی است که باید در کنار سایر روش ها همچون ثبت شرکت یا مهاجرت به سوئد از طریق کار را در نظر بگیرد. اگر قصد خرید ملک در سوئد را دارید باید بدانید که تنها خرید ملک در این کشور منجر به دریافت اقامت شما نخواهد شد. با این حال شرایطی وجود دارد که در اینجا به توضیح آنها خواهیم پرداخت

در وهله اول باید به کمک مشاورین املاک و وکیل خود اقدام به پیدا کردن ملک مورد نظر کنید. سپس لازم است که مذاکرات لازم برای عقد و ثبت قرارداد به عنوان خریدار ملک را انجام دهید.

پس از عقد قرارداد و تایید و امضا توسط فروشنده و خریدار، در هنگام خرید باید مبلغی در حدود 2 الی 10 درصد مبلغ ملک توسط خریدار پرداخت شود. همچنین لازم است هزینه های خدمات خرید ملک، اجاره و حق بیمه توسط طرفین قرارداد، پرداخت شود. در مرحله آخر باید با در دست داشتن صورت حساب کلی به اداره ثبت مراجعه نمایید و مراحل انتقال ملک را به دولت بسپارید تا با بررسی دقیق، آن را تایید کند.

حتما بخوانید:  رفتار مردم سوئد با مهاجران چگونه است؟

هزینه های معاملات خرید و فروش ملک برای متقاضی اقامت سوئد از طریق خرید ملک و سایر شهروندان به شرح زیر است:

 1. هزینه مهر و موم مرتبط با سند: 4.25 درصد ارزش ملک خریداری شده
 2. هزینه نماینده املاک: 3 تا 5 درصد از ارزش ملک خریداری شده
 3. هزینه ثبت نام قرارداد : 96 یورو

باید در نظر داشته باشید که هزینه های ذکر شده می تواند بسته به شرایط گوناگونی، متفاوت تر از آن چه که گفته شد، باشد.

هزینه های مربوط به خرید خانه و اقامت در سوئد

یکی از مهم ترین نکات خرید ملک قیمت آن است. چنین موضوعی با توجه به تفاوت مناطق و قیمت ها می تواند برای کسی که قصد اقامت سوئد از طریق خرید ملک را داشته باشد، مهم باشد.

به طور کلی بر اساس متراژ و منطقه، هزینه حدودی خرید ملک در دو منطقه گوتنبرگ و استکهلم به شرح زیر است:

 1. استکهلم
 • هر متر مربع به منظور خرید آپارتمان در مرکز شهر برابر با 94 هزار و 107 کرون
 • هر متر مربع به منظور خرید آپارتمان در خارج از شهر برابر با 57 هزار و 178 کرون
 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر برابر با 13 هزار و 5 کرون
 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر برابر با 8 هزار و 957 کرون
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر برابر با 20 هزار و 981 کرون
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر برابر با 13 هزار و 88 کرون
 1. گوتنبرگ
 • هر متر مربع به منظور خرید آپارتمان در مرکز شهر برابر با 58 هزار و 685 کرون
 • هر متر مربع به منظور خرید آپارتمان در خارج از شهر برابر با 39 هزار و 383 کرون
 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر برابر با 10 هزار و 86 کرون
 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر برابر با 7 هزار و 730 کرون
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر برابر با 16 هزار و 606 کرون
 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر برابر با 11 هزار و 815 کرون

باید در نظر داشته باشید که قیمت خرید املاک به منظور اقامت سوئد از طریق خرید ملک می تواند دارای نوسانات یا تغییراتی باشد. به همین منظور لازم است با طور حتم با یک وکیل مهاجرت در این زمینه مشورت کامل کنید.

بررسی استانداردهای لازم به منظور خرید ملک در کشور سوئد

برای کسی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارد، بدون شک موارد و استانداردهایی حائز اهمیت است. این استانداردها در واقع بر اساس تمایل به آزادی و آرامش افراد مهاجر در نظر گرفته می شود.

فارق از اینکه شما از چه طریقی قصد مهاجرت به سوئد را دارید یا  اینکه می خواهید اقامت سوئد از طریق خرید ملک را دریافت کنید، دانستن استانداردهایی که شرایط اقتصادی و امنیت مالی سرمایه گذاری شما را تضمین می کند، بسیار مهم است. برخی از مهم ترین شاخص های سرمایه گذاری ملک در سوئد را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

کیفیت نظارت بر امور در سوئد

کیفیت نظارتی به معنای اقدامات و قوانینی است که دولت سوئد برای حمایت از سیستم اقتصادی انجام می دهد. این حمایت به ویژه در بخش اقتصاد خصوصی بسیار حائز اهمیت است.

حتما بخوانید:  شرایط مهاجرت و اخذ اقامت سوئد در سال 2021

باید بدانید کشورهایی که از امنیت اقتصادی بالایی برخوردار هستند از نظر نمودارهای آماری دارای بالاترین نرخ رو به رشد هستند. نرخ کیفیت نظارت در کشور سوئد در طی سال های 2011 الی 2013 بالاترین عدد تا نزدیک به عدد 2 را تجربه کرده است. در حال حاضر نرخ کیفیت نظارتی در سوئد در سال های 2018 الی 2019 برابر با 1.8 است.

احتمال مصادره اموال در سوئد

برای متقاضی اقامت سوئد از طریق خرید ملک اطلاع از نرخ مصادره اموال می تواند بسیار مهم باشد. این نرخ به طور معمول در بیشتر کشورهای اروپایی بسیار کم است. به این معنا که احتمال مصادره اموال مهاجرین بسیار کم در نظر گرفته شده است.

باید توجه داشته باشید که در نمودارهای آماری، هر چه مقدار نرخ مصادره اموال کمتر و نزدیک به صفر باشد، احتمال مصادره و سلب کمتری وجود خواهد داشت. در طی سالیان 2014 الی 2019 نرخ مصادره و سلب اموال در کشور سوئد برای مهاجرین برابر با 1 به معنای کم ترین حالت ممکن بوده است.

نظارت و کنترل فساد در سوئد

در نمودارهای آماری که بیانگر انواع شاخص ها و استانداردهای مرتبط با اقتصاد هر کشور است، شاخصی به نام کنترل فساد وجود دارد. این شاخص به معنای واقعی، میزان و مقدار سلامت اقتصادی و تضمین سرمایه گذاری برای یک جامعه را مطرح می کند.

اقامت سوئد از طریق خرید ملک در این کشور شرایط ویژه ای دارد. از این رو باید بدانید که نرخ کنترل فساد در سوئد برابر با 2.14 است.  جالب است بدانید که میانگین نرخ فساد در بازه منفی 2.5 الی مثبت 2.5، به طور کلی بررسی می شود. با این حساب عدد 2.14 به طور واضح بیانگر دقیقی از نرخ سلامت سرمایه گذاری در سوئد است.

برای خرید ملک در سوئد به منظور دریافت اقامت چه باید کرد؟

همانطور که در طی این مقاله متوجه شدید چیزی به معنای مستقیم اقامت سوئد از طریق خرید ملک در این کشور امکان پذیر نیست. یعنی شما نمی توانید به صرف خرید یا دستیابی به بخشی از خاک کشور سوئد، اقامت آن را دریافت کنید. از طرفی به کسانی که قصد دریافت اقامت سوئد را دارند، پیشنهاد می شود که برای دریافت اقامت از طریق روش هایی چون ثبت شرکت یا اشتغال در این کشور اقدام کنند.

باید بدانید با اتکا به سایر روش های دریافت اقامت در سوئد به همراه خرید ملک، تضمین بیشتری برای دریافت اقامت دائم در این کشور وجود خواهد داشت. زیرا خرید ملک در کنار سایر روش ها می تواند اثباتی بر تمایل متقاضی به زندگی در سوئد باشد.

ما در موسسه رهپویان مهاجر در کنار متقاضیان اقامت به سوئد هستیم. کادر مجرب مشاورین و وکلای ما برای راهنمایی و آسان شدن امور مهاجرتی همواره حاضر به خدمت در کنار شما عزیزان است. برای اطلاع از جدیدترین شرایط مهاجرت به سوئد و دریافت اقامت دائم آن با ما در تماس باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.