مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور آلمان به عنوان یکی از بزرگترین قطب های بزرگترین اقتصاد اروپا شناخته می شود. جالب است بدانید، پاسپورت آلمانی دارای رتبه شماره 1 قدرتمند پاسپورت در جهان است. بدون داشتن حداقل شرایط اقامت اروپا،می توانید اقامت فوری آلمان را از طریق سرمایه گذاری به دست آورید و به بزرگترین مرکز تجارت اروپا مهاجرت کنید. اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021 را دارید،در این مقاله تمامی نکات و آنچه برای سرمایه گذاری به آن نیاز دارید را بررسی می کنیم:

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در سال 2021

برای دریافت گلدن ویزا یا ویزای سرمایه گذاری نیازی به داشتن اقوام یا پیوندهای خانوادگی با کشور مورد نظر جهت استفاده از تابعیت یا اقامت نیست. به همین ترتیب سایر شرایط معمول برای اقامت و تابعیت مانند زندگی در کشور یا شروع کار در آن کشور مورد نیاز نیست. بنابراین الزامات این طرح براساس آنچه برای خود ویزا لازم است بنا شده است. چنین الزاماتی بین کشورهای مختلف اروپا که در طرح ویزای طلایی هستند متفاوت است.

این اختلافات در عواملی نهفته است از جمله: مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری ، مناطقی که باید در آنها سرمایه گذاری شود و در بعضی موارد موقعیت جغرافیایی یا نوع املاک و مستغلات در آن سرمایه گذاری شده است. جنبه دیگری که باید به خاطر بسپارید ماهیت آن است. ویزایی که شخص درخواست می کند. به عنوان مثال ، اگر مجوز اقامت ویزای طلایی در ایرلند را در نظر بگیرید ، باید این نکته را در نظر داشته باشید که ایرلند بخشی از منطقه شینگن نیست. به طور مشابه ، محدودیت ها و الزامات مربوط به همه برنامه های ویزای طلایی وجود دارد.

برخلاف برخی دیگر از کشورهای اروپایی ، آلمان رسماً “ویزای طلایی” را ارائه نمی دهد ، اما گزینه های دیگری وجود دارد. یک گزینه را می توان در قانون اقامت آلمان / Aufenthaltsgesetz §21 در قالب مجوز اقامت برای کارآفرینان یافت. بر اساس این برنامه متقاضی می تواند ویزای اقامت دائم را پس از سه سال دریافت کند و پس از شش سال درخواست تابعیت می کند.

حتما بخوانید:  سفارت ایران در فرانکفورت کجاست؟

تفاوت این برنامه با برنامه های ویزای طلایی این است که متقاضی باید در آلمان نقش فعال تری داشته باشد. متقاضی باید به جای سرمایه گذاری در یک ملک ، در ایجاد مشاغلی سرمایه گذاری کند که اشتغال زایی داشته باشد و به نفع اقتصاد باشد.

 

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

 • در ابتدا باید مدارک شما ترجمه رسمی شود و مورد تأیید سفارت آلمان قرار بگیرد.
 • نیاز به طرح توجیهی اقتصادی دارید.
 • حداقل هزینه ها برای اجاره یک دفتر و همینطور حقوق کارمندان و هزینه‌های تبلیغاتی را در نظر داشته باشید و تامین کنید.
 • حداقل بودجه مورد نیاز سرمایه گذاری در آلمان  25000 یورو می باشد. با این میزان سرمایه شما می توانید یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان تاسیس نمایید که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است.
 • امکان سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر از 250,000 یورو، 500,000 یورو، 1,000,000 یورو نیز در آلمان وجود دارد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.

 

انواع روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

 

مهاجرت به آلمان از طریق راه اندازی کسب و کار:

اگر در حوزه هایی مانند رستوران، فروشگاه پوشاک، فروشگاه مواد غذایی و .. فعالیت می کنید و می خواهید در آلمان سرمایه گذاری کنید. نیازی به ثبت شرکت نیست و تنها می توانید مجوزات صنفی مربوطه را دریافت کنید و کسب و کار خود را در کشور آلمان راه اندازی کنید و در این کشور سرمایه گذاری کنید.

این روش برای کسانی خوب است که علاقه‌ای به مهاجرت به این کشور از طریق ثبت شرکت و دریافت مجوز ندارند.

 

مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این نوع از شرکت ها، دو نوع شریک وجود دارد. شریک نوع اول که شرکای ساکت نامیده می شوند و نوع دوم که شرکای عمومی هستند. شرکای ساکت، موظف به ارائه سهم در سرمایه واحد تجاری هستند که مسئولیتی به اندازه میزان سهمی که وارد شرکت می کنند دارند. شرکای نوع دوم که شرکای عمومی هستند.

حتما بخوانید:  جاب آفر آلمان – شرایط اخذ جاب آفر آلمان

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت مسئولیت محدود دراین کشور 25000 یورو اعلام شده است.

ثبت شرکت تضامنی

روش دیگر مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری، ثبت شرکت تضامینی است. شرایط این شرکت مانند گزینه قبل است. تفاوت اصلی  این شرکت ها درمیزان مسئولیت شرکا و میزان تعهدات مورد نیاز برای مشارکت است و در واقع مشارکت شکلی از شراکت است که بطور خاص به منظورانجام همکاری های دو یا چند جانبه  برای فعالیت های آزاد حرفه ای طراحی شده است.

تاسیس دفتر نمایندگی

 

هر شرکت خارجی‌ که در خارج از آلمان دارای دفتر مرکزی و کسب و کار ثبت شده باشد، می‌‌تواند شعبه‌ای در داخل آلمان داشته باشد. در آلمان دو نوع شعبه وجود دارد که تفاوت آنها اساسا از میزان درجه استقلال آنها نسبت به دفتر مرکزیشان در خارج از آلمان نشأت می‌گیرد :

 • شعبه مستقل (SELBSTÄNDIGE ZWEIGNIEDERLASSUNG)
 • شعبه وابسته (UNSELBSTÄNDIGE ZWEIGNIEDERLASSUNG)

شعبه نسبت به دفترمرکزی خصیت مستقلی ندارد و از نظر حقوقی بخشی از دفتر مرکزی است و مشمول قوانین کشوری می شود که شعبه اصلی در آن جا است ونیاز به حداقل سرمایه ندارد . دفتر مرکزی مسئول تمامی دعاوی و یا تعهدات وبدهی هایی است که در آلمان بوجود می آید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی

 

کشور آلمان از کارآفرینان مستعد با ایده‌های نوآورانه برای پیشرفت اقتصادی این کشور استقبال می‌کند. مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی مختص کسانی است که می‌خواهند تجارتی جدید را در این کشور ایجاد کنند. متقاضیان باید سرمایه‌ای اولیه به مبلغ 25000 یورو به همراه یک بیزنس پلن دقیق در اختیار داشته باشند تا بتوانند برای ایجاد کسب و کار خود در آلمان اقدام کنند.

سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در آلمان

دولت فدرال در آلمان هر ساله اوراق قرضه متنوعی را صادر می کند که توسط دولت آلمان به طور کامل حمایت می شود. آلمان، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، از یورو استفاده می کند و اوراق قرضه آلمان به آن ارز تبدیل می شود. مردم در ایالات متحده و در سراسر جهان می توانند اوراق قرضه آلمان را از طریق کارگزاران دارای مجوز سرمایه گذاری خریداری کنند. اما باید بدانید که این روش نمی تواند منجر به اقامت شما گردد. دولت آلمان اوراق قرضه سه ماهه تا 30 ساله صادر می کند. اوراق قرضه بلند مدت بازده بالاتری را خواهد داشت.

حتما بخوانید:  برای مهاجرت به آلمان چقدر پول لازم است؟

 

فرآیند و مراحل دریافت اقامت آلمان با سرمایه گذاری

 

 • سرمایه گذاران خارجی پس از سرمایه گذاری تجاری در آلمان واجد شرایط ویزای بلند مدت “D” و اجازه اقامت موقت می شوند. اجازه اقامت معمولاً برای دو یا سه سال است. اقامت دائم در آلمان لازم نیست اما سرمایه گذار حداقل سالی یکبار باید از آلمان بازدید کند.
 • پس از اعطای این مجوز ، دارندگان می توانند بدون محدودیت از آلمان و کشورهای شینگن خارج شوند و دوباره وارد شوند.
 • پس از سه سال موثر بودن تجارت ، متقاضیان و افراد تحت تکفل واجد شرایط اقامت دائم نامحدود هستند.
 • پس از 6 سال اخذ اقامت قانونی در آلمان ، می توانید با داشتن برخی شرایط اضافی برای زبان و فرهنگ آلمانی که در این روند اعمال می شود ، درخواست تابعیت دهید.
 • با توجه به اقامت و تابعیت ، متقاضی می تواند اعضای خانواده را در برنامه گنجانده باشد.
چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 6 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 6 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *