مهاجرت به امارات و اخذ اقامت امارات در سال 2021

مهاجرت به امارات و اخذ اقامت امارات در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 در سال های اخیر تغییرات عمده ای در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم کشور امارات به وجود آمده است و همین امر باعث جذب مهاجرینی که جویای کار و یا سرمایه گذاری هستند به امارات شده است. کشور امارات یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه صنایع و پروژه های عظیم محسوب می‌شود و به طور کلی فرصت تجارت و صنعت در این کشور بسیار زیاد است به طوری که افرادی جویای کار در این کشور می‌توانند در زمینه های مختلف ورود به کار داشته باشد. در نظر داشته باشید که مهاجرت کاری به دبی به طور کلی سبب اخذ شهروندی این کشور نمی‌شود و شما می‌بایست در طول دوره ای که در این کشور کار می‌کنید مسائل مختلفی را مدنظر قرار دهید. آمار مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری وارد خاک کشور امارات شده‌اند این روزها بیشتر از قبل است و مشخص است که سرمایه گذاری از برنامه ریزی های مهم دولت کشور امارات محسوب می‌شود اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور ساختار دقیقی برای سرمایه و همینطور ورود به بخش بیزینس دیده می‌شود. آمار مهاجرت در لاین سرمایه گذاری در کشور امارات 22 درصد رشد داشته است. امارات در زمینه رشد دستمزد و حقوق بالاتر ارزیابی های زیادی انجام داده است و در این زمینه موفقیت های زیادی را مدنظر قرار داده است؛ مشخص است که کارگران در این کشور از نظر درآمد رضایت خوبی دارند. وضعیت امنیت در امارات با وجود آزادی های سیاسی و مذهبی، بالا اعلام شده است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد دولت امارات توانسته فضای کاری خوبی برای بانوان نیز ایجاد نماید چراکه رضایت در این زمینه نیز بیش از 80 درصد بوده است. افرادی که قصد دارند ویزای سرمایه گذاری کشور امارات را اخذ نمایند می‌بایست در یکی از روش های ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه ورود نماید، در این روش آن‌چه مهم است گردش مالی شما و همینطور سودی است که قرار است که در طی یک سال اول مشخص شود. در این روش می‌توانید همسر و فرزندان خود را همزمان وارد خاک کشور امارات نمایید. رتبه بندی تجاری کشور امارات در سال 2018 حدود 21 بوده است و مشخص است که گردش مالی در این کشور نسبت به سایر کشورها بالاتر بوده است. تنها نقطه ضعف سرمایه گذاری در کشور امارات این است که نباید بیش از 49 درصد از سهام یک شرکت محلی به یک فرد خارجی تعلق بگیرد. ابوظبی یکی از شهرهای مهم امارات محسوب می‌شود و پایتخت این کشور و مهد تجارت در امارات است و بهترین گزینه برای کسانی است که با ویزای کاری وارد خاک این کشور شده اند. میزان مهاجرپذیری شهر ابوظبی نسبت به سایر شهرها بیشتر اعلام شده است.

 

مهاجرت به امارات و اخذ اقامت امارات در سال 2021

شهرهای مهاجر پذیر امارات

دبی یکی از شهرهای مهم امارات محسوب می‌شود که به طور کلی برای زندگی و مهاجرت از نظر اقتصادی و کاری بسیار عالی است، این شهر دومین ایالت بزرگ در امارات است و دارای فضای تجاری مطلوبی است. این شهر دارای بنادر گردشی و جاذبه های مدرن است، توجه داشته باشید که هزینه‌های زندگی در این شهر بالا اعلام شده است. ابوظبی یکی دیگر از شهرهای مهم امارات محسوب می‌شود و پایتخت و شهر مهد تجارت در امارات است و بهترین گزینه برای کسانی است که با ویزای کاری وارد خاک این کشور شده‌اند. میزان مهاجرپذیری شهر ابوظبی نسبت به سایر شهرها بیشتر اعلام شده است و آینده روشنی در پیش دارد.

 

شهرهای مهاجر پذیر امارات

ویزای طلایی امارات و شرایط اخذ آن

این ویزای طلایی با عنوان Persons with specialised talents معرفی شده است.ویزای طلایی امارات متحده عربی به تازگی معرفی شده است و با اعتبار 10 ساله به متخصصین اعطا می شود. شرایط اخذ ویزای طلایی امارات متحده عربی (ویزای ده ساله امارات) برای دارندگان مدرک دکترا از دانشگاه های برتر دنیا، پزشکان، متخصصان هوش مصنوعی و سایر پژوهشگران فراهم است.

شرایط اخذ ویزای طلایی امارات متحده عربی را با جزئیات بیشتر در زیر بررسی کرده ایم.

استعداد ویژه داشته باشد یا پژوهشگر باشد؛ در زمینه علوم پایه، پزشکی، اختراع داشته باشد یا در زمینه هنر و فرهنگ حتی استعداد یا پژوهشگر باشد.

برای اخذ اقامت طلایی امارات باید قرارداد کار با کارفرما در امارات داشته باشد.

به تناسب رشته اش باید یکی از این ارگان های دولتی وی را تایید کنند:

شورای دانشمندان امارات

وزارت فرهنگ

وزارت اقتصاد

 حداقل 2 شرط از شروط زیر را داشته باشد:

مدرک پی.اچ.دی از یکی از 500 دانشگاه برتر جهان

داشتن جایزه یا دیپلم افتخار در رشته متقاضی

 شرکت داشتن در یک پژوهش مهم علمی

عضویت در انجمن های مربوط به رشته اش

مدرک پی.اچ.دی با 10 سال سابقه کار تخصصی

داشتن تخصص در رشته های در اولویت امارات

 با اعلام کنسولگری، در حال حاضر فقط به افرادی که داخل امارات باشند، این ویزا اعطا می شود.

 

حتما بخوانید:  اقامت امارات برای هنرمندان در سال 2021

ویزای طلایی امارات و شرایط اخذ آن

 

مهاجرت توریستی به امارات متحده عربی

در روش مهاجرت توریستی نیاز است که مدارکی ارائه شود که مشخص شود افراد می‌خواهند به کشور خود بازگردند، این موضوع اهمیت زیادی دارد و باید به طور دقیق ارزیابی شود. از یاد نبرید که مهارت توریستی 3 ماهه بوده و باید به کشور خود باز گردید.

 

مهاجرت توریستی به امارات متحده عربی

 

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

سیستم آموزش و تحصیل در کشور امارات به طور کلی به پیشرفت روز افزونی رسیده است و اصلی ترین اولویت در این کشور، امر آموزش است. اینطور که شواهد نشان می‌دهد دانشگاه های معتبر زیادی در کشور امارات دیده می‌شود، به طور کلی مهاجرت تحصیلی به کشور امارات یکی از سریع ترین روش های موجود است. دانشجویانی که در دبی تحصیل می‌کنند به سادگی می‌توانند وارد دانشگاه های امریکا و انگلیس و همینطور کانادا شوند در نظر داشته باشید که متقاضی تحصیل برای مهاجرت دبی زیاد است و افراد بهتر است که در یادگیری زبان عربی کمی دقیق باشند. شایان ذکر است که در کشور امارات برای امور تجاری از زبان انگلیسی استفاده می‌شود. تحصیل برای مقطع لیسانس در امارات 4 سال اعلام شده است، تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد در این کشور دو سال بوده و افراد برای ورود به دکترا باید 5 سال زمان را مدنظر قرار دهند. ارزیابی ها نشان داده است که امارات از دسته کشورهایی است که ورود به بخش دکترا را کمی ساده تر از قبل در نظر گرفته است و معتقد است که افراد باید با در دست داشتن ابزارهای تحصیلی قوی بتوانند به درجه دکترا دست یابند. برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور امارات نیاز به ارزیابی شرایط مختلف است و باید سعی کنید از نظر اقتصادی به درجه خوبی برسید. شایان ذکر است که ویزای تحصیلی کشور امارات یک ویزای موقت است.

 

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

 

مهاجرت کاری به امارات

 افراد در صورت عقد قرارداد کاری و یا دریافت پیشنهاد کار قادر خواهند بود برای ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. برای دریافت پیشنهاد کار می توان به صورت مستقیم با کارفرماهای اماراتی وارد مداکره شد و در صورت تایید برای این روش مهاجرتی اقدام نمود و روند مهاجرت به امارات از طریق کار همانند سایر کشورهای دنیا صورت می گیرد.

بسیاری از افراد برای ارتقا شانس و حضور در امارات از روش های دیگر همچون ویزای توریستی و ویزای تحصیلی وارد کشور امارات می شوند و به صورت حضوری با کارفرماهای اماراتی وارد مذاکره می شوند. لازم به ذکر است که مجوز کار از جانب کارفرما قابل پیگیری است. در این روش می توان پس از احراز شرایط مورد نیاز برای اقامت امارات اقدام نمود.

مهاجرت به امارات از طریق کار به عنوان یکی از بهترین روش های مهاجرتی قلمداد می شود. افراد بدون هیچ سرمایه و یا هزینه اجرایی می توانند برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. بازه های زمانی کار در امارات به صورت معمول از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ می باشد. لازم به ذکر است که قوانین هر کسب و کار متفاوت می شود.

 

حتما بخوانید:  اخذ اقامت امارات از طریق کار در سال 2021

مهاجرت کاری به امارات

 

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

 سرمایه گذاری در این کشور به دو روش مشخص منتهی می شود؛ خرید ملک و ثبت شرکت. افراد به واسطه شرایط و میزان بودجه در نظر گرفته شده برای این برنامه قادر خواهند بود از روش های عنوان شده برای مهاجرت به امارات اقدام نمایند. در ادامه به دو روش مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری اشاره می شود.

 

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

 

خرید ملک در امارات

قوانین کشور امارات حاکی از این موضوع می باشد که حداقل بودجه مورد نیاز برای این روش سرمایه گذاری ۱ میلیون درهم است. از همین رو سرمایه گذاران با خرید ملک به ارزش ۱ میلیون درهم قادر خواهند بود تا اقامت این کشور را دریافت نمایند. برخی از شهرهای امارات از جمله دبی، ابوظبی و شارجه این امکان را به افراد می دهند تا با خرید ملک، اقامت امارات را دریافت نمایند.

اقتصاد امارات در حال رشد است و افراد با خرید ملک می توانند در این مسیر قرار گیرند. در این روش مهاجرتی معایب و چاش هایی وجود دارد. از جمله می توان به پرداخت بیش از حد ارزش یک ملک در امارات اشاره کرد. در صورت این اقدام، ویزای دو ساله به افراد تعلق می گیرد.

 

خرید ملک در امارات

 

ثبت شرکت در امارات

امارات به عنوان یکی از آزادترین اقتصادهای جهان، یک مرکز جهانی با ثبات و مناسب برای سرمایه گذاران است. ثبت شرکت به عنوان بهترین روش مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری محسوب می شود. سرمایه گذاری در امارات ساده و توسط یک فضای قانونی، نظارتی و مالی مناسب برای تجارت تشویق می شود. 

افراد در صورت طرح اقتصادی مناسب به همراه سرمایه مورد نظر قادر خواهند بود از این روش برای مهاجرت به امارات اقدام نمایند. با توجه به عدم پرداخت مالیات، این کشور را می توان به عنوان کشوری ایده آل برای راه اندازی یک کسب و کار جدید قلمداد کرد.

 

ثبت شرکت در امارات

 

مهاجرت به امارات با ازدواج

افراد در صورت ازدواج با یک شهروند اماراتی قادر خواهند بود به این کشور مهاجرت نمایند و در صورت احراز شرایط مورد نیاز، اقامت امارات را دریافت نمایند. یکی از روش های متداول برای مهاجرت به امارات از طریق ازدواج صورت می گیرد. در خصوص این امر امکان ازدواج از روش های مسلمانان و مسیحیان وجود دارد. کشور امارات تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد و اگر به دنبال اخذ شهروندی اماراتی می باشید، می بایست هر تابعیتی را که در حال حاضر دارید را لغو نمایید.

افراد با سفر به کشور امارات و اقدام به امر ازدواج می توانند برای کسب اقامت این کشور اقدام نمایند. پس از ثبت ازدواج می بایست به اداره کل اقامت و امور خارجه (GDRFA) مراجعه نموده و فرم های لازم برای شهروندی را پر نمایید. در صورت ازدواج با یک شهروند اماراتی، پس از ۳ سال از تاریخ ازدواج خود واجد شرایط خواهید شد. در قوانین کسب اقامت امارات از طریق ازدواج محدودیت هایی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

زنان از حقوق شهروندی برابر با مردان در امارات متحده عربی برخوردار نیستند. اگر همسر شما شهروند اماراتی باشد، به عنوان یک زن می توانید تابعیت اماراتی را به عنوان وابسته به شوهر خود دریافت کنید. زنان نمی توانند تابعیت اماراتی خود را بدهند. اگر یک مرد باشید و با یک زن اماراتی ازدواج کنید، هر زمان ازدواج طول بکشد، هرگز نمی توانید به دلیل ازدواج با او تابعیت اماراتی را برای خود دریافت نمایید.

 

مهاجرت به امارات با ازدواج

 

مزایای مهاجرت به امارات

 یکی از برترین کشورهای خاورمیانه برای مهاجرت امارات متحده عربی میباشد . نزدیکی به ایران، وجود دانشگاه های بین المللی و دارای رتبه های جهانی، آشنایی مردم با زبان انگلیسی فقط به عنوان بخشی از مزایای مهاجرت به امارات محسوب می شود.برخی مزایای مهاجرت به امارت در ادامه اشاره شده است:

فرصت های شغلی مناسب

مناطق بزرگ شهری مانند ابوظبی و دبی دارای اقتصاد تجاری پر رونقی هستند و همیشه برای پیشبرد نوآوری و فناوری خود نیاز به استخدام نیروهای متخصص می باشند. به ویژه دبی در حال تبدیل شدن به یک قطب جهانی برای تجارت است و مطمئناً مکان اصلی خاورمیانه برای تجارت و شرکت است. از همین رو افراد در صورت مهاجرت به امارات از امنیت شغلی برخوردار می باشند و قادر خواهند بود در این کشور مشغول به کار و سرمایه گذاری شوند.

 

حتما بخوانید:  گرفتن تابعیت امارات و اخذ پاسپورت امارات در سال 2021

فرصت های شغلی مناسب

 

امنیت بالای زندگی

یکی از مهم تریین فاکتورهای تاثیر گذار در انتخاب کشور، امنیت زندگی در کشور مورد نظر می باشد. کشور امارات و به خصوص شهر دبی یکی از امن ترین کشورهای خاورمیانه برای گردشگران است. با توجه به قوانین سختگیرانه کشور امارات، میزان جرم و جنایت به شدت در این کشور پایین می باشد. از همین رو خانواده ها به راحتی قادر خواهند بود تا فرزندان خود را روانه این کشور کنند.

 

امنیت بالای زندگی

 

ارتباط خوب با مهاجران

جمعیت چند فرهنگی این کشور سبب می گردد تا ارتباط با مهاجران به خوبی برقرار شود. مهاجران در این کشور از شرایط زندگی مناسبی برخوردار می باشند. در حال حاضر در حدود ۷۵ الی ۸۰ درصد جمعیت امارات را مهاجران تشکیل می دهند. از همین رو برای ورود به بازار کار و ایجاد یک کسب و کار جدید بدون هیچ تفاوتی با یک شهروندی اماراتی با مهاجران برخورد می شود.

 

ارتباط خوب با مهاجران

 

نتیجه گیری

آمار مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری وارد خاک امارات شده‌اند این روزها بیشتر از قبل است و مشخص است که سرمایه‌گذاری از برنامه‌ریزی های مهم دولت امارات محسوب می‌شود، اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور ساختار دقیقی برای سرمایه و همینطور ورود به بخش بیزینس دیده می شود. آمار مهاجرت در لاین سرمایه گذاری در امارات 22 درصد رشد داشته است و مشخص است که دولت این کشور ابزارهای لازم برای سرمایه گذاری را اعلام خواهد نمود. آمار مهاجرانی که کشور امارات را برای کار انتخاب می‌کنند 18 درصد رشد داشته است؛ کار در این کشور پیشرفت خوبی داشته و ایجاد فضای کاری بیشتر سبب شده است که بسیاری از جوانان کشور امارات را انتخاب نمایند مشخص است که نوع کار و میزان مهارت موجود از موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود. هدف از کار در کشور امارات داشتن یک فضای کاربردی روتین است که بتواند آینده درخشانی را در پیش بگیرد. ثبت شرکت در کشور امارات می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. در زمینه تحصیل رشد جمعیت بیشتر از دو دسته قبل بوده است؛ افراد در رده های سنی 18 الی 35 سال اغلب روند تحصیل در کشور امارات را انتخاب می‌کنند و از طریق تحصیل ورود به بخش کار در کشور امارات می‌تواند در شاخص های مشخصی دنبال شود اینطور که شواهد نشان می‌دهد کشور امارات از دسته کشورهایی است که در زمینه تحصیل بسیار عالی عمل کرده، سیستم آموزش در این کشور کاملاً اصولی و عملی پیش می‌رود و یادگیری دروس به صورت کاربردی مهمترین بخش تحصیلی در کشور امارات است رشد جمعیت در این زمینه بارها گزارش شده است. در سال های اخیر ورود کارآفرینان به کشور امارات بیشتر از قبل است علت آن شاخص های روتینی است که دولت کشور امارات در اختیار افراد می‌گذارد تا درآمدزایی به صورت مشخصی دنبال شود از یاد نبردی که دولت کشور امارات سعی داشته مسیر خوبی برای کسب و کار و داشتن یک محیط درآمدزایی ایجاد نماید و در این زمینه موفقیت زیادی دیده می‌شود. وجود ایده کاری درآمدزا بخش مهمی از کاریابی در کشور امارات خواهد بود و بسیار نتیجه بخش است خوشبختانه در این کشور رویکردهای اقتصادی در وضعیت بسیار قوی دیده می‌شود. شایان ذکر است که اقامت کشور امارات با اجاره خانه به سختی صورت می‌گیرد اما خرید خانه در کشور امارات و گرفتن اقامت در شهرهای دبی و ابوظبی وجود دارد.

 

مهاجرت به امارات و اخذ اقامت امارات

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 14 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *