مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل به دلیل وجود کیفیت بالای نظام آموزشی مدرن و پیشرفته این کشور بسیار پر طرفدار است. کشور انگلستان واقع در جزیره بریتانیای کبیر شامل دو کشور اسکاتلند و ولز می شود. پایتخت این کشور لندن و زبان رسمی آن انگلیسی یا بریتیش است.

یکی از دلایل علاقه مندی به تحصیل در انگلستان و همچنین گرفتن اقامت در این کشور به زبان رسمی آن مرتبط است. از لحاظ شرایط جوی انگلستان بسیار سبز و سردسیر است و جمعیتی حدود 56 میلیون نفر را در خود جای داده است.

نظام آموزشی انگلستان مبتنی بر متدهای آموزش نوین و پیشرفته، تحصیل را از 3 سالگی برای کودکان برنامه ریزی کرده است. در واقع آموزش سنین 5 تا 18 برای مردم این کشور اجباری است.  نوع نظام آموزشی انگلستان سبب شده تا اکثر مردم دنیا نیز مشتاق به تحصیل در این کشور شوند.

ما در این بخش قصد داریم مهاجرت به این کشور را از طریق تحصیل برای شما شرح دهیم . همراه ما باشید.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مدارس پایه

برای خانواده هایی که تصمیم به فراهم کردن شرایط متفاوت و خاص آموزشی برای کودکان و نوجوانان خود را دارند، تحصیل در انگلستان بسیار حائز اهمیت است. نظام تحصیلی مدارس در انگلستان به شش بخش از سنین 3 الی 18 سال تقسیم بندی شده است که هر کدام به شرح زیر است:

بخش اول شامل مراحل سال های اولیه:

 • سن 3 الی 4 سال برای پیش دبستانی
 • سن 4 الی 5 سال برای دوره پایه ای

بخش دوم KS1:

 • 5 الی 6 برای سال اول
 • 6 الی 7 برای سال دوم

بخش سوم KS2:

 • 7 الی 8 برای سال سوم
 • 8 الی 9 برای سال چهارم
 • 9 الی 10 برای سال پنجم
 • 10 الی 11 برای سال ششم

بخش چهارم KS3:

 • 11 الی 12 برای سال هفتم
 • 12 الی 13 برای سال هشتم
 • 13 الی 14 برای سال نهم

بخش پنجم KS4:

 • 14 الی 15 برای سال دهم
 • 15 الی 16 برای سال یازدهم

بخش ششم KS5:

 • 16 الی 17 برای سال دوازدهم
 • 17 الی 18 برای سال سیزدهم.

امتحانات برگزار شده در طی سالیان تحصیل نیز به شرح زیر است:

 • از سال اول تحصیل تا انتهای سال پنجم تمامی امتحانات توسط آزمون های مدارس برگزار می شود.
 • در سال ششم دانش آموز موظف به قبولی در امتحان ورودی به دبیرستان (SATS) است.
 • از سال هفتم تا انتهای سال دهم، تمامی امتحانات از سوی مدارس برگزار می شود.
 • در سال یازدهم دانش آموز موظف به امتحان GCSE بوده و در سال دوازدهم باید امتحان سطح فرعی پیش رفته یا آزمون پایان سال را قبول شود.
 • در سال سیزدهم با گذراندن امتحان، دانش آموز مدرک Level-A را دریافت می کند.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور

در مبحث تحصیلات عالیه در کشور انگلستان و دریافت اقامت آن باید بدانید که مانند اکثر کشورها سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. در ادامه هرکدام از مقاطع با توجه به شرایط حاکم بر مهاجرت توضیح داده خواهد شد.

تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی لازم است که متقاضیان فرمی به نام UCAS را تکمیل و ارائه دهند. این فرم در واقع اجازه ورود به دانشگاه برای تحصیل در این کشور را فراهم می کند.

حتما بخوانید:  هزینه های زندگی در انگلستان

لازم است بدانید که مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلستان نزدیک به 4 سال طول خواهید کشید و دانشجو اجازه داشتن همراه یا خانواده را ندارد. علاوه بر فرم UCAS، فرد متقاضی باید مدرک آیلتس یا نمره حداقل 6 را ارائه دهد. این مدرک مهم نشان دهنده توانایی فرد در زبان انگلیسی است.

رشته هایی چون کارشناسی علوم (BSc)، کارشناسی مهندسی (Beng)، کارشناسی آموزش (Bed) و کارشناسی هنر (BA) از جمله پرطرفدارترین ها در کشور انگلستان محسوب می شود. همچنین متقاضیان می توانند در رشته هایی چون ریاضی، پزشکی، مهندسی، زبان، کامپیوتر و فلسفه برای مهاجرت به انگلستان اقدام کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل کارشناسی ارشد

نظام آموزشی انگلستان به زمان افراد محصل بسیار اهمیت می دهد و معتقد به صرفه جویی زمان برای دانشجو است. یکی از مقاطع پرطرفدار برای تحصیل و مهاجرت به انگلستان، مقطع کارشناسی ارشد است. این مقطع بر خلاف اکثر کشورهای دنیا، تنها یک سال زمان برای تحصیل نیاز دارد.

متقاضی برای دریافت مجوز مهاجرت به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد، باید با نمره حداقلی 6.5 در آیلتس قبول شود. این مدرک به همراه مدارک دقیق تری لازم به ارائه است.

در نظام آموزشی مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان، دو روش تحصیل وجود دارد:

 • تحصیل آموزش محور
 • تحصیل پژوهش محور

در تحصیل با محوریت آموزش، دانشجو موظف است بر اساس مفاد تئوریک و درس های کلاسی تحصیل کند. اما در روش پژوهشی، همه چیز مبتنی بر پروژه های عملی و میدانی زیر نظر اساتید راهنما است. باید بدانید که علاوه بر مدرک تسلط بر زبان و مدارک ضمیمه ای، دانشجو باید مدارکی مبتنی بر تجارب علمی را در برخی مواقع ارائه دهد.

از جمله رشته های مطرح که مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را محبوب کرده اند باید به پزشکی، فلسفه، علوم اجتماعی، حقوق و هنر اشاره کرد. برای شناخت مدارک ضمیمه ای و اطلاعات بیشتر لازم است با یک وکیل زبده مهاجرت به انگلستان مشورت کنید. اگر در این زمینه سوالی دارید کارشناسان شما را راهنمایی خواهند کرد.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دکتری

بالاترین سطح علمی در مقاطع تحصیلی انگلستان، دکترا محسوب می شود. زمان پایان این دوره با توجه به خواسته دانشجو می تواند کوتاه یا طولانی مدت باشد. در واقع مبنای زمان برای گذراندن دوره دکتری به دانشجو بستگی دارد که چه زمانی از آموختن سیر شود.

برای دریافت ویزای مهاجرت به انگلستان در مقطع دکتری همانند سایر مقاطع، تسلط به زبان انگلیسی و کسب نمره حداقل 7 در آیلتس ضروری است. متقاضی علاوه بر مدرک زبان باید توصیه نامه هایی از سوی اساتید مقاطع قبلی به همراه اصل مدارک را به سفارت و دانشگاه ارائه دهد.

همچنین لازم است برای شروع تحصیل، ارائه پیشنهادات تحقیقاتی را دست کم نگیرد. این مقطع نیاز به یک استاد یا سوپروایزر مجرب دارد که بتواند دانشجو را در زمان ارائه پروژه نهایی، راهنمایی و حمایت کند. برای داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در مقطع دکتری، مشورت با یک وکیل مهاجرتی ضروری است.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی

انگلستان از نظر شرایط تحصیلی به عنوان یک مهاجر به نسبت سایر کشورهای اروپایی، هزینه های بسیاری به همراه دارد. به همین دلیل اکثر افراد تمایل به پذیرش از طریق دریافت بورسیه تحصیلی را دارند. برای پذیرش بورسیه تحصیلی در انگلستان دو نوع بورس تحصیلی وجود دارد. این دو نوع تنها مختص دانشجویان بین المللی است.

حتما بخوانید:  مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت در سال 2021

بورسیه دولتی

طرحی بلند مدت که برای حمایت از دانشجویان با توانایی های بالقوه ارائه شده است. این بورسیه در واقع توسط اداره امور خارجه و دانشگاه ها برای کشورهای مشترک المنافع قابل تامین است و دو نوع کمک هزینه شامل بورس تحصیلی و جوایز تحصیلی را برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل پوشش می دهد.

 • بورس کشور های مشترک المنافع

این بورسیه برای دوره ارشد و دکتری به دانشجویان عضو کشورهای مشترک با انگلستان داده می شود. درواقع کشورهایی که در گذشته مستعمره انگلیس بودند مانند هند، استرالیا و پاکستان می توانند از این بورس استفاده کنند.

در این بورسیه هزینه تحصیل، حمل و نقل و معاش ارائه می شود که برای رشته های فناوری، علوم نظری و کاربردی و علوم انسانی با مزایای خاص در نظر گرفته شده است.

بورسیه غیردولتی

از بورسیه های غیر دولتی باید به بورسیه دانشگاه های کمبریج، آکسفورد و مدرسه بیزینس آکسفورد اشاره کرد. این مراکز شرایط خاص خود را می طلبد که برای اطلاع دقیق از شرایط آنها باید با وکلای مهاجرتی در این زمینه مشورت کنید.

هزینه های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل و تصمیم برای زندگی

برای تحصیل و زندگی در انگلستان شرایط متفاوتی وجود دارد. به طور مثال هزینه زندگی در شمال انگلستان بیشتر از زندگی در جنوب این کشور است. یک دانشجو در مجموع برای تحصیل و زندگی نیاز به 1000 الی 1200 پوند هزینه دارد. این مبلغ برای یک زندگی عادی در انگلستان مناسب است.

باید بدانید که از لحاظ تحصیل در انگلستان، دانشگاه ها رایگان نیستند و شهریه مخصوص به خود را دریافت می کنند. مقدار شهریه به رتبه و موقعیت قرارگیری آنها به نسبت شهر لندن بستگی دارد. به طور میانگین برای تحصیل در انگلستان با اعداد زیر به عنوان هزینه تحصیل در این کشور مواجه هستید:

 • برای مدارس زیر 18 سال: حدود 25 الی 50 هزار پوند به همراه هزینه های مازاد زندگی
 • برای مقطع کارشناسی: حدود 10 الی 38 هزار پوند در سال
 • برای مقطع ارشد: حدود 14 الی 21 هزار پوند در سال
 • برای دکتری: بیش از 15 هزار پوند در سال

باید بدانید برای کسانی که تمایل به سرمایه گذاری و کسب بهترین نوع آموزش را دارند، مبالغ ذکر شده می تواند یک سرمایه گذاری علمی و آینده نگرانه محسوب شود. همچنین برای کسانی که تمایل به کار کردن در هنگام تحصیل را دارند، امکان اقدام به کار بدون هماهنگی با دانشگاه وجود دارد. البته چنین اقدامی نیاز به مشاوره دقیق دارد که تنها از دست یک وکیل مهاجرت بر می آید.

ویزا همراه برای مهاجرت به انگلستان به منظور تحصیل و زندگی

برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باید ویزای Tier 4 دریافت کرد. این ویزا به صورت 6 ماه یک بار، قابل دریافت و تمدید است.  برای کسانی که در انگلستان در بازه های بیشتر از 12 ماه مشغول تحصیل هستند و قصد دریافت مدرک کارشناسی ارشد و دکتری را دارند، امکان دریافت ویزای همراه وجود خواهد داشت.

با توجه به شرایط مذکور، دانشجو می تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال را با استفاده از ویزای Tier 4 dependent واجد شرایط زندگی در انگلستان کند. باید بدانید که به منظور برخورداری از ویزای همراه، باید فرد متقاضی از لحاظ مالی قادر به تامین شرایط زندگی باشد. ارائه مدارک بانکی معتبر و مدارک ضمیمه به سفارت نیز از الزامات در زمان اقدام برای دریافت ویزای همراه است.

حتما بخوانید:  مهاجرت به انگلستان از طریق کار در سال 2021

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دو نوع ویزا وجود دارد:

ویزای Tier 4 (child) visa برای تحصیل در مدارس انگلستان که دانش آموز باید تسلط خود در رابطه با مهارت های چهارگانه زبان را نشان دهد. همچنین شرایط مطلوب برای هزینه ها و تحصیل باید فراهم باشد. شخص متقاضی باید شهروند کشوری به جز منطقه اقتصادی اروپا یا سوییس محسوب شود.

ویزای Tier 4 (general) student visa برای پذیرش دانشجویان است. این ویزا به همراه مدرک تسلط مهارت های چهارگانه زبان و شرایط مالی مناسب برای تحصیل و زندگی به شخصی که شهروند کشورهایی به جز منطقه اقتصادی اروپا و سوییس باشد، تعلق می گیرد.

نکته مهم در رابطه با متقاضیان زیر 18 سال است. این افراد نیازی به مدرک زبان ندارد، اما در طی مصاحبه حضوری باید حداقل توانایی ابتدایی به زبان انگلیسی را از خود نشان دهند.

مهاجرت به انگلیس و موقعیت های کاری پس از تحصیل

پیشنهاد اکثر وکلا و مشاوران این است که یک سال قبل از اتمام تحصیلات خود در انگلستان به دنبال کار مختص رشته خود باشید. در غیر این صورت باید یک درخواست تمدید ویزا به مدت 12 ماه را به سفارت ارائه دهید.

باید بدانید با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری و ثبات مالی در کشور انگلستان، امکان شاغل شدن و دریافت اقامت وجود خواهد داشت. البته باید بدانید که مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل راهی برای دریافت تابعیت محسوب نمی شود. برای آن که بتوانید در انگلستان، اقامت و تابعیت دریافت کنید لازم است که اقدام به دریافت ویزای کاری کنید.

با دریافت ویزای کاری به مدت 5 سال حضور در این کشور امکان پذیر است. در صورت بررسی و داشتن صلاحیت هایی از جمله پرداخت به موقع مالیات و توان مالی مناسب، ویزا تا 3 سال دیگر تمدید می شود. در حال حاضر شرایط سخت گیرانه ای برای مهاجرت دائم به مناطق اتحادیه اروپا وجود دارد. به همین خاطر لازم است که متقاضی از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد. در کنار این موارد بالا بودن شاخص ویزای کاری نیز اهمیت ویژه ای دارد.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اولین قدم مهاجرت به انگلستان برای تحصیل چیست؟

ما در این بخش سعی کردیم گزینه ها و شرایطی از مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را برای شما شرح دهیم. همانطور که متوجه شدید یکی از اساسی ترین عوامل جذب به تحصیل در انگلستان به نظام مدرن و پیشرفته این کشور مربوط است.

نظام آموزشی این کشور مبتنی بر ایجاد یک شرایط خاص و متفاوت برای دانش آموز یا دانشجو است. به همین دلیل تحقق این ویژگی ها به هزینه های قابل توجهی نیاز دارد. باید بدانید که زندگی و تحصیل در انگلیس شرایط و تمکن مالی بالایی را می طلبد و از طرفی این هزینه ها، می تواند یک سرمایه عالی برای آینده در نظر گرفته شود. زیرا با موفقیت های گوناگون در عرصه تحصیل، شرایط کاری و اقامت موقت نیز فراهم خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *