مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان از طریق کار در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور انگلستان بخش وسیعی از جنوب جزیره بریتانیای کبیر را به خود اختصاص داده است و مهاجرت به انگلستان از طریق کار یکی از روش های دریافت اقامت در این کشور محسوب می شود. تمامی ویزاهای مهاجرتی کشور انگلستان به نام TIER شناخته می شوند. با توجه به نوع و روش مهاجرت به این کشور یک شماره یا عدد مخصوص به اسم ویزا اضافه می شود.

مهاجرت کاری به انگلستان نیز نام و عدد مخصوص به خود را دارد. فرد متقاضی می تواند با گرفتن پذیرش کاری از طرف یک کارفرمای انگلیسی، اقامت این کشور را دریافت کند. باید بدانید که دریافت پذیرش و ویزای کاری در انگلستان کار ساده ای نیست. از همین رو در این بخش قصد داریم به بررسی نحوه مهاجرت کاری به انگلستان بپردازیم. بدون شک اگر به انگلستان و کار در آن علاقه مند هستید، این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار با توجه به نرخ بیکاری در این کشور

از عمده ترین دلایلی که افراد تصمیم به مهاجرت می گیرند، موضوع نرخ بیکاری کشور مبدا یا مقصد است. بررسی این موضوع مهم در رابطه با مهاجرت به مقصد انگلستان نیز صدق می کند. زیرا عدم اطلاع از این موضوع گاه می تواند سبب ضرر بسیار هنگفتی برای مهاجر شود.

انگلستان از نظر پذیرش مهاجر، بیشترین نرخ بیکاری را در سال های ابتدای دهه نود میلادی به خصوص در سال 1993 تجربه کرده است. این نرخ از سال 2001 الی 2007 در سطوحی کمتر از 5 درصد بود. در سال های 2009 الی 2013، انگلستان شاهد افزایش نرخ بیکاری به مقدار 8 درصد بود. اما در سال 2015 این نرخ تا به امروز در حال کاهش بسیاری است.

بر اساس گزارشات و نمودارهای ارائه شده در طی سال های 2018 الی 2019 انگلستان دارای یک نرخ بیکاری متفاوتی نسبت به سایر کشورها است. در حال حاضر طبق آمار مذکور، نرخ بیکاری در انگلستان برابر با 3.8 درصد است. این مقدار در مقایسه کلان می تواند بسیار امیدوار کننده باشد.

البته بهتر است بدانید که تحلیلی که ما ارائه می دهیم مختص افراد مهاجر و متقاضیان مهاجرت است و ارتباط مستقیم با افراد تابع انگلستان ندارد.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و شناخت انواع ویزای کاری

کشور انگلستان برای جذب مهاجر از طریق پروسه کاری، ویزاهای متفاوتی را ارائه می دهد. البته که دستیابی به این ویزاها کار ساده ای نیست و به گزینه های بسیاری وابسته است. در مجموع 6 نوع ویزا برای مهاجرت کاری به انگلستان وجود دارد که در ادامه هریک را بررسی می کنیم.

 

1. ویزای کار

این ویزا به معنای انتقال یک شرکت از مبدا معلوم به مقصد انگلستان است. در این نوع ویزا، افراد متقاضی می توانند یک شعبه از شرکت خود را در انگلستان ثبت کنند.  بر اساس این نوع ویزا، به متقاضی به مدت زمان 6 الی 9 ماه ویزای کاری تعلق خواهد گرفت.

2. ویزای درجه یکم

این ویزا مختص افرادی همچون رهبران علمی، پزشکان و مهندسان است. در خواست چنین ویزایی در انگلستان نیاز به بررسی های دولتی دارد. این نوع از ویزا به مدت 5 سال اعتبار دارد. همچنین می توان آن را به مدت 5 سال دیگر تمدید کرد.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین معماری به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

3. ویزای درجه دوم

این ویزا را باید مختص کارگران دانست. کسانی که دارنده ویزای درجه دوم هستند، می توانند از گزینه مهاجرت به انگلستان از طریق کار استفاده کنند. به طور معمول حقوق دریافتی افراد از طریق این ویزا، برابر با 25 هزار پوند است. فرد مهاجر امکان اقامت کاری 6 ساله با ویزای درجه دوم را دارا می باشد.

4. ویزای کار ورزشی

برای ورزشکاران و مربیان، این نوع ویزا بسیار مناسب است. تحت شرایط تایید مدارک ورزشی متقاضی توسط اداره ورزش انگلستان، ویزای ورزشی به درخواست کننده داده می شود. زمان اعتبار ویزای ورزشی برابر با 3 سال است. این ویزا امکان تمدید 3 سال یا بیشتر را نیز دارد.

5. ویزای کار دینی

برای کسانی که قصد ترویج یا تبلیغ دین در انگلستان را دارند، ویزای دینی صادر می شود. این ویزا یک اقامت 3 ساله را در اختیار متقاضی یا مبلغ دینی قرار خواهد داد.

6. ویزای کار موقت

مهاجرت به انگلستان از طریق کار به صورت دریافت ویزای کار موقت نیز وجود دارد.  این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند مدت کوتاهی در انگلستان مقیم شوند. مدت زمان اعتبار ویزای کار موقت برابر با 1 الی 2 سال است.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

متقاضیان برای مهاجرت کاری به انگلستان لازم است در مسیر طی مراحلی که مشاور مهاجرتی به او کمک خواهد کرد، مدارکی را تهیه کنید. اخذ پیشنهادات شغلی از سوی کارفرما و داشتن اطلاعات از لیست مشاغل مورد نیاز در انگلستان از موارد ابتدایی است که متقاضی باید درباره آنها آگاهی کسب کند.

به طور کلی برای دریافت ویزای مهاجرت به انگلستان از طریق کار مدارک زیر لازم است:

 • ارائه نامه پیشنهاد شغلی دریافت شده از سوی کارفرما و تایید آن توسط اداره کار انگلستان
 • ارائه مدارک تحصیلی و رزومه شغلی مرتبط با تحصیلات که لازم است ترجمه شده باشد
 • ارائه پاسپورت به اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه مدرک یا نامه توانایی مالی برای یک سال زندگی در انگلستان
 • داشتن بیمه نامه معتبر
 • داشتن مدرک زبان آیلتس با نمرات 5 الی 6
 • داشتن گواهی نامه سلامت از نظر سلامت روحی و جسمی

در ضمن لازم است که فرد متقاضی اثبات کند که قادر است با دستیابی به یک حقوق کافی، می تواند زندگی خود را به درستی پیش بگیرد. برای این کار باید مبلغ حداقل 3000 پوند در اختیار داشته باشد.

همچنین در اکثر موارد باید مبلغی برابر با 945 پوند به مدت سه ماه در حساب کشور مبدا، از سوی متقاضی نگه داری شود. باید بدانید در زمینه مدارک، استثنائاتی ممکن است وجود داشته باشد. برای ابهام زدایی حتما باید با یک وکیل مهاجرت مشورت داشته باشید.

 

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و امکان دریافت ویزای همراه

از مهم ترین موارد برای مهاجرت این است که افراد از امکان دریافت ویزای همراه آگاه باشند. این موضوع برای بررسی دریافت اقامت خانواده بسیار اهمیت دارد. امروزه اکثر کشورها شرایط اقامت خانواده متقاضی برای مهاجرت کاری را پذیرا هستند. این امکان در کشور انگلستان نیز وجود دارد.

حتما بخوانید:  روش های مهاجرت به هلند از طریق کار در سال 2021

در صورت دریافت ویزای کار، متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه دریافت کند. در برخی موارد امکان دریافت ویزای همراه، همزمان با دریافت ویزای کاری میسر است. اما در بعضی از موارد ممکن است نیاز باشد فرد مدتی در انگلستان سکونت کند. پس از طی این زمان، ویزای همراه برای خانواده فراهم خواهد شد. در بیشتر مواقع این موضوع به توان مالی متقاضی مهاجرت مرتبط است.

بررسی میزان حقوق کاری برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار

برای کسی که قصد مهاجرت به کشوری را دارد، بدون شک مقدار و میزان حقوق سالانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کسب اطلاعات در رابطه با مشاغل اساسی در انگلستان از جمله مواردی است که متقاضی مهاجرت با توجه به تخصص و ویزای درخواستی خود باید در نظر بگیرد.

با توجه به آمار سال های 2018 الی 2020 نرخ میانگین برخی از مشاغل در انگلستان به زیر است:

 • مدیر منابع انسانی حقوق سالیانه برابر با 090 پوند
 • مدیر پروژه حقوق سالیانه برابر با 101.176 پوند
 • کارگردان حقوق سالیانه برابر با 137.288 پوند
 • تحلیلگر سیستم مالی حقوق سالیانه برابر با 45.856 پوند
 • مدیر فناوری اطلاعات حقوق سالیانه برابر با 104.463 پوند
 • معمار حقوق سالیانه برابر با 59.428 پوند
 • مدیر مالی حقوق سالیانه برابر با 105.889 پوند
 • توسعه دهنده نرم افزار حقوق سالیانه برابر با 72.527 پوند

باید در نظر داشته باشید با توجه با نرخ های کم یا زیاد تورم و مالیات ممکن است این ارقام در طی سال های آینده دچار تغییراتی شود.

مشاغل قابل پذیرش برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق کار

یکی از ساده ترین راه ها در مقایسه با سایر روش های انتخاب شغل در انگلستان این است که شغلی را انتخاب کنید که متناسب با رشته تحصیلی‌تان باشد. تخصص و رزومه کاری نیز بدون شک یکی از روش های مهم برای شناخت و بررسی مشاغل مورد نیاز در کشور مقصد محسوب می شود.

بر اساس گزارشات و آمار بر آمده از سال 2020، مشاغل مورد نیاز و رده های شغلی برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار به شرح زیر است:

 • مدیریت تولید و مدیریت معدن و انرژی
 • مهندس عمران، برق، مکانیک، الکترونیک، طراحی توسعه، تولید
 • دانشمند حوزه علوم فیزیکی
 • متخصص صنعت هوا فضا، مدیریت پسماند صنایع هسته ای، مهندسین صنایع انتقال و توزیع برق
 • برنامه نویس و متخصص نرم افزار و توسعه آن
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • متخصص محیط زیست
 • پزشک
 • متخصص بهداشت
 • پزشک رادیو گراف
 • کارگر اجتماعی
 • دامپزشک
 • مهندس کنترل – کیفیت – برنامه ریزی
 • معلم آموزش دوره متوسطه
 • موسیقی‌دان
 • تولید کننده آثار هنری و مدیریتی
 • رقصنده
 • نقاش
 • آشپز
 • جوشکار
 • طراح گرافیک

این آمار در سال های آتی ممکن است دارای تغییراتی باشند. برای دستیابی به اطلاعات تغییر یافته در حوزه مهاجرت، لازم است با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.

موسسات کاریابی برای در انگلستان برای مهاجرین

برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار می توان از طریق موسسات کاریابی انگلستان نیز اقدام کرد. این موسسات شرایط و مشاغل مورد نیاز خود را با ارائه مشاوره در اختیار افراد قرار می دهند.

حتما بخوانید:  بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کانادا

برخی از این موسسه های کاریابی نه تنها در انگلستان، بلکه به صورت بین المللی فعالیت هایی از خود نشان داده اند.  ما در اینجا نام برخی از موسسات را در اختیار شما قرار خواهیم داد:

 1. AGENCY CENTERAL یک سایت راهنمایی متقاضیان شغل در انگلستان
 2. STEP AHEAD مرجعی برای شرکت های دولتی و بخش خصوصی
 3. ALL JOBS UK یک موسسه راهنمایی کاریابی در بریتانیا
 4. GRADUATE RC برای راهنمایی شرکت های سطوح متوسط تجاری و شرکت های کوچک
 5. LIFE WORTH سرویسی برای کاریابی حرفه ای مبتنی بر سیستم های تغییرات اجتماعی
 6. HAYS REQUIREMENT گروه کاریابی و متخصص در حوزه جهانی برای مشاغل حرفه ای
 7. FRESH MINDES TALENT کاریابی برای آکادمی های بزرگ و ممتاز
 8. BADENOCH&CLARK یک سیستم جستجوگر مشاوره و کاریابی
 9. RARE RECUIREMENT-SOCIAL DIVERSITY REQUIRMENT یک موسسه کاریابی به منظور راهنمایی کاری در سطوح گسترده برای مشاغل حرفه ای

نحوه کاریابی در انگلستان به منظور مهاجرت به این کشور

شما برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار لازم است به یک موسسه کاریابی مراجعه کنید. چنین کاری را وکیل مهاجرتی به عنوان نماینده شما نیز می تواند مورد بررسی قرار دارد. موسسات کاریابی با توجه به سوابق، تخصص و بررسی میزان کارایی شما، مشاغل مناسبی را با توجه به موقعیت محل زندگی و هزینه های آن منطقه در اختیار شما قرار می دهند.

در ابتدای کار لازم است که پیشنهاد کاریابی از سوی متقاضی ثبت شود. پس از پیشنهادات، نامه پیشنهادی در اختیار متقاضی مهاجرت قرار خواهد گرفت. در واقع موسسات کاریابی به عنوان یک واسطه بین شرکت های مختلف و کارفرمایان و شما قرار دارند. این موسسات به شکل تخصصی با فاکتورها و گزینه های موفقیت فردی و خانوادگی آشنا هستند.

پس از دریافت پذیرش کاری و ارائه مدارک مورد نظر، ویزای کاری TIER2 برای مهاجر صادر می شود. باید بدانید که شما به عنوان یک متقاضی برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار می توانید با مراجعه شخصی اقدام به کاریابی کنید. این روش به توانایی و آگاهی شما و همچنین معرف شما بستگی دارد.

برای اخذ تابعیت و اقامت در انگلستان از طریق کار چه باید کرد؟

طبق قوانین انگلستان، اولین ویزای صادره 5 سال اعتبار دارد. در صورت تایید شرایط، قابلیت تمدید 5 ساله نیز وجود خواهد داشت. اگر شرایط مهاجر از سوی دولت انگلستان مورد تایید قرار بگیرید و تثبیت شغل برای شما امکان پذیر شود، امکان دریافت ویزای همراه برای خانواده نیز وجود خواهد داشت.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار قوانین و شرایط گوناگونی وجود دارد. ما در این بخش سعی کردیم کلیاتی از روش مهاجرت کاری به انگلستان را در اختیار شما قرار دهیم. لازم به ذکر است که اطلاع از قوانین مهاجرتی و شناخت مراحل دقیق آن، تنها منحصر به این مقاله نمی شود. اگر می‌خواهید با همه روش های مهاجرت به انگلستان آشنا شوید مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *