روش‌های مهاجرت به اوکراین در سال 2021

0

پیش از مهاجرت به اوکراین بهتر است این کشور و راه های مهاجرت به آن را به خوبی بشناسید. در ادامه قصد داریم تا شما را با راه های مهاجرت به اوکراین در سال 2020 آشنا کنیم. با رهپویان مهاجر همراه شوید.

راه های مهاجرت به اوکراین

در تمامی کشورهای جهان برای مهاجرت اتباع خارجی قوانین و ضوابط خاصی به وسیله ی دولت اعمال شده است؛ اوکراین نیز از این قائله مستثنا نمی باشد. در کشور اوکراین و بر طبق مصوبه ی کابینه ی وزرا کسانی که می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند می توانند جز یکی از دسته های زیر باشند:

 • دانشمندان و افراد دارای تخصص ویژه
 • کارمندان و کارکنان حیطه ی فرهنگی
 • کارفرمایان و افراد متخصص
 • سرمایه گذاران با سرمایه اولیه معادل ۱۰۰ هزار دلار
 • بستگان درجه یک شهروندان اوکراینی
 • شهروندان سابق کشور
 • افراد ساکن در کشور اوکراین برای مدت ۳ سال متوالی و فعال
 • پناهندگان پذیرفته شده

مزایای اخذ اقامت دائم اوکراین

 • کوتاه بودن پروسه اخذ اقامت دائم
 • نرخ بسیار پایین هزینه های زندگی
 • عدم نیاز به داشتن مدرک و نمره زبان
 • عدم نیاز به انتقال سرمایه و خرید ملک
 • امکان راه اندازی کسب و کار با مبلغ کم و داشتن روابط اقتصادی و تجاری بسیار خوب با ایران
 • پایین بودن رقم تمکن مالی مورد نیاز جهت ارائه به سفارت خانه
 • عدم نیاز به حضور چندین ساله در خاک جهت دریافت کارت اقامت دائم
 • پیوستن قطعی اوکراین به اتحادیه اروپا و پیمان شنگن در آینده نزدیک
 • برخورداری از خدمات پزشکی، درمانی،بیمه ای و تحصیلی رایگان
 • پروسه زمانی اخذ اقامت دائم اوکراین: سه ماهه
مهاجرت به کشور اوکراین
مهاجرت به کشور اوکراین

از این رو می توان بیان نمود که راه های گوناگونی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند که عبارتند از:

 • دریافت اقامت اوکراین از طریق ازدواج با شهروندان
 • دریافت اقامت اوکراین از طریق تولد در کشور
 • دریافت اقامت اوکراین از طریق یافتن شغل و کار خاص
 • دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری در بازار روز و ثبت شرکت
 • دریافت اقامت اوکراین از طریق درخواست ادامه تحصیل
 • دریافت اقامت اوکراین از طریق فرزندخواندگی یکی از کودکان اوکراینی

شرایط عمومی مهاجرت به کشور اوکراین

برای استفاده از هر کدام از روش های مطرح شده در جهت دریافت اقامت دائم کشور اوکراین باید با شرایط مهاجرت به این کشور آشنا شد. اوکراین یکی از کشورهای اروپایی است که در مجاورت روسیه واقع شده است. شرایط اقتصادی این کشور در چندین سال گذشته به گونه ای رشد کرده است که در جهان اوکراین را به عنوان پرستار اروپا می شناسند. شرایط بسیار خوب زندگی و کاری در این کشور زمینه را برای مهاجرت افراد آماده کرده است. کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری، فرزندخواندگی و غیره از جمله راه هایی هستند که امکان مهاجرت به این منطقه را فراهم می سازند. مهاجرانی که از طریق هر کدام از روش ها موفق به دریافت اقامت موقت شده و در کشور اروپا به مدت ۳ سال پیاپی به کار و زندگی صحیح و طبق قوانین مشغول بودند می توانند برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت اوکراینی به وزارت مربوطه درخواست دهند. اکنون به توضیح برخی از روش های دریافت اقامت دائم اوکراین می پردازیم.

دریافت اقامت اوکراین از طریق درخواست ادامه تحصیل

تحصیل و سیستم آموزشی کشور اوکراین بسیار مورد توجه دولت قرار گرفته است. از این رو مراکز آموزشی در این منطقه دارای امکانات بسیار زیاد و سطح بسیار خوبی هستند. دولت بر این عقیده است که در دوران ابتدایی و تحصیلات پایه رفتار و شخصیت کودک، استعدادها، اخلاق و کار وی شکل می گیرد؛ به همین دلیل اهمیت ویژه ای به این مقطع تحصیلی می دهد. در مقطع تحصیلی عالیه نیز پیشرفت های زیادی مشاهده می شود. دولت امکانات بسیار خوبی را برای دانشگاه ها و مراکز مربوط به دوران تحصیلات عالیه فراهم کرده است. امکان تحصیل در سه سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور به راحتی و با کمترین هزینه فراهم شده است. اهمیت بالای آموزش برای دولت اوکراین باعث شده است که امکانات آموزشی حتی در مناطق دورافتاده و روستایی نیز از سطح بسیار خوبی برخوردار باشد.

برای مهاجرت به این کشور به منظور تکمیل دوران تحصیلی ابتدا باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب نمود. سپس باید تمامی مدارک تحصیلی و درخواست خود را به دانشگاه انتخاب شده ارسال کرد. مسئولان دانشگاهی مدارک ارسالی را مورد بررسی قرار می دهند. اگر این مدارک به تایید برسند، دانشگاه از فرد درخواست کننده برای تحصیل در مقطع تحصیلی مورد نظر دعوت به عمل می آورد. دانشجویان بعد از دریافت این دعوتنامه باید به سفارت اوکراین در کشور خود مراجعه کرده و ویزای موقت کشور را دریافت نمایند. در این کشور همچنین تحصیل در حیطه ی پزشکی به زبان انگلیسی هم برای مهاجران فراهم شده است. اگر فردی درخواست تحصیل به زبان اوکراینی و یا روسی را داشته باشد، باید در دوره پادفک شرکت نماید تا صلاحیت لازم را کسب کند.

اقامت اوکراین به وسیله ی درخواست ادامه تحصیل
اقامت اوکراین به وسیله ی درخواست ادامه تحصیل

دریافت اقامت اوکراین از طریق یافتن شغل و کار خاص

پیدا کردن شغل مناسب به مهارت و تواتایی فردی در این کشور سخت است؛ از این رو کسانی که توانایی صحبت به چند زبان زنده ی دنیا را داشته باشند راحت تر می دانند در اوکراین شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. برای دریافت ویزای کاری باید دعوتنامه ای از شرکت و مرکز خاص و یا کارفرما برای فرد متقاضی ارسال گردد. شرکت ها و مراکز اوکراینی هم تنها زمانی می توانند برای اتباع خارجی دعوتنامه شغلی بفرستند که پس از ۹۰ روز آگهی در این کشور موفق به جذب نیروی اوکراینی نشده باشند. افراد پس از دریافت پیشنهاد کاری از سوی مراکز این کشور می توانند با مراجعه به سفارت مربوطه نسبت به دریافت ویزای کاری اقدام نمایند.

پزشکی، دندانپزشکی، حقوق و آی تی از جمله مشاغلی هستند که کشور اوکراین نیاز زیادی به جذب نیرو در این رشته ها را دارد. از این رو مهاجرت از طریق این مشاغل راحت تر انجام می شود. در این کشور برای دانشجویان امکان اشتغال در کنار تحصیل نیز فراهم شده است تا بتوانند مایحتاج خود و هزینه های تحصیلی را فراهم کنند.

دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری در بازار روز و ثبت شرکت

اقتصاد اوکراین بسیار قوی است و با پیشرفت های زیادی همراه بوده است. همین امر امکان سود آوری از سرمایه گذاری در این کشور را تضمین می نماید. برای سرمایه گذاری در بازار روز این کشور باید مبلغی معادل ۱۰۰ هزار دلار اوکراین را وارد بازار نمود. افراد همچنین می توانند از طریق خرید ملک و یا سازه های مسکونی سرمایه گذاری نمایند. این شیوه بسیار سودآور خواهد بود. امکان ثبت شرکت جدید نیز در این کشور وجود دارد. در ابتدا باید سرمایه اولیه سرمایه گذاران به وسیله ی وزارت اقتصاد بررسی شود. پس از تایید این سرمایه اولیه افراد می توانند در طی ۱۴ روز شرکت جدید خود را احداث کرده و به ثبت برسانند. ثبت شرکت نو در کشور اوکراین با هزینه های اندک امکان پذیر است. افراد با این روش سرمایه گذاری می توانند اقامت ۳ ساله ی کشور را دریافت نمایند. افراد می توانند خانواده ی خود را به عنوان نیروی کار جذب کرده و به کشور بیاورند.

شایان ذکر است که در روش های فوق بلافاصله برای متقاضی کارت اقامت دائم صادر می شود و با اقامت موقت صادره توسط دیگر کشورها که سالیانه نیاز به تمدید و حضور در خاک آن کشور داشته و احتمال و ریسک عدم تمدید سالیانه در آن وجود دارد، تفاوت اساسی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی با مشاوران ما در موسسه تماس حاصل نمایید.

برای اطلاع از روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف (مهاجرت به کانادا، مهاجرت به استرالیا،…) لطفا ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.