مهاجرت طراحان داخلی و دکوراتورها به کانادا

مهاجرت طراحان داخلی و دکوراتورها به کانادا + (شرایط و درآمدها)

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در تمام نقاط دنیارشته‌های جدیدی هستند. مدت زیادی نیست که اهمیت کار این متخصصان برای افراد مختلف مشخص شده‌است. در کشور کانادا به خصوص به دلیل بالا رفتن ورود مهاجران برای اقامت به این کشور، روز به روز نیاز بیشتری به ساختن بناهای جدید و طراحی فضاهای داخلی آنها حس می‌شود. به علاوه به دلیل بالا رفتنرقابت بین شرکت‌ها و موسسات مختلف اهمیت طراحی محیط‌های کاری برای همگان مشخص شده‌است. تمام آنچه گفته‌شد به این معناست که موقعیت‌های شغلی خوبی برای این گروه از هنرمندان در این کشور وجود دارد. روش‌های مهاجرت طراحان داخلی به کانادا بسیار متنوع است. این مقاله را بخوانید تا با تمام این روش‌ها و شرایط مربوط به هرکدام از آنها بیشتر آشنا شوید.

این رشته در سیستم مشاغل ملی کانادا NOC داری کد شغلی ۵۲۴۲ می‌باشد و به صورت زیر تعریف می‌شود:

طراحان داخلی و دکوراتورها طرح‌های زیباشناسانه، کاربردی و مطمئن را برای فضاهای داخلی در بناهای مسکونی، تجاری، فرهنگی و صنعتی و موسسه‌ها مفهوم‌سازی و تولید می‌کنند. آنها در شرکت‌های معماری و طراحی داخلی، موسسات خرده‌فروشی، شرکت‌های ساختمانی، بیمارستان‌ها، شرکت‌های هواپیمایی، هتل‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای و دیگر موسسات استخدام می‌شوند و همچنین ممکن است خوداشتغال باشند.

بهترین-کشور-برای-طراحان-داخلی-و-دکوراتورها--کانادا

عناوین شغلی برای مهاجرت طراحان داخلی به کانادا

 • طراح داخلی هواپیما
 • دکوراتو داخلی
 • تکنسین طراح داخلی
 • طراح داخلی
 • طراح آشپزخانه
 • نقشه‌کش فضای کاری
 • نقشه‌کش فضای خرده‌فروشی
 • مشاور تغییر خانه‌های فروشی
 • مشاور مدیریت فضا

وظایف شغلی بعد از مهاجرت طراحان داخلی به کانادا

 • مشورت با مشتریان برای مشخص کردن نیازها، اولویت‌ها، مطالبات امنیتی و هدف فضا
 • استفاده از نرم‌افزار CAD‌ و نرم‌افزارهای گرافیکی جهت ایجاد و توسعه‌ی برنامه‌های دارای جزئیات و مدل‌های 3D که چیدمان دیوارها، جداکننده‌ها، صفحه نمایش‌ها، نور و دیگر اسباب و اثاثیه را نشان می‌دهند
 • ایجاد و توسعه‌ی برنامه‌ها، ارتفاعات، و سطح مقطع‌ها و طراحی‌های دارای جزئیات و ارائه‌ی پیشنهاد و مشاوره برای انتخاب رنگ‌ها، پرداخت‌کاری سطوح و مواد و مصالح، پوشش دیوارها و کف، راهکارهای مختلف در مورد پنجره‌ها، روشنایی داخلی و خارجی، اسباب و اثاثیه و دیگر موارد لازم در هر محیط، با در نظر گرفتن استانداردهای بهداشتی ارگونومیک و بهداشت حرفه‌ای
 • محاسبه هزینه‌ها و مصالح مورد نیاز و پیشنهادهای احتمالی در مورد لیزینگ، مشاوراملاک و بازاریابی
 • تهیه برنامه‌ها و مشخصات فنی برای طرح‌های داخلی نهایی به طوری که هماهنگ با کدها و عرف‌های رایجِ روز باشد
 • کار در یک محیط چند رشته‌ای
 • هدایت و کنترل کارکنان سایتِ کاری و پیمانکاران فرعی

بهترین-کشور-برای-طراحان-داخلی-و-دکوراتورها--کانادا

شرایط لازم برای اشتغال طراحان داخلی بعد از مهاجرت به کانادا

طراحان داخلی

 • معمولا یک مدرک دانشگاهی یا دیپلم کالج در رشته طراحی داخلی مورد نیاز است
 • ممکن است لازم باشد که بعد از شش سال تجربه کار ترکیبی با تحصیلات، در امتحان NCIDQ یا انجمن ملی برای صلاحیت طراحان داخلی شرکت کنید.
 • برای استفاده از عناوین محافظت‌شده مرتبط با طراحان داخلی در تمام استان‌ها به جز پرینس ادوارد آیلند مدرکی از یک موسسه‌ی استانی لازم است.

دکوراتورهای داخلی

 • معمولا یک مدرک دانشگاهی یا دیپلم کالج در رشته دکوراسیون داخلی مورد نیاز است
 • عضویت در موسسه دکوراسیون‌های کانادایی برای دکوراتوهای واجد شرایط، مفید است

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا با استفاده از روش اکسپرس اینتری فدرال

طراحان و دکوراتورهای داخلی در صورتی که دارای تجربه قابل توجه و تخصص بالا در حرفه‌ی خود باشند می‌توانند از روش اکسپزرس اینتری فدرال برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور استفاده کنند. البته پیش‌شرط دیگری هم برای استفاده از این روش مهاجرتی وجود دارد و آن هم این است که باید این عنوان شغلی در لیست مشاغل اکسپرس اینتری کانادا آمده‌باشد. با نگاهی به این لیست، متوجه می‌شوید که این گروه شغلی شرایط استفاده از روش اکسپرس اینتری کانادا را دارند.

طراحان و دکوراتورهای داخلی برای استفاده از این برنامه مهاجرتی باید حتما از طریق یکی از برنامه‌های زیر اقدام کنند.

برنامه نیروی کار ماهر فدرال

برنامه تجارت ماهر فدرال

گروهی تجربه کاری کاناد

بنابراین هر طراح یا دکوراتور داخلی که علاقه‌مند باشد از طریق اکسپرس اینتری اقدام به اخذ اقامت کانادا نماید، ابتدا به ساکن باید ذیل یکی از برنامه‌های فوق تقاضایش را به ثبت برساند.

مراحل استفاده از روش اکسپرس اینتری فدرال

برای استفاده از روش اکسپرس اینتری اول از همه لازم است که برای خود یک پرونده در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد کنید. برای این کار باید وارد وبسیات اداره مهاجرت کانادا شوید و فرم اکسپرس اینتری را در آن تکمیل نمایید. در این مرحله با توجه به مشخصاتی که در فرم‌تان ثبت نموده‌اید، بر اساس معیارهای زیر مورد ارزیابی قرار می‌گیرید:

سن

تحصیلات

تجربه کاری

پیشنهاد کاری

مهارت در زبان انگلیسی و / یا فرانسوی

میزان تطبیق‌پذیری و سازگاری متقاضی با فرهنگ کانادا

حداکثر امتیاز ممکن از مجموع فاکتورهای بالا ۱۰۰ نمره است، اما داشتن تنها 67 نمره کافی است که بتوانید وارد مرحله دوم می‌شوید. در این مرحله نام شما در کنار دیگر واجدین شرایط وارد بانک متقاضیان اکسپرس اینتری می‌شود و بر اساس سیستم رتبه بندی جامع یا CRS نمره‌ی دیگری به شما تعلق می‌گیرد که اگر به 600 برسد، برای دریافت اقامت دائم کانادا معرفی می‌شوید.

معیارهای امتیازدهی سیستم اکسپرس اینتری جزئیات بسیار زیادی دارد که در این مقاله مجال تشریح آنها نیست و می‌توانید این جزئیات را در مقاله مهاجرت هنرمندان به کانادا-روش‌ها و شرایط ۲۰۲۰ در وبسایت رهپویان مهاجر را بخوانید.

بهترین-کشور-برای-طراحان-داخلی-و-دکوراتورها--کانادا

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا از طریق نیروی کار ماهر یا اسکیل‌ورکر کبک

یک طراح و دکوراتور داخلی که دارای تخصص و تجربه‌ی کاری باشد و بتواند ازیک کارفرمای معتبر کانادایی، جاب آفر بگیرد، یک نیروی کار ماهر بیا اسکیل ورکر به حساب می‌آید و می‌تواند از طریق روش اکسپرس اینتری اقدام به مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور نماید. اما این تنها روش مهاجرت برای اسکیل ورکرها نیست، آنها می‌توانند همچنین از طریق برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر یا اسکیل‌ورکر کبک اقدام نمایند. البته همانطور که از عنوان آن پیداست، این روش تنها برای کسانی است که قصد زندگی و کار در استان کبک دارند. برای استفاده از آن هم نه از طریق وبسایت اداره مهاجرت کانادا بلکه باید از طریق Immigration-Québec پروسه‌ی مهاجرتی خود را آغاز نمایند.

برای اقامت دائم در کانادا از طریق برنامه نیروی کار ماهر یا اسکیل‌ ورکر کانادا ، باید در یکی از سه حالت زیر باشید:

 • در حال تحصیل در رشته‌ی طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی در یکی از دبیرستان‌ها، کالج‌ها، یا دانشگاه‌های معتبر در استان کبک باشید.
 • از یکی از دبیرستان‌ها، کالج‌ها، یا دانشگاه‌های معتبر در استان کبک در رشته‌ی طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی فارغ‌التحصیل شده‌باشید.
 • توسط یک کارفرمای معتبر در استان کبک برای یک کار موقت به عنوان یک طراح داخلی یا دکوراتور داخلی استخدام شده‌باشید.

واضح است که در هر سه حالت دانش شفاهی شما در زبان فرانسه باید حداقل در سطح متوسط باشد. همچنین لازم است که حداقل 18 سال سن داشته‌باشید.

به علاوه باید ثابت کنید که قصد سکونت و کار در کبک دارید. یعنی باید نشان دهید که برای پیشبرد سطح طراح یا دکوراسیون داخلی در این استان انگیزه‌ی کافی دارید.

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا با استفاده از برنامه خوداشتغالی فدرال

در صورتی که به عنوان یک طراح داخلی یا یک دکوراتور داخلی علاوه بر تخصص و تجربه‌ی بالا سابقه‌ی خود اشتغالی و مدیریت کسب‌وکار خودتان را دارید، حتما به طور جدی به برنامه خوداشتغالی فدرال برای مهاجرت به کانادا فکر کنید.

این روش شرایط خاصی دارد؛ دو شرط ابتدایی آن عبارتند از:

 • داشتن تجربیات کاری مرتبط در حوزه‌ی کار طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی
 • علاقه به مشارکت فعال در ارتقای وضعیت طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی در کشور کانادا

در صورتی که شرایط بالا را دارید، می‌توانید شرایط مهاجرت طراحان داخلی به کانادا با استفاده از برنامه خوداشتغالی فدرال را مورد بررسی قرار دهید

شرایط لازم برای برنامه خوداشتغالی فدرال

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی فدرال، باید با در نظر گرفتن شرایط زیر صورت بگیرد:

شرط اول: داشتن تجربه به عنوان یک طراح یا دکوراتور داخلی

فرد متقاضیِ این روش مهاجرتی باید حتما در زمینه‌های مختلف مرتبط با طراحی یا دکوراسیون داخلی دارای تجربه‌ی کاری باشد. تجربه‌ی کاریِ متقاضی مرتبط با طراحی یا دکوراسیون داخلی نامیده‌می‌شود در صورتی که فردِ دارای این تجربه:

 • سابقه‌ی شرکت در فعالیت‌ها و رویدادهای مربوط به طراحی یا دکوراسیون داخلی در سطح جهانی را داشته‌ باشد
 • یک فرد خوداشتغال در زمینه طراحی یا دکوراسیون داخلی به حساب آید

توجه داشته‌باشید که حداقل مدت این تجربه‌ی کاریِ مرتبط باید دو سال باشد، به‌طوری که این دوسال باید حتما در یک دوره‌ی زمانی پنج ساله قرار گرفته‌باشد. این دوره زمانی پنج ساله هم باید طوری باشد که قبل از ثبت تقاضای شما آغاز شده و حداکثر تا روزی که در مورد تقاضای شما تصمیم‌گیری می‌شود پایان یابد.

در صورتی که دارای سابقه‌ی کاری بالاتر از ۲ سال یعنی 4 یا 5 سال باشید، امتیاز بیشتری از این قسمت به دست خواهید آورد.

به علاوه این تجربه‌ی کاریِ مرتبطِ دوساله باید حداقل:

الف. شامل دو تجربه‌ی یک‌ساله خوداشتغالی در فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌ی طراحی یا دکوراسیون داخلی شود یا

 ب. شامل دو تجربه‌ی یک‌ساله مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی در زمینه‌های طراحی یا دکوراسیون داخلی در سطح جهانی شود یا

پ. شامل یک تجربه‌ی کاری یک ساله از نوع تجربه‌ی الف به علاوه‌ی یک تجربه‌ی کاری یک ساله از نوع تجربه توصیف شده در ب باشد.

شرط دوم: علاقه به فعالیت خوداشتغالی در کانادا

متقاضی باید نشان دهد که به خوداشتغالی در کانادا و راه‌اندازی کسب و کار خود در جهت تامین معاش خود و خانواده‌اش اشتیاق دارد.

شرط سوم: کسب نمره مورد نظر از مجموعه معیارهای انتخاب

همه‌ی تقاضاها بر اساس یک سری معیار با عنوان معیارهای انتخاب ارزیابی می‌شوند. متقاضی باید بتواند از این معیارها که در فهرست پایین آمده حداقل 35 نمره به دست آورد.

تجربه

تحصیلات

سن

مهارت‌های زبان خارجی (یکی از دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیس یا فرانسوی)

میزان سازگاری با فرهنگ کانادا

شرط چهارم: احراز شرایط پزشکی، امنیتی و موارد مشابه

در صورتی که فکر می‌کنید این روش مهاجرتی برای شمات مناسب است لازم است از جزئیات آن مطلع شوید. برای این منظور می‌توانید مقاله مهاجرت هنرمندان به کانادا-روش‌ها و شرایط ۲۰۲۰ در وبسایت رهپویان مهاجر را مطالعه نمایید.

بهترین-کشور-برای-طراحان-داخلی-و-دکوراتورها--کانادا

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا با استفاده از برنامه خوداشتغالی کبک

در صورتی که علاقه به خود‌اشتغالی درکانادا دارید و شرایط آن را هم دارید، گزینه‌ی دیگر مهاجرت برای شما استفاده از برنامه خوداشتغالی کبک است. البته برای استفاده از این برنامه لازم است که حتما استان کبک را به عنوان مقصد اقامت خود در کانادا انتخاب کنید.

با اینکه روش خوداشتغالی کبک کمابیش مشابه روش خوداشتغالی فدرال است، اما از جهاتی با آن متفاوت است.

شرایط لازم برای برنامه خوداشتغالی کبک

برای مهاجرت از طریق برنامه خود اشتغالی کبک باید شرایط زیر را داشته‌باشید:

شرط اول: پرداختن به کار به عنوان یک طراح یا دکوراتور داخلی

باید برای راه‌اندازی یک کسب و کار و یا یک کار حرفه‌ای در زمینه‌ی طراحی یا دکوراسیون داخلی ، تنها یا با مشارکت دیگران، با یا بدون کمک مالی، به کبک بیایید.

شرط دوم: افتتاح حساب و سپرده‌گذاری

باید در یکی از موسسات مالی استان کبک یک حساب باز کنید و مبلغی را در آن سپرده‌گذاری کنید. البته این موسسه باید در همان شهری از استان کبک باشد که قصد دارید در آن کسب و کارتان را راه بیاندازید. سپس باید. میزان سپرده‌ی شما در حساب مذکور به مکانی که می‌خواهید در آن کار کنید بستگی دارد، به این صورت که:

 • در خارج از منطقه کلان‌شهری مونترال، حداقل باید 25 هزار دلار در حساب‌تان سپرده‌گذاری کنید.
 • در داخل منطقه کلان‌شهری مونترال، حداقل باید 5۰ هزار دلار در حساب‌تان سپرده‌گذاری کنید.

شرط سوم: داشتن حداقل دارایی خالص مورد نیاز

باید خودتان و همسرِ قانونی یا عرفی‌تان (در صورتی که او هم همراه با شما قصدئ مهاجرت به کانادا دارد) حداقل به میزان 100 هزار دلار دارایی خالص داشته‌باشید. البته حتما باید تحصیلِ این دارایی‌ها از طرق قانونی، اثبات شود و منبع کسب آنها نیز شناخته شده باشد.

شرط چهارم: تجربه‌ی خوداشتغالی

باید بتوانید اثبات کنید که به عنوان یک طراح داخلی یا دکوراتور داخلی حداقل به مدت دو سال یک تجربه‌کاری خوداشتغالی داشته‌اید.

شرط پنجم: گواهی یادگیری ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های استان کبک

بر اساس این شرط، باید تا زمان مشخصی (که به شما ابلاغ می‌شود) مدرکی را ارائه دهید که گواهی می‌کند شما در مورد ارزش‌های دموکراتیک و ارزش‌های استان کبک، اطلاعات کافی دارید و آموزش لازم را دیده‌اید. همچنین اگر همسرِ قانونی یا عرفیِ شما با بیش از 16 سال سن به همراه شما قصد اقامت دائم در استان کبک را داشته‌باشد، او هم باید این مدرک را ارائه دهد. به علاوه اگر فرزند یا فرزندان شما با بیش از 16 سال سن به همراه شما قصد اقامت دائم در استان کبک را داشته‌باشند، آنها هم باید این مدرک را ارائه دهند.

معیارهای امتیازدهی برنامه خوداشتغالی کبک

علاوه بر شرایط بالا، لازم است که متقاضی از نقطه نظر معیارهای زیر نیز مورد ارزیابی قرار گیرد:

 • سن متقاضی و سن همسر قانونی یا عرفیِ او (اگر همراه متقاضی قصد مهاجرت به کبک را دارد)
 • سطح تحصیلات متقاضی و سطح تحصیلات همسر قانونی یا عرفیِ او (اگر همراه متقاضی قصد مهاجرت به کبک را دارد)
 • میزان تسلط متقاضی و همسر قانونی یا عرفیِ  او (اگر همراه متقاضی قصد مهاجرت به کبک را دارد) به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی
 • میزان نقدینگی یا تمکن مالی متقاضی
 • سفر به کبک و دیدار از این استان
 • داشتن خویشاوندی که شهروند یا مقیم دائم استان کبک باشد

حداقل نمره‌ی مورد نظر از فاکتورهای بقالا برای متقاضیان مجرد خوداشتغالی کبک 44 امتیاز و برای متقاضیان متاهل 51 امتیاز است.

بهترین-کشور-برای-طراحان-داخلی-و-دکوراتورها--کانادا

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا با استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک

مقصد مهاجرتِ این طرح، همانطور که از نامش پیداست استان‌های منطقه‌ی آتلانتیک کانادا است و یکی از روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا برای اسکیل‌ورکرهای خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی است. طرح مهاجرتی آتلانتیک که اساسا یک برنامه‌ی کارفرما-محور است از طریق مهاجرت به یکی از استان‌های نیوفاندلند، لابرادور، نوااسکوشیا یا نیوبرانزویک، منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شود.

طرح مهاجرتی آتلانتیک، در قالب سه‌برنامه به اجرا در می‌آید:

برنامه‌ی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی استان‌های آتلانتیک

برنامه‌ی نیروی کار ماهر خارجی

برنامه‌ی نیروی کار نیمه‌ماهر خارجی

برای استفاده از طرح مهاجرتی آتلانتیک در هر سه حالت فوق، باید حتما از یکی از کارفرماهای مورد تایید در استان‌های آتلانتیک، جاب آفر گرفته باشید. همچنین باید مدارکی که برای اثبات میزان تسلط به زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی، سطح تحصیلات و سابقه‌ی کار لازم است را ارائه دهید. به علاوه داشتن نقدینگی کافی برای تامین خود و خانواده‌اتان در بدو ورود به کانادا، از دیگر موارد ضروری است.

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا از طریق این طرح مهاجرتی تنها به دو روش اول ممکن است. در ادامه شرایط استفاده از دو برنامه‌ی مهاجرتی که طراحان داخلی و دکوراتورها می‌توانند از آن استفاده کنند، به طور خلاصه مرور می‌شود.

برنامه‌ی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی آتلانتیک

برای استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی باید شرایط زیر را داشته‌باشید:

 • مدرک دیپلم یا هر نوع مدرک دانشگاهی طراحی یا دکوراسیون داخلی از یکی از دانشگاه‌های دولتی در یکی از استان‌های آتلانتیک
 • سابقه‌ی زندگی به مدت حداقل 16 ماه، دو سال قبل از فارغ‌التحصیلی در یکی از استان‌های منطقه‌ی آتلانتیک کانادا
 • اثبات تسلط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی در حد توانایی برقراری ارتباط، با مدارک مستدل
 • اثبات تمکن مالی در جهت تامین زندگی خود متقاضی و خانواده‌اش در ماه‌های اول ورود به کانادا

برنامه‌ی نیروی کار ماهر خارجی

اگر در زمینه‌های شغلی طراحی یا دکوراسیون داخلی یک نیوری کار ماهر محسوب می‌شوید، علاوه بر دو روش تشریح‌شده در قسمت‌های قبلی این مقاله، از این طرح مهاجرتیِ استان‌های آتلانتیک هم می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا استفاده کنید. به این منظور باید شرایط زیر را در نظر بگیرید:

شرط اول: داشتن سابقه‌ی کاری مرتبط به عنوان یک طراح یا دکوراتور داخلی

بر اساس این شرط، متقاضی باید در سه سال گذشته، حداقل 1560 ساعت به عنوان یک طراح یا دکوراتور داخلی با وظایف تعریف شده برای این شغل در سیستم مشاغل ملی کانادا – که در همین مقاله تشریح شد – کار کرده‌باشد. به جز سابقه‌ی کار به صورت خوداشتغالی که جزو سابقه‌ی کار در این قسمت محاسبه نمی‌شود.

شرط دوم: مدرک تحصیلی

برای استفاده از برنامه مهاجرتی آتلانتیک داشتن حداقل مدرک دیپلم ضروری است. البته لازم است که مدرک دیپلم اخذ شده از خارج از کانادا، ارزیابی و معادل‌سازی شود.

شرط سوم: مهارت‌های زبانی

متقاضی باید با مدارک مستدل ثابت کند که در حد برقراری ارتباط به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی تسلط دارد. برای رشته‌های طرای داخلی و دکوراسیون داخلی برای استفاده حداقل CLB 4 مورد نیاز است.

شرط چهارم: تمکن مالی

بر اساس این شرط متقاضی موظف است در ماه‌های اول زندگی در کانادا هزینه‌های خود و خانواده‌اش را تامین کند. به همین دلیل باید میزان مشخصی از نقدینگی را با خود به این کشور بیاورد. همانطور که در ابتدا این بحث گفته‌شد، متقاضیان این برنامه از همان ابتدا با جاب آفر به کانادا می‌آیند، بنابراین میزان این نقدینگی خیلی بالا نیست.

این روش مهاجرتی، نکات و ظرائف زیادی دارد که در این مقاله نمی‌توان به تمامی آنها پرداخت. توصیه می‌شود در صورت تمایل به آگاهی بیشتر مقاله مهاجرت به استان‌های آتلانتیک کانادا در وبسایت رهپویان مهاجر را مطالعه کنید.

مهاجرت طراحان داخلی به کانادا با استفاده از طرح مهاجرت به مناطق کم‌جمعیت

این طرح مهاجرتی هم برای برای جذب اسکیل ورکرهای خارجی به مناطق خاصی از کانادا طراحی شده‌است.

طرح مهاجرت به مناطق کم‌جمعیت در واقع یک برنامه‌ی مهاجرتیِ اجتماع‌محور است چرا که هدف از آن کمک به اقتصاد جوامع کوچک‌ترِ کانادا است. مناطق و جوامعِ شرکت‌کننده در این طرح در فهرستزیر آمده‌اند:

سادبِری، انتاریو

تیمینز، انتاریو

سو سَنت‌ماری، انتاریو

تاندر بِی، انتاریو

برندون، مانیتوبا

آلتونا/ راین‌لند، مانیتوبا

کلرزهولم،‌ آلبرتا

وِرنون، بریتیش کلمبیا

وِست کوتینا (تریل، کستلگار، راسلند، نلسون)، بریتیش کلمبیا

ضمنا مناطق نورث‌بِی، انتاریو و موس جا، ساسکاچوان نیز به زودی به این طرح می‌پیوندند.

متقاضیان طرح مهاجرت به مناطق کم‌جمعیت هم، باید حتما از یکی از کارفرمایان معتبر در یکی از مناطق شرکت‌کننده در طرح، جاب آفر داشته باشند. در واقع بدون داشتن جاب آفر متقاضیان نمی‌توانند درخواست خود برای مهاجرت به مناطق روستایی و شمالی کانادا را به ثبت برسانند.

دریافت اقامت دائم از طریق طرح RNIP مستلزم احراز تمام شرایط عمومی مورد نیاز اداره‌ی مهاجرت کانادا است. این شرایط عبارت‌اند از:

شرط اول: سابقه‌ی کار مرتبط یا مدرک دانشگاهی از یکی از موسساتِ دولتی در منطقه‌ی مورد نظر

متقاضی باید به عنوان یک طراح یا دکوراتور داخلی در 3 سال گذشته، حداقل یک سال مستمر (به طور دقیق حداقل 1.650 ساعت) سابقه کارِ مرتبط داشته باشد. سابقه‌ی خوداشتغالی، جزو سابقه‌ی کار در این قسمت در نظر گرفته نمی‌شود. ضمنا آن دسته از طراحان یا دکوراتورهای داخلی که می‌خواهند از این روش مهاجرتی استفاده کنند باید وظایفی که برای این حرفه در مشاغل ملی کانادا تعریف شده است– که در همین مقاله تشریح شد – را در سابقه‌ی کاری خود به انجام رسانده‌باشند.

شرط دوم: مهارت‌های زبانی

با توجه به اینکه ناک شغلی طراحی یا دکوراسیون داخلی در گروه B  قرار می‌گیرد، این افراد باید CLB 5 را بدست آورند.

شرط سوم: مدرک تحصیلی

حداقل مدرک دیپلم برای استفاده از این طرح مهاجرتی مورد نیاز است. البته همانطور که در قسمت‌های قبل هم گفته‌شد مدرک دیپلمی که از خارج از کانادا اخذ شده‌باشد، باید حتما ارزیابی و معادل‌سازی شود.

شرط چهارم: تمکن مالی

متقاضی در این روش هم مانند دیگر روش‌های مهاجرتی باید در ابتدای ورود به کانادا نقدینگی لازم برای تامین مخارج زندگی خود و خانواده‌اش را همراه داشته‌باشد. البته تفاوتی که در اینجا وجود دارد این است که چون متقاضی با جاب آفر وارد کانادا می‌شود، مقدار پولی که باید با خود به این کشور بیاورد خیلی زیاد نیست.

شرط پنجم: تصمیم به زندگی در منطقه موردنظر

بر اساس این شرط متقاضی باید طرح و برنامه‌ی مشخصی برای زندگی در منطقه‌ی مورد نظرش داشته باشد و بتواند این شرط را تشریح کند.

شرط ششم: برآورده کردن شرایط خاص هر منطقه

علاوه بر شرایط بالا هریک از مناطقِ شرکت‌کننده در این طرح، شرایطی مخصوص به خود هم دارند. بنابراین متقاضی کار و زندگی در هرکدام از این مناطق باید آن شرط‌‌ها را نیز برآورده کند. (شرایط هر منطقه در وب‌سایت آن منطقه ذکر شده است.)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش مهاجرتی مقاله مهاجرت به مناطق کم‌جمعیت کانادا در وبسیات رهپویان مهاجر را مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *