نیاز دانشجویان بین المللی به داشتن برنامه قرنطینه

نیاز دانشجویان بین المللی به داشتن برنامه قرنطینه

دولت کانادا نیاز به داشتن برنامه قرنطینه برای ورود به کانادا را به خصوص برای دانشجویان بین المللی در ترم پیش رو ضروری اعلام کرد.

دولت کانادا اخیرا به طور کلی اقدامات مربوط به پاندمی کورونا در مرزهای کانادا برای کل ترم تحصیلی پاییز را به دانشجویان بین المللی یادآوری نمود.

لازم به ذکر است اگرچه کانادا شروع به کاهش محدودیت‌های کورونایی در مرزهای خود کرده است، داشتن برنامه‌ای برای قرنطینه همچنان جزو ملزوماتی است که مسافرین در هنگام ورود به کانادا باید به آن توجه کنند – حتی اگر به طور واقعی از آن استفاده نشود.

برنامه قرنطینه برای دانشجویان بین المللی

یک فرد غیرکانادایی که برای تحصیل وارد این کشور می‌شود، باید از قبل برنامه‌ای برای مدیریت مدت زمان قرنطینه برای دانشجوی بین المللی به عنوان بخشی از برنامه آمادگی کووید-19 داشته باشد.

همچنین باید دسترسی به غذا و دارو در مدت زمان قرنطینه برای او فراهم باشد.

به این منظور یک دانشجوی بین المللی که می‌خواهد در ترم پیش رو (پاییز 2021) وارد کانادا شود باید با موسسه آموزشی محل تحصیل خود تماس بگیرد تا در تنظیم برنامه قرنطینه به او کمک کنند.

بعد از آماده شدن برنامه باید آن را در اَپ اَرایوکَن (ArriveCAN ) برای مقامات رسمی مرز ارسال نمود.

حتی آن دسته از دانشجویا ن بین المللی که شرایط واکسیناسیون کامل از نظر دولت کانادا را احراز نموده اند ‌نیز ملزم به داشتن برنامه قرنطینه هستند.

گفتنی است دانشجوی بین المللی فردی است که کانادایی نیست اما در این کشور تحصیل می‌کند؛ تحصیل در این کشور به عنوان یکی از روش‌های مرسوم مهاجرت به کانادا بسیار پرطرفدارشده است.

شرایط مرزی ورود به کانادا

گفتنی است مسافرانی که به طور کامل واکسینه شده‌اند دیگر اجباری به گذراندن قرنطینه دو هفته‌ای ندارند.

از تاریخ 9 آگوست به بعد افراد کاملا واکسینه شده همچنین نیازی به در دست داشتن پاسخ منفی تست کورونا نیز ندارند، مگر اینکه به طور تصادفی برای دادن تست انتخاب شوند.

حتما بخوانید:  اروپا مرزهای خود را به روی مسافرانِ واکسن‌زده می‌گشاید

با همه آنچه گفته شد درصورتی که افسر مرزی تشخیص دهد که شما جزو موارد معاف از قوانین محدود کننده نیستید، باید حتما در مرز و به هنگام ورود به کانادا برنامه مناسب قرنطینه را ارائه دهید.

واکسیناسیون کامل از نظر دولت کانادا

کانادا در حال حاضر تنها افرادی را کاملا واکسینه شده در نظر می‌گیرد، که دو شرط زیر را هم زمان داشته باشند:

  1. تنها 14 روز از زمان دریافت دوز دوم واکسن آنها گذشته باشد
  2. تمامی واکسن‌های موجود در بازار مورد پذیرش دولت کانادا نیستند؛ و تنها افرادی که با واکسن‌های فایزر، مدرنا، آسترازنکا و جانسن واکسینه شده باشند از نظر کانادا کاملا واکسینه به حساب می‌آیند.

در صورت نداشتن هر کدام از دو شرط بالا فرد از نظر دولت کانادا همچنان واکسینه نشده در نظر گرفته می‌شود.

لازم به ذکر است مدارک واکسیناسیون کامل برای اثبات باید به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فارسی باشند و یا ترجمه‌ای رسمی به یکی از این دو زبان به مقامات مرزی تحویل شود.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

 

 

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *