سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

1

استان نیوفاندلند و لابرادور یکی از استان‌های دهگانه کانادا است. این استان در واقع شرقی‌ترین استان کانادا است که از زمان شکوفایی اقتصاد آن زمانی زیادی نمی‌گذرد. در واقع بعد از اینکه افت صنعت صید ماهی در این استان، منجر به رکودی اقتصادی شد، پیدایش منابع طبیعی در دل زمین و منابع نفت و گاز در اعماق دریا، اقتصاد آن را دگرگون کرد. اکنون زمان زیادی از این دگرگونی اقتصادی نمی‌گذرد و این استان روز به روز شاهد افزایش شاخص‌های اقتصادی خود است. برنامه‌های درازمدت و کوتاه‌مدت فراوانی برای رشد اقتصادی تدوین شده و مقامات استانی از سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور بسیار استقبال می‌کنند. این سرمایه گذاری در کانادا می‌تواند منجر به اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت کانادا برای شما شود.

جزیره فاندلند و منطقه‌ای به نام لابرادور
جزیره فاندلند و منطقه‌ای به نام لابرادور

نیوفاندلند و لابرادور در شمال شرق آمریکای شمالی قرار گرفته و با اقیانوس اطلس مرز ساحلی دارد. سینت جانز مرکز این استان و همچنین بزرگترین شهر آن است. همانطور که از نام دوبخشی آن برمی‌آید، این استان از دو قسمت اصلی تشکیل شده‌است: جزیره فاندلند و منطقه‌ای به نام لابرادور که در قسمت شمال غربی جزیره قرار گرفته‌است.

مجموع مساحت‌های این دو منطقه بر روی هم ۴۰۵٬۲۱۲ کیلومتر مربع و جمعیت آن 525،073 نفر است. تقریبا ۹۴ درصد از جمعیت این استان در جزیره نیوفاندلند زندگی می‌کنند که تقریبا نیمی از آنها ساکن شبه‌جزیره آوالون هستند.

از نظر زبان رسمی رایج، می‌توان گفت نیوفاندلند و لابرادور همگن‌ترین استان کانادا است. چرا که بر اساس سرشماری صورت‌گرفته در سال 2016، زبان مادری 97 درصد از ساکنین آن انگلیسی است.

منابع اقتصادی مهم برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

برای سال‌های طولانی به دلیل کاهش صید ماهی کاد یا ماهی روغن که منبع اصلی تامین درآمد استان نیوفاندلند و لابرادور بود، اقتصاد این استان دچار رکود شده‌بود. تا اینکه با آغاز قرن 21 ام، با انفجار ناگهانی منابع انرژی و دیگر مخازن، اقتصاد این جزیره دوره شکوفایی جدیدی را آغاز نمود.  

صنایع خدماتی بخصوص خدمات مالی، مراقبت‌های بهداشتی، و اداره امور عمومی، بیشترین سهم را در تولید ناخالص داخلی داشته‌اند. دیگر صنایع قابل توجه شامل معدن، تولید نفت و بخش تولیدی می‌باشد. در ادامه به اختصار با هریک از منابع تولید درآمد در این استان آشنا می‌شوید.

معادن طبیعی و نفت

معادن طبیعی فراوانی در استان نیوفاندلند و لابرادور وجود دارد. از جمله معادن سنگ آهن در وابوش و معدن نیکل در وُیسِیز بِی در منطقه لابرادور. همچنین معدنی در داک پاند در سال 2007 شروع به تولید مس، زینک، نقره و طلا کرده و تولید سنگ آهن را در چشم انداز خود دارد. به طور کلی می‌توان گفت بخش معدن 3.5 درصد تولید ناخالص داخلی استان در سال 2006 را از آنِ خود کرده‌است. همچنین 55 درصد سنگ آهن کل کشور کانادا از این استان تامین می‌شود.

علاوه بر معادن طبیعی که در روی زمین وجود دارند، استان نیوفاندلند و لابرادور صاحب معادن نفت در اعماق اقیانوس می‌باشد. نفت، نقش مهمی در اقتصاد این استان بازی می‌کند؛ به طوری که تولید نفت از سکوهای ساحلی در هایبرنیا، وایت رُز و حوزه‌های نفتی ترا نوا در گرند بنکز 15 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2006 را تامین نمود.در همین سال تخمین زده شده‌است که دیگر ذخایر نفتی، در مجموع و روی هم‌رفته تقریبا دو میلیون بشکه تولید نفت داشته‌اند. 

به علاوه، با توجه به پروژه جدید استخراج نفت که در وربون آغاز شده‌است، این حجم تولید همچنان و در سال‌های آتی نیز افزایش خواهد یافت. جست و جوها برای یافتن ذخایر جدید همچنان ادامه دارد. در همین راستا در سال 2009 نخست وزیر این استان از یک توافق آزمایشی برای گسترش حوزه‌های نفتی هایبرنیا خبر داد.

آبزی‌پروری و کشاورزی

همانطور که گفته‌شد، از زمان‌های قدیم، مهم‌ترین و یا شاید تنها منبع تولید درآمد در استان نیوفاندلند و لابرادور، ماهیگیری بوده‌است. این صنعت افت شدیدی را در اواخر قرن گذشته تجربه کرد. با این حال همچنان یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی در استان است. صنعت پرورش ماهی و ماهیگیری حدودا 20000 نفر را به کار گرفته و 440 میلیون دلار از تولید ناخالص داخلی را عهده‌دار است. صید ترکیبی از ماهی‌ها از جمله ماهی کاد یا ماهی روغن، هالیبوت یا لوزی ماهی، شاه‌ماهی و ماهی خال‌خالی در این استان ادامه دارد. صید انواع دیگر جانوران دریایی خوراکی مانند خرچنگ، میگو و صدف دوکفه‌ای و همچنین محصولات تولید شده از شکار خوک آبی، هم درصد قابل توجهی از درآمد دریایی استان را تشکیل می‌دهند.

آبزی‌پروری یک صنعت جدید در این استان است که موجب تولید سالمون آتلانتیک، و قزل‌آلای رنگین کمانی و صدف سیاه شده‌است. به علاوه انتظار می‌رود که تولید اویستر یا صدف چروک هم در آینده در استان آغاز شود.

شاید بتوان گفت کشاورزی هم از دیگر منابع تولید درآمد در استان نیوفاندلند و لابرادور است. البته از آنجا که کشاورزی در این استان به مناطقی در جنوب سنت جان، کورمَک، وودال، مناطقی در نزدیکی ماسگرَوتاون و در کدرُی ولی محدود می‌شود، سهم اندکی در اقتصاد استان دارد.

از محصولات کشاورزی این منطقه می‌توان به سیب زمینی، هویج، کلم، شلغم زرد و شلغم اشاره کرد. اگرچه میزان تولید این محصولات تنها در حد مصرف داخلی استان است. همچنین انواع توت وحشی جهت مصارف تجاری از جمله برای تولید مربا و شراب نیز در این منطقه کاشت و برداشت می‌شود.

توریسم

یکی دیگر از منابع درآمد استان، صنعت توریسم است که نقش تعیین کننده‌ای در اقتصاد آن بازی می‌کند. درآمدزاترین فصل صنعت توریسم، گرم‌ترین فصل‌های سال با طولانی‌ترین روزها است که بیشترین زمان رونق سفرهای توریستی به نیوفاندلند و لابرادور است.

سنت جان مهم‌ترین شهر برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادو
سنت جان مهم‌ترین شهر برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادو

سنت جان: مهم‌ترین شهر برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

همانطور که گفته شد سنت جان بزرگترین شهر و مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور است. این شهر یکی از قدیمی‌ترین و شرقی‌ترین شهرهای آمریکای شمالی و همچنین شرقی‌ترین مقصد خط راه‌آهن کانادا و بسیاری از خطوط هوایی داخلی آن است.

این شهر تاریخ مهمی دارد چرا که در وقایعی مانند جنگ فرانسویان با سرخپوستان، جنگ انقلابی آمریکا، و جنگ 1812 نقش بازی کرده‌است. تاریخ و فرهنگ این شهر آن را به یکی از مهم‌ترین مقاصد توریسم در استان تبدیل کرده‌است.

سنت جان نقشی دوگانه در اقتصاد استان بازی می‌کند. هم به عنوان مرکز و بزرگ‌ترین شهر آن و هم به این دلیل که در کنار اقیانوس قرار دارد. خدمات شهری که توسط دولت‌های فدرال، استانی و شهری ارائه می‌شود، عامل کلیدی در گسترش نیروی کار و ثبات اقتصاد شهر بوده‌است.

در راستای افت صنعت ماهیگری در کل استان، اقیانوس اکنون بیشتر به دلیل ذخایر نفت و گاز در اقتصاد نقش دارد. این شهر مرکز نفت و گاز در کانادای شرقی و یکی از 19 شهر انرژی جهان است. دفتر مرکزی اکسون موبایل کانادا در سنت جان قرار دارد. شرکت‌هایی مانند چِورون، هاسکی انرژی، سانکور انرژی و استات اُیل عملیات منطقه‌ای عمده‌ای در این شهر انجام می‌دهند.

سرانه تولید ناخالص داخی سنت جان در میان شهرهای بزرگ کانادا دومین است. پیش بینی‌های اقتصادی نشان می‌دهند که این شهر به رشد اقتصادی خود ادامه می‌دهد. در سال‌های آینده نه تنها در صنایع مربوط به اقیانوس که به آنها اشاره شد، بلکه از نظر توریسم و ساخت خانه‌های جدید همگام با رشد جمعیت، مرکز نیوفاندلند و لابرادور، شاهد رونق اقتصادی چشم‌گیری خواهد بود.

شایان ذکر است که شهر سنت جان به عنوان یکی از شهرهای مهم کانادا، برای سرمایه گذاری شناخته شده‌است.

روش‌های مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور

آنچه که به طور کلی از مطالعه این مقاله تاکنون حاصل شد این است که استان نیوفاندلند و لابرادور بعد از یک جهش اقتصادی در ابتدای قرن جدید، زمینه‌های فراوانی برای رشد اقتصادی دارد. به همین جهت مقامات این استان از مهاجرینی که بتوانند در اقتصاد این استان نقش بازی کنند، استقبال می‌کنند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این استان و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق وجود دارد که تمام آنها از طریق برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور یا NLPNP صورت می‌گیرند. این برنامه به طور کلی بر مهاجرت به این استان متمرکز است و روش‌های مختلف آن می‌تواند به اخذ اقامت دائم کانادا گردد. در ادامه این روش‌ها را مرور می‌کنیم:

مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور
مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور

مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس اینتری استان نیوفاندلند و لابرادور

کسانی که از این طریق قصد مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور و اخذ اقامت دائم کانادا را دارند، باید مانند تمام متقاضیان دیگر استفاده از این روش در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ثبت نام کنند و پرونده تشکیل دهند. البته پیش از همه اینها برای اینکه واجد شرایط این روش مهاجرتی باشید، لازم است که در شغل خود سابقه کاری قابل توجهی داشته‌باشید و شغل شما نیز باید بر مدرک تحصیلی‌تان منطبق باشد. ضمنا باید حتما مطمئن شوید که شغل شما در لیست مشاغل اکسپرس اینتری کانادا آمده‌است. در این صورت می‌توانید در سیستم اکسپرس اینتری پرونده تشکیل دهید و روال رایج آن را طی کنید.

در صورتی که بخواهید از این طریق مشخصا به استان نیوفاندلند و لابرادور مهاجرت کنید، همچنین لازم است که تخصص شما جزو نیازها و اولویت‌های این استان نیز باشد. که در این حالت می‌توانید از این استان دعوت‌نامه دریافت کنید. این دعوت نامه هم امتیاز و شانس قبولی تقاضای شما را بالا می‌برد و هم پروسه رسیدگی به پرونده‌تان را جلو می‌اندازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش مهاجرتی می‌توانید مقاله اکسپرس اینتری در سایت رهپویان مهاجر را مطالعه نمایید.

مهاجرت از طریق برنامه نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر کانادا در استان نیوفاندلند و لابرادور

این برنامه مخصوص  کسانی است که توانسته‌اند از یک کارفرمای معتبر در استان نیوفاندلند و لابرادور یک پیشنهاد کار تمام وقت بگیرند و یا در حال حاضر یک کار تمام وقت در این استان دارند. البته استفاده از این برنامه مستلزم داشتن شرایط دیگری نیز هست. از جمله اینکه برخی مهارت‌ها، ملزومات، دوره‌های آموزشی و اعتبار سنجی‌هایی متناسب با هر شغل لازم است. همچنین داشتن مجوز کار با ویژگی‌های خاص خود نیز از دیگر ملزومات اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه نیروی کار ماهر یا اسکیل ورکر استان نیوفاندلند و لابرادور است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک APPLY TO SKILLED WORKERS در وبسایت NLPNP مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق برنامه فارغ‌التحصیلان استان نیوفاندلند و لابرادور

این شیوه مهاجرتی مخصوص کسانی است که از یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند، و مجوز کار در نیوفاندلند و لابرادور نیز دارند. همچنین لازم است که متقاضی این روش حتما در یک شغل تمام‌وقت مشغول به کار باشد و یا از یک کارفرمای معتبر کانادایی پیشنهاد شغلی یا جاب‌آفر دریافت کرده‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش مهاجرتی می‌توانید به لینک APPLY TO INTERNATIONAL GRADUATE در وبسایت NLPNP مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای فارغ التحصیلان بین المللی استان نیوفاندلند و لابرادور

تنها افرادی می‌توانند از این روش برای اخذ اقامت دائم کانادا و سکونت در نیوفاندلند و لابرادور استفاده کنند، که از دانشگاه یا کالج مموریال در آتلانتیک شمالی فارغ‌التحصیل شده‌باشند. به این شرط که حتما حداقل به مدت یک سال متمادی، یک کسب و کار تجاری را راه‌اندازی یا خریداری نموده‌باشند. البته واضح است که شرایط و ضوابط دیگری برای اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق وجود دارد که برای آگاهی از آنها می‌توانید به لینک APPLY TO INTERNATIONAL GRADUATE ENTREPRENEUR در سایت NLPNP مراجعه کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

این روش مالکان و یا مدیران ارشد کسب وکارها را هدف می‌گیرد که می‌خواهند به طور دائم در استان نیوفاندلند و لابرادور زندگی کنند. در واقع برای استفاده از این روش لازم است که پول و سرمایه لازم برای شروع و یا خرید یک کسب و کار در نیوفاندلند و لابرادور را داشته‌باشید. اما داشتن این شرایط به تنهایی کافی نیست. شما حتما باید بتوانید کسب و کار خود را مدیریت کنید و شخصا در راس کارتان قرار بگیرید.

بعد از اینکه توانستید یک سال به این شکل فعالیت کنید، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا، تقاضا دهید. که در صورت احراز شرایط می‌توانید ساکن دائم استان نیوفاندلند و لابرادور شوید.

همانطور که از نام این مقاله پیداست، در این مجال به دنبال این هستیم که سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور را که در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شود، با جزئیات بیشتری تشریح کنیم. تا انتهای این مقاله با ما باشید تا از شرایط و ضوابط این روش مهاجرتی آگاه شوید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

شروط لازم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

شرط اول: محدودیت سنی

برای اینکه تقاضای شما برای سرمایه گذرای در استان نیوفاندلند و لابرادور پذیرفته شود باید حداقل 21 سال و حداکثر 59 سال سن داشته‌باشید. توجه کنید که بسیاری از استان‌های برای اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری شرط سنی ندارند، در حالی که این شرط در مورد استان نیوفاندلند و لابرادور وجود دارد.

شرط دوم: تدوین و ارائه یک طرح مناسب برای کسب و کار

طرح کسب و کار در واقع بیان کننده ایده‌های شما و برنامه‌های آینده شما برای کسب و کاری است که یک سال است آن را راه انداخته و اداره می‌کنید. بنابراین در این یک سال با بازار کار استان نیوفاندلند و لابرادور به خوبی آشنا شده‌اید و می‌دانید که چه ایده‌های اقتصادی‌ای می‌تواند در آن مفید باشد. این طرح از این جهت برای اخذ اقامت دائم کانادا و کار و سکونت در استان نیوفاندلند و لابرادور اجباری است که انگیزه شما برای نقش داشتن در و میزان آگاهی شما از بازار اقتصادی این استان را به اطلاع مقامات ارشد آن می‌رساند.

همچنین لازم است که به همراه این طرح مدارک مالی مورد نیاز که توسط یک فرد حرفه‌ای دیگر اعتبار سنجی شده‌است، تحویل دهید. نکته جالب این است که تنها هزینه‌ای که متقاضیان این روش باید بپردازند مربوط به تهیه همین مدارک مالی است. طی کردن دیگر مراحل برای اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق نیاز به پرداخت هیچ نوع هزینه‌ی اضافی ندارد.

شرط سوم: مدرک تحصیلی

قبل از توضیحات این قسمت بد نیست بدانید، که برای سرمایه گذاری در اکثر استان‌های کانادا، احتیاج به ارائه‌ی مدرک تحصیلی ندارید. اما برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور باید حداقل مدرک دیپلم داشته‌باشید. این مدرک دیپلم یا باید از یکی از دبیرستان‌های کانادا اخذ شده‌باشد و یا اگر در مقطع دیپلم از کشور دیگری فارغ‌التحصیل شده‌اید، حتما باید مدرکتان را معادل‌سازی کنید. این معادل‌سازی باید حداکثر 5 سال قبل از ارائه درخواست EOI توسط ارزیابی اعتبار تحصیلات یا ECA صادر شده‌باشد.

شرط چهارم: تصمیم به زندگی و کار مداوم اقتصادی در استان نیوفاندلند و لابرادور

آن چیزی که این شرط بیان می‌کند در واقع این است که فردی که از طریق سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور قصد اخذ اقامت دائم کانادا را دارد، حتما در همین استان فعالیت‌های اقتصادی خود را ادامه دهد. در اصل، مقامات این استان می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که متقاضیان، از این روش مهاجرتی تنها به عنوان دست‌مایه‌ای برای اخذ اقامت دائم کانادا استفاده نمی‌کنند و انگیزه‌ی کافی برای زندگی و فعالیت اقتصادی در استان نیوفاندلند و لابرادور را دارند. بر این اساس آنها باید بتوانند اثبات کنند که همچنان مالکیت کسب و کار محلی‌ای که به مدت یک سال فعالیت کرده را عهده‌دار خواهند بود و این کسب و کار این پتانسیل را دارد که برای استان منافع اقتصادی به ارمغان بیاورد.

شرط پنجم: مالکیت بر میزان معینی سرمایه خالص

بر اساس این شرط متقاضیان سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور باید حداقل 600 هزار دلار سرمایه خالص داشته‌باشند؛ این سرمایه به هر شکل که باشد اعم از پول نقد، حساب بانکی، مالکیت یک کسب و کار، زمین، خانه، ماشین و ….، باید آزاد باشد؛ یعنی نباید مثلا در گرو بانک یا نهاد دیگری باشد، و در واقع باید امکان آن وجود داشته‌باشد که هر زمان لازم شد، به کشور کانادا منتقل شود.

مالکیت متقاضی بر این دارایی‌های باید از طریق قانونی اثبات شود و ارزش دلاری آنها محاسبه و گزارش شود. نکته مهمی که در مورد میزان دارایی‌های خود باید بدانید این است که ارزش دلاری این دارایی‌ها با در نظر گرفتن نرخ دولتی دلار محاسبه می‌شود. این روش محاسبه، ارزش دلاری دارایی‌های شما را بسیار بالاتر می‌برد.

برای اینکه به طور ملموس‌تری متوجه این تفاوت شوید، این مثال را در نظر بگیرید. فرضا شما صاحب کارخانه‌ای هستید، که قصد تعطیل کردن و فروش آن را بعد از مهاجرت خود به کانادا ندارید. بنابراین این کارخانه همچنان تحت مالکیت شما است و می‌توانید آن را جزو دارایی‌های خود محاسبه کنید. اگر این کارخانه 50 میلیارد تومان ارزش نقدی داشته‌باشد، با نرخ دلار آزاد ارزش دلاری آن 200 هزار دلار خواهد بود. در حالی که اگر همین میزان دارایی را با در نظر گرفتن نرخ دولتی به دلار تبدیل کنید، شما صاحب 1 میلیون و 200 هزار دلار دارایی خالص خواهید بود.

شرط ششم: مالکیت بر میزان معینی سرمایه جهت سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

بر اساس آنچه تشریح شد، شما پیش از ارائه‌ی درخواست برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور باید حدودا یک سال کسب و کار خودتان را در این استان مدیریت کرده‌باشید. با این حال هنگامی که می‌خواهید دریافت اقامت دائم کانادا را پی بگیرید لازم است که میزان مشخصی از دارایی‌های نقدی را برای سرمایه گذاری در استان اختصاص دهید. در همین راستا باید بتوانید اثبات کنید که مالک حداقل 200 هزار دلار پول هستید و می‌توانید و می‌خواهید که آن را در کسب و کار خودتان در استان نیوفاندلند و لابرادور سرمایه گذاری کنید. لازم به ذکر است که کسب و کاری که با این سرمایه راه می‌افتد، باید حداقل 33 درصد مالکیتش یا 1 میلیون دلار از سود سرمایه‌گذاری آن به خود شما تعلق داشته‌باشد.

شرط هفتم: کارآفرینی

همانطور که گفته شد هدف دولت استانی نیوفاندلند و لابرادور از این روش مهاجرتی، جذب افرادی است که بتوانند در اقتصاد این استان موثر باشند. موثر بودن در اقتصاد استان، تنها به معنی ایجاد درآمد نیست، بلکه یکی از فاکتورهای تعیین کننده در اقتصاد هر استان، نرخ بیکاری است؛ به این معنا که هرچه این نرخ، عدد پایین‌تری باشد، نشان‌دهنده‌ی رشد اقتصادی بالاتر استان خواهد بود. با داشتن همین تفکر، مقامات استانی، تصمیم به گذاشتن پیش شرط شماره هفت برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور گرفته‌اند. بر اساس این شرط لازم است فردی که کسب و کار خود را راه انداخته و مدیریت آن را بر عهده گرفته است، برای کسب اقامت دائم کانادا، حتما برای یک نفر از ساکنین استان که شهروند کانادا هم هست، کارآفرینی کند.

اخذ اقامت دائم در استان نیوفاندلند و لابرادور
اخذ اقامت دائم در استان نیوفاندلند و لابرادور

شرط هشتم:‌ راه‌اندازی یک کسب و کار به صورت یک نهاد انتفاعی

در واقع فردی که متقاضی اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور است، باید حتما بتواند نشان دهد که کسب و کاری که راه می‌اندازد، یک نهاد انتفاعی است. به علاوه او باید اثبات کند که هدف اولیه‌ی این نهاد انتفاعی، کسب سود از طریق فروش کالا و خدمات است.

شرط نهم: سابقه مالکیت یا مدیریت بر کسب و کار

حتما تا اینجا متوجه شده‌اید که سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور، تنها سرمایه گذاری نیست. به این معنا که برای استفاده از این روش تنها چیزی که از شما خواسته می‌شود، اختصاص میزان مشخصی پول در یکی از بخش‌های اقتصادی استان نیست. بلکه در واقع شما با این روش، باید کسب و کاری راه بیاندازید، و آنچه مورد تاکید است این است که مدیریت این کسب و کار را نیز شخصا بر عهده بگیرید. برای این کار لازم است اثبات کنید که تجربه کافی برای مدیریت یک بیزینس را دارید.

به طور خاص اداره مهاجرت استان نیوفاندلند و لابرادور از شما می‌خواهد که یکی از موارد زیر را اثبات کنید:

 • در طول 5 سال گذشته، حداقل دو سال تجربه مدیریت فعال و مالکیت یک کسب و کار را داشته‌اید؛ به این معنا که حداقل 25 درصد از سهام این بیزینس به شخص شما تعلق داشته‌است.
 • در 10 سال گذشته، حداقل 5 سال به عنوان مدیر ارشد در یک بیزینس فعالیت کرده‌اید.

شرط دهم: تسلط به یکی از زبان‌های رسمی کانادا

همان طور که می‌دانید انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی کانادا هستند. بسیاری از استان‌ها برای پذیرش تقاضای اقامت دائم متقاضیان از طریق سرمایه گذاری استانی، شرط تسلط بر زبان خارجی را مطرح نمی‌کنند، اما برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادرو لازم است که حتما به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. به طور دقیق‌تر باید در یکی از این دو زبان رسمی کانادا بتوانید نمره 5 را در CLB کسب کنید. لازم به توضیح است که آزمون‌های: CELPIP جنرال تست، IELTS و جنرال ترینینگ تست برای زبان انگلیسی و TEF‌ برای زبان فرانسه، مورد قبول هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین سنجش سطح خود در یکی از این دو زبان می‌توانید به لینک CLB مراجعه کنید.

شرط یازدهم: تکمیل EOI به صورت آنلاین

برای اینکه بتوانید این شرط را احراز کنید لازم است که پیش از همه بدانید EOI چیست و چه جایگاهی در پذیرش تقاضای اقامت دائم کانادا دارد. EOI در واقع مخفف Expression of Interest به معنای بیان یا اظهار علاقه‌مندی است. از طریق پر کردن فرم آنلاین EOI شما در واقع علاقه‌مندی خود را به سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادوار ابراز می‌کنید. پر کردن این فرم در واقع مرحله اول برای ورود به این برنامه مهاجرتی است.

تمام فرم‌های اظهار علاقه‌مندی توسط OIM یا اداره مهاجرت و چندفرهنگی بررسی و امتیازبندی می‌شوند. کسانی که بتوانند بالاترین امتیازات را دریافت کنند، برای گرفتن دعوت‌نامه دعوت می‌شوند. در واقع در صورتی که از اداره مذکور، دعوت‌نامه دریافت کنید، به این معنی است که می‌توانید مراحل دیگر این برنامه مهاجرتی را پی بگیرید. در غیر این صورت لازم است صبر کنید و در دوره بعدی مجددا درخواست خود را ارسال کنید. برای اینکه بتوانید در پر کردن فرم EOI خود موفق باشید، توجه به نکات زیر می‌تواند به شما کمک کند.

مراحل و موارد لازم برای پر کردن فرم EOI‌

 • قبل از اقدام به پر کردن فرم، از اینکه شرایط لازم برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور را دارید، مطمئن شوید.
 • در صورت داشتن شرایط، از طریق جداول امتیاز بندی در لینک https://www.gov.nl.ca/immigration/files/International-Entrepreneur.pdf، وضعیت خود را به طور تقریبی بررسی کنید.
 • فرم EOI‌ را در آدرس nlimmigration.ca پر کنید.
 • نمره‌ی شما توسط سیستم بر اساس اطلاعاتی که در فرم وارد کرده‌اید، مشخص می‌شود. سپس فرم شما به همراه فرم‌های دیگر برای انتخاب احتمالی وارد بانک EOI می‌شود.
 • قبل از پاسخ دادن به سوالات، آنها را خوب مطالعه کنید تا دقیقا متوجه شوید که از شما چه می‌خواهند.
 • اگر EOI شما انتخاب شود، این فرم قسمتی از تقاضای رسمی شما خواهد بود. بنابراین باید از به‌روز بودن آن طمینان حاصل کنید. تمام پاسخ‌های شما باید درست و دقیق و کامل باشد. در غیر این صورت، ممکن است فرم شما برای ارسال دعوت‌نامه بررسی نشود. اگر اداره مهاجرت و چندفرهنگی فرم شما را برای بررسی بیشتر انتخاب نمود، این وظیفه‌ی شما است که هر نوع تغییری در اطلاعات وارد شده در فرم را به آنها خبر دهید.
 • برای پر کردن فرم EOI احتیاج به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.
 • تنها در صورتی که فرم EOI شما مورد پذیرش قرار گیرد، با شما تماس گرفته خواهد شد.
 • هر فرم EOI حداکثر به مدت 12 ماه از تاریخ دریافت، می‌تواند در بانک EOI بماند و در صورتی که در طی این مدت انتخاب نشود، از بانک خارج می‌شود. اما شما این شانس را دارید که یک بار دیگر یک EOI جدید برای خود پر کنید.
 • در صورتی که بعد از پر کردن فرم EOI مواردی برایتان پیش آمد که می‌توانست به امتیاز شما بیافزاید و شانس انتخاب شما را بالا ببرد، نمی‌توانید فرم قبلی خود را ویرایش کنید. باید یک فرم جدید پر کنید و موارد جدید را به آن بیافزایید.

شرط دوازدهم:‌ دریافت ITA

ITA یا Invitation to Apply در واقع دعوت‌نامه‌ای است که شما از اداره مهاجرت و چند فرهنگی دریافت می‌کنید. همان طور که در قسمت قبل توضیح داده‌شد، دریافت این دعوت‌نامه به معنای این است که شما می‌توانید فرم تقاضای خود برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور را پر کرده و ارسال نمایید.

شرط سیزدهم: سفر تجاری

تمام کسانی که متقاضی اخذ اقامت دائم کانادا از روش مذکور هستند، لازم است که یک سفر تجاری به این استان ترتیب دهند. این سفر تجاری حتما باید قبل از ارائه‌ی درخواست به اداره مهاجرت و چند فرهنگی، صورت گیرد.

اولویت برای سرمایه گذاری در استان نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیانی که قصد داشته‌باشند از پیشرفت‌های اقتصاد بومی حمایت کنند و یا بر روی صنایعی سرمایه گذاری کنند که بسیار مورد تقاضا است ( مانند کشاورزی، آبزی‌پروری، فن‌آوری، منابع طبیعی) مورد ملاحظه خاص قرار می‌گیرند و درخواستشان با ارجحیت موردبررسی قرار می‌گیرد.

1 نظر
 1. leaflet printing می گوید

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites
  really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back later on.
  All the best

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.