فرودگاه‌های ایران، امن‌تر از فرودگاه‌های اروپا

فرودگاه‌های ایران، امن‌تر از فرودگاه‌های اروپا

یکی از حوزه‌هایی که به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفت، صنعت حمل و نقل هوایی بود. از یک سو به دلیل محدودیت‌های اِعمال شده توسط خود دولت‌ها، امکان مسافرت به هواپیما در سه ماه گذشته بسیار کاهش یافت، و از سوی دیگر، به دلیل ترس از شیوع کرونا در میان مسافران، خود مسافران نیز رغبتی به استفاده از هواپیما از خود نشان ندادند.

اکنون کشورها با کاهش محدودیت‌های پروازی، سعی دارند جلوی ضررهای بیشتر را بگیرند و اقتصاد این صنعت را سرپا نگه دارند. برای این منظور، باید ابتدا به مسافران اطمینان داده شود که فرودگاه‌ها و هواپیماها، تا حد امکان، نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کنند. یکی از ارگان‌های مسئول نظارت بر این مساله، آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپاست.

اقدامات ایمنی و بهداشتی در مبارزه با کرونا در فرودگاه‌ها
اقدامات ایمنی و بهداشتی در مبارزه با کرونا در فرودگاه‌ها

دیروز وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در وب‌سایت خبری خود به نقل از آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا نوشت که از نظر اقدامات ایمنی و بهداشتی در مبارزه با کرونا، فرودگاه‌های ایران امن، و حتا امن‌تر از فرودگاه‌های اروپا هستند.

این گفته، بر مبنای فهرستی بیان می‌شود که آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا از فرودگاه‌های کشورهای مختلف جهان و اقدامات آن‌ها در مبارزه با کرونا و از جمله در ضدعفونی کردن هواپیماها منتشر کرده است.

طبق گفته‌ی آژانس ایمنی، فهرست مذکور «صرفاً با هدف اطمینان از تمهیدات و اقدامات لازم برای حفاظت از مسافران و خدمه‌ی پرواز» در ایام شیوع کرونا تهیه شده و بیشتر، هدفش ارائه‌ی هشدارها و توصیه‌های لازم در جهت رعایت محدودیت‌ها و رعایت اصول بهداشتی است.

در فهرست مذکور که هر روز با هماهنگی کشورهای عضو و بر اساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل بیماری‌های اروپا آپدیت می‌شود، «تمام» فرودگاه‌های ایران و افغانستان از نظر اقدامات ضدکرونا، «امن» معرفی شده‌اند.

معیارهای تشخیص امن بودن فرودگاه‌ها
معیارهای تشخیص امن بودن فرودگاه‌ها

معیارهای تشخیص امن بودن فرودگاه‌ها عبارت‌اند از: آمار موارد ابتلا به کرونا در کشور میزبان، آمار موارد بهبودیافته، آمار روزانه ابتلا، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا، و نقشه‌ی پراکندگی ویروس در منطقه.

طبق فهرست منتشره از طرف آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا، فرودگاه‌های کشورهای مهمی چون انگلستان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا، روسیه و برزیل در میان فرودگاه‌های امن مشاهده نمی‌شود.

شایان ذکر است در این فهرست، هیچ یک از فرودگاه‌های کشور چین که مبدا ویروس کرونا بوده است مورد بررسی قرار نگرفته‌اند.

منبع: وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

وکیل مهاجرتی رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *