نتایج لاتاری برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اعلام شد

نتایج لاتاری برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اعلام شد

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا اعلام کرد که پروسه صدور 30 هزار دعوت نامه برای اسپانسرهای پی جی پی برای لاتاری سال 2021 را به اتمام رسانده است.

این لاتاری در روزهای بین 23 سپتامبر تا 4 اکتبر برگزار شده بود.

لاتاری برنامه مهاجرتی پی جی پی در سال جاری با در نظر گرفتن مسائل بزرگترین لاتاری پی جی پی بود که تا کنون برگزار شده است.

قبل از شیوع ویروس کورونا وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا برنامه ریزی کرده بود که برای 20 هزار مهاجر در سال 2020 و برای 20 هزار مهاجر دیگر در سال 2021 از طریق این برنامه دعوت نامه صادر کند.

اما شرایط ناشی از پاندمی باعث شد که در سال گذشته تنها 10 هزار نفر بتوانند دعوت نامه مربوط به این برنامه را دریافت کنند.

بنابراین اداره مذکور در سال جاری برای 30 هزار داوطلبی که واجد شرایط برنامه مهاجرتی پی جی پی بودند دعوت نامه صادر کرد.

در لاتاری اخیر تنها افرادی شرکت داده شدند که فرم ابراز علاقه مندی به اسپانسر را در وبسایت اداره مهاجرت در اکتبر و ونوامبر 2020 تکمیل کرده بودند.

افرادی که دعوت نامه پی جی پی در سال 2021 را دریافت کرده اند تنها 60 روز از زمان دریافت دعوت نامه برای ثبت تقاضانامه خود فرصت دارند.

برنامه مهاجرتی پی جی پی

برنامه مهاجرتی پی جی پی (PGP ) که برنامه ای مهاجرتی مخصوص والدین و پدربزرگ مادر بزرگ‌ها است، یکی از برنامه ای پرطرفدار مهاجرت به کانادا است که برای اعطای اقامت دائم کانادا به والدین و پدر و مادرها طراحی شده است.

در این برنامه مهاجرتی افرادی که دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا هستند می‌توانند در صورت داشتن شرایط، علاقه خود را به حمایت مالی از هریک از والدین یا پدر بزرگ و یا مادر بزرگ خود اعلام نمایند.

این افراد بعد از در نظر گرفتن شرایط در یک لاتاری (قرعه کشی) شرکت داده می شوند و کسانی که در این لاتاری برنده شوند برای ارائه تقاضای اقامت دائم در کانادا دعوت نامه دریافت می‌کنند.

حتما بخوانید:  رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی اتاوا از طریق پلتفرم دیجیتال

والدین یا پدر بزرگ و یا مادر بزرگ‌هایی که بعد از دریافت دعوت نامه با تقاضایشان موافقت شوند می‌توانند اقامت دائم کانادا را به دست آورند و بعد از مهاجرت به کانادا از مزایای آن مانند دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی جهانی استفاده کنند.

آنها همچنین مانند دیگر مقیمان دائم کانادا این امکان را خواهند داشت که بعد از چند سال و در صورت احراز شرایط لازم، شهروند کانادا شوند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *