حضور در مکان‌های عمومی تنها با گذرنامه سبز ایتالیا

حضور در مکان‌های عمومی تنها با گذرنامه سبز ایتالیا

بر اساس اعلان رسمی دولت ایتالیا ارائه گواهی دیجیتال کووید-19 با کد QR در تمامی مکان‌های عمومی ایتالیا از روز جمعه اجباری خواهد شد.

“گذرنامه سبز” یا Green Pass در کشور ایتالیا برای ورود به تمامی فضاهای بسته مانند رستوران‌ها، سالن‌های ورزشی سینماها و سالن‌های تئاتر اجباری خواهد بود.

همچنین سفرهای با فاصله زیاد نیز تنها با نشان دادن مدارکی دال بر واکسیناسیون کامل و یا نتیجه تست منفی کورونا ممکن خواهد بود.

افرادی که از قوانین مذکور تخطی کنند ملزم به پرداخت جریمه‌های نقدی سنگین 400 تا 100 یورو خواهند شد.

تنها آن دسته از دانش آموزان و معلم‌ها و اساتید ایتالیایی که دارای “گذرنامه سبز” هستند می‌توانند در مدارس و دانشگاه‌ها حاضر شوند.

گواهی مذکور به دو فرم دیجیتال و کاغذی موجود می‌باشند و افراد می‌توانند بسته به شرایط خود هر یک از دو فرم را دریافت نموده و همراه داشته باشند.

روبرتو اسپرانازا وزیر سلامت ایتالیا در همین رابطه گفته است: « ما متعهد هستیم که برای بازگشایی امن مدارس و برگزاری حضوری کلاس‌ها در ماه سپتامبر تمام تلاش خود را انجام دهیم. با وضع قانون جدید “گذرنامه سبز” اجباری را به عنوان شرط لازمی برای دسترسی تمامی کارمندان به مدرسه در نظر گرفته‌ایم.»

بر اساس این قانون آن دسته از کارمندان مدارس که به مدت پنج روز از نشان دادن “گذرنامه سبز” امتناع کنند از کار تعلیق می‌شوند و حقوقشان توقیف خواهد شد.

ارائه اجباری گذرنامه سلامت در چندین کشور اتحادیه اروپا

پیش از این، چندین کشور دیگر اتحادیه اروپا قوانین مشابهی برای ارائه گواهی وضعیت سلامت برای شهروندان خود وضع نموده بودند و اکنون ایتالیا نیز به جمع آنها پیوسته است.

به عنوان مثال فرانسه پیش از این یک گذرنامه سلامتی مشابه را معرفی کرده بود که از روز دوشنبه اجبار استفاده از آن را به رستوران‌ها، بارها، هواپیما و قطار نیز گسترش داد.

همچنین اتریش، قبرس و دانمارک نیز در میان دیگر کشورهای اتحادیه اروپا قراردارند که اجرای طرح‌های مشابهی را استارت زده‌اند.

حتما بخوانید:  دعوت ساسکاچوان از 452 متقاضی در دراو جدید

منبع خبر: euronews

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *