طرح جدید نامزدی استانیِ ساسکاچوان پذیرش نیروی کار برای 200 شغل

طرح جدید نامزدی استانیِ ساسکاچوان: پذیرش نیروی کار برای 200 شغل

تصمیم جدید دولت ساسکاچوان برای گشودن درهای استان خود به روی متخصصان گروه‌های «مشاغل مورد نیاز» و «اکسپرس انتری» تحول تازه‌ و مهمی است که در طرح نامزدی استانی ساسکاچوان (SINP) اتفاق افتاده است. در این تحول، 200 شغل جدید به فهرست مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان اضافه شده است.

متقاضیان در هیچ یک از دو گروه «مشاغل مورد نیاز» و «اکسپرس انتری» ساسکاچوان، نیاز به پیشنهاد شغلی از جانب کارفرما یا سابقه کار در کانادا ندارند و در واقع، این دو شرط مهم (که همیشه مانعی بزرگ برای بسیاری از متقاضیان است) از شرایط درخواست اقامت دائم ساسکاچوان حذف شده است. البته متقاضیان باید شرایط دیگری داشته باشند که مثلاً یکی از آن‌ها، داشتن حداقل یک سال سابقه‌ی کار در کشور خود است.

هفته گذشته، طرح جدید نامزدی استانی فهرست جدید مشاغل مورد نیاز استان را منتشر کرد. مهم‌ترین و بارزترین اتفاقی که در این فهرست مشاهده می‌شود این است که تعداد «مشاغل مورد نیاز» از 19 موردی که در فهرست قبلی وجود داشت به 218 مورد افزایش یافته است و در واقع، راه مهاجرت به ساسکاچوان را برای متقاضیان بسیار فراوانی باز کرده است.

مشاغل و حرفه‌هایی که اکنون در این فهرست جدید جای گرفته‌اند، طیف بسیار گسترده‌ای را در بر می‌گیرند و گروه‌های مختلفی چون فنی، حرفه‌ای، تجاری و صنعتی را شامل می‌شوند. به عنوان یک مثال کوچک از این فهرست می‌توان به حرفه‌های زیرمجموعه‌ی فناوری اطلاعات (آی‌تی) اشاره کرد که مشاغل زیر را در بر دارد:

  • تحلیل‌گر سیستم‌های اطلاعاتی
  • تحلیل‌گر پایگاه داده‌ها و مدیر داده‌ها
  • تکنیسین شبکه‌های کامپیوتری
  • تکنیسین آزمایش سیستم‌های اطلاعاتی
  • مهندس و طراح نرم‌افزار
  • برنامه‌نویس کامپیوتر و توسعه‌دهنده‌ی شبکه‌های تعاملی
  • توسعه‌دهنده و طراح وب

مدیر اجرایی طرح نامزدی استانی ساسکاچوان، خانم آن مک‌روی، در مصاحبه‌ای اختصاصی با سی‌آی‌سی نیوز گفته است که تغییرات جدید در فهرست مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان، تحولی بزرگ برای متقاضیان به مهاجرت خواهد بود و البته برای بازار کار استان ساسکاچوان نیز تحول بزرگی به حساب می‌آید.

خانم مک‌روی معتقد است که این رویکرد جدید، به استان ساسکاچوان کمک خواهد کرد تا بتواند نیروهای ماهر و مورد نیاز را بهتر جذب کند.

در حال حاضر، تنها راه برای کسب اطلاع دقیق از تمام مشاغلی که در فهرست «مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان» قرار دارند، این است که متقاضیان، «فرم اظهارعلاقه» (EOI=Expression of Interest) را به صورت آن‌لاین در وب‌سایت طرح نامزدی استانی ساسکاچوان پر کنند، که در بخشی از این فرم، یک منو در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که شغل خود را از میان مشاغل مورد نیاز، انتخاب نماید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *