چهره سیاه جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا همچنان عذرخواهی می‌کند!

چهره سیاه جاستین ترودو: نخست‌وزیر کانادا همچنان عذرخواهی می‌کند!

جاستین ترودو، نخست‌وزیر 47 ساله‌ی کانادا، برای چندمین بار بابت رفتار نژادپرستانه‌اش عذرخواهی کرد. به گزارش شبکه‌ی تلویزیونی ‌ای‌پی‌تی‌ان، در حالی که زمان چندانی تا انتخابات نخست‌وزیری کانادا باقی نمانده و ترودو می‌کوشد برای بار دوم به کرسی نخست‌وزیری کانادا برسد، کاهش شدید محبوبت ترودو سبب شده برای چندمین بار از مردم کانادا عذرخواهی کند.

ماجرا از آن‌جا آغاز شد که عکسی از ترودو منتشر شد که وی را با چهره‌ای سیاه‌شده نشان می‌داد. این عکس اگرچه در یک مهمانی عربی در سال 2001 گرفته شده بود و اکنون بیش از هجده سال از آن مهمانی می‌گذرد، ولی انتشار عکس در زمان تصدی نخست‌وزیری ترودو، از نظر بسیاری از مردم کانادا رفتاری نژادپرستانه تلقی شد و محبوبیت او را یک‌شبه از بالای شصت درصد به زیر سی درصد کشاند.

چهره سیاه جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا همچنان عذرخواهی می‌کند!
چهره سیاه جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا همچنان عذرخواهی می‌کند!

جاستین ترودو در تازه‌ترین اقدام خود برای کسب محبوبیتِ از دست‌رفته، ضمن این‌که از مردم کانادا خواست او را به‌خاطر اقدام نژادپرستانه‌اش ببخشند گفت که «شخصاً به این نتیجه رسیدم که بسیاری از شهروندان کانادا من را دوست خود می‌دانستند و حالا با دیدن آن عکس، احساس می‌کنند به آن‌ها خیانت کرده‌ام. عمیقاً بابت این اتفاق متاسفم و عمیقاً عذرخواهی می‌کنم».

نخست وزیر کانادا در ادامه، با تاکید بر اهمیت مقابله با نژادپرستی در کانادا گفت «روی سخن من به‌طور خاص با کانادایی‌هایی است که هر روز در این کشور با تبعیض نژادی مواجه می‌شوند؛ شهروندانی که هر روز به‌خاطر مسایل نژادپرستانه از متن جامعه به حاشیه رانده می‌شوند؛ و حالا احساس می‌کنند من ضربه‌ای به آن‌ها وارد کرده‌ام؛ کسانی که من را دوست و شریک خود می‌دانستند اما به خاطر اقدام وحشتناکی که من سال‌ها پیش انجام دادم، احساس می‌کنند به آن‌ها خیانت کرده‌ام؛ از همه آن‌ها عذرخواهی می‌کنم. کارهای زیادی برای مقابله با نژادپرستی باید انجام دهیم».

ترودو که برای سالگرد قربانیان سال گذشته‌ی تورنتو به منطقه‌ی گریک تاون در این شهر رفته بود، با شهروندان این منطقه دیدار کرد و عکس یادگاری گرفت. یک سال پیش، مردی مسلح در منطقه‌ی گریک تاون تورنتو، به روی عابران و رهگذران آتش گشود و دو نفر را کشت و 13 نفر (از جمله یک دختربچه) را زخمی کرد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *