این روزها یکی از خبرهای داغ کانادا، انتخابات پیش رو و کمپین‌های انتخاباتی احزاب آن است.

در این میان یکی از مواردی که مهاجرین را به دنبال کردن این مبارزات انتخاباتی ترغیب می‌کند، اطلاع از موضع‌گیری‌ها و برنامه‌های کاندیداها در قبال مساله مهاجرت به کانادا است.

خبر خوب برای مهاجران این است که کمپین‌های انتخاباتیِ 2021 تمامیِ احزاب عمده کانادا نشان از قصد آنها برای حمایت از مهاجرین دارد.

حتی با اینکه برگزاری این کمپین‌ها با بحران فزاینده در افغانستان طلاقی کرده است، و در حالی که بسیاری از کشورهای دیگر مهاجرین را باز می‌گردانند، کانادا متعهد شده است که پذیرای آنها باشد.

سوال عمده در مورد مهاجرت به کانادا این نیست که آیا باید مهاجرین را در این کشور پذیرفت یا خیر، بلکه پرسش این است که چطور می‌توان به بهترین شکل پذیرای آنها بود.

با این همه هنوز هم برخی مسائل و مشکلات حل نشده در سیستم مهاجرتی کانادا وجود دارند که احزاب مختلف در مبارزات انتخاباتی خود سعی کرده‌اند اشاره‌ای به آنها و همچنین راه حل‌های پیشنهادی خود برای رفع آنها بپردازند.

در میان احزاب عمده کانادا، سه حزب محافظه کار، و نیودمکرات پلتفرم انتخاباتی برای مهاجرت ارائه داده اند و در این پلتفرم سعی کرده‌اند به تبیین برنامه‌ها و نقطه نظرات خود در این مورد بپردازند.

مواضع حزب لیبرال کانادا در قبال مساله مهاجرت

جاستین ترودو قول داده است که در صورت انتخاب مجدد 20 هزار مهاجر افغان را اسکان دهد.

این برای بار اول نیست که ترودو در کمپین انتخاباتی خود وعده پذیرش تعداد بالایی از مهاجرین به کانادا را می‌دهد.

او همچین وعده داده است که وضعیت مسکن را برای افرادی که برای اولین بار قصد خرید خانه را دارند – مانند تازه واردان به کانادا – تسهیل کند.

عملکرد حزب لیبرال کانادا در قبال مساله مهاجرت

حزب لیبرال کانادا که به رهبری جاستین ترودو، نخست وزیر وقت کانادا اداره می‌شود، هنوز پلترفم انتخاباتی خود برای مهاجرت را منتشر نکرده است.

حتما بخوانید:  برنامه بازگشایی مشاغل در اونتاریو اعلام شد

این حزب به تدریج جزئیات پلتفرم خود را منتشر می‌کند اما قبل از انتشار این پلتفرم می‌توان با بررسی عملکرد آن در چهار سال گذشته، پی به اهداف مهاجرتی این حزب برد.

اگر نگاهی به عملکرد این کشور در دوره پاندمی بیاندازیم متوجه اهمیتی که حزب لیبرال کانادا برای مساله مهاجرت قائل است خواهیم شد.

حزب لیبرال کانادا در دوره شیوع پاندمی کورونا پذیرش بیش از 400 هزار مهاجر در سه سال آینده را در چشم انداز خود قرار داد.

لیبرال‌ها از سال 2015 که بر سر کار آمده‌اند توانسته‌اند اهداف مهاجرتی سالانه را ارتقا دهند.

آنها چند برنامه جدید را برای مهاجرت به کانادا بنیان گذاری کردند که به طور کیفی و کمی باعث ارتقای مهاجرت به کانادا شد.

برنامه‌های ابتکاری حزب لیبرال برای مهاجرت

یکی از برنامه‌های ابتکاری مهاجرتی حزب لیبرال سطوح مهاجرتی چندساله بود که به سهامداران اجازه می‌داد برای پذیرش تعداد بیشتری از مهاجرین، خود را مهیا کنند.

دیگر برنامه ابتکاری مهاجرتی لبیبرال‌ها برنامه استعداد جهانی بود؛ که یک برنامه مجوز کار سریع برای متخصصین حوزه‌های تکنولوژی است اشاره کرد.

از دیگر برنامه‌هایی که لیبرال‌ها برای مهاجرت به کانادا اضافه کردند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برنامه مهاجرتی آزمایشی اََگری فود؛ که مخصوص نیروی کار در صنایع غذاییِ کشاورزی است

برنامه مهاجرتی آزمایشی بومی و شمالی؛ که به شهرداری ها اجازه می‌دهد مهاجرین را نامزد کنند

برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانتیک؛ برنامه‌ای که به کارفرمایان کانادای آتلانتیک کمک می‌کند تا استعدادهای خارجی را جذب کنند.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *