لیندال ساکس سفیر جدید استرالیا در ایران شد

لیندال ساکس سفیر جدید استرالیا در ایران شد

دیپلمات باتجربه‌ی استرالیایی، سفیر جدید این کشور در ایران شد.
وزارت خارجه استرالیا اعلام کرد سفیر خود در تهران را تغییر می‌دهد. سفیر کنونی این کشور در تهران، یان بیگز بود که طبق اطلاعیه دفتر ماریس پین، وزیر خارجه استرالیا، به‌زودی خانم لیندال ساکس جایگزین وی خواهد شد. خانم ساکس دیپلماتی باسابقه است و از جمله سوابق وی می‌توان به مسئولیت سفارت استرالیا در کشورهای دیگری چون لبنان (2009 – 2006) و عراق (2015 – 2011) اشاره کرد.
وزیر خارجه استرالیا در اطلاعیه‌ای که به همین مناسبت صادر کرده، آورده است که در پنجاهمین سالگرد روابط دوجانبه‌ی ایران و استرالیا، که به‌رغم همه‌ی افت‌و خیرها اکنون به بلوغ و ثبات رسیده، خانم لیندال ساکس می‌تواند نقش مهمی در تثبیت این روابط ایفا نماید. به‌ گفته‌ی وزیر خارجه استرالیا، در روابط دو کشور پیشرفت‌های فراوانی حاصل شده است و استرالیا و ایران در زمینه‌های مختلفی به دستاوردهای خوبی رسیده‌اند که از جمله‌ی این دستاوردها می‌توان به به بازگشایی کمیسیون تجاری استرالیا در تهران (سال ۲۰۱۶)، مذاکرات دوجانبه‌ی حقوق بشری، رایزنی در مورد مبارزه با داعش، و امضای تفاهمنامه کنسولی دوجانبه (سال ۲۰۱۷) اشاره کرد.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *