هزینه های زندگی در انگلستان

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

هزینه های زندگی در انگلستان یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که قصد دارند به این کشور به طور دائم یا موقت مهاجرت کنند. همان طور که می دانید راه های بسیاری برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد. راه هایی از قبیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان ، مهاجرت به انگلستان از طریق کار، مهاجرت ار طریق سرمایه گذاری و سایر راه ها که هر کدام علاوه بر شرایط عمومی زندگی، هزیه هایی را به همراه دارند.

ما در این بخش به بررسی هزینه های لازم برای زندگی در این کشور خواهیم پرداخت. اگر جز آن دسته از افراد هستید که به هر دلیل قصد مهاجرت موقت یا دائم به انگلستان را دارید، این مقاله می تواند راهنمای مناسب و جامعی برای شما باشد. برای آشنایی با هزینه های زندگی در کشور انگلستان با توجه به نیازهای پایه ای همچون مسکن، مواد غذایی و نوع درآمد همراه ما باشید.

کلیاتی در رابطه با هزینه های زندگی در انگلستان

انگلستان کشوری است که بیشتر از 48 میلیون نفر جمعیت دارد و به عنوان بی نظیرترین منطقه در بین کشورهای اروپایی شناخته شده است. وجود آب های طبیعی در دور تا دور جزیره بزرگ بریتانیا، چهار کشور اسکاتلند، ایرلند شمالی، ولز و انگلستان را بسیار منحصر به فرد کرده است.

انگلستان با پایتخت لندن و با زبان انگلیسی به عنوان پرکاربردترین زبان جهانی، بسیار شناخته شده است. به همین سبب تفاوت شرایط و هزینه ها در این کشور بسیار طبیعی خواهد بود.

وقتی صحبت از هزینه های زندگی در یک کشور می شود، شناخت واحد پولی آن کشور نیز اهمیت ویژه ای می یابد. واحد پول رسمی کشور انگلستان پوند نام دارد که در سالیان متمادی بسیار از ارزهای جهان را نسبت به خود وابسته کرده است. عواملی همچون واحد پولی، نظام آموزشی متفاوت و شرایط کاری پردرآمد، باعث شده است انگلستان جایگاه مناسبی در میان کشورهای اروپایی پیدا کند.

در ادامه با در نظر داشتن سیستم پولی، آموزشی و کاری انگلستان به تحلیل هزینه های زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.

هزینه های زندگی در انگلستان در صورت مهاجرت تحصیلی

برای کسی که قصد دارد یک مهاجرت موقت برای تحصیل به کشور انگلستان داشته باشد، دانستن شرایط تحصیلی و هزینه های حاکم بر آن بسیار اهمیت دارد. در حال حاضر بر اساس قوانین اقتصادی – آموزشی، دانشجویان انگلیسی و اتحادیه اروپا که در انگلستان تحصیل می کنند، موظف به پرداخت شهریه هستند. این مقدار حدودا برابر با 9.250 پوند است که به نسبت دلار برابر با 13.050 دلار در سال محاسبه شده است.

دانشجویان بین المللی در دوره کارشناسی با مبالغ متفاوتی طرف هستند که از 10.000 پوند برابر با 1.430 دلار تا 38.000 پوند برابر با 53.700 دلار متغیر است. برای دانشجویان رشته پزشکی، مبالغ بیشتری نیز در نظر گرفته شده است.

به طور کلی هزینه های شهریه دانشگاه های انگلستان در تمامی سطوح اعم از رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی هزینه های کمتری را شامل می شود. در واقع بیشترین هزینه ها مرتبط به دوره های بالینی و آزمایشگاهی در دانشگاه های انگلستان است.

باید در نظر داشت که شهریه ها به همراه هزینه های زندگی در انگلستان به صورت میانگین مبلغی برابر با 12.200 پوند الی 16.950 پوند در سال خواهند بود. بنابراین با توجه به این هزینه های سالانه، می توان تحصیل در انگلستان را بدون هیچ هزینه اضافی، امکان پذیر تلقی کرد. علاوه بر آن چه گفته شد باید توجه کنید که هزینه های ذکر شده فقط یک میانگین کلی هستند و بدون شک این هزینه ها در شهری مانند لندن بیشتر خواهد بود.

حتما بخوانید:  مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در سال 2021

کاهش هزینه های زندگی در انگلستان در صورت مهاجرت تحصیلی

شاید وقتی یک نگاه کلی به هزینه های گفته شده در بخش تحصیلی بیندازید، دلهره یا ترسی برای شما ایجاد شود. باید بدانید که اکثر دانشگاه های انگلستان دارای برنامه های کوتاه تحصیلی هستند. این موضوع در مقایسه با اکثر کشورها کاملا مشهود است.

صرف مدت زمان سه سال به جای چهار سال در دوره کارشناسی و صرف یک سال زمان به جای دو سال برای دوره کارشناسی ارشد از نمونه های برنامه های کوتاه تحصیلی انگلستان محسوب می شود. با این تفاسیر فرد متقاضی با بهره گیری از مشاوره یک وکیل مهاجرت و انجام یک برنامه ریزی درست، می تواند بودجه سالیانه تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور را مدیریت کند.

هزینه های زندگی در انگلستان با توجه قیمت مسکن

شرایط فعلی مهاجرت به انگلستان به منظور تحصیل و سایر روش های مهاجرتی به گونه ای است که فرد مهاجر را در ابتدا موظف به صرف زمان یک ماه زندگی در انگلستان می کند. برای شروع اقامت لازم است مبلغی برابر با 1.015 پوند معادل 1.435 دلار در حساب متقاضی موجود باشد. این رقم می تواند با توجه به شرایط سالانه و حتی شرایط روز، متغیر در نظر گرفته شود. کسی که قصد اقامت در شهر لندن را دارد، باید به مبالغ بیشتری در حساب خود فکر کند.

شرایط عمومی مسکن برای دانشجویان مهاجر

یکی از راه های کاهش هزینه های مسکن در انگلستان استفاده از تخفیف های دانشجویی است که هزینه ها را تا سرحد بسیار مقرون به صرفه ای کاهش می دهد. به طور مثال یک دانشجوی مقیم لندن می تواند از کارت های 30 درصد تخفیف اتوبوس و ترامواها بهره ببرد.

در برخی موارد با دانشجویانی مواجه هستیم که در سال های اولیه تحصیل، تالارهای دانشگاه را برای اقامت می پذیرند. این یک راهکار مناسب قبل از هر گونه اجاره اتاق خصوصی برای برخی از دانشجوها محسوب می شود. در بعضی از مراکز آموزشی در کنار تالارها به دانشجویان پیشنهاد حضور در سالن پذیرایی به همراه هزینه های غذا نیز داده می شود.

هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان از نظر مکان زندگی

در انگلستان هزینه های اقامت در هر مکان بسته به شرایط می تواند متفاوت باشد. این شرایط به صورتحساب های کلی، قبض های خدماتی و اینترنت مرتبط است. با توجه به این که قصد دارید در کدام نقطه از انگلستان زندگی کنید، با محیط و مکان هایی چون آپارتمان یا اتاق خصوصی مواجه خواهید شد.

به طور معمول هزینه های زندگی در انگلستان برای هر فرد از 250 تا 700 پوند متغیر است. در شهرهای بزرگ مانند لندن و منچستر در مقایسه با سایر نقاط، بدون شک باید مبالغ بیشتری را برای هزینه های زندگی در نظر بگیرید.

حتما بخوانید:  مهاجرت به انگلستان از طریق ثبت شرکت در سال 2021

با توجه با مصرف مواد غذایی، لباس و سایر نیازهای اساسی در انگلستان، به طور عمده از لحاظ مکانی با مبالغ زیر طرف هستید:

 • اتاق در یک آپارتمان مشترک اجاره ای برابر با 300 پوند به بالا
 • اجاره سوئیت برابر با 570 الی 1330 پوند
 • آپارتمان تک خوابه برابر با 700 الی 1750 پوند
 • آپارتمان دو خوابه برابر با 880 الی 2600 پوند
 • آپارتمان سه خوابه برابر با 1000 الی 4200 پوند

هزینه های زندگی در انگلستان با توجه به اقلام و مواد غذایی

متوسط هزینه های غذا در لندن با توجه به هزینه های گران قیمت این شهر به شرح زیر است:

 • متوسط قیمت خرید ساندویچ برابر با 1.50 الی 4.00 پوند
 • متوسط قیمت خرید از بوفه های هندی و چینی برابر با 5.00 الی 7.00 پوند
 • متوسط قیمت شام و نوشیدنی در رستوران چینی و هندی برابر با 8.00 الی 25.00 پوند

باید در نظر داشته باشید که مبالغ مذکور با توجه به انواع غذا از لحاظ سنتی، چینی، فرانسوی و هندی میانگین گیری شده است. این مبالغ می تواند بسیار متفاوت تر باشد. زیرا انگلستان از لحاظ هزینه های غذایی در بین کشورهای اروپایی بسیار پر هزینه و گران قیمت محسوب می شود.

البته برای کسانی که ممکن است هزینه های زندگی در انگلستان با توجه به گرانی غذا دشوار باشد، امکان خرید از مارکت هایی که معروف نیستند، از هزینه هایشان کم می کند.

همچنین برای کاهش هزینه می توان مواد اولیه برای تهیه غذای مورد نیاز را خریداری کرد. بر این اساس با قیمت های زیر از نظر اقلام موجود در سوپر مارکت مواجه هستید:

 • قرص نان تقریبا 0.75 پوند
 • یک کیلو برنج تقریبا 1.20 پوند
 • 500 گرم ماکارونی تقریبا .90 پوند
 • یک بسته سوسیس تقریبا 1.00 پوند
 • یک کیلو سیب تقریبا 1.40 پوند
 • 500 گرم گوشت گاو تقریبا 1.50 پوند
 • 6 عدد تخم مرغ تقریبا 1.20 پوند
 • یک کیلو سیب زمینی تقریبا 0.85 پوند
 • 200 گرم پنیر تقریبا 1.80 پوند

هزینه زندگی در انگلستان با توجه به میزان درآمد در این کشور

میزان درآمد سالیانه و ماهیانه از جمله نکاتی است که یک مهاجر باید در نظر داشته باشد.

طبق گزارشات و آمار برآمده از کشور انگلستان میانگین حقوق مشاغل تمام وقت در این کشور برابر با 13.611 پوند و میانگین مشاغل پاره وقت برابر با 12.495 پوند محاسبه شده است.

همچنین گزارشاتی مبنی بر میانگین دریافتی مشاغل پردرآمد وجود دارد که به شرح زیر است:

 • 708 پوند برای مدیران ارشد شاغل در انگلستان
 • 431 پوند برای متصدیان کنترل ترافیک هوایی انگلستان
 • 411 پوند برای مدیران ارشد فروش و بازاریابی
 • 570 پوند برای مهندسین حوزه پرواز و خلبانان
 • 701 برای متخصصین حوزه های حقوقی در انگلستان

همچنین آماری مبنی بر میزان میانگین حقوق شغل های دیگر در انگلستان وجود دارد. هزینه های زندگی در انگلستان با توجه به آمار زیر نیز می تواند برای اکثر مهاجرین مناسب تلقی شود.

 • 720 پوند برای حسابداران ارشد
 • 937 پوند برای مدیران زیر رتبه
 • 350 پوند برای تکنسین های فناوری IT
 • 315 پوند برای پرستاران
 • 841 پوند برای مدیران ساخت و ساز و پروژه ای
 • 153 پوند برای وکلا
 • 161 پوند برای معلمین
حتما بخوانید:  شرایط مهاجرت به انگلستان و راه های اخذ اقامت انگلستان

توجه داشته باشید که مبالغ ذکر شده به دلیل محاسبات میانگین ممکن است کاملا دقیق نباشد و البته که با توجه به برخی شرایط این درآمدها متفاوت نیز خواهد بود.

هزینه های زندگی در انگلستان در شهر های بزرگ این کشور

انگلستان دارای سه شهر بزرگ با نام های لندن، منچستر و بیرمنگام است. این سه شهر از مهم ترین مناطق کشور انگلستان محسوب می شوند.

رشد اساسی انگلستان در آغاز عصر صنعت در قرن 18 صورت گرفت. امروزه این کشور به دلیل داشتن شهرهای بزرگ هم از لحاظ قدرت صنعتی و هم از لحاظ میزان نفوذ و گسترش بسیار شناخته شده است. در واقع انگلستان را باید مرکز تجاری اروپا نامید.

لندن

لندن پایتخت و بزرگ ترین شهر انگلستان است که سالانه میلیون ها توریست را جذب خود می کند. وجود رودخانه تیمز سبب جذاب دو چندان گردشگران به این شهر شده است. این منطقه با مساحتی برابر با 1583 کیلومتر مربع و 8.6 میلیون جمعیت، بدون شک مبالغ زیادی برای زندگی را می طلبد. پیشرو بودن در امر تجارت، بهداشت، سرگرمی، حمل و نقل و رسانه از دلایل گرانی لندن به حساب می آید.

بیرمنگام

دومین شهر پرجمعیت انگلستان با مساحتی برابر با 232 کیلومتر مربع و جمعیتی برابر با 2.8 میلیون نفر، بیرمنگام نام دارد. بیرمنگام را با عنوان شهر هزاران معامله می شناسند. هزینه های زندگی در انگلستان به خصوص در بیرمنگام به دلیل دوم بودن در اقتصاد بریتانیا سبب گرانی این شهر شده است.

منچستر

منچستر 2.7 میلیون نفر جمعیت دارد و سومین شهر شلوغ و مهم انگلستان محسوب می شود. اتصالات بندری و وجود کمره های کوهستانی، این شهر را بسیار متفاوت جلوه داده است. منچستر از لحاظ ورزش، حمل و نقل، معماری، مهندسی، فرهنگ خاص و رسانه پس از لندن و ادینبورگ از شهر های توریست طلب شمرده می شود.

برای بررسی دقیق تر هزینه زندگی در انگلستان چه باید کرد؟

سطح کیفیت و کمیت زندگی در انگلستان به نسبت اکثر کشورهای اروپایی بسیار متفاوت است. در کل از لحاظ هزینه های زندگی در انگلستان باید به کلیت مجموعه ای که انگلستان شامل آن می شود توجه کنید. این کلیت بریتانیا نام دارد که از نظر امنیت، محیط زیست، جایگاه های اجتماعی، تعاملات مدنی، مشاغل و درآمد، حوزه سلامت و بهداشت، سیستم تحصیلات و رفاه و مهارت، رتبه متوسط رو بالا را از آن خود کرده است.

انگلستان از بین افراد بین 15 الی 64 سال دارای 75 درصد اشتغال و از لحاظ درآمد بالا دارای میانگین 68 درصد استخدام است. آیا با چنین آماری، هزینه زندگی در انگلستان می تواند یک فرد پرتلاش را از پای در بیاورد؟

به طور کلی برای کسی که قصد بررسی دقیق تر و همچنین مهاجرت به انگلستان را دارد، بهترین راه مشورت و بهره مندی از ایده های مهاجرتی مشاوران است. موسسه رهپویان مهاجر با در اختیار داشتن وکلای مجرب و زبده کنار شما خواهد بود تا امکان یک برنامه ریزی و بررسی دقیق برای مهاجرت به انگلستان را داشته باشید.

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 8 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *