هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه چگونه است؟

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

هزینه های زندگی در فرانسه کاملا به سبک زندگی شما بستگی دارد. احتمالا شمایی که در حال خواندن این مطلب هستید، قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید. یا اینکه می خواهید در این کشور به تحصیل بپردازید. هر کس که بخواهد به کشوری مهاجرت کند، این سوال برایش پیش می آید که می تواند با میزان درآمدش در آن کشور خوب زندگی کند و از پس تمامی مخارج، بر آید؟ ما در این مقاله از وبسایت رهپویان مهاجر، می خواهیم هزینه های زندگی در کشور فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم.

سوال دیگری که برای خیلی از افرادی که قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند، مطرح می گردد این است که: هزینه های زندگی در فرانسه به چه صورت است ؟ میزان اجاره بها چقدر می باشد؟ استفاده از امکانات تفریحی، چقدر هزینه دارد؟ هزینه ی اینترنت و برق و گاز به چه میزان است؟ و خیلی مخارج دیگر. فرانسه کشور تقریبا پر هزینه ای است. با ما همراه باشید تا جزئیات هزینه های زندگی در فرانسه را برایتان شفاف و روشن بیان کنیم.

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

اینکه هر ماه برای هزینه های زندگی در فرانسه چقدر هزینه می کنید بستگی به سبک زندگی شما و محلی که در آن اقامت دارید، دارد. اگر انسان ولخرجی باشید، باید بیشتر هزینه کنید. و اگر بخواهید در جای لوکس شهر خانه اجاره کنید، طبیعتا باید هزینه ی بیشتری بپردازید.

خرید های روزمره ی خود را بهتر است در کجا انجام دهیم؟

هزینه های خوراکی هفتگی شما به این عامل بستگی دارد که در سوپرمارکت خارج از شهر مانند کارفور خرید می کنید یا در یک بقالی کوچک محلتان. خب طبیعتا خرید از بقالی محل، گران تر می باشد. فروشگاه ها در اکثر شهرهای کوچک، مانند شخصی هستند که ثبات شخصیت ندارند و صرفا به خرید یک مرحله ای اختصاص نیافته اند. اگر یک بسته نان باگت می خواهید، به بولنژری می روید. سیگار را از مضراب خریداری می کنید، گوشت را از بوشری تهیه می کنید و شکلات را از قنادی می خرید. بله. درست است. همه ی کالاها ممکن است در یک فروشگاه، ارزان نباشد و یا قیمت مناسبی نداشته باشد. و یا اصلا برخی از آن ها ممکن است در فروشگاه وجود نداشته باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به مونترال کبک (شرایط و روش‌های 2021)

اگرچه انجام برخی از خریدهای عمده در یک سوپرمارکت هیچ مشکلی ندارد، اما یکی از لذت های بزرگ که افراد آن را در فرانسه، تجربه می کنند، خرید از بازارهای این کشور است. بازارها انتخاب های تازه تری را برای شما ارائه می دهند و اگر بتوانید در ساعت 13 عصر، درست هنگامی که فروشنده ها در حال بستن مغازه ی خود هستند، محصولی را خریداری کنید، می توانید در حین خرید کردن خوب چانه بزنید و به مقدار کمی، هزینه های زندگی در فرانسه را کاهش دهید. معمولا در آخر وقت ها می توانید خوب خرید کنید.  Marché d’Alegre، در منطقه ی 12 شهر پاریس، یکی از ارزان ترین و شلوغ ترین بازارها است و  گوشت، مرغ، پنیر را می توانید از این بازار خریداری نمایید. زیرا کثرت این مواد، در این بازار بیشتر است.

هزینه های اجاره و امکانات رفاهی در فرانسه

اگر قصد دارید که یک واحد آپارتمان را برای زندگی اجاره کنید، باید هزینه ی نگهداری از ساختمان و سایر امکانات را پرداخت کنید. این هزینه های زندگی در فرانسه: شامل هزینه هایی از قبیل: نظافت راه پله، هزینه ی دربان، تعمیر آسانسور، آب و غیره می باشد. هرچقدر محل اقامتتان لوکس تر باشد، هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. این هزینه ها اغلب در تعیین نرخ اجاره به عنوان “هزینه های اضافی” لحاظ می گردد. اگر این گونه نباشد، به عنوان “هزینه” به عنوان یک مورد جداگانه در کنار اجاره بها، لحاظ می شود. متوسط میزان هزینه ​​در شهر پاریس، برای هزینه های نگهداری از ساختمان، ماهانه 25 یورو و (29.75 دلار) برای هر متر مربع در سال است. (2.32 یورو یا [2.76 دلار] برای هر فوت مربع).

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های برق و گاز و اینترنت در فرانسه به چه صورت می باشد؟

هزینه های برق و گاز نیز، به اندازه و متراژ ملک و همچنین میزان آب و هوا بستگی دارد. برای اکثر زوج هایی که در یک خانه روستایی معمولی در خارج از سردترین مناطق آلپ زندگی می کنند، هزینه های گاز و برق احتمالاً در فصل بهار و تابستان، 50 دلار در ماه و در فصل زمستان، ماهیانه حدود 100 دلار می باشد. هزینه های اینترنت برای خرید یک بسته که بتوانید به اندازه ی مطلوبی از آن استفاده کنید: حدود 60 یورو و 68 دلار در ماه می باشد.

حتما بخوانید:  مهاجرت مهندسین کامپیوتر به کانادا: روش‌ها و شرایط (2021)

هزینه های زندگی در فرانسه: نمونه بودجه ای را که باید ماهانه اختصاص دهید

برای اینکه بتوانید در مورد میزان هزینه های زندگی در فرانسه، در یک ماه یک برآورد کلی داشته باشید، در اینجا هزینه های یک آپارتمان برای دو نفر را برایتان لیست کردیم:

 • هزینه ی اجاره بهای یک منزل در حدود 800 تا 1200 دلار می باشد.
 • هزینه ی برق، 48 دلار در ماه می باشد.
 • هزینه های مواد غذایی (از جمله نوشیدنی های الکلی) 600 دلار در ماه می باشد.
 • هزینه ی اجاره ی تلفن ثابت ( به استثنای هزینه ی مکالمه) 21 دلار در ماه می باشد.
 • هزینه ی مصرف گاز برای گرم شدن و یا حتی اجاق گاز در حدود 59 دلار در ماه می باشد.
 • هزینه ی اینترنت 32 دلار در ماه می باشد.
 • هزینه ی حمل و نقل (تعمیر و نگهداری اتومبیل به همراه دیزل و بنزین) 175 دلار در ماه می باشد.
 • هزینه ی طرح های تلفن همراه (به جز هزینه های مربوط به خود گوشی) 20 دلار در ماه می باشد.
 • خرید قهوه / نان کروسان/ نان باگت به صورت منظم 80 دلار در ماه هزینه در بر دارد.
 • خرید بلیط برای هر فیلم 19 دلار هزینه دارد.
 • هزینه ی بیمه ی درمان (فقط برای معاینه و درمان در بیمارستان ) 29 دلار در ماه می باشد.

با هزینه های زندگی در فرانسه به صورت معمول و ماهیانه،  آشنا شده اید. که بسته به نوع زندگی خود، می توانید این هزینه ها را حذف کنید و با موارد دیگری جایگزین کنید. اگر قصد دارید برای کار به این کشور مهاجرت کنید، با توجه به میزان حقوق خود، می توانید، برآورد کلی از قیمت ها را داشته باشید. هزینه هایی که در این مقاله ذکر نمودیم برای سال 2020 می باشد. که ممکن است کمی کم و زیاد شود.

منبع internationalliving.com

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 4 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 4 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *