زندگی در مجارستان برای مهاجران چگونه است؟

زندگی در مجارستان برای مهاجران چگونه است؟

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور مجارستان یک کشور زیبا و پر آب و با قدمت در اروپای مرکزی می‌باشد. این کشور با 930 کیلومتر مربع در رتبه 109 جهان از نظر وسعت است. مجارستان با کشورهای اتریش، رومانی، اکراین، کرواسی، اسلوونی، صربستان و اسلوواکی هم مرز است. پایتخت این کشور بوداپست با جمعیتی بالغ بر 9,773,000 نفر می‌باشد. این کشور زیبا در سال‌های اخیر مقصد مهاجرت بسیاری از افراد از جمله ایرانی‌ها برای زندگی، کار یا تحصیل بوده است. زندگی در مجارستان برای افرادی که قصد اروپانشینی با هزینه کم را دارند بسیار مناسب است. 

زندگی در مجارستان برای مهاجران چگونه است؟

اقتصاد کشور مجارستان

این کشور از نظر اقتصادی جزو کشورهای اروپایی متوسط به حساب می‌آید. اقتصاد آن حول محور معادن بوکسیت غنی، صادرات ماشین‌آلات کشاورزی و صنعت گردشگری می‌چرخد. این کشور در زمینه مکانیک نیز بسیار پیشرفته است و فرصتی مناسب برای افراد متخصص در این زمینه کاری را فراهم می‌کند. اقتصاد این کشور نسبت به جمعیتش متوسط و تقریبا خوب است. 

اقتصاد کشور مجارستان

هزینه‌ها و مخارج زندگی در مجارستان

مجارستان جزو کشورهای حوزه شنگن می‌باشد. همین امر می‌تواند سبب شود تا راحت از طریق این کشور به باقی کشورهای اروپایی راه پیدا کنید. این کشور به دلیل مخارج نسبتا کم زندگی در آن باعث جذب مهاجران زیادی شده است. معمولا هزینه و مخارج زندگی عادی در مجارستان برای هر فرد مجرد حدود 700 یورو در ماه است که نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. این کشور به دلیل هزینه‌های کم پوشاک، خوراک، مسکن و … بسیار مناسب مهاجرانی است که به دنبال پیشرفت در یک کشور اروپایی هستند. 

هزینه‌ها و مخارج زندگی در مجارستان

شهرهای مهم برای مهاجرت و زندگی در مجارستان

شهر بوداپست

پایتخت کشور مجارستان، بوداپست، شهری با بیش از 35 مرکز و موسسه علمی آموزشی است. مراکز تحصیلی برای رشته‌های مختلفی از جمله پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی، دامپزشکی و همچنین انواع رشته‌های مهندسی وجود دارد. سالانه افراد زیادی برای تحصیل به این شهر مهاجرت می‌کنند. البته بوداپست شهری با مکان‌های گردشگری و تفریحی و سیاحتی فراوان نیز می‌باشد. به جز این شهر مجارستان 3 شهر مهم دیگر نیز دارد.

حتما بخوانید:  مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در سال 2021

شهر بوداپست

شهر دپرسن

شهر دبرسن دومین شهر بزرگ مجارستان و  مرکز فرهنگ این کشور می‌باشد. فاصله این شهر با بوداپست چیزی در حدود 3 ساعت است. این شهر به دلیل دانشگاه‌ها، مراکز و موزه‌های فرهنگ و هنر خود یکی از شهرهای مهم بعد از بوداپست به شمار می‌آید. این شهر با 14 شهر دیگر از جمله سن پترزبورگ پیمان خواهرخواندگی دارد.

شهر دپرسن

شهر پچ (Pécs)

شهر پچ (Pécs) پنجمین شهر بزرگ مجارستان و مهد دانشگاه‌های علوم‌پزشکی در این کشور است. این شهر در سال 2011 به عنوان مرکز فرهنگی اروپا شناحته شد. یکی از دلایل آن وجود دانشگاه علوم‌پزشکی پچ در این شهر است که شهرت جهانی به آن داده است. این دانشگاه قدمتی 642 ساله دارد و قدیمی ترین دانشگاه این شهر به حساب می آید.

شهر پچ (Pécs)

شهر سگد (Szeged)

شهر سگد (Szeged) شهری توریستی و مهم در کشور مجارستان به شمار می‌آید. این شهر زیبا علاوه بر مکان‌های گردشگری و تفریحی مکان خوبی برای تحصیل دانشجویان مهاجر نیز می‌باشد. مهم‌ترین دانشگاه شهر سگد، دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان می‌باشد. تدریس رشته‌های مختلف از جمله فنی و مهندسی، علوم انسانی و هنر به زبان انگلیسی باعث جذب بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا شده است.

شهر سگد (Szeged)

مشکلات زبان مجاری برای مهاجران

زبان مجاری یکی از موارد چالش‌برانگیز برای مهاجران می‌باشد. اگر شما در شهری خارج از بوداپست زندگی کنید فردی مسلط به زبان انگلیسی به سختی پیدا خواهید کرد. حتی ممکن است در بسیاری از مکان‌های مهم از جمله بیمارستان‌ها پزشکان متخصص کمی پیدا کنید که به زبان انگلیسی مسلط باشند. آلمانی‌ها بیشترین درصد مهاجران به مجارستان را تشکیل می‌دهند، پس شاید لازم باشد که زبان آلمانی نیز بلد باشید. یادگیری این دو زبان برای مهاجران می تواند بسیار مشکل و  آزاردهنده باشد.

مشکلات زبان مجاری برای مهاجران

سبک زندگی مردمان در کشور مجارستان

کشور مجارستان کشوری با مردمانی شب زنده‌دار است و علاقه زیادی به گشت‌وگذار و تفریح دارند. سبک زندگی در این کشور معمولا بسیار پر مشغله و پر سر و صدا می‌باشد و برای کسانی که به دنبال آرامش هستند جای مناسبی نیست. موضوع قابل تآمل در مورد این کشور بحث فساد و جرم است. این کشور در چند سال گذشته آمار سرقت و جرمش رو به افزایش بوده است. معمولا سطح رفاه و اقتصاد مهاجران نسبت به خود مجاری‌ها در وضعیت بهتری قرار دارد. اگرچه در سال‌های اخیر نرخ بیکاری رو به زوال و سطح رفاه مردم رو به افزایش بوده است. در کل کشور مجارستان به عنوان یک کشور مهاجرپذیز هم برای کار و تحصیل مناسب است. در کشور مجارستان همچنان وضعیت برتری مردان در مشاغل نسبت به زنان دیده می‌شود. 

سبک زندگی مردمان در کشور مجارستان

بهداشت و درمان در کشور مجارستان

بهداشت و درمان در مجارستان در سال‌های اخیر به واسطه دندان‌پزشکی توانمند آن بسیار خوب و شناخته شده است. در این کشور مقرون‌به‌صرفه بودن خدمات بهداشتی باعث جذب مهاجران زیادی به آن جا شده است. یکی از اهداف تحصیل و مهاجرت افراد به این کشور نیز  دندان‌پزشکی آن می‌باشد. بزرگ‌ترین مراکز دندان‌پزشکی این کشور در دو شهر بوداپست و مشونگاروور قرار دارد. 

بهداشت و درمان در کشور مجارستان

آب و هوای کشور مجارستان

آب و هوای کشور مجارستان بسیار متغیر است و تشخیص وضعیت هوایی شهرهای مختلف آن تقریبا کاری غیرممکن است. این کشور آب و هوای خنک و نسبتا معتدلی دارد. باران‌های فصلی همراه با جنگل‌های سرسبز و پرمیوه جزو طبیعت زیبای آن می‌باشد. آب و هوای آن به گونه‌ای می‌باشد که ممکن است در یک روز علارغم گرمای فراوان در پایان با بارانی شدید هوا رو به سردی بگذارد. این تغییرات ناگهانی آب و هوا برای شهروندان می‌تواند شرایط زندگی را برای آن‌ها دشوار کند. 

آب و هوای کشور مجارستان

واحد پول و مالیات کشور مجارستان

واحد پول کشور مجارستان فورینت است. هر 190 فورینت برایر  با 1 دلار و هر 240 فورینت نیز برابر با 1 یورو است. مالیات کشور مجارستان یکی از مشکلات قابل توجه برای زندگی در آن است. مالیات بر ارزش افزوده این کشور با 27% بعد از هند در رتبه دوم جهان قرار دارد. مالیات بر درآمد این کشور نیز 15% می‌باشد. معمولا مخارج زندگی برای هر فرد در حدود 400 تا 700 یورو در ماه است که مالیات می‌توانند شرایط را سخت‌تر کند. 

واحد پول و مالیات کشور مجارستان

مزایا و معایب زندگی در مجارستان

زندگی در مجارستان برای مهاجران هم مزایا و هم مشکلاتی را در پیش دارد. هر فردی می‌تواند با یک زندگی کم خرج در این کشور زیبا با طبیعتی دیدنی اقامت کند. این کشور در سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا در آمد. پس از این اتفاق سیر مهاجران از سراسر جهان به این کشور افزایش پیدا کرد. بسیاری از افراد در این کشور نیاز دارند برای تامین نیازهای مالی خود پس از ساعات کار اداری به شغل دیگر هم روی بیاورند. در کل این کشور برای مهاجرانی که قصد تحصیل یا کار دارند می‌تواند زمینه خوبی را فراهم کند.

حتما بخوانید:  مهاجرت به روسیه از طریق کار در سال 2021

سالانه افراد زیادی برای اقامت کوتاه یا دراز مدت به این کشور سفر می‌کنند. طبق آمار و بررسی انجام شده در سال‌های اخیر از رضایت مردم نسبت به شرایط زندگی این کشور در رتبه 107 جهان قرار گرفته است. پس اگر قصد پیشرفت در یک کشور اروپایی را دارید کشور مجارستان گزینه مناسبی برای مهاجرت افراد می‌باشد.

مزایا و معایب زندگی در مجارستان

5/5 - (1 امتیاز)

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *