صدور دعوت‌نامه‌های جدید از طرف استان مانیتوبا برای کارگران ماهر و دانشجویان خارجی

صدور دعوت‌نامه‌های جدید از طرف استان مانیتوبا برای کارگران ماهر و دانشجویان خارجی

استان مانیتوبای کانادا برای 196 نفر از نامزدهای استانیِ درخواست اقامت دائم کانادا، دعوت‌نامه صادر کرد. این دعوت‌نامه‌ها که عملاً دعوت به تکمیل مراحل مهاجرت است به تازگی صادر شده است و از این میان، 119 مورد متعلق به کارگران ماهر و متقاضی کار در مانیتوبا، 60 مورد متعلق به کارگران ماهر و متقاضی کار در همه‌ی استان‌های کانادا، و 17 مورد متعلق به دانشجویان خارجیِ متقاضیِ ادامه‌ی تحصیل در استان مانیتوبا است.

با صدور این دعوت‌نامه‌های جدید، تعداد کل نامزدهای دریافت اقامت دائم کانادا در این استان در سال میلادی جاری به 4320 نفر رسید. برنامه‌ی نامزدیِ استانیِ مانیتوبا به مسئولین مهاجرت این استان امکان می‌دهد کارگرانِ مورد نیازِ کارفرمایان استان را بپذیرند و در سریع‌ترین زمان ممکن، اجازه اقامت و کار برای آنان را صادر کنند.

اداره‌ی مهاجرت مانیتوبا یکی از فعال‌ترین و موفق‌ترین ادارات مهاجرت در کل کانادا است و از سال 1998 تاکنون به بیش از 130 هزار نفر از متقاضیان، اجازه‌ی اقامت و کار و تحصیل در این استان را داده است.

این دعوت‌نامه‌ها در قالب برنامه‌ی اکسپری اینتری جهت صدور ویزای متقاضیان صورت می‌پذیرد و نامزدهایی که کداعتبارسنجیِ مناسب را داشته باشند و شغل مورد نظرشان یکی از شغل‌های فهرست‌شده در لیست مشاغل مورد نیاز مانیتوبا باشد می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

متقاضیان اکسپرس اینتری که توانسته باشند در سامانه‌ی جامع رتبه‌بندی کانادا (CRS) نمره‌ی 600 را دریافت نمایند، می‌توانند از برنامه‌ی اکسپرس اینتری استفاده کنند.

برنامه‌ی دعوت از کارگران ماهر، هم شامل خارجی‌هایی می‌شود که در حال حاضر در مانیتوبا به صورت تمام‌وقت مشغول کارند و هم شامل کسانی می‌شود که در حال حاضر در خارج از کانادا کار و زندگی می‌کنند و نوعی رابطه (اعم از خویشاوندی، سابقه‌ی تحصیلات، یا سابقه‌ی کار) در مانیتوبا دارند.

برای اکثر کارگران ماهری که متقاضی کار در مانیتوبا هستند، اولین گام برای ثبت نام، پر کردن فرمِ «اظهار علاقه» است. در این فرم، متقاضیان باید اطلاعات مورد نیاز، از جمله سطح تحصیلات، سوابق کار، میزان تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی، و معرف‌ها یا آشنایانی که در مانیتوبا دارند را ثبت کرده و سپس، بر مبنای اطلاعاتی که وارد کرده‌اند، نمره‌ای دریافت نمایند.

متقاضیانی که بالاترین نمره‌ها را کسب نمایند، در سیستم بررسیِ نامزدیِ اقامت قرار می‌گیرند. حداقل نمره برای قرار گرفتن در این سیستم، برای کارگرانِ ماهرِ شاغل به کار در مانیتوبا، 548 و برای کارگران ماهرِ شاغل به کار در خارج از مانیتوبا (از جمله کارگرهای ماهر خارجی) 506 است.

سال گذشته، اداره‌ی مهاجرت مانیتوبا به درخواست اقامت و کارِ 5207 متقاضی رسیدگی کرد که 98 درصد از این افراد، در گروه کارگران ماهر قرار داشتند.

منبع:خبرنامه‌ی اداره‌ی مهاجرت کانادا

ترجمه و تنظیم: دبیر خبری رهپویان مهاجر

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
رهپویان مهاجر

رهپویان مهاجر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است و هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما بصورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *