مانیتوبا در آخرین دراو خود که نتایج آن روز 9 جولای منتشر شد، از 277 نفر از متقاضیان مهاجرت به کانادا دعوت کرد تا برای دریافت نامزدی استانی تقاضا دهند.

افراد دعوت شده در این دراو در صورت موفقیت در دریافت نامزدی استانی مانیتوبا می‌توانند با پشتیبانی آن تقاضای نهایی خود برای اقامت دائم در کانادا را ارائه دهند.

جزئیات نتایج دراو مذکور به طور خلاصه عبارت است از:

اسکیل ورکر مانیتوبا: 201 دعوت نامه با حداقل امتیاز EOI  445

اسکیل ورکر خارج از مانیتوبا: 53 دعوت نامه با حداقل امتیاز EOI 703

برنامه مهاجرتی فارغ التحصیلان بین المللی: 23 دعوت نامه بدون در نظر گرفتن حداقل امتیاز EOI

همچنین در مجموع 48 دعوت نامه، که همچنین با عنوان LAA یا توصیه نامه برای تقاضا شناخته می‌شود هم برای متقاضیان اکسپرس انتری صادرشد.

برنامه‌های مهاجرتی مانیتوبا

استان مانیتوبا برنامه‌های مهاجرتی خود را از طریق MPNP یا برنامه نامزدی استانی مانیتوبا مدیریت می‌کند.

این برنامه، تقاضاهای مهاجرت به کانادا که به دولت فدرال ارسال می‌شوند را ساپورت می‌کند.

در واقع استان‌های کانادا امکان اعطای اقامت دائم به داوطلبان را ندارند اما می‌توانند با صدور نامزدی استانی برای متقاضیان به آنها در این پروسه کمک کنند.

متقاضیان برای استفاده از نامزدی استانیِ مانیتوبا قبل از هر چیز باید یک فرم ابراز علاقه مندی (EOI) در سیستم MPNP ثبت کنند.

سپس وزارت مهاجرت مانیتوبا بر اساس مشخصات و توانایی‌های داوطلبان و همچنین میزان ارتباطشان با استان، از 1000 امتیاز برای هر یک از آنها امتیازی را مشخص می‌کند.

با ثبت این فرم، داوطلبان در موقعیت دریافت LAA از طریق یکی از دو برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا یا اسکیل ورکر خارج از مانیتوبا قرار می‌گیرند که بر اساس امتیاز  EOI می‌توانند شانس خود را برای برنده شدن در دراوهای استاین محک بزنند.

همچنین فارغ التحصیلان بین المللی که تحصیلات خود را در مانیتوبا به اتمام رسانده‌اند، در صورتی که مهارت‌های مورد تقاضای استان را داشته باشند، می‌توانند ذیل برنامه فارغ التحصیلان بین المللی برای دریافت نامزدی استانی، اقدام کنند.

حتما بخوانید:  محدودیت‌های مرزی کانادا یک ماه دیگر تمدید شد

منبع خبر:  CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *