دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

آشنایی با دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا است که در نیوفاندلند با بیش از 16000 دانشجو از بیش از 115 کشور در سراسر واقع شده است.  این دانشگاه 3 پردیس دارد: دو دانشگاه در کانادا و دیگری در انگلیس: پردیس گرنفل و سنت جان موسسه دریایی در کانادا است.

موسسه دریایی مهمترین مرکز شیلات و آموزش دریایی کانادا است و همچنین یکی از بزرگترین امکانات آموزشی دریایی در جهان است. این دانشگاه دارای پردیس کوچک در انگلستان است که به دانشجویان و اعضای هیئت علمی فرصتی برای تحصیل و تحقیق در خارج از کشور می دهد و یک تجربه یادگیری و یادگیری بی نظیر را برای همه ایجاد می کند.

در حال حاضر در حدود 16 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. از این تعداد 3500 را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. بیشتر دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مموریال نیوفاندلند هستند. در آمار مختص به دانشجویان بین المللی، 44 درصد در مقطع کارشناسی و 56 درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل می پردازند.

 

آشنایی با دانشگاه مموریال نیوفاندلند

رتبه بندی دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال (MUN) یکی از دانشگاه های پیشرو ، آموزش دهنده و تحقیقاتی کانادا است. رتبه بندی آن بر اساس چندین فاکتور رتبه بندی از جمله میزان اشتغال، تعالی تحقیق، بودجه و وقف، اعتبار و غیره اعطا می شود.

 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند در رتبه 7 در برترین دسته بندی مدارس جامع مجله Maclean در سال 2019 قرار دارد.
 • به طور کلی، دانشگاه Memorial of Newfoundland در 600 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.
 • طبق رتبه بندی دانشگاه جهانی QS در 700 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

 

رتبه بندی دانشگاه مموریال نیوفاندلند

تحقیقات و امور پژوهشی دانشگاه

تحقیقات در دانشگاه مموریال شامل شش دانشکده و شش مدرسه در محوطه دانشگاه سنت جان ، سه مدرسه در پردیس گرنفل و سه مدرسه در انستیتوی دریایی است که طیف گسترده ای از مباحث اساسی، میان رشته ای و تحقیقاتی کاربردی را شامل می شود. همچنین شامل مراکز تخصصی در یادگیری دریایی است که فن آوری اقیانوس، پرورش آبزیان، شیلات پایدار و ایمنی دریایی را مطالعه می کنند. بیش از 40٪ تحقیقات Memorial مربوط به اقیانوس است.

دانشگاه Memorial اخیراً با دانشگاه دالاهو و دانشگاه جزیره پرنس ادوارد پیوست و موسسه Ocean Frontier Institute را تشکیل داد، یک تحقیق مشترک با هدف استفاده از پتانسیل گسترده اقیانوس های جهان. دانشگاه مموریال نیوفاندلند همچنین عضو انجمن بین المللی دانشگاه های کانادا، انجمن دانشگاه های مشترک المنافع، دانشگاه مجازی کانادا و دفتر آموزش بین المللی کانادا است.

حتما بخوانید:  دانشگاه رویال رودز

در سال 2009، دانشگاه Memorial یافل را راه اندازی کرد تا به محققان و شرکای جامعه فرصتی برای ارتباط و تبادل ایده، تخصص، علایق تحقیقاتی و فعالیت های درگیر در انظار عمومی به روشی باز و در دسترس ارائه دهد. Yaffle توسط مرکز سیاست و توسعه منطقه ای Leslie Harris در دانشگاه Memorial مدیریت می شود. دانشگاه Memorial  با 201.178 میلیون دلار درآمد متوسط ​​تحقیقاتی، با میانگین 93.500 دلار برای هر عضو هیئت علمی، بیستمین دانشگاه پر تحرک سال مالی کانادا انتخاب گردید. طبق گزارش رئیس دانشگاه Memorial ، کل بودجه تحقیقاتی بیش از 100 میلیون دلار بوده است. دانشگاه مموریال نیوفاندلند محل استقرار 20 صندلی تحقیقاتی فعال کانادا و 13 صندلی تحقیقاتی پشتیبانی مالی است.

 

تحقیقات و امور پژوهشی دانشگاه

پردیس دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا (MUN)، همچنین به عنوان ایده آل شناخته می شود. در سراسر دانشگاه مموریال نیوفاندلند و دانشگاه لابرادور امکانات آموزشی و یادگیری برای دانشجویان وجود دارد. MUN آموزش را در 4 پردیس و به صورت آنلاین به دانشجویان ارائه می دهد. در زیر به پردیس های دانشگاه مموریال نیوفاندلند اشاره شده است:

 1. پردیس سنت جان، سنت جان، NL
 2. پردیس گرنفل، کرنر بروک ، NL
 3. موسسه دریایی، سنت جان، NL
 4. پردیس هارلو، هارلو، انگلستان
 5. پردیس سیگنال هیل، سنت جان، NL

 

پردیس دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال از طریق دانشکده ها و مدارس مختلف بیش از 100 دوره آموزشی را به دانشجویان از سراسر دنیا ارائه می دهد. دانشجویان متناسب با سوابق تحصیلی و علایق خود می توانند برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایند. در ادامه به برترین دانشکده های دانشگاه مموریال اشاره می شود:

 1. دانشکده مدیریت بازرگانی
 2. دانشکده مهندسی و علمی کاربردی
 3. دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 4. دانشکده پزشکی
 5. دانشکده علوم
 6. دانشکده داروسازی
 7. دانشکده موسیقی
 8.  دانشکده مددکاری اجتماعی
 9. دانشکده آموزش

تنوع رشته های تحصیلی در دانشگاه مموریال نیوفاندلند یکی از برترین مزایای این دانشگاه به شمار می رود. از برترین رشته های تحصیلی در دانشگاه می توان به مهندسی نفت، کشاورزی و جنگل داری، جغرافیا، ریاضیات و پزشکی اشاره کرد که در سایت های رتبه بندی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند.

حتما بخوانید:  دانشگاه مانیتوبا

 

دانشکده ها و برترین رشته های دانشگاه مموریال نیوفاندلند

شرایط پذیرش در دانشگاه مموریال

شرایط پذیرش دانشگاه بین المللی مموریال نیوفاندلند برای دانشجویان بین المللی بسته به  برنامه ها و کشورها متفاوت است. روند پذیرش دانشگاه مموریال نیوفاندلند برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی متفاوت است. از همین رو می بایست با برسی سایت رسمی دانشگاه از شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش مطلع شد.

دانشجویان بین المللی می بایست با توجه به ددلاین دانشگاه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه را به صورت آنلاین اقدام نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان برای بررسی پرونده می بایست مبلغ 120 دلار کانادا را پرداخت نمایند. این هزینه غیر قابل استرداد می باشد و در صورت عدم تایید دانشگاه به دانشجویان باز نخواهد گشت.

همانطور که به آن اشاره گردید، دانشجویان با ارائه مدارک مورد نیاز قادر خواهند بود برای ادامه تحصیل در دانشگاه مموریال اقدام نمایند. این مدارک متناسب با مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود. از بارز ترین مدارک مورد نیاز می توان به سوابق تحصیلی، ریز نمرات، مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی، توصیه نامه و انگیزه نامه اشاره کرد.

 

شرایط پذیرش در دانشگاه مموریال

هزینه های تحصیل در دانشگاه مموریال

تحصیل در دانشگاه مموریال نیوفاندلند مستلزم پرداخت هزینه می باشد. از همین رو دانشجویان برای ادامه تحصیل در این دانشگاه متناسب با رشته و مقطع تحصیلی می بایست هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در این دانشگاه به مراتب پایین تر از متوسط هزینه های تحصیل در کشور کانادا است. این نکته به عنوان یکی از برترین مزایای تحصیل در دانشگاه مموریال به شمار می رود.

 • دوره های کارشناسی: سالانه بین 12 تا 17 هزار دلار کانادا
 • دوره های کارشناسی ارشد: سالانه بین 7 تا 12 هزار دلار کانادا

دانشجویان برای تامین هزینه ای تحصیل و زندگی در کانادا قادر خواهند بود تا برای بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه اقدام نمایند. از همین رو دانشجویان در زمان اخذ پذیرش می توانند درخواست خود را برای دریافت بورسیه به دانشگاه ارسال نمایند. لازم به ذکر است که دانشجویان دانشگاه مموریال نیوفاندلند قادر خواهند بود تا 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند. با درآمد حاصله از کار دانشجویی می توان بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا را پوشش داد.

حتما بخوانید:  بهترین دانشگاه های استان نیوبرانزویک کانادا (معرفی و بررسی)

هزینه های تحصیل در دانشگاه مموریال

کمک مالی و بورسیه تحصیلی

دانشگاه مموریال نیوفاندلند کانادا نیز کمک مالی به دانشجویان بین المللی از طریق منابع مختلف از جمله بودجه داخلی، جوایز خارجی، خارج از استان وام دانشجویی، و غیره اعطا می کند. دانشگاه مموریال در تمام دوره های آموزشی به اشکال مختلف به دانشجویان بین المللی تمام وقت واجد شرایط آکادمیک ارائه می دهد. برای دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، یک سری گزینه های کمک مالی وجود دارد.

سالانه 9.5 میلیون CAD برای بورس تحصیلی و بورسیه های تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است. از همین رو دانشجویان با ارائه سوابق آموزشی ایده آل قادر خواهند بود تا شانس خود را برای کسب بورسیه در این دانشگاه امتحان نمایند. در ادامه به برخی از بورسیه های تحصیلی دانشگاه مموریال نیوفاندلند اشاره شده است:

 • بورس تحصیلی دانشگاه مموریال نیوفاندلند برای دانشجویان بین المللی به ارزش 5 هزار دلار کانادا
 • برنامه بورسیه تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا با ارزش های مختلف
 • بورس تحصیلی ورودی IUGS برای دانشجویان مقطع کارشناسی به ارزش 6000 و 12،000 CAD

 

کمک مالی و بورسیه تحصیلی

دلایل انتخاب دانشگاه مموریال نیوفاندلند

طبق اعلام  انجمن تحصیلات تکمیلی کانادا، دانشگاه مموریال نیوفاندلند و لابرادور بیشترین درصد دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد و دکترا را در کانادا دارند. در سال 2015، دانشگاه Memorial در فشار سنج دانشجویی بین المللی رتبه 1 را در میان دانشگاه های کانادا کسب کرد. در زیر ذکر شده است چند دلیل برای دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در MUN آمده است.

 • بیش از 2700 دانشجو از 110 کشور دنیا در این دانشگاه به تحصیل می پردازند.
 • 15٪ از جمعیت دانشجویی دانشجویان بین المللی هستند و بیش از یک سوم دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی هستند
 • 125 توافق نامه مبادله در بیش از 40 کشور
 • در میان 3٪ دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است.
 • هزینه ای تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد.
 • دانشجویان با درصد بسیار بالا شانس ورود به بازار کار را خواهند داشت.
 • هزینه های زندگی در ایالت نیوفاندلند و لابرادور به مراتب پایین تر از سایر ایالت های کانادا می باشد.

 

دلایل انتخاب دانشگاه مموریال نیوفاندلند

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 19 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *