مهاجرت مهندسان به اتریش درسال 2021

مهاجرت مهندسان به اتریش درسال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

اتریش از مطرح ترین کشور های عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است که به دلیل شرایط مناسب اقتصادی به یکی از کشور های پر طرفدار تبدیل شده است که هر ساله افراد زیادی از جمله مهندسین برای مهاجرت به آن از انواع روش ها اقدام می کنند. همانگونه که می دانید رشته های مهندسی یکی از مشاغل مورد نیاز در کشورهای اروپایی می باشند. به همین دلیل مهندسین علاقه مند به مهاجرت و علاقه مند به انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت باید با روش های مختلف مهاجرتی و همچنین بهترین مکان جهت مهاجرت در حیطه شغلی خود آشنا شوند.در این مقاله ما به بررسی روش های مختلف مهاجرتی برای مهندسان به اتریش در سال 2021 می پردازیم.

 

مهاجرت مهندسان به اتریش

بهترین رشته های مهندسی جهت مهاجرت به اتریش

فارغ التحصیلان رشته مهندسی در کشور اتریش از چشم اندازهای شغلی زیادی برخوردار می باشند هر سال متقاضیان بسیاری در سرتاسر جهان به دنبال تحصیل در رشته مهندسی می باشند و این رشته یکی از رشته های بسیار پر طرفدار می باشد. اما انتخاب بهترین شاخه های رشته مهندسی می تواند تاثیر به سزایی در آینده کاری متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور داشته باشد. در ابن بخش از مقاله به بررسی تعدادی از بهترین رشته های مهندسی جهت مهاجرت به اتریش می پردازیم.

 • مهندسی کامپیوتر: یکی از بهترین رشته های مهندسی، مهندسی کامپیوتر می باشد که در حال حاضر با توجه به پیشرفت جهان امروز یکی از جذاب ترین رشته های موجود می باشد و با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری، این رشته دارای بازار کار بسیار عالی بالاخص در میان کشورهای اروپایی است، زیرا کشورهای اروپایی دارای اقتصادی مبتنی بر تکنولوژی های روز دنیا می باشند.
 • مهندسی مکانیک: امروزه اکثر کشورهای صنعتی جهان به رشته مهندسی مکانیک نیاز دارند و امکان مهاجرت مهندسی مکانیک به اکثر کشورهای اروپایی وجود دارد. یکی از صنایعی که نیاز بسیار زیادی به مهندسی مکانیک در آن، بالاخص در کشور آلمان، احساس می شود، صنعت خودروسازی است. این رشته دارای بازار کار بسیار مطلوب و مناسبی در میان کشورهای اروپایی می باشد.
 • مهندسی برق: این رشته به عنوان یکی از سخت ترین رشته های تحصیلی شناخته می شود و معمولاً بسیاری از افراد باهوش و نخبه رشته های ریاضی و فیزیک، این رشته را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب می نمایند. به عبارتی دریافت اقامت یکی از کشورهای اروپایی از طریق اشتغال به کار در رشته مهندسی برق، باعث ایجاد آینده بسیار روشنی پیش روی متقاضی می شود. مهاجرت مهندسین برق با درآمد بالا به تمامی کشورهای اروپایی امکان پذیر است.
 • مهندسی عمران: این رشته یکی از رشته های بسیار پر طرفدار در اروپا است. در اکثر کشورهای اروپایی امکان دریافت ویزای کاری با داشتن مدرک مهندسی عمران کاری ساده، با آینده ای روشن می باشد.
 • مهندسی شیمی: یکی دیگر از رشته های بسیار محبوب مهندسی در میان کشورهای اروپایی، مهندسی شیمی می باشد. بازار کار این رشته مهم در کشور اتریش بسیار پر رونق است.از آن جایی که این رشته در صنایع پتروشیمی دارای کاربرد بسیار است به یکی از بهترین رشته های در کشورهای اروپایی تبدیل شده است که دارای بازار کار بسیار مطلوبی می باشد. مهندسین شیمی دارای درآمدهای بسیار سطح بالایی در کشورهای اروپایی هستند.

 

بازار کار مهندسان در اتریش

بازار کار مهندسی در کشور اتریش برای متقاضیان کار در اتریش مهم است . در کشور اتریش متقاضیان با مدرک تحصیلی معتبر در زمینه مهندسی در سازمان ها و موسسه های مربوطه کار می کنند .اتریش دارای یک اقتصاد توسعه یافته است که در حال حاضر از ثبات و قدرت برخوردار است و بر خلاف سایر کشور های اروپایی تحت سلطه شرکت های کوچک و بزرگ خود است. اتریش با جمعیت 9 میلیون نفری و نرخ بیکاری پایین از رونق اقتصادی خوبی برخوردار است که سطح زندگی در آن بسیار بالا می باشد. کشور اتریش علارغم این موضوع که جمعیت پایینی دارد اما جز کشور های صنعتی می باشد و به واسطه این موضوع و همچنین به دلیل بالا رفتن میانگین سنی از کشور های می باشد که به نیروی کار ماهر نیاز دارد. یکی از مشاغلی که کشور اتریش در آن به نیروی کار ماهر نیاز دارد رشته مهندسی می باشد و این فرصت برای نیرو های با تجربه در میان مهندسان از دیگر کشور ها می باشد که بتوانند وارد بازار کار مهندسی در اتریش شوند. اتریش دارای منابع طبیعی مانند سنگ آهن و مواد معدنی می باشد، رشد مداوم در بخش صنعتی باعث شده تا اتریش به طور افزایشی به نیروی کاری ماهر نیاز داشته باشد.

 

حتما بخوانید:  مهاجرت تحصیلی به اتریش - مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در سال 2021

 

درآمد مهندسین در کشور اتریش

از کشورهای تاپ جهت اشتغال به کار متقاضیان رشته های مهندسی کشور اتریش می باشد، این کشور بهترین کشور برای مهندسی برق جهت مهاجرت نیز تلقی می گردد. جدول موجود در زیر نیز میزان درآمد مهندسین زن و مرد در کشور اتریش را برای رشته های مختلف مهندسی نشان می دهد.

شغل درآمد زنان درآمد مردان
مهندس تحقیق  یورو60000  یورو61000
مهندس مکانیک  یورو47000  یورو53000
مهندس برق  یورو39000  یورو45000
مهندس نرم افزار  یورو36000  یورو42000
مهندس سخت افزار  یورو55000  یورو63000
مهندس کشاورزی  یورو46000  یورو56000

 

درآمد مهندسین در کشور اتریش

علاوه بر آرامش و کیفیت بالا زندگی در کشور اتریش از دیگر دلایلی که تعداد مشتاقان استخدام مهندسان در اتریش را افزایش می دهد بالا بودن درآمد مهندسان در اتریش است. به طور کلی سطح درآمدها نسبت به هزینه های زندگی در این کشور تناسب خوبی دارد و یک فرد متخصص با کار در این کشور به راحتی می ‌توانند هزینه های زندگی خود را تامین کرده و پس انداز نیز داشته باشد.

برای ورود به بازار کار مهندسی در اتریش ، نیاز است تا متقاضیان قبل از اقدام برای مهاجرت به این کشور به انجام تحقیقات در خصوص موارد مختلف مانند شرایط ورود به بازار کار و شرایط مهاجرت به اتریش بپردازند. با انجام این تحقیقات متقاضیان می توانند تا با اشراف به وضعیت کار در اتریش خود را برای این مهاجرت آماده کنند. مهندسانی که تمایل به مهاجرت و ورود به بازار کار مهندسی در اتریش را دارند می توانند از دو روش اقدام نمایند. روش اول از طریق جاب سیکر یا  ویزای جستجوی کار اتریش می باشد که به متقاضی این اجازه را می دهد تا در مدت زمان 6 ماه به کاریابی در اتریش مشغول شود و در صورتی که در مدت زمان کمتر از 6 ماه موفق به پیدا کردن کار در اتریش شد می تواند اقامت موقت این کشور را کسب کند، روش دوم روش پیشنهاد شغلی یا جاب آفر می باشد، در این روش متقاضی با پیشنهاد کار از سوی یک کارفرما در اتریش و دریافت نامه پیشنهاد کاری برای اخذ ویزا اقدام می نماید و پس از مهاجرت به اتریش و ورود به کار مورد نظر اقامت موقت اتریش را دریافت می نماید. افرادی که تمایل دارند تا به عنوان نیروی کار ماهر به اتریش مهاجرت کنند باید شرایط مهاجرت کاری را داشته باشند، ویزای جستجوی کار اتریش یا جاب سیکر اتریش بر اساس امتیاز بندی می باشد که شرایط اصلی آن را در این قسمت توضیح خواهیم داد:

 • داشتن حداقل مدرک لیسانس در رشته مهندسی
 • داشتن شرایط سنی مناسب (حداکثر 45 سال)
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح A2
 • داشتن سابقه کار

در روش پیشنهاد شغلی یا جاب آفر ارائه مدرک لیسانس و پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای اتریشی برای دریافت ویزای کار کشور اتریش لازم است . ویزای اقامت موقت اتریش برای کار در این کشور در اعتبارات دو ساله به افراد ارائه می گردد و در صورت واجد شرایط بودن پس از اتمام انقضا مجدد برای دو سال دیگر تمدید خواهد شد . در سال های اخیر به دلیل رکود اقتصادی جهانی که کشورهای اروپایی را شامل شده تمایل فارغ التحصیلان و دانشجویان در کشورهای اروپایی به پذیرش پیشنهادهای شغلی افزایش یافته است . همچنین لازم به ذکر است دریافت ویزای کار اتریش از طریق دعوت نامه کار ۵ ماه زمان می برد که پس از آن با ۴ سال کار بدون دردسر در اتریش می توانید مالیات را به موقع پرداخت نمایید و اقامت دائم اتریش را اخذ نمایید .

 

حتما بخوانید:  مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی در سال 2021

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری مهندسان در اتریش

 

اخذ اقامت اتریش مهندسان از طریق کار 

مهاجرت کاری یکی از اصلی ترین و کم هزینه ترین روش ها برای مهاجرت به اتریش می باشد. به افرادی که با پیشنهاد شغلی و با کسب امتیاز مناسب موفق به اخذ اقامت اتریش می شوند و یا متقاضیانی که با ویزای جست و جوی کار اتریش وارد این کشور می شوند و پس از کاریابی در اتریش موفق به اخذ اقامت می شوند، کارتی تحت عنوان قرمز سفید قرمز اعطا می شود که در ابتدا دارای یک اعتبار دو ساله می باشد. افرادی که موفق به ورود به بازار کار مهندس مکانیک در اتریش شده اند و کارت اقامت این کشور را اخذ نموده اند، در صورتی که  در این کشور به مدت 5 سال مشغول به کار باشند و در این کشور دچار جرم و جنایت نشوند و در مدت 5 سال مالیات بر کار خود را پرداخت نمایند می توانند جهت اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نمایند و با گذشت سال ششم در صورتی که به زبان آلمانی مسلط باشند و با جامعه اتریش ادغام شده باشند و همچنین آزمون تابعیت این کشور را با موفقیت پشت سر بگذارند امکان دریافت تابعیت یا پاسپورت اتریش برای آن ها فراهم می شود.

 

اخذ اقامت اتریش مهندسان از طریق کار 

 

نحوه کاریابی برای مهندسان در اتریش:

توضیحاتی نظیر شرایط اخذ ویزای جست و جوی کار اتریش، بازار کار مهندسان در اتریش، میزان حقوق و درآمد مهندسان پس از کاریابی در اتریش و دیگر موارد مربوط به بازار کار مهندسان در اتریش داده شد. متوجه شدیم که مهندسان برای ورود به اتریش و کار در این کشور این امکان را دارند تا از دو روش به این کشور مهاجرت کاری نمایند. گفته شد که در ویزای جست و جوی کار اتریش متقاضی 6 ماه فرصت دارد تا به کاریابی در اتریش بپردازد و در صورتی که موفق به کاریابی در اتریش شد می تواند اقامت این کشور را اخذ نماید. گفته شد که روش دیگر اخذ ویزای اتریش، روش پیشنهاد کاری یا جاب آفر می باشد، می توان گفت متقاضی در این روش بدون دغدغه برای پیدا کردن کار در یک مدت زمان مشخص می تواند ویزای اتریش را کسب کند. اما چگونه می توان این امکان را داشت که قبل از ورود به اتریش و در کشور خود به کاریابی در اتریش پرداخت؟ می توان گفت روش های مختلفی برای کاریابی در اتریش وجود دارد، روش های مانند ثبت نام در موسسات و یا سایت کاریابی در اتریش که با ثبت نام در آن ها و با قرار دادن مشخصات و رزومه کاری خود می توان شانس خود را جهت پیدا کردن کارفرما در سایت کاریابی در اتریش امتحان کرد. علاوه بر سایت کاریابی در اتریش، وجود دوست و یا فامیلی در اتریش جهت پیدا کردن کارفرما نیز می تواند موثر باشد و جهت انجام مصاحبه با کارفرما به صورت آنلاین اقدام نمود. در این قسمت لیستی از سایت های کاریابی در اتریش را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

سایت های کاریابی در اتریش :

www.michaelpage.at

www.teamwork-one.com

www.aupairaustria.at

www.experis.at

www.monster.at

www.teampool.com

www.jobbox.at

 

حتما بخوانید:  مهاجرت و اخذ اقامت اتریش از طریق ازدواج در سال 2021

نحوه کاریابی برای مهندسان در اتریش

 

شرایط استخدام نیروی کار در اتریش به شرح زیر است :

 • نداشتن سابقه جرم
 • داشتن تحصیلات دانشگاهی و ارائه مدرک معتبر
 • داشتن تسلط بر زبان انگلیسی
 • داشتن توانایی و مهارت لازم
 • داشتن تجربه و سابقه کاری
 • داشتن انگیزه و هدف

 

شرایط استخدام نیروی کار در اتریش

 

جهت استفاده از فرصت کاریابی مهندسان در اتریش می بایست این عزیزان شرایط قابل قبولی داشته و به عنوان مثال هر چه شرایط سنی جوانتر و در عین حال تجربه کاری بالاتری داشته باشند، شانس بیشتری برای اخذ جاب آفر یا پیشنهاد کاری به دست خواهند آورد. مسئله مهم دیگر تسلط به زبان آلمانی برای استفاده از فرصت استخدام مهندسان در اتریش است که این عزیزان می بایست حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح  B1 را برای راضی کردن کارفرمایان فعال در این کشور و اخذ ویزای کار اتریش ارائه نمایند.داشتن دانش تکمیلی در زمینه رشته مهندسی ،به ویژه تسلط به نرم افزارهای رشته تحصیلی می تواند از نکات جذاب برای کارفرمایان به شمار رود و مشتاقان استخدام مهندسین در اتریش باید در این زمینه ها نیز خود را به خوبی تجهیز کرده باشند.

سخن پایانی

بازار کار مهندسان در اتریش، شرایط اخذ ویزای جست و جوی کار مهندسان در اتریش، بررسی میزان حقوق و درآمد مهندسان در اتریش، معرفی سایت کاریابی در اتریش و شرایط استخدام در اتریش از اصلی ترین عناوینی بود که سعی کردیم در مقاله مهاجرت مهندسال به اتریش در سال 2021 مورد تحلیل و بررسی به صورت علمی قرار دهیم. اتریش از پیشرفته ترین و مرفه ترین کشور های اروپا و جهان می باشد که به دلیل نیاز به نیروی کار ماهر، شرایط بسیار عالی برای کار و زندگی برای متخصصان در حرفه های مختلف قرار داده است. مهندسین که تمایل به استخدام در اتریش دارند می توانند از روش های گوناگون مانند ثبت نام و مراجعه به سایت کاریابی در اتریش و یا اخذ ویزای جست و جوی کار اتریش شانس خود را جهت پیدا کردن کار در این کشور امتحان نمایند.

 

 

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 13 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *