مهاجرت از طریق کار به مجارستان در سال 2021

مهاجرت از طریق کار به مجارستان در سال 2021

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

کشور مجارستان از جمله کشورهایی است که مهاجران بسیار زیادی را به خود جذب می‌کند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها، مهاجرت از طریق کار به کشور مجارستان است. در این مقاله، به بررسی شرایط و مدارک لازم جهت مهاجرت خواهیم پرداخت. اما پیش از آن، شما را به طور مختصر با موقعیت جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی این کشور آشنا می‌کنیم. 

موقعیت جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی کشور مجارستان

 کشور مجارستان یکی از کشورهای مرکزی اروپا است. این کشور از شمال با اسلواکی، از جنوب با صربستان، کرواسی و رومانی و از غرب با اتریش و اسلوونی همسایه است. کشور مجارستان جز اتحادیه اروپا و حوزه شنگن است. به همین دلیل، دروازه ورود بسیاری از مهاجران به اروپا محسوب می‌شود. 

کشور مجارستان بیش از 9 میلیون جمعیت دارد. مردم این کشور به زبان مجاری صحبت می‌کنند. البته، اکثر دانشگاه‌های معتبر این کشور به زبان انگلیسی هستند. پایتخت مجارستان، شهر زیبا و تاریخی بوداپست و واحد پول آن فورینت است. کشور مجارستان از جمله کشورهای اروپایی با فرهنگ غنی است و مردمان بسیار مهمان‌نواز و خوبی دارد. 

یکی از مزایای کشور مجارستان، نرخ بیکاری بسیار پایین است. این کشور توانسته است نرخ بیکاری خود را از سال 2013 نزولی کند. نرخ بیکاری در سال 2020 به کمترین مقدار یعنی حدود 3 درصد رسید. با وجود مشکلات اقتصادی مربوط به سال 2020-20121، نرخ بیکاری این کشور همچنان کمتر از 5 درصد است. 

موقعیت جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی کشور مجارستان

شرایط مهاجرت از طریق کار به مجارستان 

همانطور که گفته شد، مهاجرت از طریق کار یکی از روش‌های ورود به مجارستان و اروپا است. به منظور مهاجرت از طریق کار ابتدا باید ویزای کاری کشور مجارستان را به دست آورید. دریافت ویزای کاری کشور مجارستان نیز مانند کشورهای دیگر منوط به شرایط و قوانینی است. 

اول از همه، متقاضیان باید دعوت‌نامه‌ی کاری از کارفرمایی در کشور مجارستان دریافت نمایند. فرآیند دریافت دعوت‌نامه ساده نیست و ضوابط خاص خود را دارد. ابتدا کارفرمای مقیم مجارستان که مجوز استخدام نیروی کار از خارج از کشور را دارد، موقعیت شغلی موردنظر را آگهی می‌کند. این آگهی برای 15 روز در خود کشور مجارستان منتشر می‌شود. 

در صورت پیدا شدن داوطلب واجد شرایط، امکان استخدام نیروی کار از خارج از کشور وجود ندارد. در غیر این صورت، کارفرما می‌تواند شرایط داوطلبان خارجی را بررسی کند و در صورت یافتن فرد واجد شرایط، دعوت‌نامه کاری برای او ارسال نماید. 

علاوه بر دریافت دعوت‌نامه کاری از کارفرمای ساکن در مجارستان، روش دیگری نیز برای مهاجرت از طریق کار وجود دارد. این روش، اخذ ویزای توریستی 30 روزه است. متقاضیان می‌توانند با اخذ این نوع ویزا وارد کشور مجارستان شوند و خود به دنبال موقعیت شغلی موردنظر بگردند. 

لازم به ذکر است که روش دوم مهاجرت از طریق کار به مجارستان تنها برای برخی از متقاضیان کشورهای مشترک‌المنافع امکان‌پذیر است. 

شرایط مهاجرت از طریق کار به مجارستان 

شیوه‌ی دریافت دعوت‌نامه‌ی کاری از کشور مجارستان

همانطور که گفته شد، شرط اول مهاجرت از طریق کار به کشور مجارستان، دریافت دعوت‌نامه کاری است. برای این منظور، موسسات کاریابی بسیار زیادی جهت مشاوره وجود دارند. با چندین موسسه‌ی معتبر به منظور یافتن موقعیت شغلی مناسب خود تماس بگیرید. 

این موسسات علاوه بر معرفی مشاغل موردنیاز کشور مجارستان، در زمینه تهیه رزومه نیز به متقاضیان مشاوره می‌دهند. همچنین، نکات مهم در مصاحبه با کارفرمای مجاری را نیز به متقاضیان متذکر می‌شوند. 

برخی از مهم‌ترین موسسات کاریابی شور مجارستان عبارتند از:

 • موسسه‌ی Hays
 • موسسه‌ی Adecco
 • موسسه‌ی Reed
 • موسسه‌ی Randstad
 • موسسه‌ی Grafton

متقاضیان می‌توانند از سایت‌های کاریابی معتبر زیر نیز استفاده کنند:

 • Hungary.xpatjobs.com
 • Workabroad.ph
 • Glassdoor.com
 • Workania.hu
 • Iagora.com

عوامل بسیار زیادی در شانس دریافت دعوت‌نامه‌ی کاری از کارفرمای مجاری تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال، مدرک تحصیلی معتبر، سابقه‌ی کاری مرتبط، تمکن مالی و همچنین تسلط به زبان انگلیسی یا مجاری. 

شیوه‌ی دریافت دعوت‌نامه‌ی کاری از کشور مجارستان

مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق کار به مجارستان

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های مهاجرت از طریق کار به کشور مجارستان، جمع‌آوری مدارک است. ناقص بودن مدارک می‌تواند روند مهاجرت را به تاخیر بیاندازد. و در برخی از موارد، شانس متقاضی را کاملاً از بین ببرد. بنابراین، پیش از وقت مصاحبه توصیه می‌شود تا بار دیگر مدارک خود را به دقت بررسی کنید. 

اگر شما دعوت‌نامه‌ای از سوی کارفرمای ساکن مجارستان دریافت کرده‌اید، پس برخی از مدارک موردنظر را خود کارفرما مشخص می‌کند. این مدارک در شرکت‌های مختلف، متفاوت است. اما به طور کلی، مدارک زیر جهت اخذ ویزای کاری کشور مجارستان نیاز می‌باشند. 

 • پاسپورت معتبر و ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • مدارک شناسایی
 • دعوت‌نامه کاری (پیشنهاد شغلی)
 • اثبات محل اقامت و ارائه آدرس محل اسکان در طول اقامت
 • قرارداد کاری
 • ارائه سوابق کاری و گواهی کاری از شرکت‌های قبلی
 • فرم درخواست
 • مدارک تحصیلی متناسب با موقعیت کاری
 • ارائه نامه‌ای مبنی بر تمکن مالی

فرم درخواست شامل نوع موقعیت شغلی و آدرس دقیق محل کار (شرکت میزبان) است. لازم به ذکر است که هزینه اخذ ویزای کار در مجارستان حدود 60 یورو و تمدید آن حدود 3000 یورو است. 

نتیجه‌ی اولیه اخذ ویزای کار مجارستان پس از 21 روز مشخص می‌شود. همچنین، نتیجه‌ی نهایی نیز پس از گذشت 70 روز از درخواست اولیه به متقاضی اطلاع داده می‌شود. در صورتی که متقاضی نسبت به نتیجه نهایی اعتراض دارد، باید درخواست بررسی مجدد خود را ظرف 8 روز ثبت کند. هزینه ثبت اعتراض حدود 20 یورو است. 

مدارک لازم جهت مهاجرت از طریق کار به مجارستان

شرایط اخذ ویزای همراه برای مهاجرت از طریق کار به مجارستان

یکی از مزایای مهاجرت از طریق کار به کشور مجارستان، امکان اخذ ویزا برای همراه است. منظور از همراه، همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌باشد. البته، پیش شرط اخذ ویزای همراه، تمکن مالی است. بدان معنی که فرد باید اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی خود و همراهانش را دارد. 

بنابراین، ارائه پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی در مصاحبه حضوری در سفارت مجارستان الزامی است. از دیگر مزایای مهاجرت به کشور مجارستان، پایین بودن هزینه‌های زندگی است. به همین دلیل، اکثر متقاضیان در ارائه اثبات تمکن مالی با مشکل چندان زیادی روبرو نمی‌شوند. 

لازم به ذکر است که پیش از مهاجرت خود و خانواده‌تان، حتماً شرایط زندگی در کشور مجارستان را به خوبی بررسی کنید. و مطمئن شوید که آیا این شرایط با امکانات و شیوه‌ی زندگی شما مطابقت دارند یا نه. 

شرایط اخذ ویزای همراه برای مهاجرت از طریق کار به مجارستان

دریافت تابعیت کشور مجارستان

یکی از اهداف مهاجرت از طریق کار به کشور مجارستان، دریافت تابعیت این کشور است. با دریافت تابعیت مجارستان، مسیر ورود به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن هموار می‌شود. 

متقاضیان ورود به کشور مجارستان از طریق کار، پس از 8 سال زندگی مستمر در این کشور می‌توانند جهت اخذ اقامت دائم و تابعیت اقدام نمایند. البته، اخذ تابعیت کشور مجارستان منوط به نداشتن سو سابقه است. 

پس از دریافت تابعیت کشور مجارستان می‌توان جهت اخذ پاسپورت این کشور نیز اقدام کرد. لازم به ذکر است که پاسپورت مجارستان در جایگاه ششم رتبه‌بندی جهانی قرار گرفته است. 

دریافت تابعیت کشور مجارستان

سخن نهایی

کشور مجارستان یکی از بهترین گزینه‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد از جمله مهاجرت از طریق کار. مجارستان به دلیل نرخ بیکاری بسیار پایین و هزینه‌های پایین زندگی یکی از بهترین گزینه‌ها جهت مهاجرت محسوب می‌شود.

به منظور مهاجرت از طریق کار به کشور مجارستان، نیاز به پیشنهاد یا دعوت‌نامه‌ی شغلی از سوی کارفرمای ساکن این کشور است. خود کارفرما نیز باید مجوزهای لازم جهت استخدام نیروهای خارجی را داشته باشد. 

موسسات کاریابی معتبر می‌توانند شما را در یافتن موقعیت شغلی مناسب و مشاوره جهت تدوین رزومه کاری کمک کنند. 

لینک منبع: malekpourmie.com

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 11 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *