وعده‌های مهاجرتی نیودمکرات های کانادا برای انتخابات 2021

وعده‌های مهاجرتی نیودمکرات های کانادا برای انتخابات 2021

حزب نیودمکرات کانادا با بیان مواضع خود در مورد مساله مهاجرت بر تسریع روند رسیدگی پرونده‌های مهاجرتی مربوط به حمایت مالی خانواده‌ها در جهت دور هم جمع شدن خانواده‌ها تاکید کرد.

با نزدیک شدن به انتخابات 2021 در کانادا، احزاب این کشور برای جلب نظر رای دهندگان در کمپین‌های انتخاباتی خود فعالیت می‌کنند.

از آنجا که تعداد قابل توجهی از جمعیت کشور کانادا را مهاجران تشکیل می‌دهند، یکی از مسائل بسیار مهم در مبارزات انتخاباتی، مواضع رهبران احزاب رقیب در قبال مهاجرت می‌باشد.

بنابراین احزاب کانادا سعی می‌کنند با اظهار نظرهای خود در مورد مهاجران و سیستم مهاجرتی این کشور، طرفداران بیشتری پیدا کنند.

حزب نیودمکرات کانادا نیز در کنار دیگر رقبای خود، به اظهار باورهای خود در قبال مساله مهاجرت پرداخته و وعده‌هایی را در این زمینه داده است.

گفتنی است حزب نیودمکرات یا دموکرات جدید، از احزاب سیاسی کشور کانادا است که با گرایش سوسیال دموکراسی و چپ میانه دارد.

این حزب هم در انتخابات فدرال و هم در انتخابات استانی شرکت می‌کند و در حال حاضر جاگمیت سینگ رهبری آن را بر عهده دارد.

حزب نیودمکرات کانادا به طور کلی در مورد مساله مهاجرت معتقد است که سیستم مهاجرتی کانادا باید جوابگوی کانادایی‌ها باشد و ریشه در ارزش‌های عدالت، احترام و کرامت داشته باشد.

آنها وعده داده‌اند که سیاست‌ها و سطوح مهاجرتی آنها، نیازهای نیروی کار را برآورده می‌کند و تجربیات، مشارکت و وابستگی‌های افراد به کانادا را شناسایی می‌کند.

بخشی از مهم‌ترین وعده‌های مهاجرتی این حزب عبارت هستند از:

همکاری با استان‌ها برای استقرار مهاجرین

نیودمکرات ها اظهار کرده‌اند که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو با استان‌ها برای پر کردن خلا خدمات استقرار مهاجرین همکاری خواهند کرد و تشخیص اعتبار خارجی‌ها را ارتقا خواهند داد.

در اولویت قرار دادن اجتماع خانواده‌ها

رهبران این حزب اعتقاد دارند که دور هم جمع شدن خانواده‌ها باید یک اولویت برای دولت فدرال باشد.

حتما بخوانید:  درخواست محققان از دولت کانادا: افزایش صدور اقامت دائم برای نیروی کار کم مهارت

اما در سال‌های گذشته تعداد زیادی از پرونده‌های مهاجرتی مربوط به حمایت مالی خانواده‌ها روی هم انباشته شده است.

این مساله باعث تاخیر در پذیرش تقاضاهای مهاجرت به کانادا از طریق حمایت مالی اعضای خانواده شده و خانواده‌های زیادی را مدت های طولانی از یکدیگر دور نگه داشته است.

نیودمکرات‌ها معتقدند این مساله بسیار مهم است و نیازمند برنامه‌ریزی‌های جدی و اساسی می‌باشد.

اقامت دائم برای متخصصین در حوزه‌های شغلی مختلف

آنها همچنین باور دارند که کشور کانادا به افراد در شغل‌های مختلفی نیاز دارد؛ بنابراین اگر کسی به اندازه کافی در کارش تبحر دارد که به کانادا مهاجرت کند و در این کشور کار کند، باید راهی برای اقامت دائم او در کانادا باشد.

نیودمکرات‌ها قول داده‌اند که در جهت محافظت از تازه واردان به کانادا، با مشاوران مهاجرتی بی اخلاق و بی‌انصاف برخورد خواهند کرد.

در همین راستا آنها به دنبال این هستند که مشاغل مربوط به مشاوره‌های مهاجرتی توسط دولت فدرال ساماندهی شوند.

کمک به مهاجرت مراقبین

یکی دیگر از وعده‌های انتخاباتی این حزب این است که در صورت انتخاب شدن به افرادی که به عنوان مراقب (کودک، خانه، یا افراد سالمند) به کانادا آورده می‌شوند، توجه ویژه داشت هباشند.

به این معنا که مراقبان بعد از ورود به کانادا می‌توانند برای درخواست وضعیت اقامتی (دائم یا موقت) درخواست بدهند و همچنین به آنها کمک خواهد شد که افراد خانواده خود را نیز بدون تاخیر به کانادا ببرند.

منبع خبر: ndp.ca

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *