مجوز آزاد کار برای متقاضیان اقامت دائم کانادا

0

برای متقاضیانی که اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا نموده‌اند، تا قبل از مشخص شدن نتیجه تقاضایشان مجوز آزاد کار مهیا است.

مندچینو وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا در روز 15 جولای اعلام کرد که از روز 26 جولای سال جاری افرادی که برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق روش مهاجرتی جدید تقاضا داده‌اند، تا وقتی که منتظر نتیجه تقاضایشان هستند، واجد شرایط دریافت مجوز آزاد کار خواهند بود.

مسیر جدید مهاجرتی مذکور برای اقامت دائم که در روز 6 می سال 2021 استارت خورد، تنها برای دانشجویان بین المللی که از یکی از موسسات کانادایی فارغ التحصیل شده‌اند، نیروی کار در حوزه‌های مختلف سلامت و افرادی که در دیگر حرفه‌های ضروری مشغول به کار هستند مهیا است.

سه گروه نام برده در بالا برای اینکه واجد شرایط این روش برای مهاجرت به کانادا باشد باید در زمان ارائه تقاضای اقامت دائم خود به طور قانونی در کانادا در حال کار باشند و تا زمانی که تصمیمی در مورد تقاضای اقامت دائم آنها گرفته شود، وضعیت اقامت موقت خود را حفظ کنند.

بسیاری از افرادی که وضعیت اقامت موقت آنها در حال منقضی شدن است می‌توانند مجوز کار خود را ذیل برنامه‌های موجود مهاجرتی تمدید کنند، یا ذیل یکی از اقدامات موقتی که حاصل شیوع پاندمی کورونا است، یک مجوز کار جدید دریافت کنند.

شرایط دریافت مجوز کار

برای اینکه فردی واجد شرایط دریافت این مجوز کار آزاد – که تنها یک بار اجازه استفاده از آن به هر فرد داده می‌شود – باشد، باید نشان دهد که:

  • به طور موفقیت آمیزی تقاضانامه‌ای را ذیل یکی از برنامه‌های مهاجرتی جدید ثبت نموده است
  • در زمان ثبت تقاضای اقامت دائم خود یک مجوز کار معتبر و یا اجازه  کار بدون نیاز به داشتن مجوز کار را داشته است
  • یک مجوز کار معتبر که ظرف 4 ماه آینده منقضی خواهد شد، دارد
  • وضعیت اقامت موقت یا وضعیت مینتیند (maintained) دارد یا در زمانی که تقاضای مجوز کار آزاد برای او ثبت می شود، واجد شرایط بازیابی وضعیت اقامتی خود می باشد
  • در زمانی که تقاضای مجوزکار آزاد برای او ثبت می شود در کانادا حضور دارد
  • در زمان ثبت تقاضای اقامت دائم خود در یکی از مشاغل موجود در کانادا استخدام شده است
  • در زمان ثبت تقاضای اقامت دائم خود، ملزومات مربوط به زبان خارجی ذیل برنامه‌ای که از طریق آن برای اقامت دائم کانادا تقاضا داده است را دارد
حتما بخوانید:  افزوده شدن 7 کشور به برنامه مهاجرتی مستقیم دانشجویی

منبع خبر:  canada.ca

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.