گزارشی جدید از تاثیر پاندمی بر مهاجرت به کانادا

گزارشی جدید از تاثیر پاندمی بر مهاجرت به کانادا

هیات کنفرانس کانادا در مطالعه‌ای تاثیر کووید-19 بر پذیرش مهاجرین به کانادا و اینکه چطور این تاثیرات را می‌توان جبران کرد، اندازه گیری کرده است.

پاندمی کووید-19 در شش ماه اول منجر به کاهش چشم گیر در ظرفیت پردازش مهاجرین شده است. بر اساس این مطالعه از مارچ تا دسامبر 2020، پذیرش مقیمانه دائم در مقایسه با سال 2019 56 درصد کاهش داشته است.

کمترین کاهش مهاجرین در آنتاریو، بریتیش کلمبیا، و کبک
کمترین کاهش مهاجرین در آنتاریو، بریتیش کلمبیا، و کبک

پذیرش پناهندگی و کلاس خانودگی حتی از این هم کاهش شدیدتری داشته است و میزان کاهش آنها به ترتیب 72 و 63 درصد بوده است.

اما همانطور که گفته شد این کاهش‌ها مربوط به ابتدای پاندمی هستند، در پایان سال 2020 ، توزیع پذیرش از طریق کلاس‌های مختلف مهاجرتی تقریبا به نزدیک به سطح پیش از کورونا شد.

بر اساس تازه‌ترین روندها در دراو اکسپرس اینتری، هیات کنفرانس پیشنهاد می‌دهد که سهم مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کار کانادایی در طول سال 2021 افزایش یابد. بر اساس این گزارش به نسبت سال 2019 سهم اقامت دائم برای کسانی که تجربه کار یا تحصیل در کانادا دارند 10 درصد رشد داشته است.

کمترین کاهش مهاجرین در آنتاریو، بریتیش کلمبیا، و کبک

یکی از نتایج دیگر این پژوهش این است که تاثیر کاهش مهاجرت در سال 2020 بیشتر در خارج از آنتاریو، بریتیش کلمبیا، و کبک احساس شده است.

این مساله تا حدی به دلیل برخی سیاست‌های مهاجرتی مانند ارجحیت روش اخذ اقامت دائم از طریق تجربه کار کانادایی بر دیگر روش‌ها است، در حالی که داوطلبان بیشتر تمایل دارند بر روی اونتاریو و بریتیش کلمبیا تمرکز کنند.

گفتنی است پذیرش نیروی کار موقت نیز در مجموع 33 درصد کاهش یافته است. اگرچه با توجه به اهمیتی که نیروی کارِ کشاورز برای امنیت غذایی کانادا دارد، دولت قدم‌های اولیه را برای ساده کردنِ ورود و کار کردن افراد واجد شرایط در این زمینه برداشته است. این قدم‌های اولیه کارساز بوده‌اند؛ چرا که نرخ کاهش پذیرش نیروی کار در بخش کشاورزی اکنون به 8 درصد رسیده است.

منبع خبر: CIC NEWS

تهیه و تنظیم: مرجان افشاری راد؛ دبیر سرویس خبر موسسه رهپویان مهاجر

 

چقدر این مطلب مفید بود؟

کارشناسان موسسه رهپویان مهاجر آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما هستند. لطفا فرم زیر را پر کنید تا کارشناسان ما پس از مطالعه‌ی شرایط شما برای مهاجرت، با شما تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را در اختیارتان بگذارند.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

کارشناس مهاجرتی 1 | موسسه رهپویان مهاجر آتی نگر

این مقاله توسط مشاور مهاجرتی و عضو تیم تولید محتوای رهپویان مهاجر تالیف شده است. هدف ما افزایش آگاهی مخاطبان گرامی و متقاضیان مهاجرت است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما به‌صورت تخصصی، با مشاورین ما در موسسه رهپویان مهاجر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *